محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,591 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام مصطفی جان

یعنی 92دور کند روشن شه؟

بعد اون وقت روچند درجه خاموش شه؟

منم میخام این کارو کنم

ولی یه بازه دمایی انتخاب کن که دمای خاموش شدن از دمای89درجه ترموستات پایین تر نباشه،که زود به زود ترموستات بازی کن

چون اونجوری ترموستات احتمال میدم زودتر از یک سال خراب بشه.

منم تو فکر همین مورد بودم.اگه رو ۹۲ باز بشه باید زیر ۸۸ ببنده و ممکنه دما رو بیاره پایین تر و ترموستات مدام درگیر میشه.مگر اینکه ترموستات درجه پایینتر بزاری که اونم داستان خودشو داره.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این پیچی که اینجاست برای سیستم کولر هستش؟؟

l.jpg

ویرایش شده در توسط hagard005

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، hagard005 گفته است :

این پیچی که اینجاست برای سیستم کولر هستش؟؟

l.jpg

تصویر واضح نیست ولی احتمالا بله،محل شارژ گاز کولره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، DBBU گفته است :

منم تو فکر همین مورد بودم.اگه رو ۹۲ باز بشه باید زیر ۸۸ ببنده و ممکنه دما رو بیاره پایین تر و ترموستات مدام درگیر میشه.مگر اینکه ترموستات درجه پایینتر بزاری که اونم داستان خودشو داره.

در 9 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام مصطفی جان

یعنی 92دور کند روشن شه؟

منم میخام این کارو کنم

ولی یه بازه دمایی انتخاب کن که دمای خاموش شدن از دمای89درجه ترموستات پایین تر نباشه،که زود به زود ترموستات بازی کن

فدای سرت که ترموستات زودتر خراب میشه. همینجوریش هم خیلی عمر نمی کنه. ولی من فکر نمی کنم اونقدرا هم تاثیر منفی تو ترموستات بذاره. شاید مثلا به جای دو سال مفید، ۱۸ ماه مفید کار کنه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، endwaiter گفته است :

فدای سرت که ترموستات زودتر خراب میشه. همینجوریش هم خیلی عمر نمی کنه. ولی من فکر نمی کنم اونقدرا هم تاثیر منفی تو ترموستات بذاره. شاید مثلا به جای دو سال مفید، ۱۸ ماه مفید کار کنه.

امروز از دو تا از بچه ها پرسیدم یکی تیپ سه داره یکی تیپ دو که هر دو تا رو ریمپ کرده و فقط کات آف رو تغییر داده و دمای دور فن کند رو گذاشته ۹۴ درجه.

ترموستات هم ۸۳ درجه گذاشته.حدود یک ساله همین وضعیت هست و مصرفش هم طبیعی هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام مصطفی جان

یعنی 92دور کند روشن شه؟

منم میخام این کارو کنم

سلام قطعا باید دمای خاموش شدن فن چند درجه ای از ترموستات بالاتر باشه وگرنه فرض کنید فن کند رو 92 روشن شه و رو 87 خاموش شه ترموستات هم که میاد سعی کنه دما از 89 پایین نیاد اگرم بیاد سریع بسته میشه و دمارو بالا میبره و این یعنی فن کند اکثرا روشنه هم به فن فشار میاد هم دینام هم به باتری و مصرف هم بالا میره حالا به قول اقا مصطفی ترموستات فدا سرت :) بقیه قطعات رو مواظب باش اقا مصطفی به خاطر این داره اینکارو میکنه چون گیربکسش اتوماته 

اگه بخوای دمارو پایین بیاری که من اصلا توصیه نمیکنم حتما باید ترموستات شماره پایین هم بندازی  مگر اینکه ترموستاتت مستهلک باشه و به وضوح ببینی دمارو تا 80 درجه میاره پایین  وگرنه یه ترموستات تامسون و نو باشه قطعا اختلال به وجود میاد 

ولی بهتر از دمارو پایین اوردن تو 206 های دنده ای حالا چه تیپ2 چه5 انداختن یه رادیات ترافیکیه واقعا عالی عمل میکنه و به ندرت دمات تا 98 میره که فن روشن شه یعنی اکسر مواقع فن خاموشه فقط توی ترافیکها دما به 98 میرسه اونم فورا پایین میاد همین کم کارکردن فن خودش یعنی مصرف پایینتر 206 هم تو دمای بالا مصرفش پایین میاد کلا یکی از دلایل برای روشن شدن فن  رو 98 درجه اینه که فن به طور حد اقلی روشن بشه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام قطعا باید دمای خاموش شدن فن چند درجه ای از ترموستات بالاتر باشه وگرنه فرض کنید فن کند رو 92 روشن شه و رو 87 خاموش شه ترموستات هم که میاد سعی کنه دما از 89 پایین نیاد اگرم بیاد سریع بسته میشه و دمارو بالا میبره و این یعنی فن کند اکثرا روشنه هم به فن فشار میاد هم دینام هم به باتری و مصرف هم بالا میره حالا به قول اقا مصطفی ترموستات فدا سرت :) بقیه قطعات رو مواظب باش اقا مصطفی به خاطر این داره اینکارو میکنه چون گیربکسش اتوماته 

اگه بخوای دمارو پایین بیاری که من اصلا توصیه نمیکنم حتما باید ترموستات شماره پایین هم بندازی  مگر اینکه ترموستاتت مستهلک باشه و به وضوح ببینی دمارو تا 80 درجه میاره پایین  وگرنه یه ترموستات تامسون و نو باشه قطعا اختلال به وجود میاد 

ولی بهتر از دمارو پایین اوردن تو 206 های دنده ای حالا چه تیپ2 چه5 انداختن یه رادیات ترافیکیه واقعا عالی عمل میکنه و به ندرت دمات تا 98 میره که فن روشن شه یعنی اکسر مواقع فن خاموشه فقط توی ترافیکها دما به 98 میرسه اونم فورا پایین میاد همین کم کارکردن فن خودش یعنی مصرف پایینتر 206 هم تو دمای بالا مصرفش پایین میاد کلا یکی از دلایل برای روشن شدن فن  رو 98 درجه اینه که فن به طور حد اقلی روشن بشه 

فکر جالبیه.به نظر من هم بهتر از تغییر توی ای سی یوه.دردسرش هم کمتره و همه چیزش هم استاندارده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

راجع به این موضوع با آقای امامی و واچیک مشورت می کنم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، endwaiter گفته است :

راجع به این موضوع با آقای امامی و واچیک مشورت می کنم.

نظر اونهارم اینجا بگید بقیه استفاده کنن ولی اتومات کلا داستانش  فرق داره من تجربه اتومات نداشتم ولی اقا مهدی چند روز پیش بحثش شده بود میگفت اگه ترموستات باز باشه کامل اکثر اب خنک شده رادیاتور به سمت سیلندر میره و به سمت گیربکس نمیره به خاطر همینه تو ترافیکها که دما بالاست و ترموستات کاملا باز و گیربکس داغ میکنه ولی تو حرکت که ترموستات بسته یا نیمه بستس اب بیشتری به سمت گیربکس میره و گیربکس داغ نمیکنه حالا شما بخوای ترموستات شماره پایین بندازی یعنی خیلی زودتر کامل باز میشه و اب به سمت گیربکس کمتر میره 

به نظر من رو اتومات همین که فن زودتر عمل کنه و باعث شه ترموستات نیمه بسته یا بسته شه تو ترافیکها بهتره و اب بیشتر به سمت گیربکس میره حالا شاید باعث شه فن بیشتر کار کنه ولی ارزششو داره اگه منجر به خنکتر شدن و عملکرد بهتر گیربس تو ترافیکها بشه 

ولی روی یه ماشین دنده ای این اختلال فن و ترموستات و روشن شدنبیشتر فن هیچ فایده ای نداره و فقط باعث مستهلک شدن فن و فشار به دینام میشه ولی تو تیپ 6 که گیربکس اتومات به داغ شدن تو ترافیکها معروفه این بیشتر روشن شدن فن اگه تاثیری تو خنک شدن بیشتر گیربکس داشته باشه واقعا ارزششو داره 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/19, 05:04:36، endwaiter گفته است :

می خوام از ۹۷ بذارمش رو ۹۲. چیزیش نمیشه. سالی یه دونه ترموستات عوض کنم و مثلا ۲۰۰ تومنم بنزین بیشتر بسوزونم (که نمی سوزونم) خیلی بهتر از اینه که گیربکس رو دو سال زودتر بیارم پایین و دو سه میلیون هزینه سرویسش کنم. شایدم بیشتر. کلا طراحی این ماشین جوریه که تو سرما بهتر جواب میده. دمای آبش رو بیاریم پایین بهتره. برای خود موتورم خوبه و دیگه اینقدر دماش بالا نمیره. نوسان دماش هم کم میشه.

واچیک که خودش اتومات کاره (مکانیکم هست) ماشینای خودشو همین کارو کرده. تازه از ۹۲ هم کمتر گذاشته. ولی همین ۹۲ با توجه به ترموستات ۸۹ من اوکیه. نمی خوام از اونور بوم بیفتم. پایین.

سلام ادرس و یا تلفن واچیک رو دارین؟ آندره که زیاد به دل نمیشینه کارش!!!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری