alireza 206

تاپیک جامع واسکازین گیربکس (نوع،زمان تعویض و...)

798 ارسال در این موضوع قرار دارد

salam.gifدوستانی که ماشین صفر میگیرن، حتما رو 1000 تا واسکازینو عوض کنن. بعدشم هر 40 تا 50 تا عوض کنن خیلی بهتره. حتما جنس خوب بریزید و حتما واسکازین اتوماتیک بریزید. واسکازین معمولی نمیذاره دنده هاتون (به خصوص دنده 1 و اونم تو سرما) خوب جا برن. بعضی وقتا شاید اصلا جا نره (تجربه خودم، که نزدیک بود الکی بدم گیربکس رو باز کنن). ضمنا اگه ماشینو بردین تعمیر گاه و ازش واسکازینش کم شد، کامل عوضش کنید و دو نوع مختلف رو روی هم نریزید. یه بار درست کار کنید تا 40 - 50 هزار تا خیالتون از سلامت گیربکس راحته...

Mrgreen.gifMrgreen.gif توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید... Mrgreen.gifMrgreen.gif

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فکر کنم توی سایت در موردش بحث شده باشه.به هر صورت نظر endwaiter عزیز هم خوبه.

لینک به ارسال
salam.gifدوستانی که ماشین صفر میگیرن، حتما رو 1000 تا واسکازینو عوض کنن. بعدشم هر 40 تا 50 تا عوض کنن خیلی بهتره. حتما جنس خوب بریزید و حتما واسکازین اتوماتیک بریزید. واسکازین معمولی نمیذاره دنده هاتون (به خصوص دنده 1 و اونم تو سرما) خوب جا برن. بعضی وقتا شاید اصلا جا نره (تجربه خودم، که نزدیک بود الکی بدم گیربکس رو باز کنن). ضمنا اگه ماشینو بردین تعمیر گاه و ازش واسکازینش کم شد، کامل عوضش کنید و دو نوع مختلف رو روی هم نریزید. یه بار درست کار کنید تا 40 - 50 هزار تا خیالتون از سلامت گیربکس راحته...

یه سوال واسم پیش اومد:

یعنی واسکازین مثلا با مارک esso یا total که بخوام بخرم هم معمولیش هست هم اتوماتیک؟و اگر جواب مثبت هست آیا برای 206 تیپ 2 هم باید واسکازین اتوماتیک بخرم؟

لینک به ارسال

سلام

دوستان روغن دنده اتومات استفاده نکنیدYaKhoda.gif برای گیربکس معمولی (دستی)ajab.gif

ماشینتون داغون میشه همون واسکازینی استفاده کنید که برا 206 گریبکس معمولی گفته شده eek.gif

روغن اتومات رو فقط میشه برای هیدرولیک فرمون استفاده کرد اشتباه نکنیدsorry.gif

لینک به ارسال
سلام

دوستان روغن دنده اتومات استفاده نکنیدYaKhoda.gif برای گیربکس معمولی (دستی)ajab.gif

ماشینتون داغون میشه همون واسکازینی استفاده کنید که برا 206 گریبکس معمولی گفته شده eek.gif

روغن اتومات رو فقط میشه برای هیدرولیک فرمون استفاده کرد اشتباه نکنیدsorry.gif[/quot

salam.gifدوست عزیز فکر کنم منظور دوستمون استفاده از واسگازین اتومات هست نه روغن گیربکس اتومات که واسگازین اتومات برای مثال همان 80w90 برای گیربکس دستی 206 هست مارکش هم اسو وتوتال

لینک به ارسال

یه سوال واسم پیش اومد:

یعنی واسکازین مثلا با مارک esso یا total که بخوام بخرم هم معمولیش هست هم اتوماتیک؟و اگر جواب مثبت هست آیا برای 206 تیپ 2 هم باید واسکازین اتوماتیک بخرم؟

سلام بله دوست عزیز تیپ 2 هم واسگازین اتومات 80w90 اسویاتوتال برایش بهترین گزینه است

لینک به ارسال

والا دارم گیج میشم:-D

واسکازین مگه همون روغن گیریبکس نیست؟؟؟

لینک به ارسال
والا دارم گیج میشم:-D

واسکازین مگه همون روغن گیریبکس نیست؟؟؟

سلام

من جه عرض کنم خدمت شماajab.gif

تا جایی که من اطلاعات دارم جفتشون یکی و فرقی ندارن ولی دوستان میگن که اشتباه من هم مثل شما کیج شدمsorry.gif

دوست عزیز من تا حالا نه دیدم نه شنیدم که روغن اتومات رو واسه گیریبکس دستی استفاده کنن

اصلا روغن دستی با اتومات درجه بندی متفاوتی داره نمیشه به جای هم استفادش کرد نمیدونم

شاید که نه حتما دوستان اطلاعاتشون از بنده دقیق تر ولی من اصلا حرف دوستان رو قبول ندارم شاید هم من اشتباه میکنم نمیدونم

لینک به ارسال

منظور از روغن واسکازین همون روغن گیربکسه و روغن گیربکس اتوماتیک هم هیچ ارتباطی با روغن گیربکس دستی نداره و ماهیتشون کلا فرق داره

اگه روغن گیربکس دستی تو اتومات میریزه کسی پس میتونه روغن گیربکس اتوماتیک رو برای هیدرولیک فرمون هم بریزه!

شاید هم جای روغن موتور!!

لینک به ارسال
عوض كردن واسكازين با درجه بالاتر از فابريك كه فكر كنم 95 ميشه، صداي گيربكس رو هم كم ميكنه؟

كسي نميتونه منو راهنمايي كنه ؟؟؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری