reza m

تاپیک جامع کروز کنترل و اسپید لیمیتر 206 (آموزش،نصب،مشکلات)

1,621 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 5 ساعت قبل، Daash Iman گفته است :

میشه بیشتر راهنمایی کندی که فعالش کنم؟

فعال سازی کروز در ۷.۴.۴ اتومات با ۷.۴.۴ دستی فرقی نمیکنه

از طریق مسیر زیر میتونید فعال کنید.

BSI => Configuration => Customer Options => Missellenuse => Cruise control Without speed limiter // 1
Engine and ECU Configuration => Petrol => NFU ME744 => Configuration => cruise control // Present

بعد از فعال سازی یه رشته سیم از پایه ۱۶ tcu (کامپیوتر گیربکس) به پایه ۱ سوکت قهوه ای ecu متصل میشه. این سیم برای ارسال اطلاعات مربوط به ترمز ماشین به گیربکس هست.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام. یه سوال داشتم. رو 206 تیپ 5  مدل 96 که دریچه گازش برقی است میشه کروز بست؟ 

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، شهرام نامی گفته است :

به شکل فابریکی و مشابه مدل های قبل 91 ..خیر نمیشه

اما مدل یونیور سال هست که روی تمامی خودرو ها از پراید تا...... نصب میشه که گرونتر و کمی دقت پایین تر داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/26, 14:03:50، aminsf گفته است :

دوستان عزیز راهنمایی کنید لطفا...

دو سالی میشه پدال 5 سیم دارم لیمیتر ساپورت

هفته پیش کروز خریدم بردم برای نصب.طرف میگفت که یه فالتی تو سیستم هست که تا برطرف نشه کروز رو نمیشه فعال کرد.شبیه این بود  Remote Permanent Error

میگه اگه نخوای کروز نصب کنی هیچ مشکلی برات ایجاد نمیکنه این فالت ولی برای کروز باید درست شه.یه سری چیز ها رو هم از جمله فشنگی ترمز و کلاچ چک کرد ولی آخر وقت بود نشد کامل بگرده

حالا قراره یه روز دیگه از صبح ببرمش روش کار کنه

تیپ 5 مدل 90 هست ماشین

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

کسی نبود راهنمایی کنه؟

لینک به ارسال
در 25 دقیقه قبل، aminsf گفته است :

کسی نبود راهنمایی کنه؟

سلام

اروری که نوشتین، به نظرم دقیق نیست.و چیزی نمیشه ازش فهمید

ماشین شما از صفری دست خودتون بوده؟

اگر بله' غیر از فشنگی کلاچ و ترمز سایر قطعات در حالت عادی برای ماشین اشکال ایجاد می کنن که برای شما در کارکرد معمولی  مشکلی وجود نداره.

به نظر من ماشین شما اگر نصب و فعالسازی کروز درست انجام بشه مشکلی نخواهید داشت.

ببرید وصل کنید و سه قسمت مربوطه رو فعال کنید؛ اگر خطایی داشت اطلاع بدیین

لینک به ارسال
در در 1396/03/28, 01:10:58، شهرام نامی گفته است :

سلام

فعلا خیر. باید صبر کرد تا ایرانخودرو راه حل ارائه کنه....

در در 1396/03/28, 12:21:33، Rouzbeh گفته است :

به شکل فابریکی و مشابه مدل های قبل 91 ..خیر نمیشه

اما مدل یونیور سال هست که روی تمامی خودرو ها از پراید تا...... نصب میشه که گرونتر و کمی دقت پایین تر داره

روزبه جان؛ روی مدل های جدید که دریچه برقی هستن؛ کروز یونیورسال نصب نمیشه...

کروز یونیورسال موتور دریچه داره که به دریچه های سیمی متصل میشه و دریچه رو کنترل میکنه! روی دریچه برقی ها قابل نصب نیست...

در 10 ساعت قبل، aminsf گفته است :

کسی نبود راهنمایی کنه؟

دوست عزیز؛ نوع دقیق خطا باید ذکر بشه تا بشه راهنمایی کرد.

ولی اگه فشنگی کلاچ و ترمز اوکی باشن؛ احتمال داره مشکل از کام ۲۰۰۰ باشه و ارتباط دسته کروز مشکل داره....

:hello:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/30, 08:47:33، !Mehdi گفته است :

سلام

فعلا خیر. باید صبر کرد تا ایرانخودرو راه حل ارائه کنه....

:hello:

آقا مهدی عزیز، من دیروز تو قزوین جایی دیدم که رو دریچه گاز برقی کروز فابریکی می بست، البته به فابریکی فرانسوی ها نبود ولی میگفت حتی چراغ کروز پشت آمپر هم روشن میشه!!!

هزینه خرید دستگاه 690 تومن بود، که با نصب رو راه اندازی 750 میگرفت

البته ایشون خودشون هم کروز یونیورسال رو تأیید نمیکردن، و برای دریچه سیمی ها توصیه نمی کرد

به نظرم 750 خیلی بالاست، هر چند می ارزه

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، behruozt گفته است :

آقا مهدی عزیز، من دیروز تو قزوین جایی دیدم که رو دریچه گاز برقی کروز فابریکی می بست، البته به فابریکی فرانسوی ها نبود ولی میگفت حتی چراغ کروز پشت آمپر هم روشن میشه!!!

هزینه خرید دستگاه 690 تومن بود، که با نصب رو راه اندازی 750 میگرفت

البته ایشون خودشون هم کروز یونیورسال رو تأیید نمیکردن، و برای دریچه سیمی ها توصیه نمی کرد

به نظرم 750 خیلی بالاست، هر چند می ارزه

:-(

:?

لینک به ارسال

سلام دوستان. من کلی پیگیر این کروز بودم . چند تا  نمایندگی تماس گرفتم و بردم و نهایت رفتم پیش یکی زا این اسپرتی ها . یه نگاهی به ماشین انداخت . اومد واسم توضیح داد که تا قبل 91 به راحتی میشده کروز رو 206 نصب کرد بعدش باید کروز یونیورسال می بستی مثل پراید و پژو و ... بعدش مدل 94 ها اصلا دیگه همون یونیورسال رو هم نمیشده ببندی. بعدش 95 دوباره رو دیچه گاز برقی ها یه شرکت ایرانی یه کروز طراحی کرده که با حدود 750 تومن میشه ،کروز ماشین های چینی مثل جک رو روش بست. حالا سال 96 206 های تیپ 5 با دریچه گاز برقی دو نوع شدن. برخی سوکت کوچیکن و برخی سوکت بزرگ. فعلا شرکته سوکت بزرگ زده . مال من سوکت کوچیک بود. که باید منتظر باشم تا شرکت مربوطه تولید و روانه بازار کنه. باید به ایران خودرو به خاطر این طراحی های مختلف در طی چند سال واقعا تبریک گفت.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/01, 10:55:20، behruozt گفته است :

سلام من کیخریومتر فابریک ماشین کروز داشت که خراب شد یه کیلومتر ساده خریدم امروز کیلومتر ساده ارو که خریده بودم تو دیوار فروختم  میخوام فردا برم یه کیلومتر کروز و یه دسته کروز لیمیتر بخرم ماشینم 89 تیپ 2 هست ماشینم ای بی اس داره ولی ای بی اسش قطعه کلا حتی تو دیاگم نمیاد برای نصبشم یه الکترونیک کار تو محلمون هست خیلی منصفه دیاگشم از این بزرگاس که مانیتور کوچیک سیاه سفید داره همه چیو فارسی مینویسه گفت بگیر بیار برات نصب میکنم ولی زیاد نصب نکرده کروز و وارد نیست من شنیده بودم مدل 89 که خودش فابریکی کیلومتر و ای بی اس داره راحت کروز روش نصب میشه حالا سوالم اینجاس من ای بی اسم کلا از مدار خارجه مشکلی پیش نمیاد؟

شنیدم کروز لیمیتر رو باید از سه جا با دیاگ فعال کرد از اونجا که طرف زیاد وارد نیست میشه یه توصیحی بدید اگه به مشکل خورد برا نصب متنو بهش نشون بدم ممنون از همه اقا زاعر اگه هستی راهنمایی کن لطفا

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری