841 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/05/11, 01:51:25، cadilac گفته است :

خواهش  میکنم کاری نکردم

تعویض  دریچه گاز کار خاصی انجام نمیده 

مپ  سنسور کار خاصی نمیکنه اگر هم ایراد داشته باشه موقع خاموش کردن ماشین یه حالت مکث بوجود میاد شما خودت هم میتونی با مولتی متر تست کنی فشار داخل انتیک هوا هم مشخص میشه سالمه یا نه  کاری  نداره  اگر هم خواستی بفهمی مشکل از اینه یانه  میتونی سوکت مپ  سنسور را داری و ماشین را روشن کنی ببینی مشکل گاز خوردن حل میشه یا نه  که مپ سنسور مشخص میشه 

سنسور  اکسیژن هم میتونی سوکت اون را جدا کنی ماشین را روشن کنی اگر از این باشه متوجه میشی اگر نشد که سنسور اکسیژن سالمه با مولتی متر هم میشه چک کرد  سنسور که قفل نمیکنه با سرد شدن وگرم شدن اگزوز ولتاژ    اون از 0  تا 9 ولت  بالا پائین میشه  

در  رابطه با سوزن انژکتورها مقدار  cc  و زاویه پاشش سوراخ سوزن و چند سوراخه و اندازه انها بلند و کوتاه  با هم فرق داره  برای 206 فکر کنم  دقیق یادم  نیست  2-jet نام  داشت یعنی 2     مجرای  اسپری میشه 

برای  206  والئو  سوزنهاش رزیستور داره ohm 12.25  و  فشار 3.5  بار را تعمین میکنه 

حالا  شما  اگر مصرف سوخت ماشینت بالا رفته  میتونی شمع ماشین را باز کنی از لحظ دوده زدن- خیس  شدن مثل بنزین وبوی اون - بررسی  کنی اینطوری میتونی متوجه بشی که سوخت ماشینت از سوزنها هست یا نه 

چه جالب

۹ ولت برق تولیدی سنسور اکسیژن

دینامیه واسه خودش😂

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 44 دقیقه قبل، toyo گفته است :

چه جالب

۹ ولت برق تولیدی سنسور اکسیژن

دینامیه واسه خودش😂

سلام 

بررسی  ولتاژ  سنسور  در حالت سرد و گرم شدن بین 0  تا 1 ولت  میشه  منظورم  0.9  بود

تست گرم  کن سنسور هم در موتور tu5  0.8 تا  10  اهم  هست

در  موتور tu3  از 3   تا  4.3  اهم  هست 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/05/04, 18:43:46، XSSS گفته است :

تشکر از همه دوستانی که لطف کردن و بنده رو راهنمایی کردن
بعد از چند روز خوابیدن ماشین تو تعمییرگاه، مشخص شد که مشکل من بخاطر وجود چند مشکل مختلف هست.
برای اطلاع دوستان من تک تک مشکلاتی که تو این مدت تجربه کردم و مینویسم و میگم چجوری حل شد، اینم بگم که ماشین هیچگونه ایرادی رو در دیاگ نشون نمیده و به هیچوجه تا حالا چرا چک ماشین روشن نشده:

1- گاز نخوردن ناگهانی خودرو در دور بالا، مثلاً داری سبقت میگیری یهو ماشین با شتاب منفی مواجه میشه، انگار پاتو از روی گاز ورداشتی. تو این حالت اگر پدال گازو ول کنی و مجدداً فشار بدی، ماشین گاز میخوره (حل شد، علت: پمپ بنزین)
2- گاز نخوردن ماشین در دنده یک و به هنگام حرکت، گاهی وقتا موقعی که میخوای مثلاً سر چهار راه حرکت کنی و نیم کلاج کنی، دور موتور ماشین کاهش پیدا میکنه و ماشین گاز نمیخوره. (فعلاً حل نشده)
3- موقع روشن کردن کولر در حالت در جا وقتی کمپرسور شروع بکار میکنه، دور موتور به زیر 700 میاد و ماشین میلرزه، البته بعدش درست میشه (حل شد، علت: خرابی اورینگ انژکتور)
4- صاف کار نکردن ماشین و پت پت جزیی در اگزوز که البته اخیراً بیشتر شده بود. (حل شد، علت: خرابی انژکتور و ایراد جزیی در سیستم برقی)
5- نوسان دور موتور که بندرت پیش میومد. (حل شد، علت: خرابی اورینگ انژکتور)
6- تاخیر در گاز خوردن (حل شد، علت: سنسور MAP - سنسور قبلی رو تمیز کرده بودم ولی مشکل حل نشده بود)

مواردی که قبلاً تعویض شده بود ولی ایرادات بالا حل نشده بود:

1- فیلتر بنزین
2- شستشوی رو کار انژکتور
3- تعویض سنسور MAP
4- تعویض شمع
5- عویض وایر شمع
6- بنزین سوپر

افت ناگهانی شتاب به هنگام رانندگی با سرعت زیاد یا سبقت گرفتن در اتوبان ها به دلیل پمپ بنزین ماشین بود که با تعویضش حل شد.

قبلاً وقتی در حالت در جا کولر رو روشن میکردم، به هنگام کار کمپروسور، دور موتور از 700 پایینتر میومد و ماشین به لرزش میافتاد، وقتی مکانیک داشت دنبال ایراد صاف کار نکردن اگزوز ماشین (پت پت جزیی) و گاز نخوردن در دور پایین میگشت، متوجه شد که اورینگ انژکتورها مشکل داره، تستش هم به اینصورت بود که رو انژکتورها آب ریخت، دو تا از انژکتور ها وقتی روش آب میریختی صدای فس میداد، و یکیشم انقدر اوضاعش خراب بود که تا آب ریخت ماشین خاموش شد.
خلاصه انژکتورها رو باز کردن و روی دستگاه گذاشت و بعد از شستشو، پاشش انژکتورها رو تست کرد و اورینگ رو عوض کرد و انداخت رو ماشین و گفت نوسان دور موتورتم بخاطر همین بوده که با تعویض اورینگ حل میشه.
خلاصه مشکل لرزش هنگام روشن شدن کولر حل شد و دیشبم که ماشینو تست میکردم خبری از نوسان دور موتور نبود، احتمالاً نوسان دور موتورم حل شده با این تعویض

پت پت ماشینم مکانیک حسابی روش کار کرد، دریچه گاز عوض، تایم ماشینو چک کرد، حتی پمپ بنزین جدید انداخت و خیلی کارا کرد (البته با قطعات تستی که داشت و ازم پول بابت قطعات نگرفت)، خلاصه نهایتاً گفت حتماً انژکتوره که اینجوری میشه. ورداشت 4 تا انژکتور از ماشین یکی دیگه وا کرد انداخت رو ماشینم، نتیجه این شد که ماشین صاف کار کرد و دیگه اون پت پت جزیی رو نداشت، ضمن اینکه شتاب ماشین به طرز محسوسی بهتر شده بود و ماشین نرمتر کار میکرد.

خلاصه تنها مشکلی که مونده گاز نخوردن ماشین تو دوره پایینه که هنوز مکانیک نتونسته بفهمه مشکل چیه. قرار شد ماشینم امشب بمونه تعمیرگاه و فردا بهم تحویل بده. گفت قطعات دیگه ای که بهشون شک دارمم عوض میکنم ببینم مشکل از اوناست یا نه، اگر مشکل پیدا نشه احتمالاً کامپیوتر ماشینت مشکل داره :(

خلاصه وحشتناک مارو تو خرج انداخته

دوستان ماشین رو بردم پیش آقا افشین (البته یه ماه پیش) و مشکل خیلی سریع با ریست کردن اطلاعات ECU به سادگی حل شد و الان یک ماهه که مشکل گاز نخوردن ماشین حل شده.
در نتیجه واسه من تجربه شد، واسه شما هم تجربه بشه که به هیچ وجه ماشینتون رو پیش مکانیکی که نمیشناسید نبرید و پیش خودتون نگید که فلان مکانیکی بهم نزدیکه پس برم پیش همین مشکلو حل میکنه. همین موضوع گازنخوردن ساده یک میلیون بیخودی رو دستم خرج گذاشت، در صورتی که اگر از اول تنبلی نمیکردم و میرفتم پیش مکانیکی که دوستان معرفی کردن این مشکل با مبلغی بسیار ناچیز حل میشد. ضمن اینکه ماشینم مشکل یکسره روشن بودن فن هم داشت و نمیذاشت دمای موتور بالا بمونه که برای حل این مشکل ECU بنده رو هم زحمت کشیدن و تعمییر کردن و الان مشکل دمای آب ماشینمم حل شده و فن بطور یکسره روشن نمیمونه

نکته دوم اینکه سنسور MAP خودم که از اول روش بوده سالم بوده و هر دو سنسور مپ های شرکتی که توسط مکانیک های ناوارد به اشتباه تعویض شده بود مشکل داشت. بنابراین در صورتی که مجبور شدید سنسور مپ ماشینتون رو عوض کنید توصیه میکنم به هیچ عنوان سنسور مپ شرکتی که توسط لوازم یدکی ها فروخته میشه تهیه نکنید و هر جور شده اصل اون رو تهیه کنید. من این دو سنسور رو از دو تا مغازه مختلف خریده بودم ولی وقتی رو ماشین مینداختی و تو دیاگ چک میکردی فشار هوا رو اشتباه نشون میداد.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان .

کیت مکش ، هدرز ، شمع و چیپ رو ماشین نصبه .

تا دور ۴۰۰۰ موتور کشش نداره ولی بعد از اون مثل اینکه موتور نفسش ازاد شه شتاب اصلی و میگیره. مشکل کمجونی توی دور پایین چیه؟

کارکرد ۱۰۰ هزار مدل ۹۳ اس دی.

ممنون پیشاپیش

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، XSSS گفته است :

دوستان ماشین رو بردم پیش آقا افشین (البته یه ماه پیش) و مشکل خیلی سریع با ریست کردن اطلاعات ECU به سادگی حل شد و الان یک ماهه که مشکل گاز نخوردن ماشین حل شده.
در نتیجه واسه من تجربه شد، واسه شما هم تجربه بشه که به هیچ وجه ماشینتون رو پیش مکانیکی که نمیشناسید نبرید و پیش خودتون نگید که فلان مکانیکی بهم نزدیکه پس برم پیش همین مشکلو حل میکنه. همین موضوع گازنخوردن ساده یک میلیون بیخودی رو دستم خرج گذاشت، در صورتی که اگر از اول تنبلی نمیکردم و میرفتم پیش مکانیکی که دوستان معرفی کردن این مشکل با مبلغی بسیار ناچیز حل میشد. ضمن اینکه ماشینم مشکل یکسره روشن بودن فن هم داشت و نمیذاشت دمای موتور بالا بمونه که برای حل این مشکل ECU بنده رو هم زحمت کشیدن و تعمییر کردن و الان مشکل دمای آب ماشینمم حل شده و فن بطور یکسره روشن نمیمونه

نکته دوم اینکه سنسور MAP خودم که از اول روش بوده سالم بوده و هر دو سنسور مپ های شرکتی که توسط مکانیک های ناوارد به اشتباه تعویض شده بود مشکل داشت. بنابراین در صورتی که مجبور شدید سنسور مپ ماشینتون رو عوض کنید توصیه میکنم به هیچ عنوان سنسور مپ شرکتی که توسط لوازم یدکی ها فروخته میشه تهیه نکنید و هر جور شده اصل اون رو تهیه کنید. من این دو سنسور رو از دو تا مغازه مختلف خریده بودم ولی وقتی رو ماشین مینداختی و تو دیاگ چک میکردی فشار هوا رو اشتباه نشون میداد.

سلام

خدارو شکر که مشکلاتتون حل شده

و ممنون بخاطر وقتی که گذاشتین و این تجربیاتتون رو گفتین

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، XSSS گفته است :

سلام داداش هم خوشحالم هم ناراحت خوشحالم برا اینکه ماشینت درست شد ناراحتم برا اون همه گرافتاریو پول خرج کردنو مشکل هل نشدنو چندین روز اسیر شدن تو مکانیکیها و انداختن سوزن پرایدیو پس دادنو غیره ولی بازم درست شد فدا سرت من وقتی چند ماه پیش دیدم دیگه چیزی ننوشتی گفتم احتمالا یا درست شده یا ماشینو فروخته اقا افشین واقعا کارش درسته من ماشینم فن تنئش خود به خود روشن میشد و خاموشم نمیشد براش نوشتم یه راست گفت فلان فیش رو  در بیار در اوردم دیدم سولفاته کرده تمیزش کردم درست شد خدایی پیش هر باطریساز یا مکانیکی میرفتم مشکلمو میگفتم هنگ میکرد خوبی اقا افشین اینه هم مکانیکه هم الکترونیک هم سیستم برقو برنامه و اپدیت بعضی مشکلات 206 چون الکترونیکه مکانیک پاس میده به باطریساز باطریسازم پاس میده به الکترونیک کار الکترونیک کارا ام وارد نیستنو میگن برو نمایندگی نمایندگی ام ماشینو میزاری میری صبح میای یه ملیون فاکتور میده قطعات فرانسویو با شرکتی بیخودی عوض کرده 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، greatarab گفته است :

سلام دوستان .

کیت مکش ، هدرز ، شمع و چیپ رو ماشین نصبه .

تا دور ۴۰۰۰ موتور کشش نداره ولی بعد از اون مثل اینکه موتور نفسش ازاد شه شتاب اصلی و میگیره. مشکل کمجونی توی دور پایین چیه؟

کارکرد ۱۰۰ هزار مدل ۹۳ اس دی.

ممنون پیشاپیش

سلام اگه دریچه برقی هست بعضی وقت ها پتانسیومتر پدال مشکل پیدا میکنه توی یک بازه (کورس حرکتی) سیگنال درست نمیفرسه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام اگه دریچه برقی هست بعضی وقت ها پتانسیومتر پدال مشکل پیدا میکنه توی یک بازه (کورس حرکتی) سیگنال درست نمیفرسه.

نه آقا مهرداد دریچه سیمی هست

لینک به ارسال

سلام دوستان میشه ادرس این اقا افشین به ما هم بدید وتخصص این بنده خدا چیه برقی یا مکانیک؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، topfit گفته است :

سلام دوستان میشه ادرس این اقا افشین به ما هم بدید وتخصص این بنده خدا چیه برقی یا مکانیک؟

ارائه تمامی خدمات الکترونیکی،کامپیوتری و مکانیکی 206

این تایپیکشه سمت شرقه خوبیش اینه تخصص برقو الکترونیکو مکانیکو داره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری