داریوش

تعویض گیربکس 206 با نمونه غیر فابریک ( معمولی - ضریب کوتاه )

220 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان از چه سالی گیربکس 206 be1 شد؟ من شنیدم از برج 3 سال 90 گیربکسا be1 شده مثلا یه 206 اخر 90 گیربکسش be1 هست ولی سیستم برقیش هنوز مولتیپلکس زیمنس روشه و کروزو تایپ بی قابل نصبه ایا این درسته؟ یا اینکه از وقتی که سیستم برقی ایرانیزه شد و دریچه گاز سیمی شد یعنی اخر 91 گیربکسم be1 شد؟

یعنی الان ممکنه 206 مدل 91 یا 90 که سیستم مولتیپلکس فرانسوی داره گیربکسش ایرانیزه باشه؟

پیشاپیش ممنون

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوستان از چه سالی گیربکس 206 be1 شد؟ من شنیدم از برج 3 سال 90 گیربکسا be1 شده مثلا یه 206 اخر 90 گیربکسش be1 هست ولی سیستم برقیش هنوز مولتیپلکس زیمنس روشه و کروزو تایپ بی قابل نصبه ایا این درسته؟ یا اینکه از وقتی که سیستم برقی ایرانیزه شد و دریچه گاز سیمی شد یعنی اخر 91 گیربکسم be1 شد؟

یعنی الان ممکنه 206 مدل 91 یا 90 که سیستم مولتیپلکس فرانسوی داره گیربکسش ایرانیزه باشه؟

پیشاپیش ممنون

بعید می دونم سال 90 گیربکس be باشه ماشین بنده تحویل برج 6 سال 90 و ma نصب شده ! 

sd اقوام هم 91 اونم ma  هست !

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

يه گيربكس MAP كه همون گيربكس MA5  اتومات هست و روي ماشنهايي مثل سيتروئن C3 و C2 و پژو 308 نصبه رو قراره بندازم رو ماشين، توضيح اينكه ضريب دنده 16*63 هست و به معني بلند شدن دنده هاست. براي نصب فقط كافيه پوسته اين گيربكس با پوسته فابريك MA5 عوض بشه و اهرم كلاچ و اهرم هاي تقسيم دنده روش نصب بشه. خواستم بدونم كسي از دوستان تجربه اي از نصب اين گيربكس رو ماشينش داره؟ 

دليل تعويضم هم ايراد تقسيم دنده و زوزه و ضربه جزئي دفرنسياله و با توجه به اينكه اين گيربكس كاملا سالمه و فكر نكنم حتي 1000 كيلومتر كاركرد داشته باشه (پوسته گيربكس رو باز كردم و دنده ها و ساير قطعات رو ديدم البته موقع تعويض پوسته) ميخوام عوضش كنم

لینک به ارسال

باسلام خدمت دوستان و اساتید

کسی تجربه استفاده گیربکس با پینیوم کرانویل ۱۳.۶۱ رو داره ؟ ممنون می شم کمی ب من اطلاعات بدید.. می خوام  بخرم

تیپ ۵ مدل ۸۴ دارم دستخوش تغییرات هم بوده و هست..

لینک به ارسال

دوستان اخيرا گيربكس هاي ايراني كه به مدل هاي پايين 91 ميخوره داره توليد ميشه يعني MA5 كسي تجربه اي از اين گيربكس داره لطفا خبر بده

و اينكه آيا گيربكس تيپ 2 و تيپ هاي قديمي با هم فرق مي كنند از لحاظ ضرايب دنده؟

لینک به ارسال

سلام دوستان 

ميخواستم بدونم كه أيا 206 گيربكس 6 سرعته هم داره؟ منظورم 6 دنده جلو و يك دنده عقب هست

اگر هم وجود نداره نميشه مال مدل ديگه اي رو بهش خوروند؟

لینک به ارسال
در در 1395/02/07, 19:10:09، Mehdi.T گفته است :

سلام باید دستکاری بشه تا بخوره تنها فرقشون در تعداد خروجی هزارخاریهای پلوس است که باتعویض نمونه تیپ پنجی به راحتی گیربکس قابل نصب خواهد شد

سلام آقا مهدی عزیز در خصوص موضوع بالا اگه گیربکس رو با کله پلوس روی ماشین خودم نصب کنم مشکلی نداره یعنی گیربکس و کله پلوس ها تیپ ۲ باشه ولی پلوس از داخل گردگیر گیربکس مال ماشین خودم باشه به نظرتون میشه اینکارو کرد؟

اینجوری مشکل تعویض هزار خاری رو هم ندارم

لینک به ارسال
در در 1396/08/28, 22:52:12، ehsanradd گفته است :

باسلام خدمت دوستان و اساتید

کسی تجربه استفاده گیربکس با پینیوم کرانویل ۱۳.۶۱ رو داره ؟ ممنون می شم کمی ب من اطلاعات بدید.. می خوام  بخرم

تیپ ۵ مدل ۸۴ دارم دستخوش تغییرات هم بوده و هست..

سلام دوستان sd مدل۸۹من با کارکرد ۲۴۰ هزار تا  دوماه پیش دیسک وصفحه دومش  رو عوض کردم همون لحظه متوجه صدا توی گیربکس شدم  موقع کلاچ صدا قطع میشد مکانیک گفت از بلبرینگ شافت هست البته قبلا هم صدا بود دنده ها بخصوص دنده ۴ زوزه داره خلاصه

مکانیک گفت برات اروپایی دنده ریز میارم ۸۰۰ به شرط چاقو 

سوالم از دوستان بخصوص آقا مهدی اینه من میخام ماشینم تو دنده های سبک۴و۵ با دور کمتری کارکنه مثلا الان که ۱۲۰ تا رو با دور۳۵۰۰ میره بادور ۳۰۰۰ یا۳۱۰۰ تا بره حالا باید ضریب کوتاه بندازم یا ضریب بلند منظور از دنده ریز کدوم یکی از این هاست 

خواهشن منو راهنمایی کنید چون باید بزودی به مکانیک خبر بدم ممنون از لطفتون

لینک به ارسال
در 56 دقیقه قبل، MAHDIYADEGAR گفته است :

سلام دوستان sd مدل۸۹من با کارکرد ۲۴۰ هزار تا  دوماه پیش دیسک وصفحه دومش  رو عوض کردم همون لحظه متوجه صدا توی گیربکس شدم  موقع کلاچ صدا قطع میشد مکانیک گفت از بلبرینگ شافت هست البته قبلا هم صدا بود دنده ها بخصوص دنده ۴ زوزه داره خلاصه

مکانیک گفت برات اروپایی دنده ریز میارم ۸۰۰ به شرط چاقو 

سوالم از دوستان بخصوص آقا مهدی اینه من میخام ماشینم تو دنده های سبک۴و۵ با دور کمتری کارکنه مثلا الان که ۱۲۰ تا رو با دور۳۵۰۰ میره بادور ۳۰۰۰ یا۳۱۰۰ تا بره حالا باید ضریب کوتاه بندازم یا ضریب بلند منظور از دنده ریز کدوم یکی از این هاست 

خواهشن منو راهنمایی کنید چون باید بزودی به مکانیک خبر بدم ممنون از لطفتون

سلام به نظر من به هیچ عنوان این کارو نکن گیربکس خودت که مشکلی نداره برلبرینگ شفت الان از هر ده تا گیربکس۵ تاش صدا میده کلاجو میگیری قطع میشه ایکاش صفحه رو عوض کردی میدادی اونم عوض کنن 

این گیربکسهایی که مکانیکت میگه استوکه و از ترکیه و اروپا میاد قبلا من قیمت داشتم ۴۰۰ بود الان شاید بیشتر باشه ولی چون ضریب دنده هاش با فابریک فرق داره ماشینتو کند میکنه 

یه مغازه تراشکاری تو دروازه دولت هست فقط کارش گیربکسه یعنی مکانیک گیربکسو باز میکنه میبری پیش اون برات تعمیر میکنه یا دنده های گیربکسو میبرن پیشش سنگ میزنه باز میکنه و میبنده رو شفت ،پارسال پیشش بودم از همین گیربکسهای استوک داشت ولی میگفت گیربکسی که ایراد کوچیک داره مثل دنده دیشلی دنده برنجی برلبرنگ باید تعمیر شه ولی اگه دنده هاش سوخته و کچل کرده و بدون واسکازین کار کرده و زوزه شدید داره ناچار مجبوره عوض کنه خودش میگفت این گیربکسها برای کسیه که دیگه گیربکس خودش داغون شده و مجبوره بندازه و ماشینو کند میکنه چون ضرایب متفاوته

الان میخوای کلی هزینه بدی گیربکس بخری ۱۵۰ اجرتعویض بدی یک ماشینت کند میشه دو این گیربکسها که نو نیست خودشون مشکلات ریزو درشتی دارن تا نندازی رو کار نشون نمیده مثل سفت جا رفتن دنده روغنریزی تقه زوزه احتمالش زیاده یک یا دو تا ایراد ریزو درشت داشته باشه 

شما زوزه دنده‌ چهارت  خیلی زیاده؟؟؟؟

اگه تونستی یه روز برو دروازه دولت ضلع جنوب غرب یه مغازه قدیمی تراشکاری ۵۰ ساله اونجاس  درشم و ویترینش از این چوبی قدیمیاست خیلی ام منصفه بده یه دور با ماشینت بزنه حقیقتو صادقانه بهت میگه که مثلا فعلا دست نزن بزار هر وقت برا صفحه باز کردی بیار سرویسش کنم یا مثلا ممکنه صدا و خرابی زیاد شه زودتر باز کن بیار برات درست کنم یا میگه گیربکست بدرد تعمیر نمیخوره باید یه استوک بندازی 

ولی  با وضعیتی که شما گفتی کمی زوزه تو دنده چهار و صدای برلبرنگ شفت اصلا مهم نیست ma5 تمامشون کمی زوزه داره برلبرینگ شفتم اصلا مهم نیست بیخودی خودتو تو خرج ننداز که با این گیربکسهای استوک نتیجه عکس میگیری و پشیمون میشی 

اگرم خیلی حساسی و هزینه برات مهم نیست به نظرم بده این گیربکسو مکانیک وا کنه یه اژانس بگیر ببر دروازه دولت برات باز میکنه سرویس میکنه کاسه نمدها و برلبرنگو هر چی نیاز داره عوض میشه تا ۶-۷ سال خیالت راحته و هزینه بیخود نکردی فقط قبلش برو حتما گیربکس رو ببینه روی کار و اصلانم عجله نکن به مکانیکه بگو فعلا نمیخوای قحطی که قرار نیست بشه گیربکس استوک پره هر وقت خواستی برات میاره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/04/05, 18:48:04، aidin1384 گفته است :

سلام به نظر من به هیچ عنوان این کارو نکن گیربکس خودت که مشکلی نداره برلبرینگ شفت الان از هر ده تا گیربکس۵ تاش صدا میده کلاجو میگیری قطع میشه ایکاش صفحه رو عوض کردی میدادی اونم عوض کنن 

این گیربکسهایی که مکانیکت میگه استوکه و از ترکیه و اروپا میاد قبلا من قیمت داشتم ۴۰۰ بود الان شاید بیشتر باشه ولی چون ضریب دنده هاش با فابریک فرق داره ماشینتو کند میکنه 

یه مغازه تراشکاری تو دروازه دولت هست فقط کارش گیربکسه یعنی مکانیک گیربکسو باز میکنه میبری پیش اون برات تعمیر میکنه یا دنده های گیربکسو میبرن پیشش سنگ میزنه باز میکنه و میبنده رو شفت ،پارسال پیشش بودم از همین گیربکسهای استوک داشت ولی میگفت گیربکسی که ایراد کوچیک داره مثل دنده دیشلی دنده برنجی برلبرنگ باید تعمیر شه ولی اگه دنده هاش سوخته و کچل کرده و بدون واسکازین کار کرده و زوزه شدید داره ناچار مجبوره عوض کنه خودش میگفت این گیربکسها برای کسیه که دیگه گیربکس خودش داغون شده و مجبوره بندازه و ماشینو کند میکنه چون ضرایب متفاوته

الان میخوای کلی هزینه بدی گیربکس بخری ۱۵۰ اجرتعویض بدی یک ماشینت کند میشه دو این گیربکسها که نو نیست خودشون مشکلات ریزو درشتی دارن تا نندازی رو کار نشون نمیده مثل سفت جا رفتن دنده روغنریزی تقه زوزه احتمالش زیاده یک یا دو تا ایراد ریزو درشت داشته باشه 

شما زوزه دنده‌ چهارت  خیلی زیاده؟؟؟؟

اگه تونستی یه روز برو دروازه دولت ضلع جنوب غرب یه مغازه قدیمی تراشکاری ۵۰ ساله اونجاس  درشم و ویترینش از این چوبی قدیمیاست خیلی ام منصفه بده یه دور با ماشینت بزنه حقیقتو صادقانه بهت میگه که مثلا فعلا دست نزن بزار هر وقت برا صفحه باز کردی بیار سرویسش کنم یا مثلا ممکنه صدا و خرابی زیاد شه زودتر باز کن بیار برات درست کنم یا میگه گیربکست بدرد تعمیر نمیخوره باید یه استوک بندازی 

ولی  با وضعیتی که شما گفتی کمی زوزه تو دنده چهار و صدای برلبرنگ شفت اصلا مهم نیست ma5 تمامشون کمی زوزه داره برلبرینگ شفتم اصلا مهم نیست بیخودی خودتو تو خرج ننداز که با این گیربکسهای استوک نتیجه عکس میگیری و پشیمون میشی 

اگرم خیلی حساسی و هزینه برات مهم نیست به نظرم بده این گیربکسو مکانیک وا کنه یه اژانس بگیر ببر دروازه دولت برات باز میکنه سرویس میکنه کاسه نمدها و برلبرنگو هر چی نیاز داره عوض میشه تا ۶-۷ سال خیالت راحته و هزینه بیخود نکردی فقط قبلش برو حتما گیربکس رو ببینه روی کار و اصلانم عجله نکن به مکانیکه بگو فعلا نمیخوای قحطی که قرار نیست بشه گیربکس استوک پره هر وقت خواستی برات میاره

آقا ممنون از راهنماییتون حرف شما کاملا صحیح است 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری