محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب 206 (اب کم کردن و...)

1,843 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

خوب هواگیری نشده

از پیچ شلنگ بخاری بهتر و با فرصت بیشتری هواگیری کنید

هم موتور سرد و هم موتور گرم

بخاری هم روشن باشه

مرسی از پاسختون.خودم هر کاری کردم نشد.بردم پیش رادیاتور سازی اونم چندبار انجام داد .هم سرد هم گرم هم بخاری روشن.میگفت چندتا مشابه من بودن مشکلشون واشر سر سیلندر بود.میگفت چون ی پت پت خیلی کم هم از اگزوز داری حتمأ از واشر سر سیلندر هست.تو شهر ما زیاد وارد نیستن فنی کارها.خدا خیرتون بده اگه شمام حدستون واشر هست تا باز کنم .بیخود هزینه نکنم .مرسی .

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، Ramazantaky گفته است :

مرسی از پاسختون.خودم هر کاری کردم نشد.بردم پیش رادیاتور سازی اونم چندبار انجام داد .هم سرد هم گرم هم بخاری روشن.میگفت چندتا مشابه من بودن مشکلشون واشر سر سیلندر بود.میگفت چون ی پت پت خیلی کم هم از اگزوز داری حتمأ از واشر سر سیلندر هست.تو شهر ما زیاد وارد نیستن فنی کارها.خدا خیرتون بده اگه شمام حدستون واشر هست تا باز کنم .بیخود هزینه نکنم .مرسی .

سلام بااجازه استاد

اگه واشر سر سیلندر باشه صدای شرشر آب صبح ها موقع روشن کردن از داشبورد سمت راست میاد ولی قبلش مطئن بشید نشتی از  جای دیگه نباشه مثلا اورینگ بخاری یا درب منبع خراب نباشه شلنگ و اتصالات . گاهی یه جور دیگه خودش نشون میده اینکه شما فکر کنید پشت چراغ قرمز یک لحظه توقف میکنید برای لحظه ای کوتاه هرچی گاز میدید ماشین انگار یکی از پشت گرفته یک دفعه حرکت میکنه البته این حالت زمانی که واشر وضعیت نامناسبی داره به زودی خودش نشون میده

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Ramazantaky گفته است :

من این مشکل رو داشتم.رادیات رو عوض کردم چون سوراخ ریز داشت.چند بار هواگیری کردم فایده نداشت.علائم واشر زدن هم نداشتم.تا اینکه اتفاقی متوجه کیپ بودن تقریبی شیلنگ رادیات به منبع انبساط شدم.داخلش کلی چسب مزدا رفته و لوله رو تقریبا کیپ کرده بود.عوضش کردم و باورم نمیشد که فعلا صدای شر شر رفع شده و دیگه اینکه دمای موتور در هنگام درجا و ترافیک و بعد از زدن فن حدود دو  درجه خنک تر شده.

حتما از باز بودن شیلنگها و عدم نشتی مطمئن شو.

در ایرادات خودرو از احتمالات کم خرج شروع و در صورت عدم رفع عیب به احتمالات پر خرج منتهی کنید

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 27 دقیقه قبل، hamid-fateh گفته است :

من این مشکل رو داشتم.رادیات رو عوض کردم چون سوراخ ریز داشت.چند بار هواگیری کردم فایده نداشت.علائم واشر زدن هم نداشتم.تا اینکه اتفاقی متوجه کیپ بودن تقریبی شیلنگ رادیات به منبع انبساط شدم.داخلش کلی چسب مزدا رفته و لوله رو تقریبا کیپ کرده بود.عوضش کردم و باورم نمیشد که فعلا صدای شر شر رفع شده و دیگه اینکه دمای موتور در هنگام درجا و ترافیک و بعد از زدن فن حدود دو  درجه خنک تر شده.

حتما از باز بودن شیلنگها و عدم نشتی مطمئن شو.

در ایرادات خودرو از احتمالات کم خرج شروع و در صورت عدم رفع عیب به احتمالات پر خرج منتهی کنید

مرسی از راهنمایی که کردین.اما خدمتتون گفتم ماشین اصلأ آب کم نمیکنه حتی ی استکان اصلأ .آمپر آب و تمام چیزای ماشین هیچ مشکلی نداره دمای آب درسته .نشتی نداره .جنت ها درسته .رادیات درسته .فقط ی مقدار کم اگزوز هر چند ثانیه یبار پت پت میکنه و صدای آب هم صبح که تازه روشن میکنم و  ی کم گاز میدم هم وقتی موتور گرم هست و دور موتور از 30میره بالا تا دنده بدم شنیده میشه.بازم ممنون که راهنمایی کردین.دیگه اگه تو چند روز آینده نشد میرم باز میکنم سرسیلند رو و نتیجه رو خدمت دوستان اعلام میکنم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

با عرض سلام و خسته نباشید .امروز با کمال ناامیدی رفتم که سرسیلند رو باز کنم .تو مسیر یکی از دوستام رو دیدم جریان صدای شر شر آب رو بهش گفتم.اونم گفت برو رادیات بخاریت رو شستشو بده درست میشه چون قبلأ تجربه داشت.گفت آشغال گرفته احتمالأ هوا گیر افتاده تو رادیات بخاری.منم گفتم بزار انجام بدم نهایتش نمیشه دیگه .رفتم و با دستگاه رادیات بخاری رو شستم.تقریبأ 1ساعت طول کشید .کلی آشغال و لجن چیزای سیاه شبیه دونه های شن ازش آمد بیرون.خلاصه هواگیری کردن و سوار شدیم.گرمای بخاری خیلی خوب شده.و صدای آب فعلأ که قطع شده چه تو دمای بالا چه زمانی که موتور سرد هست.امیدوارم که درست شده باشه و لازم به باز کردن سر سیلندر نشم.[doa][coool]:loveshower:

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

دوستان لطفا" کمک کنین

حدود یک هفته ماشین که سرد هست رو استارت میزنم و گاز میدم از پشت داشبورد صدای شر شر آب میاد و بعد از 30 ثانیه صداش برطرف میشه. ماشین رو چندین بار هم در حالت سرد هواگیری کردم ولی درست نشده. در ضمن آب رادیات هم کم نمیشه. هیچ جا هم نشتی دیده نمیشه. لطفا" راهنمایی کنین چکار کنم واقعا" گیچ شدم

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، Mahdiv1360 گفته است :

دوستان لطفا" کمک کنین

حدود یک هفته ماشین که سرد هست رو استارت میزنم و گاز میدم از پشت داشبورد صدای شر شر آب میاد و بعد از 30 ثانیه صداش برطرف میشه. ماشین رو چندین بار هم در حالت سرد هواگیری کردم ولی درست نشده. در ضمن آب رادیات هم کم نمیشه. هیچ جا هم نشتی دیده نمیشه. لطفا" راهنمایی کنین چکار کنم واقعا" گیچ شدم

اول درب قمقمه رو برسی وتعویض کن

اگر نه احتمالات دیگه ای مثل واشرسرسیلندر ترسونده باشه هم ممکنه باشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

اول درب قمقمه رو برسی وتعویض کن

اگر نه احتمالات دیگه ای مثل واشرسرسیلندر ترسونده باشه هم ممکنه باشه

درب قمقه رو هم عوض کردم ولی همچنان رادیات هوا میگیره.

موقعی که ماشین سرده درب رادیات آب رو و درب موتور را که باز میکنم علائمی از واشر سوزوندن ندیدم. حتی پیش چند تا تعمیرکارهم بردم ولی نتونستن عیب رو بفهمن. احتمال داره از اورینگ واتر پمپ باشه و هوا بگیره؟

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، Mahdiv1360 گفته است :

درب قمقه رو هم عوض کردم ولی همچنان رادیات هوا میگیره.

موقعی که ماشین سرده درب رادیات آب رو و درب موتور را که باز میکنم علائمی از واشر سوزوندن ندیدم. حتی پیش چند تا تعمیرکارهم بردم ولی نتونستن عیب رو بفهمن. احتمال داره از اورینگ واتر پمپ باشه و هوا بگیره؟

سلام شما پست قبل خودتون بخونید رادیاتور بخاری شستن ظاهراً خوب شده . 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام ماشین منم این صدا شرشر آبو داره و خیلی کم آب کم میکنه و آز جایی نشتی نداره و کمی هم کمپرس میده به لوله ها سفت میشن.باید واشر تعویض کنم منم.این صدا شرشر آب من چه ماشین گرم باشه چه سرد بعضی وقتا میاد.از سمت چپ داشبورد میاد جایی که لوله های بخاری میرن.هرچقدرم هواگیری کردم بازم میاد آخر سر مجبورم واشر تعویض کنم.سر 50000 تا بعد تعویض قبلی بازم کمی از آبندی دراومده.البته موتور من xu7 هست.

ویرایش شده در توسط Seyyedali
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری