alireza 206

تاپیک جامع واسکازین گیربکس (نوع،زمان تعویض و...)

751 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 58 دقیقه قبل، shafaghi999 گفته است :

دوستان سلام تیپ ۲ مدل ۹۶ دارم . صبح ها که هوا سرده دنده خیلی بد جا میره یا اصلا جا نمیره خیلی سخت و گیر بکس هم زوزه میکشه . میگذره و ماشین گرم میشه دنده خیلی خوب و عالی جا میره صدای گیر بکس هم میوفته . می خواستم بدونم ربطی داره به واسگازین داره یا نه ؟

اگر روغن واسگازین هست چه مارکی بریزم که خیلی خوب باشه . در ضمن ایرانی نباشه

بله ربط داره .

شما میتونی برند های زیادی که هستن استفاده کنی

برو ایساکو ببین اسو با لیبل شرکت داره بخر بدون تردید بریز

اگر پیدا نکردی روغن Transmission TM   توتال  پیدا کن وارداتی هست عالیه

والوین و موبیل هم هستن ولی قیمتشون بالاتر هست . فرقی زیادی با دو تای بالا ندارن

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام بر دوستان و اساتید عزیز

ماشین من پژو 207 مدل 91  (دنده ای) و 56هزار تا کار کرده. تا الان واسکازینش رو عوض نکردم. شنیدم خیلی هم دیره برا عوض کردنش، درسته آیا ؟ :grin:

میخوام خودم روغن بخرم و ببرم تعویض روغنی عوض کنه. حالا سوالم از عزیزان اینه که من باید چند لیتری بخرم؟ و بهترین های بازار چیاست (قیمت مهم نیست) ؟ [helpme] ببخشید شاید سوالم خیلی ابتدایی باشه.

با تشکر 

ویرایش شده در توسط amir1055

لینک به ارسال
در در 1397/01/13, 12:54:27، cadilac گفته است :

حقیقتش GL5 که مربوط به ظرفیت ضد سائیدگی هست که گفتیم

حالا ویسکوزیته 75W90سفت تره واگر استاندار باشه بهتره حالا باز نظر خودتون مهمه --شاید مشکلی پیش نیاره 

سلام به نظرمن بهترین برند که خودم استفاده کردم وصدای زوزه کم گیربکسم حذف شد، والوالین اصل امریکا قیمت یک لیتر 60تومان75، 90است وخیلی راضیم

لینک به ارسال
در در 1397/01/26, 20:31:52، amir1055 گفته است :

سلام بر دوستان و اساتید عزیز

ماشین من پژو 207 مدل 91  (دنده ای) و 56هزار تا کار کرده. تا الان واسکازینش رو عوض نکردم. شنیدم خیلی هم دیره برا عوض کردنش، درسته آیا ؟ :grin:

میخوام خودم روغن بخرم و ببرم تعویض روغنی عوض کنه. حالا سوالم از عزیزان اینه که من باید چند لیتری بخرم؟ و بهترین های بازار چیاست (قیمت مهم نیست) ؟ [helpme] ببخشید شاید سوالم خیلی ابتدایی باشه.

با تشکر 

بالاتر صفحات قبل را مطالعه کن

2 لیتر نیاز داری

والوالین  یا  اسو با لیبل شرکتی یا توتال اورپایی  جزو بهترین ها هستن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

سلام به نظرمن بهترین برند که خودم استفاده کردم وصدای زوزه کم گیربکسم حذف شد، والوالین اصل امریکا قیمت یک لیتر 60تومان75، 90است وخیلی راضیم

این که بله اصلی بوده کیفیت داره 

در دمای سرد وگرم خوب عمل کرده

اما چون ویسکوزیته بالایی داره مشخصا سفت تره وصدا را میندازه 

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

بهترین انتخاب ممکن هست این برند

لینک به ارسال

دوستان سلام.

خواستم تجربه امروزم رو باهاتون در میون بزارم.من واسکازین ماشینمو حدود 3 ماه پیش کامل تعویض کردم.دو سه روز پیش رفتم تعویض روغنی اونجا مکانیک گیر داد که واسکازینت کمه.هرچی من گفتم ماشین نشتی در اون حد نداره ب خرجش نرفت و به زور یه لیتر چپوند تو حلق گیربکس بدبخت.اومدم خونه فرداش دیدم زیر ماشین اندازه یه بشقاب واسکازین ریخته.امروز بردم کاسه نمد سر پلوس هارو تعویض کردم.(برای اونهایی که میخوان بدونن جنس ژاپنی با اجرتش شد 77تومن.البته آشنامه)اونجا دیدم که دقیقا یه لیتر واسکازین اضافی امد وقتی دولیتر ریخت تو گیربکس.با مشورت با مکانیک نتیجه گرفتیم که کاسه نمد ها فابریک بوده(1391)و کمی خسته:-) با اون پمپاژی که تعویض روغنی کرده هوای داخل پوسته کم شده و با سرد و گرم شدن و انقباض انبساط واسکازین کاسه نمد ها مرخص شدن.

هیچوقت بیشتر از دو لیتر واسکازین اجازه ندین بریزن تو گیربکس.

در ضمن دنده ها سفت شده بودن و بد جا میرفتنو انگار دستی ماشین ی کمی بالا باشه ماشین جون نداشت.فکر کنم واسکازین مزخرف و حجم زیادش جلوی حرکت روان چرخ دنده هارو میگرفت.

امیدوارم کمکی شده باشه.اساتید عزیزم اگر جایی اشتباه فکر کردم بگید هم خودم و هم دیگران استفاده کنند.سپاس

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/02/10, 02:17:19، pshtiwan گفته است :

در در 1397/02/10, 02:31:07، a.m.i.n گفته است :

والوالین  یا  اسو با لیبل شرکتی یا توتال اورپایی  جزو بهترین ها هستن

سلام دوستان ، والوالین کارکرد مفیدش چقدره؟

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، Jabi206 گفته است :

دوستان سلام.

خواستم تجربه امروزم رو باهاتون در میون بزارم.من واسکازین ماشینمو حدود 3 ماه پیش کامل تعویض کردم.دو سه روز پیش رفتم تعویض روغنی اونجا مکانیک گیر داد که واسکازینت کمه.هرچی من گفتم ماشین نشتی در اون حد نداره ب خرجش نرفت و به زور یه لیتر چپوند تو حلق گیربکس بدبخت.اومدم خونه فرداش دیدم زیر ماشین اندازه یه بشقاب واسکازین ریخته.امروز بردم کاسه نمد سر پلوس هارو تعویض کردم.(برای اونهایی که میخوان بدونن جنس ژاپنی با اجرتش شد 77تومن.البته آشنامه)اونجا دیدم که دقیقا یه لیتر واسکازین اضافی امد وقتی دولیتر ریخت تو گیربکس.با مشورت با مکانیک نتیجه گرفتیم که کاسه نمد ها فابریک بوده(1391)و کمی خسته:-) با اون پمپاژی که تعویض روغنی کرده هوای داخل پوسته کم شده و با سرد و گرم شدن و انقباض انبساط واسکازین کاسه نمد ها مرخص شدن.

هیچوقت بیشتر از دو لیتر واسکازین اجازه ندین بریزن تو گیربکس.

در ضمن دنده ها سفت شده بودن و بد جا میرفتنو انگار دستی ماشین ی کمی بالا باشه ماشین جون نداشت.فکر کنم واسکازین مزخرف و حجم زیادش جلوی حرکت روان چرخ دنده هارو میگرفت.

امیدوارم کمکی شده باشه.اساتید عزیزم اگر جایی اشتباه فکر کردم بگید هم خودم و هم دیگران استفاده کنند.سپاس

درسته تعویض روغنی ها بعد از گذشتن  ۱۶  سال از تولید پژو ۲۰۶ هنوز خیلیاشون نمیدونن تیپ ۲ چقدر روغن  موتور میخواد تیپ ۵ چقدر.

بهترین کار اینه شما روغن موتور یا روغن گیربکس رو خودتون بخرید از جای معتبر و  بگید  چقدر بریزه و اگر به گفته شما اعتنایی نکرد خیلی راحت از مغازش بیایید بیرون.

من موقع تعویض روغن موتور  یه ۴ لیتری که میخرم ازش ۷۰۰ سی سی برمیدارم بقیش رو میدم بریزه. طرف خودشو بکشه هم نمیزارم بیشتر بریزه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، arshavin گفته است :

سلام دوستان ، والوالین کارکرد مفیدش چقدره؟

بستگی به ترافیک تایمی که از ماشین استفاده میکنی داره ولی معمولا همون 80 هزار تا جدای ترافیکی که باشی

اگه خاصیتش از دست بده روغن روی تعویض دنده ها خصوصا زمان سرد بودن نشون میده خودشو

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری