داریوش

تعویض گیربکس 206 با نمونه غیر فابریک ( معمولی - ضریب کوتاه )

293 ارسال در این موضوع قرار دارد

یکی بگه تعداد دندههارو ازکجا میشه فهمید؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
منظورتون از جعبه دنده همون گیربکسه؟قدرت ماشین کم نمیشه با این 34 دنده ها؟

سلام دوست من

بله منظور از جعبه دنده همون گیربکسه.

زمانی که تعداد دندههای جعبه دنده کمتر باشد یعنی فواصل بین آنها بیشتر است و در این مورد قدرت ماشین بیشتر میشود و زمانی که دندهها بیشتر باشد دقیقا فواصل بین آنها کمتر و سرعت بیشتر خواهد شد.

اما یه سئوال برای خودمم پیش آمده که این تعداد دندهها به کجای گیربکس مربوط میشه؟

به قسمته شفت ورودیه یا خروجی و یا یکی از دنده برنجی های 1 تا 5 جلو؟

از یک مکانیک پرسیدم گفت: احتمالا به تعداد دندههای برنجی دنده 5 گیربکس میگن اما شک دارم.

موفق باشید

salam.gifدوست گرامی یه توضیح راجع گیربکس بدم شافت ورودی که داخل صفحه کلاج میشه به شافت کلاج معروفه این شافت درهرگیربکس درنده آخرهمان گیربکس هست برای 206 دنده 5 که کمترین وکوچک ترین درنده درهرگیربکس هست درکل گیربکس ازچهارقسمت اصلی تشکیل شده 1-شاه دنده 2-شافت کلاج 3-شافت اصلی 4-پوسته گیربکس شاه دنده همیشه زیر شافت کلاج وشافت اصلی قراردارد حال شاه دنده در206 پنج دنده داردکه به ترتیب روی پنج دنده درشافتهای بالا قرارمیگیرند شاه دنده حکم انتقال نیرو ازشافت کلاج به شافت اصلی رادارد (شافت اصلی شافت خروجی گیربکس )روی شافت اصلی چهاردنده به ترتیب یک تاچهاراست ودنده پنج هم روی شافت کلاج است حال شافت اصلی که چهاردنده برروی آن است درحالت خلاص همیشه این چهاردنده درحال گردش هستند برای تعویض دنده بین این چهاردنده سه کشابی وجوددارد که توسط سه ماحک جابه جامیشوند (یک کشابی بین 1و2 یک کشابی بین 2و3 ویک کشابی بین 4و5 که بین دنده 5وشاه دنده یک دنده معکوس کننده وجودداردکه دنده عقب است که توسط یک میل ماحک کنترل میشود)کشابیها به شافت اصلی متصل هستند وهمیشه فقط یکی ازآنهابین این دنده ها جابه جا میشودبرای حرکت درهر خودرو نیروبه ترتیب شافت کلاج به شاه دنده وشاه دنده به شافت اصلی میباشد ضریب دنده ها هم به بزرگ وکوچکی این دنده ها بستگی داره هر چه شاه دنده دنده های بزگترودرشت داشته باشد ودنده های بالا کوچکتروریزترباشنداین گیربکس سرعتی است وبلعکس قدرتی برای این که ببینیم کدام گیربکس ریزتروسرعتی است وقتی گیربکس روی زمین است برای چک کردن این که آیااین گیربکس ریزترازگیزبکس شما است یادرشت تر هردوگیربکس رادردنده آخرقرارداده 5 وورودی گیربکس (شافت کلاج )رایک دور میچرخانیم وخروجی گیربکسی که بیشتر بچرخد آن گیربکس ریزتراست امیدوارم توانسته باشم کمکی به این دوست عزیز کرده باشم

دنده برنجی کارش هماهنگ کردن دوردنده ها برای بهتروسریعتروبیصدا جابه جاشدن کشابی است وربطی به خود دندها ندارد هرچه دنده های شافت بالا وشافت کلاج کمترباشد وشاه دنده بیشترباشد گیربکس ریزتراست 34دنده به مجموع دنده های شافت کلاج ودنده پایین شاه دنده میگن که هرچه بیشترباشه کیربکس ریزتروسرعتی تره

لینک به ارسال
منظورتون از جعبه دنده همون گیربکسه؟قدرت ماشین کم نمیشه با این 34 دنده ها؟

سلام دوست من

بله منظور از جعبه دنده همون گیربکسه.

زمانی که تعداد دندههای جعبه دنده کمتر باشد یعنی فواصل بین آنها بیشتر است و در این مورد قدرت ماشین بیشتر میشود و زمانی که دندهها بیشتر باشد دقیقا فواصل بین آنها کمتر و سرعت بیشتر خواهد شد.

اما یه سئوال برای خودمم پیش آمده که این تعداد دندهها به کجای گیربکس مربوط میشه؟

به قسمته شفت ورودیه یا خروجی و یا یکی از دنده برنجی های 1 تا 5 جلو؟

از یک مکانیک پرسیدم گفت: احتمالا به تعداد دندههای برنجی دنده 5 گیربکس میگن اما شک دارم.

موفق باشید

salam.gifدوست گرامی یه توضیح راجع گیربکس بدم شافت ورودی که داخل صفحه کلاج میشه به شافت کلاج معروفه این شافت درهرگیربکس درنده آخرهمان گیربکس هست برای 206 دنده 5 که کمترین وکوچک ترین درنده درهرگیربکس هست درکل گیربکس ازچهارقسمت اصلی تشکیل شده 1-شاه دنده 2-شافت کلاج 3-شافت اصلی 4-پوسته گیربکس شاه دنده همیشه زیر شافت کلاج وشافت اصلی قراردارد حال شاه دنده در206 پنج دنده داردکه به ترتیب روی پنج دنده درشافتهای بالا قرارمیگیرند شاه دنده حکم انتقال نیرو ازشافت کلاج به شافت اصلی رادارد (شافت اصلی شافت خروجی گیربکس )روی شافت اصلی چهاردنده به ترتیب یک تاچهاراست ودنده پنج هم روی شافت کلاج است حال شافت اصلی که چهاردنده برروی آن است درحالت خلاص همیشه این چهاردنده درحال گردش هستند برای تعویض دنده بین این چهاردنده سه کشابی وجوددارد که توسط سه ماحک جابه جامیشوند (یک کشابی بین 1و2 یک کشابی بین 2و3 ویک کشابی بین 4و5 که بین دنده 5وشاه دنده یک دنده معکوس کننده وجودداردکه دنده عقب است که توسط یک میل ماحک کنترل میشود)کشابیها به شافت اصلی متصل هستند وهمیشه فقط یکی ازآنهابین این دنده ها جابه جا میشودبرای حرکت درهر خودرو نیروبه ترتیب شافت کلاج به شاه دنده وشاه دنده به شافت اصلی میباشد ضریب دنده ها هم به بزرگ وکوچکی این دنده ها بستگی داره هر چه شاه دنده دنده های بزگترودرشت داشته باشد ودنده های بالا کوچکتروریزترباشنداین گیربکس سرعتی است وبلعکس قدرتی برای این که ببینیم کدام گیربکس ریزتروسرعتی است وقتی گیربکس روی زمین است برای چک کردن این که آیااین گیربکس ریزترازگیزبکس شما است یادرشت تر هردوگیربکس رادردنده آخرقرارداده 5 وورودی گیربکس (شافت کلاج )رایک دور میچرخانیم وخروجی گیربکسی که بیشتر بچرخد آن گیربکس ریزتراست امیدوارم توانسته باشم کمکی به این دوست عزیز کرده باشم

دنده برنجی کارش هماهنگ کردن دوردنده ها برای بهتروسریعتروبیصدا جابه جاشدن کشابی است وربطی به خود دندها ندارد هرچه دنده های شافت بالا وشافت کلاج کمترباشد وشاه دنده بیشترباشد گیربکس ریزتراست 34دنده به مجموع دنده های شافت کلاج ودنده پایین شاه دنده میگن که هرچه بیشترباشه کیربکس ریزتروسرعتی تره

دوست عزیز ممنون که کامل راهنمایی کردی. امیدوارم بتونم با مشخصه ای که شما گفتید یه 34 دنده پیدا کنم.اگه کسی از دوستان کرج یا تهران جایی سراغ داره بگه ممنون میشم.میدونم امیرکبیر پاساژ کاشانی هست اما مطمعن نیستم اونی که میخوام بهم بدن

لینک به ارسال

من درخدمت تمامی اعضای انجمن هستم ازاینکه خودم مکانیک سنگین هستم کمترازگیربکسهای 206 اطلاع دارم امروزبه شکل اتفاقی به یه مکانیکی 206 وکلا پژوسرزدم وبعدازمعرفی خودم درمورداین گیربکسها پرسوجوکردم ایشان گفت کلا برای 206 3تاگیربکس داریم یکی ایرانی که قدرتی وسرعتی نیست ویکی فرانسوی که هم قدرتی وهم سرعتی ویکی سفارش رالی وایتالیایی فوق العاده سرعتی ولی قدرتی نیست که درسربالایی ها بیشترین معکوس روبااین گیربکس باید بدی وتوسیه نمیشه

لینک به ارسال

با سلام

من یک گیربکس 205 گرفتیم ولی به 206 تیپ 5 نخورد مکانیک گفت میل ماهکاش جاش فرق میکنه همچی چیزهای میگفت حالا میخواستم ببینم میشه بجایش توش را باز کنم و دندهاش را با گیربکس خودم عوض کنم و بذارم داخل گیربکس 206 خودم ایا میشه همچی کاری

لینک به ارسال

دوست عزیز، داریوش خان.

آیا با توجه به دور بالا بودن گیربکس، هنگام حرکت در ترافیک به مشکل نمیخورید؟ خر خر موتور در نمیاد؟

آیا میتونم بازدید از خودروی شما داشته باشم. آخه گیربکسم به مشکل خورده و می خوام عوض کنم.

لینک به ارسال
با سلام

من یک گیربکس 205 گرفتیم ولی به 206 تیپ 5 نخورد مکانیک گفت میل ماهکاش جاش فرق میکنه همچی چیزهای میگفت حالا میخواستم ببینم میشه بجایش توش را باز کنم و دندهاش را با گیربکس خودم عوض کنم و بذارم داخل گیربکس 206 خودم ایا میشه همچی کاری

مبارکه

خب باز کن ببین توش چه خبره، بعید میدونم نخوره

راستی یه کوئیک شیفتر هم نصب کن، خیلی تو سریع عوض کردن دنده و افت کمتر شتاب کمکت میکنه

لینک به ارسال
با سلام

با سلام امروز رفتم پوسته یک گیربکس 206 را پیدا کردم و دادم یک گیربکس ساز فقط پوسته هاشو عوض کردو حدود 120 هزار هزینه اش شد و دادم امروز گیربکسو باز عوض کنه تا بعداظهر خبرشو میدم یا خوب میشه یانه

لینک به ارسال

الان رفتم ماشین را تحویل گرفتم خیلی خوب شده ماشین زود دور برمیداره و میخواد پرواز کنه بادنده 2 هم اگه با سرعت پایین حرکت کنی دیگه صدای سوپاپات هم در نمیاد در کل خوب شده برام حدود 430 در امد با دستمزد و همه کاراش

فقط یک مشکل داره اینه که دسته دنده کمی کج واستاده که میگفت چون میل ماهکاش جاش چند میل فرق میکنه راست وانمیسته حالا به نظر شما برای این مشکل چیکار کنم

icon_post_report.gif

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

آقا لطف میکنی سرعت و دور موتور رو توی دنده های 1 و 2 و 3 برام بنویسی؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری