2,247 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

مدتی پیش دیسک و صفحه و بلبرنگ کلاچ رو عوض کردم.مارک والئو ( ترک ) کارتن آبی رنگ بعد از تعویض از پدال کلاچ یه صدای قر قر مانند به گوش میرسه که وقتی پا رو رویه کلاچ در حد چن میلیمتر میزاری صدا قطع میشه.این صدا بیشتر در دنده های 2 و 3 هنگامی دنده درگیر هست و  گاز میدم بیشتر به گوش میرسه ( حین جازدن دنده و پا گذاشتن روی کلاچ منظورم نیست) اما در مابقی دنده ها کمتر.مشکل از چی می تونه باشه

وی 8 مدل 90

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 9 ساعت قبل، alinorouzi گفته است :

سلام

مدتی پیش دیسک و صفحه و بلبرنگ کلاچ رو عوض کردم.مارک والئو ( ترک ) کارتن آبی رنگ بعد از تعویض از پدال کلاچ یه صدای قر قر مانند به گوش میرسه که وقتی پا رو رویه کلاچ در حد چن میلیمتر میزاری صدا قطع میشه.این صدا بیشتر در دنده های 2 و 3 هنگامی دنده درگیر هست و  گاز میدم بیشتر به گوش میرسه ( حین جازدن دنده و پا گذاشتن روی کلاچ منظورم نیست) اما در مابقی دنده ها کمتر.مشکل از چی می تونه باشه

وی 8 مدل 90

سلام

اگر سیم کلاچ اتومات گرفتید ، کمی صبر کنید و به احتمال خیلی زیاد برطرف میشه.

اگر سیم کلاچ تنظیم دسته، کمی رگلاژ کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

ماشین من تیپ 5 مدل 90

58 هزار تا کار کرده

حالا من میخوام در صورت نیاز اقدام به تعویض صفحه و کلاج کنم که بعد ها برام مشکل ساز نشه

یه سری راه و روش ها بود برای اینکه بفهمم تموم شده یا نه ، اینکه مثلا بذارم دنده دو و دستی رو بکشم و گاز بدم ماشین خاموش بشه یا نشه

ولی خوب با این موارد خیلی نتونستم تشخیص بدم که نیازه به تعویض یا نه(مثلا من دور موتور رو تو این لحظه بالا میارم و و کلاج رو میارم بالا ولی ماشین همچنان روشنه و خیز برمیداره برای حرکت!)

من روغن گیر بکس هم خیلی وقته دارم  (توتال 75-80 اصلی دو لیتری) که میخواستم تعویضش کنم منتها بعضی ها گفتن با صفحه کلاج تعویض کنم

قبلا هم ایسو 75-80 ریخته بودم.(رو 20 هزار تا 4 سال پیش)

حالا سوالم اینه به نظرتون تعویضش کنم یا نه؟

اینها رو هم به ذهنم رسید بگم:

کلاج بالا میگیره، یعنی پدال هنور به اخر نرسیده درگیر میشه.

وقتی ماشین داره کار میکنه یه صدای خاصی هم میاد که با گرفتن کلاج برطرف میشه

سیم کلاجم هم چند ماه پیش برید که عوض کردم

ویرایش شده در توسط alex_pk

لینک به ارسال
در در 1396/06/09, 02:01:53، 206 گفته است :

سلام

اگر سیم کلاچ اتومات گرفتید ، کمی صبر کنید و به احتمال خیلی زیاد برطرف میشه.

اگر سیم کلاچ تنظیم دسته، کمی رگلاژ کنید.

سیم دستیه.رگلاژ میکنم ببینم خوب میشه یا ن.

ممنون د وست عزیز

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

سلام دوستان

ماشین من تیپ 5 مدل 90

58 هزار تا کار کرده

حالا من میخوام در صورت نیاز اقدام به تعویض صفحه و کلاج کنم که بعد ها برام مشکل ساز نشه

یه سری راه و روش ها بود برای اینکه بفهمم تموم شده یا نه ، اینکه مثلا بذارم دنده دو و دستی رو بکشم و گاز بدم ماشین خاموش بشه یا نشه

ولی خوب با این موارد خیلی نتونستم تشخیص بدم که نیازه به تعویض یا نه(مثلا من دور موتور رو تو این لحظه بالا میارم و و کلاج رو میارم بالا ولی ماشین همچنان روشنه و خیز برمیداره برای حرکت!)

من روغن گیر بکس هم خیلی وقته دارم  (توتال 75-80 اصلی دو لیتری) که میخواستم تعویضش کنم منتها بعضی ها گفتن با صفحه کلاج تعویض کنم

قبلا هم ایسو 75-80 ریخته بودم.(رو 20 هزار تا 4 سال پیش)

حالا سوالم اینه به نظرتون تعویضش کنم یا نه؟

اینها رو هم به ذهنم رسید بگم:

کلاج بالا میگیره، یعنی پدال هنور به اخر نرسیده درگیر میشه.

وقتی ماشین داره کار میکنه یه صدای خاصی هم میاد که با گرفتن کلاج برطرف میشه

سیم کلاجم هم چند ماه پیش برید که عوض کردم

به نظر من عوض نکنید واسکازین را هم بگذارید هنگام نعویض دیسک و صفحه عوض کنید. اون صدا هم مربوط به بلبرینک کلاجه خیلی مهم نیست و ارزش نداره و باید با تعویض دیسک و صفحه عوض بشه. حد اقل 30 هزار تا دیگه کار کنید البته اگه مشکل خاصی حس نمیکنید. قطعا اون دیسک و صفحه از جدید های موجود بهتره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/06/10, 13:49:05، mehrdadghp گفته است :

به نظر من عوض نکنید واسکازین را هم بگذارید هنگام نعویض دیسک و صفحه عوض کنید. اون صدا هم مربوط به بلبرینک کلاجه خیلی مهم نیست و ارزش نداره و باید با تعویض دیسک و صفحه عوض بشه. حد اقل 30 هزار تا دیگه کار کنید البته اگه مشکل خاصی حس نمیکنید. قطعا اون دیسک و صفحه از جدید های موجود بهتره.

به نظر منم عوض نکن.تا وقتی که کار میده و مشکلی وجود نداره استفاده کن از همین دیسک و صفحه.

لینک به ارسال

سلام دوستان

میخوام دیسک و صفحه عوض کنم .

جعبه سبز والئو اصلی از کجا میتونم تهیه کنم؟

شهرستان هستم جنوب کشور.

ممنون میشم در مورد تشخیص اصلی بودنشم راهنمایی کنین.

اگه مورد دیگه ایم لازم هست واسه تعویضش بگین ممنون میشم.

متشکر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، greatarab گفته است :

سلام دوستان

میخوام دیسک و صفحه عوض کنم .

جعبه سبز والئو اصلی از کجا میتونم تهیه کنم؟

شهرستان هستم جنوب کشور.

ممنون میشم در مورد تشخیص اصلی بودنشم راهنمایی کنین.

اگه مورد دیگه ایم لازم هست واسه تعویضش بگین ممنون میشم.

متشکر

سلام فکر نمیکنم جعبه سبز اصلی وجود داشته باشه ، علاوه بر کیت کلاچ که شامل دیسک صفحه و بلبرنگه باید فلاویل هم بررسی بشه که نیاز به تعویض یا تراش کاری داره یا نه و همچنین روغن گیرباکس رو هم عوض کنید ضرر نداره ، سیم کلاچ و دوشاخه کلاچ هم بررسی بشه .من شخصا چون ماشینم ایرانیزه هست بعد 70-80 تا که وقت صفحه عوض کردنه ترجیح میدم همه موارد ذکر شده را تعویض کنم .ولی ماشینی که قطعه اصلی روشه فقط قسمتهایی تعویض بشه که نیاز هست ! 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/06/16, 02:32:45، otika2000 گفته است :

سلام فکر نمیکنم جعبه سبز اصلی وجود داشته باشه ، علاوه بر کیت کلاچ که شامل دیسک صفحه و بلبرنگه باید فلاویل هم بررسی بشه که نیاز به تعویض یا تراش کاری داره یا نه و همچنین روغن گیرباکس رو هم عوض کنید ضرر نداره ، سیم کلاچ و دوشاخه کلاچ هم بررسی بشه .من شخصا چون ماشینم ایرانیزه هست بعد 70-80 تا که وقت صفحه عوض کردنه ترجیح میدم همه موارد ذکر شده را تعویض کنم .ولی ماشینی که قطعه اصلی روشه فقط قسمتهایی تعویض بشه که نیاز هست ! 

حالا که اصلی گیر نمیاد ، پیشنهاد چیه؟ مارک دیگه ای هست که در حد جعبه سبزا باشه؟

اینی که دیجی کالا گذاشته خوب نیست؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، greatarab گفته است :

حالا که اصلی گیر نمیاد ، پیشنهاد چیه؟ مارک دیگه ای هست که در حد جعبه سبزا باشه؟

اینی که دیجی کالا گذاشته خوب نیست؟

جعبه کاهی فکر میکنم بشه اصلیش را گیر آورد .که در این حالت اگر ماشینتون ایرانیزه باشه باید بلبرنگ 407 رو جایگزین کنید با بلبرنگی که در کیت هست .در غیر این صورت من پیشنهادم جعبه آبی ایساکو ساخت ترکیه هست .به نظرم قابل اطمینان تره تا جعبه سبز .در مورد دیجی کالا من تا حالا نشنیدم کسی بگه جنس هاش تقلبی هستن . جعبه سبز هم من اکثرا دیدم میگن چینیه ولی در سایت tt نظرات رو خوندم دیدم میگن خوب جواب میده ....

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری