2,498 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان  امروز با 4 سرنشین و کولر روشن تو یه سربالایی ایستادم و با نیم کلاچ زیاد اومدم بالا و فشار زیادی به صفحه اومده بود که بعدش از دنده یک ماشینو در اوردم و خواستم دوباره جا بزنم جا نرفت و تست کردم هیچ کدوم ا دنده ها به هیچ وجه جا نمیرفتن و 1 دقیقه ایستادم ماشین خلاص کار کرد تا دوباره دنده ها بدون مشکل و نرم جا رفتن.

دلیل این مساله چیه که با داغ کردن صفحه دنده ها جا نمیرن؟چه ارتباطی هست؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان  امروز با 4 سرنشین و کولر روشن تو یه سربالایی ایستادم و با نیم کلاچ زیاد اومدم بالا و فشار زیادی به صفحه اومده بود که بعدش از دنده یک ماشینو در اوردم و خواستم دوباره جا بزنم جا نرفت و تست کردم هیچ کدوم ا دنده ها به هیچ وجه جا نمیرفتن و 1 دقیقه ایستادم ماشین خلاص کار کرد تا دوباره دنده ها بدون مشکل و نرم جا رفتن.

دلیل این مساله چیه که با داغ کردن صفحه دنده ها جا نمیرن؟چه ارتباطی هست؟

سلام

دلیلش داغ کردن دیسک وصفحه بوده ودراصل سرخ کرده ولغزش ایجاد شده 

چون دیسک وصفحه کیفیت خوبی نداره وقتی لنت صفحه داغ میشه روی دیسک یه حالت سرخ شده ایجاد میکنه بعد دیگه روی هم درگیر نمیشن و صفحه لغزش داره ودنده ها جا نمیرن دوم اینکه فنرهای دیسک هم مهمه درحالت گرم خاصیت ارتعاشی اون کمتر شده 

شاید اگر دیسک وصفحه ر اباز کنی روی صفحه یه حالت سیاه مانند شده باشه چیزی که تجربه داشتم واین در سربالایی رخ میده 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/03/26, 02:38:07، alireza212 گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز

من ماشین  رو بردم مکانیکی کلاچ سفت شده بود و انگار ماشین جون نداشت که مکانیک گفت از دیسکو صفحس

129 هزارتا ماشین راه رفته دیسکو صفحه والئو آبی انداخت. بهشم گفتم سبز بنداز که گفت ما تضمینی میخریم و چیزی رو میندازیم که بهمون خوب جواب داده و اگه بخوای خودت بری بگیری مسئولیتش با خودت منم قبول کردم که بعد بهونه در نیاره

حالا بعد از دو هفته به مشکلی که خوردم اینه که بازم احساس میکنم پدال خیلی سفته و شاید 20 درصدم نرم نشده

دوم اینکه موقع حرکت ماشین یهو میکوبه که بخواد حرکت کنه و باید خیلییی خیلی   آروم پامو از روی کلاچ بردارم که نکوبه-نمیدونم آیا این طبیعیه و ماله اینه که نو هست شتاب پیدا کرده؟

3-الان بعد از دو هفته وقتی دنده رو جا میزنم مخصوصا توی دنده 2 و 3 موقعی که میخوام از دنده در بیارم دنده حالت گیر کردن داره و سخت از دنده در میاد البته جا رفتن دنده خوبه . به نظرتون ممکنه ایشون خرابش کرده باشه یا نه این مورد ربطی به دیسک و صفحه نداره و اشکال از خود گیربکسه-اما پس چرا قبل تعویض این مشکلو نداشتم و حالا دو هفته بعد تعویض این مشکلو پیدا کردم؟؟

اینم از فاکتور که به نظرم خیلی گرون گرفته ممنون میشم دوستان یه توضیحی روی موارد بالا و قیمت بدند که آیا برم سراغ مکانیک یا اینکه برم اتحادیه ازش شکایت کنم؟

eoks_20180616_023328.jpg

اگر دیسک صفحه جعبه آبی  ولیو ساخت ترکیه برات انداخته حدود 100 تومن گرون بهت داده است.اما ولیو  جعبه آبی ساخت کره باشه بازم حدود 50 تومن بیشتر گرفته.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/03/23, 09:42:55، cadilac گفته است :

سلام

اقا مهرداد موافقم

دیسک وصفحه اصلی واقعا لنت ودیسک بلبرینگ اون کیفیت بالایی داره وقیمتش بیشتره 

الان اکثر دیسکها رو میبینیم بجای اینکه لنت تموم کنه دیسک هم خورده یعنی الیاز سطح دیسک معلوم نیست کجا تولید میشه اصلا کیفیت خوبی نداره 

سلام.درست می فرمایید.برای منم دیسک خراب شده بود .مکانیکی گفت صفحه هیچ مشکلی نداره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

واسکازین آشغالی هم ریخته ۲ لیتر ۲۰ هزارتومن!

الان توتال ایرانی لیتری ۱۸ تومنه ۷۵،۸۰

کلا بالا حساب کرده ایراد هم که داره به نظرم باید بدی درست کنه نشدم بابد شکایت کنی ازش

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، abs206 گفته است :

سلام.درست می فرمایید.برای منم دیسک خراب شده بود .مکانیکی گفت صفحه هیچ مشکلی نداره.

دیسک ها را تراش میدن بجای نو میفروشن 

حالا لنت صفحه جنسهای مختلف داره نخ نسوز و..داره که دیر تر تموم میشه بستگی به کیفیتش داره 

اما جالبه دیسک بجای لنت خورده میشه 

لینک به ارسال

سلام دوستان. ی وسال داشتم خواهش میکنم اگه اطلاعات دارید دریغ نکنید.

طمون طور که میدونید تولیدات 96-97 با موتور tu5 (پارس-405-206-رانا) گیربکس با سیستم کلاچ محوری(مشابه xu7 و ef7( روشون نصب شده. بنده در حال جمع کردن یک گیربکس با کلاچ محوری هستم و ابهامی که هست اینه که نمیدونم چه نوع بلبرینگ کلاچی باید بگیرم؟ (206 قبل 91 یا xu7 یا رانایی؟؟؟)

داخل سیستم ایساکو  ی بلبرینگ با کد 0270103401 تعریف شده  اما موجود نیست.

سپاس

لینک به ارسال

سلام من صفحات قبل رو مطالعه کردم ولی به جمع بندی نرسیدم.

میشه بدونم واسه خرید دیسک و صفحه چه مارکی با چه بسته بندی رو تهیه کنم .

مارک لوک آلمان چطوره؟

لینک به ارسال
در 23 دقیقه قبل، reza206na گفته است :

سلام من صفحات قبل رو مطالعه کردم ولی به جمع بندی نرسیدم.

میشه بدونم واسه خرید دیسک و صفحه چه مارکی با چه بسته بندی رو تهیه کنم .

مارک لوک آلمان چطوره؟

جعبه کاهی اورجینال الویتت باشه

نشد جعبه سبز البته اینم سه طرح داره ...

دایکن هم خوبه

لوک روی 206 خوب جواب نداده جالب نیستش

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 31 دقیقه قبل، a.m.i.n گفته است :

جعبه کاهی اورجینال الویتت باشه

نشد جعبه سبز البته اینم سه طرح داره ...

دایکن هم خوبه

لوک روی 206 خوب جواب نداده جالب نیستش

جعبه سبز کدوم بسته بندی یا کد بهتره؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری