داریوش

تعویض گیربکس 206 با نمونه غیر فابریک ( معمولی - ضریب کوتاه )

292 ارسال در این موضوع قرار دارد

در خصوص تعویض گیربکس میشه اینکار رو کرد.یکی از دوستام این کار رو کرده بود و تغییراتی که تو گیربکس 205 انجام داده بود این بود که دنده 5 گیربکس 206 رو با 205 عوض کرده بود که تاپ اسپیدش پایین نیاد.

در خصوص اون دوستمون هم که گفته بود رو اتوماتیک فکر کن اصلا جای فکر کردن نداره شما شتاب بیشتر می خوای نه شتاب کمتر و مصرف بیشتر و اگه اتوماتیک می خواستی از اول یه تیپ 6 می خریدی که اذیت هم نشی

موفق باشید

با سلام خدمت شما

پس گیربکس 205 به 206 میخوره مطمنید چون من تو شهرستانم و میخوام از تهران بخرم و اگه نخوره دیگه نمیتونم پس بدم برای همین میخوام مطمن باشم که میخوره

اگه میشه به این دوستتان بگید که چه مدلی میخوره فرقی نمیکنه هر مدلی از 205 باشه میخوره یا نه

عزیز پس منتظر خبرتونم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چند مدل گیربکس رو تیپ5 میشه سوار کرد...یکی هستش که همه دنده هاش ضرایب سنگین دارن و تاپ اسپید نهایی و هر دنده نزدیک10 تا کاهش پیدا میکنه

یکی دیگه هم هست که دنده 1-2-3 سنیگن داره و 5سبک و بلند...یعنی اون دنده 5 جبران تاپ اسپید نهاییتون رو میکنه و ماشین مثل قبل 200-210 رو میره ولی اون اولیه تاپ اسپیدش فکر کنم 180تاس!

کلا اینجور قطعات رو یا باید خودتون خیلی خوب بشناسید یا اینکه طرف خیلی خیلی قابل اعتمادی داشته باشین

اگه وقت بزارین 2روز خودتون تشریف ببرین تهران از همه چیز بهتره...همونجا نصب میکنه اگه ایرادی داشته باشه یا هرچیزی عوضش میکنه واستون

اینجور قطعات رو تو خود تهران به آشنا هم میندازن! دیگه چه برسه ارسالی به شهرستان!

گیربکس هم مال 205GTi رو معمولا سوار میکنن رو 206 یه مدل هم هست که کعروف شده به پژو اسپرت و میگن این مال رالی و...هستش مال 106GTi هم فکر کنم بخوره...کلا واسه تقویت تیپ5 معمولا از قطعات 106GTi استفاده میکنن با همین موتور 1600 اون 122اسب میده مال ما 110-108

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
چند مدل گیربکس رو تیپ5 میشه سوار کرد...یکی هستش که همه دنده هاش ضرایب سنگین دارن و تاپ اسپید نهایی و هر دنده نزدیک10 تا کاهش پیدا میکنه

یکی دیگه هم هست که دنده 1-2-3 سنیگن داره و 5سبک و بلند...یعنی اون دنده 5 جبران تاپ اسپید نهاییتون رو میکنه و ماشین مثل قبل 200-210 رو میره ولی اون اولیه تاپ اسپیدش فکر کنم 180تاس!

کلا اینجور قطعات رو یا باید خودتون خیلی خوب بشناسید یا اینکه طرف خیلی خیلی قابل اعتمادی داشته باشین

اگه وقت بزارین 2روز خودتون تشریف ببرین تهران از همه چیز بهتره...همونجا نصب میکنه اگه ایرادی داشته باشه یا هرچیزی عوضش میکنه واستون

اینجور قطعات رو تو خود تهران به آشنا هم میندازن! دیگه چه برسه ارسالی به شهرستان!

گیربکس هم مال 205GTi رو معمولا سوار میکنن رو 206 یه مدل هم هست که کعروف شده به پژو اسپرت و میگن این مال رالی و...هستش مال 106GTi هم فکر کنم بخوره...کلا واسه تقویت تیپ5 معمولا از قطعات 106GTi استفاده میکنن با همین موتور 1600 اون 122اسب میده مال ما 110-108

عزیز با سلام

من منظور شما را در مورد تاب اسپید نهای دقیق متوجه نشدم

من میخوام گیربکس 205 1400 را با گیربکس 206 تیپ 5 عوض کنم دنده 1و 2و 3و 4 را بیشتر از الان میرم ولی دنده 5 را به جای 210 تا که الان میرم 180 تا میرم منظورتون را درست متوجه شدم یا اینکه فقط در دنده 1و 2 شتاب دارم ودر دندههای دیگر شتابم کمتر میشه

الان من

دنده 1 40

دنده 2 90

دنده 3 120

دنده 4 150

میرم و اگه گیربکس را عوض کنم این مقادیر را چقدر زیادتر میکنم با گیربکس 205 ضریب کوچکتر

لینک به ارسال

ببینین ضرایب که سنگین بشه،شتاب افزایش پیدا میکنه،ماشین سریعتر به مرز کات‌آف میرسه ولی تاپ اسپید هر دنده و تاپ اسپید نهایی کم میشه

دنده1 تیپ5 50تا میره تا کات‌آف که!

حدودی 10تا هر دنده کم میشه..ضریب یکسان کم نمیشه...رو یک دنده ممکنه 8تا کم شه رو یکی دیگه 15تا! بصورت تقریبی بنده عرض کردم

این مقادیر رو کم میکنید...دنده1تون مثلا 35-40تا میره ولی خیلی سریعتر همچنین دنده2 و3 و4 و... ماشین پرتوانتر دور میگره و حالت سبکی دنده از بین میره

ولی تو شهر دائم باید دستتون به دنده باشه،مصرفتون بالا میره

بیشتر به درد پیست و... میخوره

لینک به ارسال
ببینین ضرایب که سنگین بشه،شتاب افزایش پیدا میکنه،ماشین سریعتر به مرز کات‌آف میرسه ولی تاپ اسپید هر دنده و تاپ اسپید نهایی کم میشه

دنده1 تیپ5 50تا میره تا کات‌آف که!

حدودی 10تا هر دنده کم میشه..ضریب یکسان کم نمیشه...رو یک دنده ممکنه 8تا کم شه رو یکی دیگه 15تا! بصورت تقریبی بنده عرض کردم

این مقادیر رو کم میکنید...دنده1تون مثلا 35-40تا میره ولی خیلی سریعتر همچنین دنده2 و3 و4 و... ماشین پرتوانتر دور میگره و حالت سبکی دنده از بین میره

ولی تو شهر دائم باید دستتون به دنده باشه،مصرفتون بالا میره

بیشتر به درد پیست و... میخوره

با سلام خدمت شما دوست عزیز که به سوالامون دقیق جواب میدید

ولی دوستان به من گفتند که سرعت افزایش پیدا میکنه مثلا اگه الان دنده 1 40 تا میرم اون موقع 55 تا میرم و دنده 2 اگه 90 تا میره با گیربکس205 110 تا میره ولی شما میگید که سرعتتون کمتر میشه ولی زودتر دور برمیدارید حالا ما موندیم که کدام درسته

با تشکر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

باسلام خدمت دوستان عزیز

منم قصد دارم جعبه دنده ماشینمو با یکی از این دور بالاهایی که اقا داریوش گفتن تعویض کنم به نظر شما جعبه دنده 207 خارجی چنده دنده است 34 یا 38 و بهش میخوره؟

کار همون جعبه دنده ماشینهای رالی اروپایی رو انجان میده؟

این ماشینهای رالی که میگن چه نوع ماشینی با چه تایپیه؟

لینک به ارسال

با سلام

ایا گیربکس 205 هم همین کار را انجام میده با تشکر چون شنیدم ضریب دندههاش کوچکتره ایا درسته

لینک به ارسال

منظورتون از جعبه دنده همون گیربکسه؟قدرت ماشین کم نمیشه با این 34 دنده ها؟

لینک به ارسال

وقتی خواستیم گیربکس بگیریم از کجا باید فهمید 34 دنده یا 22 هستش؟

لینک به ارسال
منظورتون از جعبه دنده همون گیربکسه؟قدرت ماشین کم نمیشه با این 34 دنده ها؟

سلام دوست من

بله منظور از جعبه دنده همون گیربکسه.

زمانی که تعداد دندههای جعبه دنده کمتر باشد یعنی فواصل بین آنها بیشتر است و در این مورد قدرت ماشین بیشتر میشود و زمانی که دندهها بیشتر باشد دقیقا فواصل بین آنها کمتر و سرعت بیشتر خواهد شد.

اما یه سئوال برای خودمم پیش آمده که این تعداد دندهها به کجای گیربکس مربوط میشه؟

به قسمته شفت ورودیه یا خروجی و یا یکی از دنده برنجی های 1 تا 5 جلو؟

از یک مکانیک پرسیدم گفت: احتمالا به تعداد دندههای برنجی دنده 5 گیربکس میگن اما شک دارم.

موفق باشید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری