محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,591 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

بنده مشکلی دارم که ممنون میشم کمکم کنید
ماشین من مدلش 83 هستش
حدود یک ماه پیش که رسیدم دم در خونه آمپر ماشین رفت بالا و بعد از سرد کردن ماشین متوجه شدم که آب کم کرده و بردم تعمیرگاه و دیدیم که سیلندرم ترک برداشته و مجبور شدم بدم سیلندر رو از داخل و بیرون جوش بدن و بدوزن
حالا سیلندر حل شده و مشکلی اصلا نداره
بخاطر این موضوع واشر سرسیلندر رو هم عوض کردمو اورینگ و غیره(چون موتور باز شد)
حالا من مشکل جدیدی دارم و اون این که در حدود 3 روز آب قمقمه تموم میشه و آب کم میکنه
حالا این وسط مشکل اینه که نه آب از جایی نشتی داره.نه آب با روغن قاطی میکنه،نه دود سفید میکنه(صبح با یه اشاره کوچیک موتور روشن میشه)
نه از زیر پامی راننده و از بخاری نشتی داره،نمیدونم مشکل از کجاس

اگه کسی به این مشکل برخورده لطفا راهنمایی کنه
من خودم به درب منبع انبساط شک دارمومیخوام عوضش کنم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

این خبرا هم نیست دوست عزیز. بعضی وقتا ما دیگه خیلی حساس میشیم رو یه سری چیزا. ما اینجا جمع شدیم تا از هزینه هامون کم کنیم، نه اضافه کنیم.

ماشین قبلیم با ۱۴۴ هزار تا کارکرد و عمر ۱۳ ساله، هنوز رادیاتورش فابریکه و مشکلی نداره. چه خبره تعویض رادیاتور سر ۴ سال؟

رادیاتور فوقش سوراخم بشه آمپر آب میره بالا و چراغ استوپ چشمک می زنه و ماشین رو متوقف می کنیم. پرش می کنیم آب و تا تعمیرگاه میریم.

اگر بخوایم رو همه قطعات اینقدر حساس باشیم، باید هر ۳-۴ سال کل قطعات ماشین رو تعویض کنیم.

سلاو.متاسفانه به سادگی که فرمودید هم نیست.بنده چندین بار تو این مورد تجربه تلخ دارم.رادیاتور فابریک ۴۰۵ مدل۹۳ بعد از سه سال فیکس خود به خود سوراخ شد و ماشین آمپر کشید تو جاده.تا خنکش کردیم و رسوندیمش تعمیرگاه واشر نیم سوز شد و مجبور شدیم بازش کنیم.

سمند مدل ۸۷ تو سال اوایل ۹۱ رادیاتور جرم داشت و آمپر فقط تو جاده میرفت بالا و تو شهر مشکلی نداشت.تو تابستون با کولر تو جاده مشکل بر خورد و اون هم همین کورد براش پیش اومد.و نهایتا ۲۰۶ تیپ دو خودم.با این که سرویس کردم و مطمئن شدم ازش که ایرادی نداره،چهل کیلومتری اندیمشک مشکل پیدا کرد و سوراخ شد و هر چی آبم ریختیم فایده نداشت و خالی میشد.امداد زدیم گفتن باید ببری نزدیکترین شهر.اودیم اندیمشک و اون هم واشر زد و این بار مجبور شدیم سرسیلندر رو که ۸ ۹ سال کار کرده بود رو تعویض کنیم.

فکر میکنم به شخصه زیادی تو این موارد تحربه کسب کردم و نظر شخصی خودم رو با توجه به تجربه ای که داشتم عرض کردم.هر کس مختاره خودش تو چه زمانی و بر چه اساسی سرویس کنه یا تعویض کنه.

شاید یه جنس مال ده سال پیش راحت ده سال کار کنه ولی با توجه به کیفیت اجناس فکر نمی کنم مثل اولی ها کار کنه.

در ضمن تا همین پارسال یه رادیاتور ۲۰۶ حدود ۸۰ هزار تومان بود و سرویسش حدود ۳۰-۳۵ تومان.به نظر من ارزشش رو داشت و الان هر موقع تعویض میکنم خیالم راحت هست.نه اینکه اتفاقی نیفته ولی احتمالش خیلی کم میشه.

الان کمی قیمتا رفته تعویضش هزینه داره وگرنه به خاطر ۴۰-۵۰ تومان ارزش داشت تعویض بشه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، DBBU گفته است :

سلاو.متاسفانه به سادگی که فرمودید هم نیست.بنده چندین بار تو این مورد تجربه تلخ دارم.رادیاتور فابریک ۴۰۵ مدل۹۳ بعد از سه سال فیکس خود به خود سوراخ شد و ماشین آمپر کشید تو جاده.تا خنکش کردیم و رسوندیمش تعمیرگاه واشر نیم سوز شد و مجبور شدیم بازش کنیم.

سمند مدل ۸۷ تو سال اوایل ۹۱ رادیاتور جرم داشت و آمپر فقط تو جاده میرفت بالا و تو شهر مشکلی نداشت.تو تابستون با کولر تو جاده مشکل بر خورد و اون هم همین کورد براش پیش اومد.و نهایتا ۲۰۶ تیپ دو خودم.با این که سرویس کردم و مطمئن شدم ازش که ایرادی نداره،چهل کیلومتری اندیمشک مشکل پیدا کرد و سوراخ شد و هر چی آبم ریختیم فایده نداشت و خالی میشد.امداد زدیم گفتن باید ببری نزدیکترین شهر.اودیم اندیمشک و اون هم واشر زد و این بار مجبور شدیم سرسیلندر رو که ۸ ۹ سال کار کرده بود رو تعویض کنیم.

فکر میکنم به شخصه زیادی تو این موارد تحربه کسب کردم و نظر شخصی خودم رو با توجه به تجربه ای که داشتم عرض کردم.هر کس مختاره خودش تو چه زمانی و بر چه اساسی سرویس کنه یا تعویض کنه.

شاید یه جنس مال ده سال پیش راحت ده سال کار کنه ولی با توجه به کیفیت اجناس فکر نمی کنم مثل اولی ها کار کنه.

در ضمن تا همین پارسال یه رادیاتور ۲۰۶ حدود ۸۰ هزار تومان بود و سرویسش حدود ۳۰-۳۵ تومان.به نظر من ارزشش رو داشت و الان هر موقع تعویض میکنم خیالم راحت هست.نه اینکه اتفاقی نیفته ولی احتمالش خیلی کم میشه.

الان کمی قیمتا رفته تعویضش هزینه داره وگرنه به خاطر ۴۰-۵۰ تومان ارزش داشت تعویض بشه.

جسارتا شما یه چک کنید ببینید، شاید آب یا هر محلول خنک کننده ای که استفاده می کنید، با شرایط آب و هوایی و کارکردتون سازگار نیست. ولی خب شکی نیست که کیفیت قطعات مدل بالاتر به مراتب پایینتره. به نظرم اگه کسی خواست تعویض کنه، اینجور قطعات رو اصلی یا جنس پدر مادر دار بندازه بهتره. مثلا خودم پمپ بنزینم رو VDO انداختم و ۷۰۰ تومن پولشو دادم که الان حتما باز بالاترم رفته. با اینکه دستم خالی بود. خدا نگذره ازشون با این کار کردنشون.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

جسارتا شما یه چک کنید ببینید، شاید آب یا هر محلول خنک کننده ای که استفاده می کنید، با شرایط آب و هوایی و کارکردتون سازگار نیست. ولی خب شکی نیست که کیفیت قطعات مدل بالاتر به مراتب پایینتره. به نظرم اگه کسی خواست تعویض کنه، اینجور قطعات رو اصلی یا جنس پدر مادر دار بندازه بهتره. مثلا خودم پمپ بنزینم رو VDO انداختم و ۷۰۰ تومن پولشو دادم که الان حتما باز بالاترم رفته. با اینکه دستم خالی بود. خدا نگذره ازشون با این کار کردنشون.

سازگاری که داره.ولی پیشگیری خیلی بهتر از درمانه همیشه.

هوا گرمه لاستیک میترکه فن میترکه روغن رقیق میشه رادیاتور سوراخ میشه.واشر عمرش کم میشه مایع خنک کننده خاصیتش رو از دست میده خیلی سوکت ها خشک میشن و میشکنن و ...

مدل ماشین خیلی تاثیر داره.اگه tu5 باشه خیلی نگران نیستی.من سالی یه بار هم نیاز نبود ءب رادیاتور چک کنم.نه کم می کرد نه مشکلی داشت.رادیاتور هم مشکل بخورده با جای نگرانی نداره.ولی موتور tu3 و xu7 به سادگی هر چه تمام تر با توجه به نوع بوش واشر میزنن.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

به نظر من موتور TU3 اصلا برای اون حد از گرمای جنوب کشور ما مناسب نیست.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

به نظر من موتور TU3 اصلا برای اون حد از گرمای جنوب کشور ما مناسب نیست.

پول نباشه راهی نیست.یا باید بری پراید بخری.یا ۴۰۵ و سمند داغون کارکرده.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، DBBU گفته است :

پول نباشه راهی نیست.یا باید بری پراید بخری.یا ۴۰۵ و سمند داغون کارکرده.

بله متاسفانه. منظور من بیشتر این بود که تولید کننده نادون باید بر اساس نیاز هر منطقه ای محصول تولید و عرضه کنه. من خودم برای همین تهرانم می خوام برم درجه کار افتادن فن رو بیارم پایین. تو تابستون خیلی رو گیربکس تاثیر داره.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

بله متاسفانه. منظور من بیشتر این بود که تولید کننده نادون باید بر اساس نیاز هر منطقه ای محصول تولید و عرضه کنه. من خودم برای همین تهرانم می خوام برم درجه کار افتادن فن رو بیارم پایین. تو تابستون خیلی رو گیربکس تاثیر داره.

اون جوری خیلیسخت میشه هزینه تولید هم میره براشون بالا عمرا این کار رو نمی کنن.هر چند ماشین برای شرایط آب و هوایی متفاوت عرضه شده ولی بعضی چیزا رو دیگه نمیشه کاریش کرد.باید کاستومایز کنی  خودت.

با ریمپ انجام میدن ولی میخوای بزاریش رو چند؟

بعد تو سرما دما از حد استاندارد نمیاد پایین تر؟

الان دور کند رو ۹۸ تقریبا  شروع میشه و دما رو میکشه پایین.بیاد پایین فشار رو ترموستات بیشتر نمیشه؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، DBBU گفته است :

اون جوری خیلیسخت میشه هزینه تولید هم میره براشون بالا عمرا این کار رو نمی کنن.هر چند ماشین برای شرایط آب و هوایی متفاوت عرضه شده ولی بعضی چیزا رو دیگه نمیشه کاریش کرد.باید کاستومایز کنی  خودت.

با ریمپ انجام میدن ولی میخوای بزاریش رو چند؟

بعد تو سرما دما از حد استاندارد نمیاد پایین تر؟

الان دور کند رو ۹۸ تقریبا  شروع میشه و دما رو میکشه پایین.بیاد پایین فشار رو ترموستات بیشتر نمیشه؟

می خوام از ۹۷ بذارمش رو ۹۲. چیزیش نمیشه. سالی یه دونه ترموستات عوض کنم و مثلا ۲۰۰ تومنم بنزین بیشتر بسوزونم (که نمی سوزونم) خیلی بهتر از اینه که گیربکس رو دو سال زودتر بیارم پایین و دو سه میلیون هزینه سرویسش کنم. شایدم بیشتر. کلا طراحی این ماشین جوریه که تو سرما بهتر جواب میده. دمای آبش رو بیاریم پایین بهتره. برای خود موتورم خوبه و دیگه اینقدر دماش بالا نمیره. نوسان دماش هم کم میشه.

واچیک که خودش اتومات کاره (مکانیکم هست) ماشینای خودشو همین کارو کرده. تازه از ۹۲ هم کمتر گذاشته. ولی همین ۹۲ با توجه به ترموستات ۸۹ من اوکیه. نمی خوام از اونور بوم بیفتم. پایین.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

می خوام از ۹۷ بذارمش رو ۹۲. چیزیش نمیشه. سالی یه دونه ترموستات عوض کنم و مثلا ۲۰۰ تومنم بنزین بیشتر بسوزونم (که نمی سوزونم) خیلی بهتر از اینه که گیربکس رو دو سال زودتر بیارم پایین و دو سه میلیون هزینه سرویسش کنم. شایدم بیشتر. کلا طراحی این ماشین جوریه که تو سرما بهتر جواب میده. دمای آبش رو بیاریم پایین بهتره. برای خود موتورم خوبه و دیگه اینقدر دماش بالا نمیره. نوسان دماش هم کم میشه.

واچیک که خودش اتومات کاره (مکانیکم هست) ماشینای خودشو همین کارو کرده. تازه از ۹۲ هم کمتر گذاشته. ولی همین ۹۲ با توجه به ترموستات ۸۹ من اوکیه. نمی خوام از اونور بوم بیفتم. پایین.

سلام مصطفی جان

یعنی 92دور کند روشن شه؟

بعد اون وقت روچند درجه خاموش شه؟

منم میخام این کارو کنم

ولی یه بازه دمایی انتخاب کن که دمای خاموش شدن از دمای89درجه ترموستات پایین تر نباشه،که زود به زود ترموستات بازی کن

چون اونجوری ترموستات احتمال میدم زودتر از یک سال خراب بشه.

ویرایش شده در توسط saeid206h
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری