1,578 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/03/21, 17:10:40، aidin1384 گفته است :

na2p_img_20170611_162622%5B1%5D.jpg

6gy0_img_20170611_162644%5B1%5D.jpg

دوستان بلاخره امروز دلو به دریا زدم و رفتم گیربکسو وا کردم  ولی پیش اون مکانیکی که صفحمو عوض کرد نرفتم ارزون میگیره ولی دستش بده هر وقت دست میزنه دوباره کاری میشه پیش یه مکانیکی رفتم تا حالا هر چیریو درست کرده کمی بیشتر گرفته ولی همون یه بار شده یه بارم دیدم گیربکس اتومات وا کرده بود دیگه گیربکس دستی کاری نداره پیش اون مغلزه ام که تعمیر تخصصی گیربکس بود نرفتم چون گفتم فردا دوباره صدا بده یا تقه بزنه این پاس میده به اون اونم میندازه گردن این دیگه دادم یه مکانیک تو خ صفا شرقی سمت امام حسین باز کرد گفت یه دست دنده دیشلی و یه بربرنگ شفت میخواد فقط گفت اصلی بگیر چنجا رفتم یه سیدی ایساکو تو تهران نو هست خیلی معروفه رفتم پیشش یه بربرنگ skf ساخت بلغارستان داد و یه دست دنده دیشلی که هیچ برندو مارکی نداشت تو کیسه لواشک بود خدایی گفتم بابا این چیه جمش کن ایساکویی یا اورجینال بده گفت خدا بیامرزه ولی این جنسش خوبه همه بردن برا خط تولیده منم گفتم جون عمت مگه خط تولید گیربکس فرانسوی میندازه رو محصولات قیمتشم 50 تومن بود خلاصه خیابون دماوندو زیرو رو کردم همه همون لواشکیرو داشتن 60د 70 قیمت میدادن خلاصه شماره یه ایساکویی که اتفاقا درست روبرو مکانیکه بود و مکانیکه گفت بهم این گرونفروشه از سیدی بگیر خلاصه زنگ زدمو گفت اره ایساکویی اصل دارم از قدیم تو انبارم بوده 110 تومن یعنی دو برابرم بیشتر ولی رفتمو خریدم تو پک پلمب اورجینال بود جعبشم نگه داشتم بربرنگم اتفاقا همین یکی اورجینال فرانسه داشت 45 تومن میخواستم برم اون sfk بلغاریرو پس بدم ولی مکانیکه گفت خوبه نمیخواد خلاصه تا الان 110 یه دست دنده دیشلی 45 یه بربرنگ sfk بلغاری ده تومن یه کاچویی دنده دیشلی اونم اورجینال فرانسه ده تومن یه سری چیزا مثل کاسه نمد ماهک رو هم و واسکازین که تا حالا دو بار عوض کرده بودم تو یه ماه قرار شد خود مکانیکه بزاره ولی گفت واسکازینت براده نداشته باشه همونو میریزم 

خلاصه دوستان دعا کنید هر سه مشکل گیربکسم یعنی صدای شفت بربرنگ تو درجا کار کردن و تقه زدن و نشتی کم واسکازین درست شه ایشالاه واقعا دیگه حالو حوصله مکانیکی ندارم گفت احتمالا امشب نمیرسه فردا ماشینو میده

سلام صدایی که با گرفتن کلاج قطع میشد هم دیگه نداری؟ منم بلبرینگ گیربکس واسه همین عوض کردم ولی هنوز صدا هست 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام صدایی که با گرفتن کلاج قطع میشد هم دیگه نداری؟ منم بلبرینگ گیربکس واسه همین عوض کردم ولی هنوز صدا هست 

سلام اره خدارو شکر صدای وووو زیادی داشت که کلاج رو نگه میداشتم قطع میشد یادمه دیسکو صفحمو عوض کردم مقدار کمی صدا کم شد ولی بعد دو سه روز زیاد شد دوباره الانم اگه جایی باشی که سکوت باشه و خیلی توجه کنی کمی صدا داره ولی سخت میشه متوجه شد به قول مکانیکه میگفت وقتی کلاجو ول میکنی چهار بربرنگ تو گیربکس و کلاج شروع به چرخش میکنن که تا یه حدی صدا مجازه ولی صدا نباید در حدی باشه جلب توجه کنه قطعاتو مکانیک خرید یا خود شما؟ من بربرینگ سر شفتو یه ایساکویی رفتم skf بلغارستان 45 تومن ولی دنده دیشلیش متفرقه بود50 میگفت نخریدم رفتم گشتم دنده دیشلیه اورجینال پیدا کردم 110 تومن که بربرینگ اورجینال فرانسه ام داشت با مکانیکه مشورت کردم که برم بربنگم پس بدم اصلی بگیرم که نذاشت گفت همین مارک خوبیه

شما دیسکو صفه رم عوض کردی؟ چون بربرینگ کلاجم خیلی مهمه تو صدا چون بیرون گیربکس کار میکنه و خشک کار میکنه هم صداش بیشتره هم زودتر به صدا میفته ولی بربرنگا داخل گیربلکس هم تو روغن کار میکنن هم داخل پوسته گیربکسن چقدر هزینه کردید برای تعویض بربرنگ فقط برا صدای درجا گیربکسو وا کردید یا مشکل دیگه ام داشت؟ لوازمو خودتون خریدید یا مکانیک؟ دیگه پیش مکانیک نرفتید برای اینکه مشکل از بین نرفته والا مکانیکا بهونه خوب بلدن بیارن کتک کاریو دعوا شکایتم والا خودش هزار دردسر برای ادم درست میکنه ادم بیخیال مجبوره بشه

من بعد اینکه گیربکسمو درست کرد تقه هه که یه تقه در حال حرکت بود و دنده دیشلیامو نشون داد واقعا خراب بود درست شد ولی یه تقه هنگام راه اداختنه که دیگه مطمعن شدم از دیسکو صفس ولی چون تازه عوض کرده بودم دلم نیومد پول دیسکو صفحه بدم تازه اگه مکانیکه راضی میشد دوباره بیاره پایین گیربکسو

روغنریزی ام فرداش دیدم داره بازم گیربکس سینیو باز کردیم دیدیم از کاسه نمد پلوسه که با دیسکو صفحه پیش یه مکانیک دیگه عوض کرده بودم  عوض کردو روغنریزیم درست شد ولی میخواست دوباره اجرت بگیره به بهونه اینکه تو گفتی تازه عوض کردم منم گفتم تو مکانیک باشی من میگفتم عوضم نکن باید عوض میکردی خلاصه فقط بیست تومن پول کاسه نمد دادم 

ولی در کل من راضیم فقط خدا کنه این گیربکس همینجوری بمونه دوباره به صدا یا روغنریزی نیفته

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 48 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اره خدارو شکر صدای وووو زیادی داشت که کلاج رو نگه میداشتم قطع میشد یادمه دیسکو صفحمو عوض کردم مقدار کمی صدا کم شد ولی بعد دو سه روز زیاد شد دوباره الانم اگه جایی باشی که سکوت باشه و خیلی توجه کنی کمی صدا داره ولی سخت میشه متوجه شد به قول مکانیکه میگفت وقتی کلاجو ول میکنی چهار بربرنگ تو گیربکس و کلاج شروع به چرخش میکنن که تا یه حدی صدا مجازه ولی صدا نباید در حدی باشه جلب توجه کنه قطعاتو مکانیک خرید یا خود شما؟ من بربرینگ سر شفتو یه ایساکویی رفتم skf بلغارستان 45 تومن ولی دنده دیشلیش متفرقه بود50 میگفت نخریدم رفتم گشتم دنده دیشلیه اورجینال پیدا کردم 110 تومن که بربرینگ اورجینال فرانسه ام داشت با مکانیکه مشورت کردم که برم بربنگم پس بدم اصلی بگیرم که نذاشت گفت همین مارک خوبیه

شما دیسکو صفه رم عوض کردی؟ چون بربرینگ کلاجم خیلی مهمه تو صدا چون بیرون گیربکس کار میکنه و خشک کار میکنه هم صداش بیشتره هم زودتر به صدا میفته ولی بربرنگا داخل گیربلکس هم تو روغن کار میکنن هم داخل پوسته گیربکسن چقدر هزینه کردید برای تعویض بربرنگ فقط برا صدای درجا گیربکسو وا کردید یا مشکل دیگه ام داشت؟ لوازمو خودتون خریدید یا مکانیک؟ دیگه پیش مکانیک نرفتید برای اینکه مشکل از بین نرفته والا مکانیکا بهونه خوب بلدن بیارن کتک کاریو دعوا شکایتم والا خودش هزار دردسر برای ادم درست میکنه ادم بیخیال مجبوره بشه

من بعد اینکه گیربکسمو درست کرد تقه هه که یه تقه در حال حرکت بود و دنده دیشلیامو نشون داد واقعا خراب بود درست شد ولی یه تقه هنگام راه اداختنه که دیگه مطمعن شدم از دیسکو صفس ولی چون تازه عوض کرده بودم دلم نیومد پول دیسکو صفحه بدم تازه اگه مکانیکه راضی میشد دوباره بیاره پایین گیربکسو

روغنریزی ام فرداش دیدم داره بازم گیربکس سینیو باز کردیم دیدیم از کاسه نمد پلوسه که با دیسکو صفحه پیش یه مکانیک دیگه عوض کرده بودم  عوض کردو روغنریزیم درست شد ولی میخواست دوباره اجرت بگیره به بهونه اینکه تو گفتی تازه عوض کردم منم گفتم تو مکانیک باشی من میگفتم عوضم نکن باید عوض میکردی خلاصه فقط بیست تومن پول کاسه نمد دادم 

ولی در کل من راضیم فقط خدا کنه این گیربکس همینجوری بمونه دوباره به صدا یا روغنریزی نیفته

سلام

ببخشید منظورتون از "بربرنگ" همون "بلبرینگ"  هست  ؟؟؟ یا قطعه دیگه ای هستش ؟

اگه آره که تلفظش بلبرینگ هست و لاتینش " bolbring "

ویرایش شده در توسط pourya.k
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، pourya.k گفته است :

سلام

نه منظور همونه که شما گفتی :-( یه چیز گردیه میچرخه :grin:باور کنید من تا امروز فکر میکردم بربرینگه نگو بلبرینگه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، pourya.k گفته است :

سلام

جسارت نباشه دوست عزیزم  دقیق ترش ball bearing هست که از خانواده کلی bearing محسوب میشه،

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

جسارت نباشه دوست عزیزم  دقیق ترش ball bearing هست که از خانواده کلی bearing محسوب میشه،

بله درسته ball-bearing و roll-bearing و .... 

من اشتباها فینگلیشش رو  تایپ کردم ممنون از توجهتون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام skf مارک خیلی معروفی هست که گرفتی. من واسه روغن ریزی و صدا گیربکس باز کردم که روغن ریزی هم برطرف شد ولی صدا نه . بلبرینگ خود مکانیک داشت ولی صفحه خودم خریده بودم گرچه شک دارم صفحه خیلی خوبی گرفته باشم. 

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام skf مارک خیلی معروفی هست که گرفتی. من واسه روغن ریزی و صدا گیربکس باز کردم که روغن ریزی هم برطرف شد ولی صدا نه . بلبرینگ خود مکانیک داشت ولی صفحه خودم خریده بودم گرچه شک دارم صفحه خیلی خوبی گرفته باشم. 

دیسکو صفحه چی خریدید؟ من والو سبز با برچسب هرینگتون خریدم اصلا راضی نیستم میگن فعلا صفحه دایکن زاپن خوبه منم میخواستم بخرم مکانیکه نزاشت که پشیمونم

برای صدا دیدیده شده خیلی وقتا بربرینگ کلاج با اینکه نو صدا داره چون جنسا واقعا خرابه کلا برا صدا ام زیاد حساس نباشید من که تا حالا هر 206 حتی ماشینهای دیگه سوار شدم کلاجو نگه داشتم صدا کمتر شده تا یه حدیش طبیعیه و بیخودی دنبالش نرو ولی اگه صدا در حدیه که مثلا توی ترافیکم شنیده میشه  احتیاج به تعمیر داره

ولی کلا این موضوع به من ثابت شده تا جای ممکن برای ایرادهای جزیی نباید رفت سمت تعمیر اساسی یا گیربکس باید تا وقتی که کار میکنه ازش کار کشید مگر ایرادهایی که خطرناکن و ممکنه اسیب بزنن به کل سیستم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
دوستان برای اینکه بتونن به جواب مشکلاتشون برسند تصمیم گرفتم اکثر مشکلات رو با پاسخ هاشون برا این تاپیک جمع بندی کنم
1_لرزش ماشین در هنگام شروع حرکت و بیشتر و بیشتر شدن در ترافیک ها
ایرادات:تاب داشتن دیسک. ضعیف شدن فنر خورشیدی دیسک. درست مونتاژنشدن خود دیسک و صفحه به طوری که صفحه یک وری دیسک رو می خوره
راه حل:تعویض دیسک و صفحه
2_سفت شدن پدال کلاچ
ایرادات:سیم کلاچ. فنر خورشیدی دیسک.
راه حل:اگر دیسک و صفحه مدت زیادی رو ماشین سوار بوده باشه باید دیسک و صفحه عوض بشه.اگر مشکل ناگهانی ظاهر بشه از سیم کلاچ هست
3_بالا اومدن کلاچ (بالا درگیر کردن کلاچ)
ایرادات:فرسوده شدن صفحه. در موراد نادر تنبل شدن فنر خورشیدی دیسک(این اتفاق بیشتر زمانی می افند که راننده به طور مداوم پاش رو کلاچ باشه مثلا تو چراغ قرمز ها پا شون رو یک بند رو کلاچ می گذارن)
راه حل:در صورت سلامت دیسک تنها با تعویض صفحه مشکل حل می شود و در صورت خرابی دیسک باید کیت کامل تعویض گردد
4_صدای قیرچ به موقع کلاچ گرفتن
ایرادات:سیم کلاچ در مواقع نادر دو شاخ کلاچ
راه حل:تعویض سیم کلاچ. گریس کاری دوشاخ کلاچ
5_تقه خوردن ماشین به هنگام شروع حرکت (فقط تقه نه لرزش)
ایرادات:خرابی فنر محیطی های صفحه
راه حل:در صورت سلامت دیسک و بلبرینگ با تعویض صفحه مشکل حل خواهد شد
6_صدای قر قر کردن به هنگام درگیر نبودن کلاچ و دنده خلاص
ایرادات:بلبرینگ سر شافت خروجی گیربکس
راه حل:تعویض بلبرینگ سر شافت که توصیه نمی شود چون مشکل آفرین نیست
7_صدای قرقر به هنگام کلاچ گرفتن و تعویض دنده 
ایرادات:بلبرینگ کلاچ
راه حل:در صورت سلامت صفحه و دیسک تنها با تعویض بلبرینگ کلاچ مشکل حل میشود
8_سفت جا رفتن دنده ها
ایرادات:خرابی فنر خورشیدی دیسک. کهنه شدن روغن گیربکس . خرابی سیم کلاچ (اتومات) به هم خوردن رگلاز سیم کلاچ دستی خرابی از خود گیربکس
راه حل:دیسک و صفحه تعویض گردد.روغن گیربکس تعویض گردد(در صورت خرابی).سیم کلاچ رگلاز شود.در صورت خرابی گیربکس گیربکس تعمیر گردد
9_راه نرفتن ماشین در صورت نداشتن ایراد موتوری
ایرادات:فرسودگی صفحه. سوختن دیسک
راه حل:در هر دو صورت باید کیت کلاچ تعویض گردد
دوستان این مواردیو که بالا نوشته ایرادات دیسکو صفحس من از وقتی که دیسکو صفحه نو والو سبز انداختم ماشینم در حال حرکت تقه زد که حتی گیربکسو وا کردم و دنده دیشلی ام عوض کردم ولی تقه سرجاش بود خودم یه جورایی مطمعن شدم از دیسکو صفحس تو ایرادات دیسکو صفحه ام که بالا ذکر شده مورد پنج همون مورد منه یعنی تقه 
جالب اینجاس من به چنتا مکانیک گفتم اکثرشون میگفتم به دیسکو صفحه ربط نداره فقط یه گیربکس ساز بهم گفت اونم چون من 230 پول دیسکو صفحه داده بودم دلم نیومد جدیش بگیرم حالا ام دلم نمیاد واقعا به خاطر یه تقه دوباره پول دیسکو صفحه بدم چون نرمیو شتابو باقی چیزاش خوبه 
حالا سوالی که دارم اینه کیت کلاج 206 همه جا دیسکو صفحه و بربرینگ با همه؟ چون من بربرینگو دیدم تکیم میفروشن مثلا صفحه نو با مارک خوب و اصلی گیر میاد ؟ یا باید کیت کامل گرفت؟
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ممنون از این نکات خوب آیدین جان . به پست اول تاپیک اضافه شد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری