reza m

تاپیک جامع کروز کنترل و اسپید لیمیتر 206 (آموزش،نصب،مشکلات)

1,923 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 14 دقیقه قبل، imsi گفته است :

بله ظاهرن رو تیپ 2 بدون ریپ کار میکنه ولی رو تیپ 5 بدون abs ریپ میده و کسی راهکاری براش نیافته یا من بیخبرم.

سلام ببخشید چه مدلهایی از تیپ 5 abs ندارن؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در هم اکنون، aidin1384 گفته است :

سلام ببخشید چه مدلهایی از تیپ 5 abs ندارن؟

درود

v1 اس دی سال 88 دارم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، imsi گفته است :

درود

v1 اس دی سال 88 دارم

اها خوب تیپ 5نیست که sd هست با موتور tu5 

امان از دست ایراد دزدرو اخه اینهمه از مردم پول میگیری چی میشد رو v1 هم ای بی اس بزاری اصلا به فکر امنیت و جون مردم نیستن

امیدوارم راهی پیدا شه خودرو شما هم کروزش فعال شه واقعا اپشن جالبیه

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

اها خوب تیپ 5نیست که sd هست با موتور tu5 

امان از دست ایراد دزدرو اخه اینهمه از مردم پول میگیری چی میشد رو v1 هم ای بی اس بزاری اصلا به فکر امنیت و جون مردم نیستن

امیدوارم راهی پیدا شه خودرو شما هم کروزش فعال شه واقعا اپشن جالبیه

abs بدون ebd ناقصه و خطرناکه. همون بهتر که abs نداره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، imsi گفته است :

abs بدون ebd ناقصه و خطرناکه. همون بهتر که abs نداره

میشه بیشتر توضیح بدید چرا؟

خوب بدتر شد ایراندزدرو باید هر دوشو نصب میکرد هم abs هم ebd حتی esb رو که اون زمان سیستم پیشرفته ای بود و به نظر من حتی از ایربک مفیدتره اگه وقتی 206 به ایران اومد ایرانخودرو esb روش نصب میکرد این سیستم اون زمان یعنی 16 سال پیش به ایرانیها معرفی میشد و شاید تا الان همه گیر میشد الان تو اروپا و امریکا esb اجباری شده و درصد تصادفات جاده ایشون با esb یا پایدار کننده کنترل بسیار پایین اومده به این صورت که وقتی ماشین سر پیچها و جاده ها میاد منحرف شه ترمز و گاز توسط ecu کنترل میشه و هر چرخ به طور مجزا میزان انتخاب قدرت ترمزش توسط ای سیو با توجه به زاویه فرمون تامین میشه و همینطور میزان گاز ماشین و ماشین از حالت لیط خوردن و انحراف در میاد چون در شرایط لیز خوردن و منحرف شدن خودرو اکثر راننده ها به طور ناخوداگگاه فقط پدال ترمز رو فشار میدن و فرمون رو به سمت مخالف میچرخونن که با عث انحراف شدیدتر ماشین میشه به قولی ایربک از حادثه جلوگیری نمیکنه و فقط مقداری صدمات به سرو صورت راننده رو کم میکنه و تو ایران اجباریه ولی esb بسیار مهمتره چون به طور کل در شرایط اضطرار از حادثه و صدمات جانی و مالی به طور کل جلو گیری میکنه و همچنین گاها ممکنه با انحراف یک ماشین در جاده ها به ماشینهای دیگه ایم که از روبرو یا پشت سر میان اسیب وارد شه 

کلا به نظر من esb توی ایران با شرایط بد جاده ها نا ایمن بودن ماشینها و امار بالای حوادث از سیستمهای ایمنی ضروری خودروست همچنین abs و ebd و ایربکو باقی موارد بالا برنده ایمنی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، imsi گفته است :

درود

ممنونم

حیف جایی ننوشته بودن برای مدل اسباب بازیه من هم فشنگی ترمز 4 سیم لازمه.  حسش نیست 2باره ایسیورو باز کنم سوکت بشکافم سیم اضافه کنم.

bm34 کدوم قسمته؟ 

سلام

منظورتون رو متوجه نشدم از اسباب بازی و ..:shock:

اما بی ام ۳۴ همون جعبه فیوز داخل موتوره

ماشین شما مدل و تیپ چنده مگه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

بنده رو تیپ 5 دوستم که ای بی اس نداره (داره اما به کل از ریشه غیرفعاله) کروز رو فعال کردم کار میکنه

لینک به ارسال
در 42 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

بنده رو تیپ 5 دوستم که ای بی اس نداره (داره اما به کل از ریشه غیرفعاله) کروز رو فعال کردم کار میکنه

وجود سنسور تشخیص چرخش پلوس کافیه تا  کروز ریپ نزنه

در 3 ساعت قبل، zilamo گفته است :

سلام

منظورتون رو متوجه نشدم از اسباب بازی و ..:shock:

اما بی ام ۳۴ همون جعبه فیوز داخل موتوره

ماشین شما مدل و تیپ چنده مگه؟

درود

ممنونم

هر ماشینی که 2دفرانسیل نباشه از نظر من اسباب بازیه

sd v1 سال 88 موتور tu5 دریچه پلاستیکی ایسیو بوش 7.4.5

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 5 ساعت قبل، imsi گفته است :

وجود سنسور تشخیص چرخش پلوس کافیه تا  کروز ریپ نزنه

سلام مطمعنید از این موضوع؟ خوب وقتی abs از ریشه غیر فعال میشه مگه تمام اطلاعاتشم غیر فعال نمیشه؟

میشه در مورد سنسور پلوس بیشتر توضیح بدید

من تیپ دو دارم فابریکی abs داره ولی مثل اینکه abs یونیتش خراب شده بوده طرف دیگه تعمیر نکرده بوده به کل ای بی اس رو به قول اقا صادق از ریشه از سیستم ماشین پاک کرده بوده و برای اینکه کیلومتر کار کنه مثل مدل پایینها یه سنسور رو گیربکس گذاشته 

یعنی من الان سوییچ رو باز میکنمم چراغ ای بی اس خاموشه درست مثل مدلهایی که ای بی اس ندارن تو دیاگم کاملا غیر فعاله

ولی کروز نصب کردم اونم با برنامه یورو سه تک سنسور که میگن روی فقط تیپ دوهای abs دار جواب میده و تیپ دوهایی که ای بی اس ندارن جواب نمیده

ولی روی خودروی من به خوبی جواب داده که حرف شمارو تصدیق میکنه ولی من موندم وقتی abs رو کلا غیر فعال کنی سنسورهاش هنوز برای ecu اطلاعات میفرستن؟ اگه اطلاعات میفرستن پس چرا وقتی ای بی اس رو غیر فعال میکنی کیلومتر از کار میفته؟

راستی در مورد اینکه گفتید abs بدون ebd خطرناکه نگفتید چرا؟

خیلیارو دیدم رو پرایدو تیبا خودشون ABS رو قطع میکنن

اگه بدون EBD خطری داره یا کارایی نداره منم بیخودی نصب نکنم؟

ویرایش شده در توسط aidin1384

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام مطمعنید از این موضوع؟ خوب وقتی abs از ریشه غیر فعال میشه مگه تمام اطلاعاتشم غیر فعال نمیشه؟

میشه در مورد سنسور پلوس بیشتر توضیح بدید

من تیپ دو دارم فابریکی abs داره ولی مثل اینکه abs یونیتش خراب شده بوده طرف دیگه تعمیر نکرده بوده به کل ای بی اس رو به قول اقا صادق از ریشه از سیستم ماشین پاک کرده بوده و برای اینکه کیلومتر کار کنه مثل مدل پایینها یه سنسور رو گیربکس گذاشته 

یعنی من الان سوییچ رو باز میکنمم چراغ ای بی اس خاموشه درست مثل مدلهایی که ای بی اس ندارن تو دیاگم کاملا غیر فعاله

ولی کروز نصب کردم اونم با برنامه یورو سه تک سنسور که میگن روی فقط تیپ دوهای abs دار جواب میده و تیپ دوهایی که ای بی اس ندارن جواب نمیده

ولی روی خودروی من به خوبی جواب داده که حرف شمارو تصدیق میکنه ولی من موندم وقتی abs رو کلا غیر فعال کنی سنسورهاش هنوز برای ecu اطلاعات میفرستن؟ اگه اطلاعات میفرستن پس چرا وقتی ای بی اس رو غیر فعال میکنی کیلومتر از کار میفته؟

راستی در مورد اینکه گفتید abs بدون ebd خطرناکه نگفتید چرا؟

خیلیارو دیدم رو پرایدو تیبا خودشون ABS رو قطع میکنن

اگه بدون EBD خطری داره یا کارایی نداره منم بیخودی نصب نکنم؟

درود

هر چرخ یه سنسور شمارنده داره از روی اون میفهمه سرعت و قفل کردن هر چرخو و بخاطر همینه سنسورش قطع بشه، کیلومتر از کار میوفته.

دقت سنسور abs رو چرخ بیشتره یا سنسور دور موتور روی فلایویل؟ نمیدونم

سنسور کیلومتر ماشینم رو گیربکسه.

احتمالن abs غیر فعال، اطلاعاتی به ایسیو میفرسته که کروز و لیمیتر باعث ریپ نمیشن.

عقل من میگه این ریپ علتش نرم افزاریه و میشه برطرفش کرد.

چیزی که من فهمیدم از ebd 

abs ترمزو آزاد میکنه تا چرخ قفل نکنه

ebd تکمیل کننده abs

فشار ترمز رو چرخو کمو زیاد میکنه تا با حداکثر فشار ترمز بگیره.مثلن  فشارو کمو زیاد میکنه نه مثل abs که صفرو یکه.

abs ترمز

چرخ قفل ترمز آزاد

ترمز چرخ قفل ترمز آزاد

که نتیجش میشه لرزش پدال ترمز و سر خوردن و طولانی تر شدن ترمز به نسبت abs با ebd

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری