reza m

تاپیک جامع کروز کنترل و اسپید لیمیتر 206 (آموزش،نصب،مشکلات)

1,878 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 دقیقه قبل، arash_ir1984 گفته است :

سپاس از پاسختون

اینو طرف به من 280 قیمت داده رفتم مغازه یکی یک دستک آورد گفت اسپانیایی اصله 330 کدوم ازش داره برا خرید؟

من مشهدم

اگه تفاوت قیمت اینقدر کمه قطعا اسپانیایی (اگر اصل باشه) ارزشمند تره. ولی به این هم توجه کنید خیلی کار خاصی هم انجام نمیده و در اصل یک کلید قطع و وصل هست ولی کیفیت ساخت ها فرق میکنه. من هم فرانسویش را داشتم و هم این مدل را کارایی تقریبا یکسانه ولی جنس پلاستیک فرانسوی کاملا با با ان متفاوته. ضمنا 280 کمی زیاد گفته. این را هم توجه کنید الان طیف وسیعی از کروز کنترل خودروهای ایرانی را با همین شکل ظاهری ساختند حتی برای پراید را هم دیدم این شکلی هست پس موقع خرید به مدل و ایسیو توجه کنید.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، arash_ir1984 گفته است :

سلام

سپاس از پاسختون

این نرم افزار یورو 4 از یکی خودم بهتره؟ تغییرش مشکل احتمالی رو تو سایر بخش ها ایجاد نمیکنه؟

سنسور اکسیژن دوم هزینش چنده؟ اون چطور مشکلی ایجاد نمیشه؟

بله خیلی بهتر وبهینه تر از یورو 3 است

مصرف سوخت رو پایین میاره خیلی ها این کار رو فقط برای مصرف سوخت کمتر انجام میدن

سنسور دوم حدود 300 تومن است ولی میتونید شبیه ساز نصب کنید که خیلی ارزون تر است

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

من میخوام یدونه کروز نصب کنم منتها نمیخوام خیلی هزینه کنم(تیپ 5 مدل 90)

یدونه تو بازار هست برای مدلای زیر 91 که حدود 200 تومنه نوش

یکی از دوستان بهم گفت استوک اسپانیای میتونه گیر بیاره زیر 200

حالا به نظرتون کدومش بهتره بگیرم؟

ضمنا، یکی که اون اولی رو نصب کرده بود گفته بود دکمه های روش کار نمیکرده و نمایندگیش گفته باید ای سی یو اپدیت بشه تا کار کنه درسته؟

و مورد مهم اینه که لطفا یکیو معرفی کنید که وارد باشه تو نصبش چون میخوام لیمیترش هم فعال کنم و نیاز به وصل کردن مقاومت هست.

مرسی مرسی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

راستی ممنون میشم اینم بفرمایید برای استفاده از کروز و لیمیتر روی این مدل ماشین تیپ 5 مدل 90

دقیقا چه کارهایی باید انجام بشه.

ایا نیازه نرم افزار ای سی یو تغییر کنه به یورو 4؟(نمیدونم الان نرم افزارش چیه)

در مورد سنسور اکسیژن دوم هم لطفا  بفرمایید این باید حتما انجام بشه تا کار کنه کروز و لیمیتر؟

و اینکه باید یه قسمت از پلاستیک کنار فرمون بریده باشه تا دسته جا بره یعنی جای مشخصی براش درنیاوردن؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 1 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

راستی ممنون میشم اینم بفرمایید برای استفاده از کروز و لیمیتر روی این مدل ماشین تیپ 5 مدل 90

دقیقا چه کارهایی باید انجام بشه.

ایا نیازه نرم افزار ای سی یو تغییر کنه به یورو 4؟(نمیدونم الان نرم افزارش چیه)

در مورد سنسور اکسیژن دوم هم لطفا  بفرمایید این باید حتما انجام بشه تا کار کنه کروز و لیمیتر؟

و اینکه باید یه قسمت از پلاستیک کنار فرمون بریده باشه تا دسته جا بره یعنی جای مشخصی براش درنیاوردن؟

یک کروز میخواهید و یک دیاگ و اگه لیمیتر یک سیم کشی تا ایسیو. از قسمت کنار فرمون خیلی ظریف میبرند و کروز را به طور کشویی جا میزنند بعد هم دیاگ و تعریف آن. اگه قبلا کروز داشته ماشین که دیگه برش هم نمیخواهد.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

بله خیلی بهتر وبهینه تر از یورو 3 است

مصرف سوخت رو پایین میاره خیلی ها این کار رو فقط برای مصرف سوخت کمتر انجام میدن

سنسور دوم حدود 300 تومن است ولی میتونید شبیه ساز نصب کنید که خیلی ارزون تر است

احتمال اینکه ecu بهم بریزه وجود نداره؟

یک جا زده بود میزان آلایندگیشو کم میکنه یورو 4 ولی مصرف سوخت بیشتر شتابو کمتر میکنه درسته این حرف؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mehrdadghp گفته است :

یک کروز میخواهید و یک دیاگ و اگه لیمیتر یک سیم کشی تا ایسیو. از قسمت کنار فرمون خیلی ظریف میبرند و کروز را به طور کشویی جا میزنند بعد هم دیاگ و تعریف آن. اگه قبلا کروز داشته ماشین که دیگه برش هم نمیخواهد.

ممنونم

پس ماجرا اپدیت کردن ای سی یو و سنسور دوم اکسیژن چیه؟ اونا رو نمیخواد همین دسته کافیه؟

یه دسته چینی دیدم میگه 180 یه دسته میگه اسپانیایی 220 تو بسته بندی ایساکو (که البته هنوز به صحتش اطمینان ندارم)

یکی از همین هارو بگیرم کافیه؟

ماشین از اول دست خودم بوده و قبلا کروز نداشته پس باید ببرن دیگه.

من امروز زنگ زدم یجا گفت خیلی راحت با دیاگ فعال میشه و چیز دیگه نمیخواد.

ولی اینجا بچه ها میگن یه سری کارها داره  و مقاومت میخواد و...

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

میشه حداکثر سرعت رو با دستگاه دیاگ روی 120 تا محدود کرد؟

روی مدل های ایرانیزه منظورمه.

کلا با این ماشین ها و جاده و راننده های  بیکیفت سازمان استاندارد قانون بزاره که به طور پیشفرض روی 120 تا محدود باشه خیلی بهتره :-( هرچند که "شاید" آزادراه کنارگذر تهران که داره آماده میشه حداکثر سرعتش بالاتر از 120 باشه.

ویرایش شده در توسط .Meelad.

لینک به ارسال

در 6 ساعت قبل، alex_pk گفته است :

ممنونم

پس ماجرا اپدیت کردن ای سی یو و سنسور دوم اکسیژن چیه؟ اونا رو نمیخواد همین دسته کافیه؟

یه دسته چینی دیدم میگه 180 یه دسته میگه اسپانیایی 220 تو بسته بندی ایساکو (که البته هنوز به صحتش اطمینان ندارم)

یکی از همین هارو بگیرم کافیه؟

ماشین از اول دست خودم بوده و قبلا کروز نداشته پس باید ببرن دیگه.

من امروز زنگ زدم یجا گفت خیلی راحت با دیاگ فعال میشه و چیز دیگه نمیخواد.

ولی اینجا بچه ها میگن یه سری کارها داره  و مقاومت میخواد و...

ماشینتون اگه ای سیو بوش 745 داشته باشه مشکلی نیست و نیاز به سنسور نیست. اون سنسور دوم برای برخی مدل های تیپ 2 با دریچه گاز برقی هست. شما اگه لیمیتر نیاز نداشته باشید و تیپ 5 با ایسیو بوش 745 باشه فقط دسته را بخرید حال هر مدلی که میدونید مناسبه و ببرید پیش یک نفر برق کار واردبه دیاگ تا براتون نصب کنه. 

بریدنش هم کار خاصی نیست فقط بگید ظریف ببره جای برشش هم کاملا مشخصه.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، arash_ir1984 گفته است :

احتمال اینکه ecu بهم بریزه وجود نداره؟

یک جا زده بود میزان آلایندگیشو کم میکنه یورو 4 ولی مصرف سوخت بیشتر شتابو کمتر میکنه درسته این حرف؟

سلام یورو چهار دو سنسوره اگه سنسور دوم ببندی که اقا مهدی گفتن حدود 300 قیمتشه کار سنسور دوم چک کردن عملکرد کاتالیزوره اگه کاتالیزورت سالم باشه که هیچ وگرنه چراغ چک روشن میشه کاتالیزور هم فقط باید اصلی بندازی جواب بده قبل عید 400-500 بود ایران دلکو کد دار الان نمیدونم اونم در بهترین حالت با این بنزین 4-5 سال بیشتر کار نمیکنه چون کیفیتش خیلی پایینتر از اونیه که ایرانخودرو میبنده پس اگه سنسور دوم رو ببندی و کاتالیزور هم اوکی کنی برنامه یورو چهار بهتره هم شتابو بهتر میکنه کمی هم مصرف بهینه میشه ولی خوب 206 همینجوری با یه سنسور اکسیژن هم دردسرهایی داشت و حالا با دو تا و همینطور چک کردن مداوم کاتالیزور بعد چند سال هزینه های سرویس بیشتر میشه الان خیلی از ماشینهایی که دو سنسوره هستن بعد 4 -5 سال به دلیلهایی مثل خالی کردن کاتالیز یا پر شدنش یا خرابی سنسور یا شبیه ساز میبندن یا در صدد تک سنسوره کردن هستن اگرم بخوای با شبیه ساز برنامه یورو 4 رو نصب کنی مشکلاتی دچار ماشین میشه گاهی اون شبیه ساز میسوزه گاهی چک روشن میشه شما چند صفحه قبلتر مطالعه کنید اقای ملکی یورو چهار با شبیه ساز نصب کرده بودن هر 600 کیلومتر چک روشن میشد و ماشین بد کار میکرد میبردن دیاگ میزدن مجدد شبیه ساز میبستن ولی بعد 500-600 کیلومتر دوباره تکرار میشد 

ولی اگه بیشتر مد نظرتون نصب کروز و لیمیتر هست و از کارکرد ماشین راضی هستید برنامه یورو3 تک سنسوره کروز ساپورت نصب کنید به نظر من برای تیپ دو که میخواد کروز نصب کنه بی دردسرترین راهه من خودم یکساله این برنامه رو در نمایندگی نصب کردم بدون هیچ مشکلی یک ساله با خیال راحت دارم از کروز و لیمیتر استفاده میکنم بدون هیچ دردسری 

و اینم بگم چون محله ما کسی طریقه نصب رو تیپ دورو بلد نبود ناچار برای اولین بار رفتم نمایندگی تو عمرم  یه نمایندگی 300 قیمت داد که خدارو شکر ندادم یه نمایندگی دیگه رفتم 50 برای تغییر برنامه و نصب کروز و 50 برای نصب لیمیتر ازم گرفت نمیدونم این حرفم چقدر درسته ولی حس میکنم برنامه هایی که نمایندگیها دارن اصالت دارن و اورجینالن و با هماهنگی پژو هست ولی برنامه های جاهای متفرقه از نت دانلود میکنن که ممکنه کپی باشه و نواقصی داشته باشه 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری