alireza 206

تاپیک جامع واسکازین گیربکس (نوع،زمان تعویض و...)

786 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان یه سوالی داشتم

من چند وقت پیش روغن واسکازین ماشینو عوض کردم توتال 75w80 ایرانی ریختم ولی یه چند روزی ک هوا سرد شده بود موقع استارت دنده به بدبختی جا میخورد برا همین میخوام ایندفعه یه روغن دیگه بریزم این تاپیکو که خوندم یه چیزایی دستم اومد رفتم یه چندجا پرس و جو کردم اسو گیر اوردم دو لیتری بود حالا نمیدونم این اسو اصله یا نه باید یک لیتری باشه؟و اینکه کلا مشخصه روغن اصل از فیک چیه؟

حالا از بین این اسو ک گیر اوردم و والوالین 75w80 و والوالین 75w90 و الف 75w80 کدوم بهتره؟

والوالین رو این تاپیک که داشتم میخوندم اکثرا 75w90 به جای 75w80 ریختن.دلیلش چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1397/07/27, 03:49:30، mahdi377 گفته است :

من چند وقت پیش روغن واسکازین ماشینو عوض کردم توتال 75w80 ایرانی ریختم ولی یه چند روزی ک هوا سرد شده بود موقع استارت دنده به بدبختی جا میخورد برا همین میخوام ایندفعه یه روغن دیگه بریزم این تاپیکو که خوندم یه چیزایی دستم اومد رفتم یه چندجا پرس و جو کردم اسو گیر اوردم دو لیتری بود حالا نمیدونم این اسو اصله یا نه باید یک لیتری باشه؟و اینکه کلا مشخصه روغن اصل از فیک چیه؟

حالا از بین این اسو ک گیر اوردم و والوالین 75w80 و والوالین 75w90 و الف 75w80 کدوم بهتره؟

والوالین رو این تاپیک که داشتم میخوندم اکثرا 75w90 به جای 75w80 ریختن.دلیلش چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین 

کسی نیست جواب منو بده؟؟!!

لینک به ارسال

دوستان من واسکازین الف خریدم فروشنده بهم گفت فرانسویه . وقتی خواستم باز کنم و استفاده کنم فقط درب قوطی پلمپ بود و اون پلمپی که مثل فویل هست و روی درب قوطی باید باشه رو نداشت. بنظرتون اصله؟

لینک به ارسال
در در 1397/07/30, 23:58:24، mahdi377 گفته است :

واسکازین مناسب ۲۰۶، ۷۵-۸۰ هست. والوالین هم اگر مطمئن هستی اصله، حرف نداره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

الف چهار فصل بریز من ریختم عالیه اصلا مشکلی نداره 

چون معمولا اسو برا گیربکسهای اتوماتیک 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 16 دقیقه قبل، keivanj گفته است :

الف چهار فصل بریز من ریختم عالیه اصلا مشکلی نداره 

چون معمولا اسو برا گیربکسهای اتوماتیک 

الف اصلی رو از کدوم سایت میشه خرید؟

ویرایش شده در توسط Vahidonline

لینک به ارسال

دوست عزیز واسکاین خارجی اصلی اگه گیر بیاری که خوب حرفی درش نیست اما تجربه من که واسکازین های توتال ایرانی، توتال ا.م.ا.ر.ا.ت.ی و لیکومولی همه هم 75w80 رو تست کردم میگم برو پارس بگیر ،  پارس مدوس ای.پی و ای.پی.اس داره که اولی GL4 هست و دومی GL5

من مدوس ای.پی.اس گیرم نیومد و ای.پی 75w80 ریختم، نمیگم بهتر از اسو و والوالین و....هست، اما اینو بهت میگم که هیچ مشکلی باهاش نخواهی داشت من تا دمای منفی 10 باهاش هیچ مشکلی نداشتم و دنده ها مثل آب خوردن و به راحتی جا میره و واقعا بهتر از اون سه تا واسکازینی بود که نام بردم(چقدر پول حروم کردم...).

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Vahidonline گفته است :

الف اصلی رو از کدوم سایت میشه خرید؟

سایتشو که نمیدونم باید تغویض روغن آشنا داشته باشی 

با ایمان باشه سرت کلاه نزاره 

وگرنه هیچ اعتمادی به برچسبو پلمپ نیست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/27, 03:49:30، mahdi377 گفته است :

ممنون میشم راهنمایی کنین 

اسو از خیلی وقت پیش اسمش شده pro

در قوطی های یک لیتری. اصلش این شکلیه:

کد واسکازین گیربکس 02.jpg

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

دوست عزیز واسکاین خارجی اصلی اگه گیر بیاری که خوب حرفی درش نیست اما تجربه من که واسکازین های توتال ایرانی، توتال ا.م.ا.ر.ا.ت.ی و لیکومولی همه هم 75w80 رو تست کردم میگم برو پارس بگیر ،  پارس مدوس ای.پی و ای.پی.اس داره که اولی GL4 هست و دومی GL5

من مدوس ای.پی.اس گیرم نیومد و ای.پی 75w80 ریختم، نمیگم بهتر از اسو و والوالین و....هست، اما اینو بهت میگم که هیچ مشکلی باهاش نخواهی داشت من تا دمای منفی 10 باهاش هیچ مشکلی نداشتم و دنده ها مثل آب خوردن و به راحتی جا میره و واقعا بهتر از اون سه تا واسکازینی بود که نام بردم(چقدر پول حروم کردم...).

روغن گیربکس پارس از کجا میشه تهیه کرد؟نمایندگی پارس تو اهوازم رفتم نداشتند!روغن موتور پارس کلا وجود نداره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری