222 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان عزیز یه مشکل همین الان برام پیش اومد اونم اینکه سه شماره اول درجه بخاری کار نمی‌کنه و فقط شماره چهار با نهایت سرعت کار می‌کنه! مشکل از چی‌ می‌تونه باشه لطفا راهنمایی‌ کنید

منم دقیقا همین مشکل رو داشتم سوال کردم کسی جواب نداد.اول کلید رو باز کردم وبعد از تمیزکردن با اسپری انژکتور بازم راه نیفتاد بعداز اینکه به نمایندگی مراجعه کردم گفتن مقاومت بخاری خرابه که 28000تومن یکی خریدم وتعویضش کرد جای مقاومت هم پشت ساعت ماشینه که اگه بتونی اول ساعتو با کنی بعد روی لوله هواکش سمت راست ماشین بالا داشبورد یه دسته سیم میبینی که به مقاومت متصل شده اینم عکسش امیدوارم بدرت خورده باشه اطلاعات

2k7d9ae27bd2.jpg2k7d9ae27bd2.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2k7d9ae27bd2.jpg' alt='URL>'>

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همه دوستان. مشكلي كه من در مورد سيستم بخاري خودروي خودم پيدا كردم اينه كه من يه ٢٠٦ تيپ ٥ مدل مرداد ٩٣ دارم كه تا همين دو هفته پيش بخاريش در حد عالي كار مي كرد و حتي در سرماي زير صفر جاده كوهستاني با دماي ٢٦ تا ٢٧ درجه احساس گرماي مطبوعي در داخل خودرو وجود داشت، متأسفانه حدود دو هفته پيش ناگهان متوجه شدم كه بخاري ماشين حرارت دهي لازم رو نداره و حتي در دماي ٣٢ هم باد سرد مي زنه، از اينجا بود كه ماراتن شناسايي عيب سيستم آغاز شد و هنوز هم ادامه داره فرداي اون روز وقتي به يه مكانيك و باطري ساز مراجعه كردم گفتند چون ماشين فقط ٩٥٠٠ كيلومتر كار كرده بعيده كه مشكل خاصي داشته باشه ولي محض اطمينان بهتره ترموستاتش رو عوض كنيم، خوب زحمت كشيدن و يه ترموستات تيپ ٢ به قيمت ١٨٠٠٠ تومان نصب كردن كه دماي ٨٣ درجه روش خورده بود، البته وضعيت بدتر از قبل شد و من هم نمي دونستم ترموستات تعويضي متعلق به تيپ ٢ هست نه ٥ با بدتر شدن وضع موجود عزيز باطري ساز فرمودند كه چون لوله رفت آب گرمه اما برگشت سرده احتمالا هواگيري نشده ولي متأسفانه فايده نداشت، پس تشخيص دادند كه رادياتور بخاري بايد عوض شه تا لوله ها گرم بشه، خوب اين كار رو هم كردن و لوله ها به قول ايشان گرم شد اما باد گرم وجود نداشت و تنها در دماي ٣١ و ٣٢ مقدار گرمايي كهقبلا در دماي ٢٥ گرفته مي شد مي آمد، بماند كه با تعويض رادياتور بخاري حالا زير پا هم مدام نشتي آب پيدا كرده، از اينجا به بعد شايد حدود ١٠ باطري ساز خودرو رو بررسي كردن ولي همه اظهار مي كردن كه جز ترموستات و رادياتور چيز ديگري در سيستم وجود نداره كه بخواد خطا بده و من هم به نتيجه نرسيدم تا اينكه يك نفر گفت ترموستات خودش كه كارخونه روش نصب كرده و دماي ٨٩ درجه روش خورده بود رو نصب كنيم شايد خوب شه و با اين كار البته وضعيت تغيير جزيي كرد اما مثل اول نشدو من تازه فهميدم كه ترموستات نصب شده متعلق به تيپ ٢ بوده كه خيلي ارزون بوده، فرد ديگه اي مي گفت ايراد از برق خودرو هست و بايد به نمايندگي مراجعه بشه تا دياگ بزنن كه البته دو تا نمايندگي گفتن ما براي اين بخش ماشين دياگ نداريم، يكي ديگه هم گفت ايراد از باز نشدن و يا بسته نشدن كامل دريچه هاي زير داشبورده و بايد به تعميرگاه مركزي مراجعه كني كه خوب الان ١٥ روزه زنگ مي زنم اما هميشه ظرفيت تكميله الان هم موندم چيكار كنم، راستي به اين موضوع پي بردم كه اول روز كه تازه ماشين رو روشن مي كنم و بعد از كمي گرم شدن ماشين وقتي بخاري رو روي دماي ٢٦ درجه مي ذارم گرماي بسيار خوب مثل قديم دارم ولي با گذشت زمان و حركت در مسير و بالا رفتن آمپر مجددا در همان درجه ٢٦ باد سرد زده مي شود!!!! حالا يكي ديگه ميگه بايد يه ترموستات فابريك تيپ ٥ روش ببندي كه البته وقتي پيگير شدم ديدم يه مدل هست كه تي يه جعبه سفيد بي نام و نشون هست البته با قيد نام پژو و سامت فرانسه اما بدون ضمانت كه حدود ١٤٠ هزار تومن هم قيمتش هست، اما نمي دونم واقعا با اين هزينه به نتيجه مي رسم يا نه، الان هم موندم چه خاكي تو سرم بريزم كه ماشين صفري كه ٦ ماه نيست از كارخونه خريدم نه بخاري داره (به جز دماي ٣١ و ٣٢ درجه) نه كسي هست بفهمه مشكل كجاست نه نمايندگي و تعميرگاه مركزي پذيرش مي كنه تازه با صرف اين هزينه ها و كلي دوندگي زير پام هم خيس ميشه ممنون ميشم اگه كسي بتونه راهنماييم كنه، با تشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به ارسال

سلام

اگه دمای آمپر آب روی خط وسط وای میسه (90 درجه) و کمی بالا تر میره و برمیگیره......

ترموستات سالمه....

شاید شاید قسمت شیر بخاری کامل باز نمیشه....... تا نظر اساتید چی باشه

لینک به ارسال

سلام

دوست عزيز مشكل اوليه شما همون ترموستات بوده كه بنظرم با توجه به حرفاتون حل شده، اين كه اولش باد گرمه بعدش سرد ميشه ميتونه ناشي از عملكرد اتوماتيك تهويه باشه چون وقتي دماي داخل اتاق بالاتر ميره سيستم شدت و گرماي باد بخاري رو به طور خودكار كاهش ميده(كاهش پرتاب باد وقتي تو وضعيت گردش هواي داخلي باشه بيشتر به نظر مياد) حالا با توجه به فرمايش شما (سرد شدن پس از مدتي ...) وقتي اين طور شد دماي تنظيمي را بالاتر ببريد اگر باد گرم ميشه به اندازه كافي(و همينطوز اگر دماي آب ماشين بالا هست) نشون ميده مشكلي از ترموستات، هواگيري،گردش آّب و رادياتور بخاري و فن آن وجو نداره. تو اين حالت يا شما در مورد عملكرد اتوماتيك اشتباه ميكني و اون داره دماي اتاق رو درست ميخونه و باد گرم رو كاهش ميده يا اينكه شما به خودت مطمئني و همچنان فكر ميكني بيخودي باد سرد شده و اتاق تا دماي تنظيمي فاصله زيادي داره. اگر اين طور هست ميتونه دلايل زير باشه:

----دمايي كه سيستم اندازه گرفته به اشتباه بالاتر از دماي اتاقه و به اين دليل زود باد سرد ميشه =› يا سنسور خرابه(سمت چپ ايربگ شاگرد شيار هست پشت اون سنسور دماي اتاق و يك فن كوچك هست) يا اينكه محيط سنسور گرمتر از هواي اتاق شده (مثلا شايد لوله هواي بخاري از جاش دراومده و باد گرم ميزنه به سنسور قبل گرم شدن اتاق اونو گرم ميكنه)

--- شايد هم مشكلي در سيستم خودكار دريچه ها هست چون تهويه خودكار با تنظيم سرعت فن شدت پرتاب باد رو تنظيم ميكنه و با يكسري موتور الكتريكي كوچك و سيسمهاي رابط وضعيت دريچه ها كه باد از كجا بزنه و اينكه باد گرم از راديات بخاري با چه نسبتي از باد سرد(اتاق يا هواي بيرون بسته به وصعيت گردش هواي داخلي يا هوا از بيرون) مخلوط بشه را كنترل ميكنه. با گرم شدن تدريجي اتاق هنگام روشن بودن بخاري اين وضعيت ها تغيير ميكنن و ممكنه آسيب ديده باشن يا اينكه گيري چيزي داشته باشه كه باعث عملكرد غير مطلوب بخاري بشه

اميدوارم در عيب يابي و رفع مشكل موفق باشيد.

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان. مشكلي كه من در مورد سيستم بخاري خودروي خودم پيدا كردم اينه كه من يه ٢٠٦ تيپ ٥ مدل مرداد ٩٣ دارم كه تا همين دو هفته پيش بخاريش در حد عالي كار مي كرد و حتي در سرماي زير صفر جاده كوهستاني با دماي ٢٦ تا ٢٧ درجه احساس گرماي مطبوعي در داخل خودرو وجود داشت، متأسفانه حدود دو هفته پيش ناگهان متوجه شدم كه بخاري ماشين حرارت دهي لازم رو نداره و حتي در دماي ٣٢ هم باد سرد مي زنه، از اينجا بود كه ماراتن شناسايي عيب سيستم آغاز شد و هنوز هم ادامه داره فرداي اون روز وقتي به يه مكانيك و باطري ساز مراجعه كردم گفتند چون ماشين فقط ٩٥٠٠ كيلومتر كار كرده بعيده كه مشكل خاصي داشته باشه ولي محض اطمينان بهتره ترموستاتش رو عوض كنيم، خوب زحمت كشيدن و يه ترموستات تيپ ٢ به قيمت ١٨٠٠٠ تومان نصب كردن كه دماي ٨٣ درجه روش خورده بود، البته وضعيت بدتر از قبل شد و من هم نمي دونستم ترموستات تعويضي متعلق به تيپ ٢ هست نه ٥ با بدتر شدن وضع موجود عزيز باطري ساز فرمودند كه چون لوله رفت آب گرمه اما برگشت سرده احتمالا هواگيري نشده ولي متأسفانه فايده نداشت، پس تشخيص دادند كه رادياتور بخاري بايد عوض شه تا لوله ها گرم بشه، خوب اين كار رو هم كردن و لوله ها به قول ايشان گرم شد اما باد گرم وجود نداشت و تنها در دماي ٣١ و ٣٢ مقدار گرمايي كهقبلا در دماي ٢٥ گرفته مي شد مي آمد، بماند كه با تعويض رادياتور بخاري حالا زير پا هم مدام نشتي آب پيدا كرده، از اينجا به بعد شايد حدود ١٠ باطري ساز خودرو رو بررسي كردن ولي همه اظهار مي كردن كه جز ترموستات و رادياتور چيز ديگري در سيستم وجود نداره كه بخواد خطا بده و من هم به نتيجه نرسيدم تا اينكه يك نفر گفت ترموستات خودش كه كارخونه روش نصب كرده و دماي ٨٩ درجه روش خورده بود رو نصب كنيم شايد خوب شه و با اين كار البته وضعيت تغيير جزيي كرد اما مثل اول نشدو من تازه فهميدم كه ترموستات نصب شده متعلق به تيپ ٢ بوده كه خيلي ارزون بوده، فرد ديگه اي مي گفت ايراد از برق خودرو هست و بايد به نمايندگي مراجعه بشه تا دياگ بزنن كه البته دو تا نمايندگي گفتن ما براي اين بخش ماشين دياگ نداريم، يكي ديگه هم گفت ايراد از باز نشدن و يا بسته نشدن كامل دريچه هاي زير داشبورده و بايد به تعميرگاه مركزي مراجعه كني كه خوب الان ١٥ روزه زنگ مي زنم اما هميشه ظرفيت تكميله الان هم موندم چيكار كنم، راستي به اين موضوع پي بردم كه اول روز كه تازه ماشين رو روشن مي كنم و بعد از كمي گرم شدن ماشين وقتي بخاري رو روي دماي ٢٦ درجه مي ذارم گرماي بسيار خوب مثل قديم دارم ولي با گذشت زمان و حركت در مسير و بالا رفتن آمپر مجددا در همان درجه ٢٦ باد سرد زده مي شود!!!! حالا يكي ديگه ميگه بايد يه ترموستات فابريك تيپ ٥ روش ببندي كه البته وقتي پيگير شدم ديدم يه مدل هست كه تي يه جعبه سفيد بي نام و نشون هست البته با قيد نام پژو و سامت فرانسه اما بدون ضمانت كه حدود ١٤٠ هزار تومن هم قيمتش هست، اما نمي دونم واقعا با اين هزينه به نتيجه مي رسم يا نه، الان هم موندم چه خاكي تو سرم بريزم كه ماشين صفري كه ٦ ماه نيست از كارخونه خريدم نه بخاري داره (به جز دماي ٣١ و ٣٢ درجه) نه كسي هست بفهمه مشكل كجاست نه نمايندگي و تعميرگاه مركزي پذيرش مي كنه تازه با صرف اين هزينه ها و كلي دوندگي زير پام هم خيس ميشه ممنون ميشم اگه كسي بتونه راهنماييم كنه، با تشكر

زیر پای راننده خیس میشه ؟nababa2.gifnababa2.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/nababa2.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

زیرپای راننده اگه خیس میشه نگاه کن ببین اب رادیاتور کم میشه؟ خیسی زیر پا مربوط به اورینگ بخاری هستش که قیمتش 1500 تومنه و بخاطر کیفیت پایینش نشت میکنه و اب زیر پای راننده میاد.دستمزد تعویضشم 15تومنه.

واسه سرد شدن باد با نظر mtb4outdoor موافقم.یه چک کنید ایشالله حل میشه عزیز.

لینک به ارسال

سلام

منم مشکل خیس شدن ریر پای راننده رو داشتم رفتم باطری سازی با یه اورینگ و یه چیب مزدا قضیه رو حل کرد هزینه هم سرجمع 20 تومن شد

فقط دقت کن بعد تعویض اورینگ حتما هواگیری کنه!!!!

لینک به ارسال

salam.gifsalam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/salam.gif' alt='URL>'>دوست عزيز.اگه زير پاتون خيس ميشه و مطمئنيد كه آب سبز رنگه....به احتمال 99 درصد از اورينگاي لوله بخاريه.1 درصد هم ممكنه از خود رادياتور بخاري هم باشه.اصلا ممكنه باتوجه به نو بودن ماشين پيچاي اورينگا كه 1 دونش رو فقط ايران خررو ميبنده شل بسته باشن...در ضمن تعويض اورينگ زياد سخت نيست و من خودم يه بار براي پسر خالم عوضش كردم. hi.gifhi.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/hi.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سلام امروز متوجه شدم كه فن بخاري از كار افتاده بردم پيش مكانيك گفت يا فن بخاريت سوخته يا ذغالاش كثيف شده كه ذغالارو تميز كرد با اسپري و سمباده زدشون فن درست شد ولي ٦٠٠٠٠ تومان دست مزد گرفت به نظرتون زياد گرفته؟ بعد اينكه در حين كار چون داشبردو باز نكرد مجبور شد سوكت گاز و بكنه كه الان چراغ چك ماشين روشن مونده سر باتريم برداشتم خاموش نشد الان بايد چيكار كنم؟ بعد اينكه ميخواستم بدونم كلاً بخاري ٢٠٦ وقتي سوئيچ بازه ولي ماشين خاموشه روشن نميشه يا اين بنده خدا ماشينو دستكاري كرده به اين روز افتاده؟؟

لینک به ارسال

ماشین خاموش میشه بخاری هم خاموش میشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری