محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,251 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

وقتی منبع اب رو پر میکنم بعد چند روز اب میره دقیقا اون قسمتی که بست منبع اب هست همیشه اب تا اون قسمت کم میشه

جوش نمیاره دما همیشه 90 تا 95 . نشتی نداره و هوا گیری هم کردم و تو اب روغن هم ندیدم

تیپ 3 مدل 85 ممنون میشم راهنمایی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امیر جان یادم نیست اون بست کجا میفته اما کافیه سطح آب همیشه بین min و max باشه. دیگه نگرانی نداره.

لینک به ارسال

سلام

اگر بعد از دو سال به اندازه یک لیوان آب کم بشه خوبه یا بده؟

لینک به ارسال
سلام

اگر بعد از دو سال به اندازه یک لیوان آب کم بشه خوبه یا بده؟

با سلام

بسته به نوع رانندگی دمای موتور و دمای محیط زندگیتون میشه ارزیابی کرد که طبیعی هست یا نه

اگه عادی رانندگی میکنید دمای موتور بین 85 تا 90 هست و در تهران زندگی میکنید بله متاسفانه باید چک کنید ببینید چرا اینقدر اب کم شده

لینک به ارسال

البته امیر جان بعد 2 سال کم کردن 1 لیوان آب رو میشه طبیعی در نظر گرفت

چون تعداد زیادی بست و اتصال در مجموعه گردش آب وجود داره و با وجود اورینگ و واشر های لاستیکی هواره کمی هدر رفت داریم

از طرفی در مخزن گه گاه در شرایط فشار عمل میکنه و بخار آب رو خارج میکنه که اگر تو 2 سال مجموع این ها رو در نظر بگیریم، طبیعیه

لینک به ارسال

علی جان اخه من الان تقریبا یه 5 سالی هست اب رو عوض نکردم از روزی که خودم مایه خنک کننده و اب کولر و مقطر (با فرمول 60 20 و 20 ) ریختم حتی 1 میلی متر هم کم نشده دمای ماشین هم تابحال از 90 بالاتر نرفته موقع خاموش شدن هم که دما بالا میره بعد از 5 دقیقه میام سویچ میزنم در میارم که فن روشن بشه

لینک به ارسال

سلام به دوستان مشکل من هم کم کردن اب هست اين مشکل چند وقت هست که برام پيش اومده که هر 3.4روز يه نصف ليوان اب کم ميکنه مدل ماشينم 82 هست کارکردشم 184000هست قطعاتي که به سيستم اب مربوط هست رو چک کردم ظاهرا همه چي خوبه فقط هفته پيش دوبار که ماشينو جايي پارک ميکردمو ميخواستم دوباره روشنش کنم زير ماشين خيس بود ولي تنونسم بفهمم کا اب رادياته يا نه؟اخه رنگش سياه بود. که اين اتفاق دوبار افتاده و ديگه تکرار نشد.از دوستان راهنمايي دقيق ميخوام که اگه واشر باشه علاعم اون چي هست يا اگه راهنمايي دارن بگن در ضمن اب قمقمه رو هم ديدم تميز بود و ماشينو که صبح ها ميخوام روشن کنم يه کم بد روشن ميشه يا بعد از 2.3بار استارت زدن روشن ميشه که همراه با لرزه هست که با تعويض شمع اين مشکل چند روزي حل شده بود که الان دوباره پديدار شد.

لینک به ارسال

اتصالات و شیلنگها رو دونه دونه چک کنید ببینید نشتی از کجاست. آب رادیاتور باید سبز باشه و چسبندگی ها نداره شاید برا شما چون خیلی کار کرده رنگ تیره یا قهوه ای شده. اگه بیشتر از دوساله عوض نشده حتما عوضش کنید و در این حین اتصالات و نشتی احتمالی رو هم چک کنید.

لینک به ارسال

جناب gam2 بد روشن شدن خودروی شما در صبح ، کم کردن آب و شرایطی که در رابطه با تعویض شمع و تکرار وضعیت قبلی فرمودید نشان از ورود آب به سیلندر از مجرایی در واشر سر سیلندر می باشد.

با توجه به کارکرد خودروی شما چنین وضعیتی غیر طبیعی نیست. آیا قبلا سر سیلندر باز شده؟

لینک به ارسال

با عرض سلام خدمت دوستان و تشکر از راهنمایی .در جواب به دوست عزیزم ضد یخ رو تازه عوض کردم و رنگشم کاملا سبزه اتصالاتم چک کردم ولی مشکلی نیست.و اگه ایراد از واشر باشه چرا مشکل روشن شدن فقط برا صبح است و خیلی از دارندگان 206از این مضوع رنج میبرند و بیشترشونم مشکل واشر ندارن.و اگه روشن شدن بد اگه از واشر هست پس چرا مواقعی که از اسپری انزکتور شور استفاده میکنم که معمولا شب ها هست و فردای اون شب که استارت میزنم ماشین بدون تقص و لرزشی روشن میشه.فیلتر بنزین هم هر 4000تا عوض میکنمو مپ سنسورو دریپچه گازو مرتب تمیز میکنم سنسور اکسیزن هم تازه عوض کردم.فقط موندم که مشکل از واشر باشه اخه یکی از دوستام همین مشکل رو داشت ولی با عوض کردن واشر مشکلش هل نشد مدل ماشینشم 88 بود با کار کرد 47000 هزار و خیلیارو هم میشناسم که ماشینشون صبح اینتوری روشن میشه حتی sdصفر.و از دوستان میخوام که راهنمایی کنن اگه از واشر هست علاعم دقیق اون چی میتونه باشه.با تشکر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری