alireza 206

تاپیک جامع واسکازین گیربکس (نوع،زمان تعویض و...)

737 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

خدمت همه دوستان

یکی از دوستانم که به تازگی پژو 206 تیپ 2 مدل 82 خریده ازم پرسید که صبح ویا بعد از خاموش بودن چند ساعته ماشینش وقتی میخواد دنده 1 و 2 رو عوض کنه خیلی سفت دنده ها جا میخوره،اما بعد از حدود 1 کیلومتر این مشکل برطرف میشه.

چون دیروز این سئوال رو ازمن پرسید و خودم با این مشکل روبرو نشدم بهترین محل رو برای پرسش این سئوال اینجا دیدم.

به امید سلامتی همه اعضا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
با سلام

خدمت همه دوستان

یکی از دوستانم که به تازگی پژو 206 تیپ 2 مدل 82 خریده ازم پرسید که صبح ویا بعد از خاموش بودن چند ساعته ماشینش وقتی میخواد دنده 1 و 2 رو عوض کنه خیلی سفت دنده ها جا میخوره،اما بعد از حدود 1 کیلومتر این مشکل برطرف میشه.

چون دیروز این سئوال رو ازمن پرسید و خودم با این مشکل روبرو نشدم بهترین محل رو برای پرسش این سئوال اینجا دیدم.

به امید سلامتی همه اعضا

با سلام خدمت شما دوست عزیز

امیدوارم حالتون خوب باشه

چند دلیل میتواند داشته باشد

ولی ساده ترین دلیلش

سرد بودن هوا که واسکازین کمی یخ میزنه (یخ که ولی دماش پایین هست ) که با کمی راه رفتن و گرم شدن درست میشه

شاید با تعویض واسکازین مشکلشون حل بشه (زیاد مشکل حادی نیست )

با احترام

5.3.2011

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

همینطور که امیر جان گفتند به خاطر واسکازین گیربکس شماست.ماشین من هم اینطوریه پس مشکل به حساب نمیاد! هرچه درجه سفتی واسکازین بیشتر باشه در هوای سرد گیربکس تا ماشین گرم بشه کمی سفت عمل میکنه. معمولا در تابستان واسکازین درجه بالا میریزند و در زمستان درجه پایین.

به نظر من واسکازین درجه بالا مثلا 80-90 خیلی بهتر از درجه پایین جواب میده. البته دوستان همگی متخصص هستند در این زمینه و بنده در این خصوص نظر شخصی خودم رو گفتم.

لینک به ارسال

با تشکر از

امیر عزیز و محمود دوست گرامی

بابت راهنمایی

لینک به ارسال

با سلام

لطفا بفرمائيد واسكازين كي و چندوفت به چندوقت بايد عوض بشه؟علائمش چيه كه نشون بده ماشين نياز به تعويض واسكازين داره ؟

لینک به ارسال
با سلام

لطفا بفرمائيد واسكازين كي و چندوفت به چندوقت بايد عوض بشه؟علائمش چيه كه نشون بده ماشين نياز به تعويض واسكازين داره ؟

با سلام

واسکازین زمان تعویض نداره (حداقل من نمیدونم) البته بیشتر بر میگرده به روغن مصرفی یا بهتر بگم از واسکازینی که استفاده کردین اگه جنس خوب باشه و برند خوبی داشته باشه (مثل Total و Esso ) فکر کنم برند هایی که گفتم تا 80 هزار کیلومتر میان !

هر وقت احساس کردین دنده سخت عوض میشه و سخت جا میره و ...

وقتی برای تعویض دیسک صفحه رفتید عوض کنید

با احترام

لینک به ارسال

سلام

با اجازه امير خان به نظر من بهتره هر 60000 كيلومتر عوض بشه و هر 10000 كيلومتر هم چك بشه.چون اغلب 206 ها كاسه نمد هاي گيربكسشون ضعيفن و اصطلاحا بعد از 30000 كيلومتر بدنه گيربكس خيس ميكنه (كمي روغن ميده) و بهترين روغن گيربكس هم esso هست كه جنس اصليش تو قوطي پلاستيكي طوسي رنگ دو ليتري موجوده به قيمت 16500 تومان.در مورد نحوه تشخيص اصل بودنش هم تو تاپيك ديگه عرض كردم اينجا هم ميگم روي بدنه قوطي به صورت برجسته made in france داره

وحيد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
سلام

با اجازه امير خان به نظر من بهتره هر 60000 كيلومتر عوض بشه و هر 10000 كيلومتر هم چك بشه.چون اغلب 206 ها كاسه نمد هاي گيربكسشون ضعيفن و اصطلاحا بعد از 30000 كيلومتر بدنه گيربكس خيس ميكنه (كمي روغن ميده) و بهترين روغن گيربكس هم esso هست كه جنس اصليش تو قوطي پلاستيكي طوسي رنگ دو ليتري موجوده به قيمت 16500 تومان.در مورد نحوه تشخيص اصل بودنش هم تو تاپيك ديگه عرض كردم اينجا هم ميگم روي بدنه قوطي به صورت برجسته made in france داره

وحيد

بسیار کامل بود بنده هم تا به حال مطابق این الگو عمل کردم.

لینک به ارسال
سلام

وحيد

با سلام

اجازه ما هم دست شماست وحید جان

دقیقا این مشکل رو هم من دارم که گیرباکس روغنی میشه

به نظرت با چی گیرباکس رو تمیز کنیم خوبه؟ تعمیر کار میگه با بنزین ولی میگه مواظب هستیم که داخلش نره

نظرت چیه؟

با احترام

لینک به ارسال

چطوری میتونیم تو خونه سطح واسکازین رو چک کنیم؟

با تشکر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری