2,487 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

داداش چند روز قبلم یه دوستی درست مثل این دیسکو صفحه رو خریده بود اینها از جعبه کاهیا که مارک پژو سیتروعن سری خورده روشونم قدیمیتره اون دوستمون میگفت طرف ته انبار شانسی پیدا کرده همه جاشم اثار گذشت زمان و زنگ زدگی بود برای شما خیلی تر تمیزتره و اقا مهردادم فکر کنم یادشه به ایشونم گفت اصله من اون موقع فکر کردم شانسی گیرش اومده ولی الان که شما ام خریدید فقط یه چیز میتونه باشه که خودتونم گفتید مناقصه 

احتمالا ته انبار ارگان یا سازمانی بوده تو مناقصه فروخته اینهارو خلاصه حالشو ببر تو بازار ابزارم چند وقت پیش سپاه یه عالمه ابزار مربوط به 40-50 سال پیش المانی اصل رو فروخته بود خوش به حال اونها که خریدن تماما عتیقه اکبند المان اصل با کارتن حالا دیسکو صفحه شما نهایت 15 -16 سالشه ولی اون جعبه ها بالا 40 سال سن داشتن اگه پول داشتم حاضز بودم تمامشو بخرم البته 2-3 تاییشم نصیب من شد ولی چنتا دست گذشته بود بازم قیمت مناسب بود حساب کن اون کسی که مناقصه رو برده برا خودش چند افتاده

ZyysjL7SL.2.jpg

حالا طرف ورداشته بود سه ساعت داشت سپاه پاسدارانو پاک میکرد گفتم بنده خدا همین ارم سپاه ارزشمندش کرده اینو که گفتم گفت راست میگی دیگه پاک نکرد

کلا میخوام بگم گاها تو مناقصه ها اجناس اصلی و عتیقه به شکل سری و تعداد پیدا میشه 

حرفشم راسته اگه اون موقع که والعو سبز 200 تومن بود اینو میدادن 600 ارزش داشت البته اون دوستمون که خریده بود پایینتر خریده بود فکر میکنم 800-900 میگفت قرار بوده طرف بهش از این کاهی جدیدا بده تموم کرده بوده گفته دیگه تا اینجا اومدی بیا اینو ببر ولی اون شانسش بود

ارزش داره واقعا وقتی والعو سبزو بدن 800-900 این دیسکو صفحه شما 2 ملیونم میرزه

تمیزکاری ام نمیخواد چون گفتی بهت گفتن بده مکانیک قبلش برات تر تمیز کنه میگم ولی لازم نداره اونها ام حالو حوصله ندارن  ولی اگه خواستی یه دستمالو خیلی کم روغنی کن چون روغن هم خاصیت رسوب زدای ضعیف داره هم از زنگ زدگی جلو گیری میکنه تمام قسمتهای فلزیشو فنرهارو با دستمالی که خیلی کم اغشته بساب و تمیز کن فقط به هیچ عنوان به لنتهاش دست نزن و دستمال روش نکش که چرب نشه داخل اون 4 تا فنرهای روی لنت کلاجم یه باد بگیر که براده و خاک توش نباشه و با خیال راحت ببند

ایشالاه به خوشی ازش استفاده کنی و سالهای سال به خوبی برات کار کنه لطفا بعد نصب بیا و درباره کارکردشم بگو

آیدین جان من بودم گرفتم قبلا و تو تاپیک عکس ها رو هم گذاشتم.ولی پست تایید نشد تا یک ماه!!!

من ۷۸۰ گرفتم ولی خب فکر نکنم کسی دیگه اگه گیر بیاد هم با این قیمتا بده.

اکثرا گفتن عمریه و خیلی خوبه.فعلا که حدود ۹۲۰ کیلومتر بیشتر نرفتم تو این  ۵۰ روز.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در هم اکنون، DBBU گفته است :

آیدین جان من بودم گرفتم قبلا و تو تاپیک عکس ها رو هم گذاشتم.ولی پست تایید نشد تا یک ماه!!!

من ۷۸۰ گرفتم ولی خب فکر نکنم کسی دیگه اگه گیر بیاد هم با این قیمتا بده.

اکثرا گفتن عمریه و خیلی خوبه.فعلا که حدود ۹۲۰ کیلومتر بیشتر نرفتم تو این  ۵۰ روز.

ایول پس شما بودی خداییش نوش جونت ولی چجوری دلت اومد بندازیش زیر ماشین عتیقه بود [ajab]

جسارتا اسم شما چیه؟ من اسمها خوب یادم نمیمونه و اسم کاربری ام خوب به نظرم جالب نیست کسیو صدا کنی قبلا اسمتونو گفتید ولی بنده یادم نمیاد

شوخی میکنم اهنپاره باید مصرف شه راستی از لحاظ کارکرد تو این چند وقت چجوری بود نرم مونده صدا نداره بربرنگش؟ تیز هست؟ البته اینو بگم والعو من شنیدم اصلشم بعد یه مدت سفت میشه ولی عمری که داره واقعا خستت میکنه به نظر من راحت 120 تا یا 6-7 سال بلکه بیشتر از دیسکو صفحه راحت شدید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ایول پس شما بودی خداییش نوش جونت ولی چجوری دلت اومد بندازیش زیر ماشین عتیقه بود [ajab]

جسارتا اسم شما چیه؟ من اسمها خوب یادم نمیمونه و اسم کاربری ام خوب به نظرم جالب نیست کسیو صدا کنی قبلا اسمتونو گفتید ولی بنده یادم نمیاد

شوخی میکنم اهنپاره باید مصرف شه راستی از لحاظ کارکرد تو این چند وقت چجوری بود نرم مونده صدا نداره بربرنگش؟ تیز هست؟ البته اینو بگم والعو من شنیدم اصلشم بعد یه مدت سفت میشه ولی عمری که داره واقعا خستت میکنه به نظر من راحت 120 تا یا 6-7 سال بلکه بیشتر از دیسکو صفحه راحت شدید

محمد هستم آیدین جان ساکن بوشهرم.

هنوز خیلی راه نرفتم باهاش ولی از همون روز اولم کلاچ نرم نرم نشد.خیلی عادی هست و اذیت هم نمی کنه ولی مثل تیپ دو جدیدا هم نیست که کلاچش نرم نرم هست.

کلا خوبه.اگه تا اون موقع ماشین رو داشته باشم.من تا حالا هیچ ماشینی رو بیشتر از دو سال نگه نداشتم.هر بار یه داستانی شده مجبور شدم بفروشم.خیلی رو ماشین تعصب ندارم.:grin:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، sateyar گفته است :

ممنون،دیگه با این وضع گرونی چاره ای نیست همه چی گرون شده وگرنه خود فروشنده میگفت قبل عید فروخته ۶۰۰،ادم جنس اصل بخره خیالش راحته با توجه به قیمت ۹۰۰ جعبه سبز که کیفیتش پایینه ارزششو داره.

مکانیک آشناست ولی حتما بالاسرش وایمیسم

در 19 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

مبارک باشه هر چند خیلی گرونه ولی نسبت به این هایی که تو بازار هست کاملا ارزشمنده و یه جورایی زیر خاکیه. چرخش براتون بگرده فقط موقع تعویض بالا سر مکانیک باشید.

آقا دمتون گرم که اینقدر وقت میذارید همچین جنسهایی رو پیدا می کنید، فقط یه توصیه مهم، تو این وضع گرونی که دیسک و صفحه بالای یه تومنه و همچین جنسی هم نایابه، لطفا از زیر سنگ هم که شده قیفی گیربکس اورجینال گیر بیارید، با هر قیمتی، تا اولهای سال ایساکو تاریخ جدیدشو میداد 35 تومن، الان من میگم 100 تومن اصلا 200 تومن هم باشه می ارزه. یه موقع با همچین کیت کلاچی برندارید قیفی متفرقه بندازید یا قیفی خراب قبلی رو که کل زحمت و هزینه تون هدر میره.

بعد از خرابی خود دیسک یا صفحه، بیشترین عامل تعویض کیت کلاچ همین بوش هدایت روغن معروف به قیفی گیربکسه که بعد از دو سه سال خشک میشه و روغن رد میکنه و صفحه رو چرب می کنه و حتی ممکنه کلا بی روغن کنه گیربکس رو به زوزه بندازه. خلاصه اولا حتما قبل از تعویض کیت اونو تهیه کنید از نوع اورجینال، بعد به مکانیک بگین چکش کنه اگه خشکه یا حتی به نظرش بد نیست! شما بگو عوض کن. دیسک و صفحه نازنین احتمالا تا بره رو کار خودش کمه کم 1.5 آب می خوره، این صدم روش که ایشالله برات 120 تا یا 4-5 سال کار بده.

دیگه کاسه نمدهای پلوس و کوچیکه ماهک دنده عقب رو که هم خودتون استادید ولی اونا آسیبشون در این حد نیست تهش روغن ریزی می ده آدم متوجه میشه یه دستمزد تعویض داره. حتی ماهک عقب رو هم روکار عوض می کنن با هزینه بالاتر البته. یه چک هم کاسه نمد ته میل لنگ و پایه فیلتر روغن رو بکنه رو کار که هیچ کدوم نشتی نداشته باشن اوکیه اوکیه.

به سلامتی استفاده کنید.

مبارکتون باشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، jzamani گفته است :

آقا دمتون گرم که اینقدر وقت میذارید همچین جنسهایی رو پیدا می کنید، فقط یه توصیه مهم، تو این وضع گرونی که دیسک و صفحه بالای یه تومنه و همچین جنسی هم نایابه، لطفا از زیر سنگ هم که شده قیفی گیربکس اورجینال گیر بیارید، با هر قیمتی، تا اولهای سال ایساکو تاریخ جدیدشو میداد 35 تومن، الان من میگم 100 تومن اصلا 200 تومن هم باشه می ارزه. یه موقع با همچین کیت کلاچی برندارید قیفی متفرقه بندازید یا قیفی خراب قبلی رو که کل زحمت و هزینه تون هدر میره.

بعد از خرابی خود دیسک یا صفحه، بیشترین عامل تعویض کیت کلاچ همین بوش هدایت روغن معروف به قیفی گیربکسه که بعد از دو سه سال خشک میشه و روغن رد میکنه و صفحه رو چرب می کنه و حتی ممکنه کلا بی روغن کنه گیربکس رو به زوزه بندازه. خلاصه اولا حتما قبل از تعویض کیت اونو تهیه کنید از نوع اورجینال، بعد به مکانیک بگین چکش کنه اگه خشکه یا حتی به نظرش بد نیست! شما بگو عوض کن. دیسک و صفحه نازنین احتمالا تا بره رو کار خودش کمه کم 1.5 آب می خوره، این صدم روش که ایشالله برات 120 تا یا 4-5 سال کار بده.

دیگه کاسه نمدهای پلوس و کوچیکه ماهک دنده عقب رو که هم خودتون استادید ولی اونا آسیبشون در این حد نیست تهش روغن ریزی می ده آدم متوجه میشه یه دستمزد تعویض داره. حتی ماهک عقب رو هم روکار عوض می کنن با هزینه بالاتر البته. یه چک هم کاسه نمد ته میل لنگ و پایه فیلتر روغن رو بکنه رو کار که هیچ کدوم نشتی نداشته باشن اوکیه اوکیه.

به سلامتی استفاده کنید.

مبارکتون باشه

باشه دوست عزیز ممنون از راهنماییتون حتما پیگیر میشم ببینم قیفی جنس اصل همین اقای که ازش دیسک و صفحه رو خریدم داره یا از جای دیگه تهیه کنم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

البته ماشین من slx tu5 فکر کنم گیربکس بعد ۹۲ به بعد تغییر کرده احتمالا قیفی با قیفی تیپ ۵ فرق کنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، sateyar گفته است :

البته ماشین من slx tu5 فکر کنم گیربکس بعد ۹۲ به بعد تغییر کرده احتمالا قیفی با قیفی تیپ ۵ فرق کنه

این دوستمون درست میگه منم چندین سال پیش یه 206 خریدم البته تیپ1 طرفم گفت تازه دیسکو صفحه کلاجو نمایندگی عوض کرده بعد یه ماه دیدم ماشین گاز هرز میخوره اول فکر کردم طرف دروغ گفته بعد باز کردیم دیدیم صفحه کلاج کلا روغنیه و باعث میشده گاز هرز بخوره مکانیکه زیاد واردم نبود بنده خدا میگفت کاسه نمد شفت گیربکسه حالا نمیدونم واقعا کاسه نمد بوده یا گلدونی اسمش 

گیربکسم کلا بردم دادم یه مغازه بود دروازه دولت سرویس کردو تمام کاسه نمدهارو عوض کرد اونوقتا ارزونی بود فکر کنم کلا شد 100 تومن سرویس گیربکسو بازو بست الان باشه 500-600 فقط هزینه اون میشه

اندفعه هم گیربکسو دادم سرویس کردن و گفتم کاسه نمدهارو کامل عوض کنه اونم کلی هزینه کاسه نمد باهام حساب کرد حالا نمیدونم گلدونی ام عوض کرده یا نه 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری