محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,591 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

در مکانیکی بودم که فردی برای شستشو رادیاتور اومد و مکانیک گفت با جوش شیرین و سرکه خودت میتونی شستشو بدی ! میخواستم ببینم این کار ممکنه ؟سوراخ نمیکنه رادیاتور را ؟

ممنون از پاسخگویی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، mohammads206 گفته است :

سلام دوستان

در مکانیکی بودم که فردی برای شستشو رادیاتور اومد و مکانیک گفت با جوش شیرین و سرکه خودت میتونی شستشو بدی ! میخواستم ببینم این کار ممکنه ؟سوراخ نمیکنه رادیاتور را ؟

ممنون از پاسخگویی

اگه رادیاتور خیلی کار کرده باشه ممکنه صدمه ببینه.کلا درش بیاری بدی بیرون سرویس کنن دردسرش کمتره.ولی اگه کارکرد زیاد داره حتما تعویض کن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، DBBU گفته است :

اگه رادیاتور خیلی کار کرده باشه ممکنه صدمه ببینه.کلا درش بیاری بدی بیرون سرویس کنن دردسرش کمتره.ولی اگه کارکرد زیاد داره حتما تعویض کن.

برای خودم که نمیخوام،چون فعلا 7ساله رادیات و مشکلی نداشته شکر خدا،بیرونم چندجا دیدم پودر لباسشویی میریختن که اونم مطمعنم میزنه سوراخ میکنه،این روشی که گفتن برام جالب بود میخواستم ببینم کاربردی هست یا نه.

منظور شما از خیلی کارکرد چندساله؟یا چند کیلومتر؟

لینک به ارسال
در 52 دقیقه قبل، mohammads206 گفته است :

برای خودم که نمیخوام،چون فعلا 7ساله رادیات و مشکلی نداشته شکر خدا،بیرونم چندجا دیدم پودر لباسشویی میریختن که اونم مطمعنم میزنه سوراخ میکنه،این روشی که گفتن برام جالب بود میخواستم ببینم کاربردی هست یا نه.

منظور شما از خیلی کارکرد چندساله؟یا چند کیلومتر؟

به نظر من رادیاتور بالای سه و نیم سال ماکزیمم چهار سال اگه خوب بهش رسیده باشی تعویض کنی خوبه.ممکنه خیلی بیشتر هم کار کنه ولی به شخصه حاضر نیستم ریسک کنم به خاطر مثلا ۲۰۰ تومان کلی هزینه دیگه رو دستم بیفته و موتور باز بشه.اتفاقش تو یه لحظه هست.سوراخ میشه و ...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام و خسته نباشید 

من یه 206 تیپ 2 دارم 

ماشین من وقتی امپرش میاد بالا از شیلنگ برگشت اب به قمقمه اب و هوا با هم میاد ... قمقمه که پر میشه از سر قمقمه آب میاد بیرون .. علت وجود هوا همراه اب چیه 

این سر خراب شده یا طبیعی هست باید تعویض بشه 

اگر قرار بر تعویضه چه جنسی بگیرم 

در ضمن من تصادف داشتم رادیاتور تعویض کردم یه ایران رادیاتور 180 هزار تومانی گذاشتم 

حجم اون فکر کنم کمتر از رادیات قبلی بود

لینک به ارسال

سلام خسته نباشید

مدتی پیش از در منبع انبساط موقعی که ماشین فن میزنه آب بیرون میزد

به خاطر همین یکی از مکانیکا گفت دور سرپیچ منبع رو نوار تفلن بده بعد در رو روش ببند

الان این تایپیک رو خوندم که گفتید باید هوا رد و بدل بشه ، این کاری که کردم بزرگترین اشتباه هستش درسته؟

در منبع هم چندین بار عوض کردم جنس اصلی انداختم بعد مدتی اینجوری میشه

حتی در و منبع رو هم باهم عوض کردم الان دوباره به این مشکل خوردم ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، hepc0 گفته است :

با سلام و خسته نباشید 

من یه 206 تیپ 2 دارم 

ماشین من وقتی امپرش میاد بالا از شیلنگ برگشت اب به قمقمه اب و هوا با هم میاد ... قمقمه که پر میشه از سر قمقمه آب میاد بیرون .. علت وجود هوا همراه اب چیه 

این سر خراب شده یا طبیعی هست باید تعویض بشه 

اگر قرار بر تعویضه چه جنسی بگیرم 

در ضمن من تصادف داشتم رادیاتور تعویض کردم یه ایران رادیاتور 180 هزار تومانی گذاشتم 

حجم اون فکر کنم کمتر از رادیات قبلی بود

اگه رادیاتور سالم هست.جنت ها و لوله ها رو چک کنید.ترموستات رو چک کنید.سیستم رو کلا یک بار کامل هواگیری کنید.سطح آب مخزن رو در حد نرمال نگه دارید و خیلی پرش نکنید.نزدیک ماکزیمم باشه هم کافیه.موارد رو تست کنید و نتیجه رو اطلاع بدید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

ماشین من ۲۰۶ مدل ۸۵ تیپ ۳ هست 

جدیدا ی مشکلی خوردم 

دمای ماشین میاد رو ۱۱۰ درجه اما زمانی که گاز میدم میاد پایین 

رفتم‌پیش میکانیک‌ گفت  رادیاتور باید عوض بشه عوض کردم نشد 

جالبه گاز که میدم از ۱۱۰ درجه تو ۲۰ ثانیه میاد رو ۸۰ درجه

الان بخاریش گرم نمیکنه 

رادیاتور خنک هست وقتی جوش میاره (ترموستات عوض شده درست نشده )

در زمان جوش اوردم حتی موتور هم خیلی داغ نیست 

مکانیک ی چیزی براش عجیب بود جَنت پایین رادیاتور باز کرد خیلی  اب خارج نشد فشارش کم بود  حتی اومد ترموستات رو برداشت که آب مستقیم‌ وارد رادیاتور بشه بازم اب کم میومد از جنت پایین  و بازم ماشین جوش میاره نمی دونیم مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام این علایمی که شما میگید تماما برای ضعیف بودن واتر پمپه فشارش ضعیفه اب به اندازه کافی از سیلندر نمیره به سمت رادیات دور سیلندر داغ میشه امپرت میره بالا ولی رادیات خنکه 

یا همین فشار کم باعث میشه اب جریان کافی نداشته باشه و رادیات بخاری به اندازه گرم نشه خودتون که دارید میگید ترموستات رو هم باز کردید جنت  رادیات رو در اوردید فشار کم بوده اونوقت مکانیک براش عجیب بوده؟ اصلا برای چی باز کرد و فشار اب رو اندازه گرفت برای اینکه شک داشته واتر پمپ ضعیف شده باشه بعد باز کرده دیده فشار کمه دیگه تعجب نداره واتر پمپ ضعیف شده دیگه و باید عوض شه 

کلا 206 وقتی داغ میکنه بعد از اطمینان از عملکرد ترموستات به احتمال زیاد رادیاتورشه که کیپ شده یا احتمال کمتر ضغیف شدن واتر پمپه شما که رادیات رو عوض کردید پس مکانیک قطعا حدس زده واتر پمپه

واتر پمپ پره هایی داره که به مرور زمان خورده میشه و یا رسوب میگیره وبعد مدتی فشارش کم میشه فقط بدی که داره خیلی بد جاست برای تعویض واتر پمپ  باید جلو بندی سمت شاگرد و تسمه تایم باز شه و از اونجا به سختی بشه واتر پمپ رو باز کرد من دو سال پیش باز کردم اجرتم اون موقع از من 130 تومن گرفت وقتی صفحه کلاج اجرتش 100 تومن بود 

برای من واتر پمپ ضعیف نبود ولی اب میداد  باز کردم. مکانیک میگفت سرسیلندر باز شه خیلی راحتره ولی خوب خرج ممکنه بالاتر بره ولی الان فکرشو میکنم همون موقع سرسیلندرو باز میکردم یه واشر اورجینالم میدادم بندازه بهتر بود حتی تسمه تایمم مکانیکه گفت خوبه عوض نکن ولی امسال عوض کردم 

کلا اگه تسمه تایمتم 30-40 تا کار کرده یه تسمه بخر بده عوض کنه دیگه اجرت جدا ندی چند وقت بعد 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/08/15, 23:36:24، DBBU گفته است :

به نظر من رادیاتور بالای سه و نیم سال ماکزیمم چهار سال اگه خوب بهش رسیده باشی تعویض کنی خوبه.ممکنه خیلی بیشتر هم کار کنه ولی به شخصه حاضر نیستم ریسک کنم به خاطر مثلا ۲۰۰ تومان کلی هزینه دیگه رو دستم بیفته و موتور باز بشه.اتفاقش تو یه لحظه هست.سوراخ میشه و ...

این خبرا هم نیست دوست عزیز. بعضی وقتا ما دیگه خیلی حساس میشیم رو یه سری چیزا. ما اینجا جمع شدیم تا از هزینه هامون کم کنیم، نه اضافه کنیم.

ماشین قبلیم با ۱۴۴ هزار تا کارکرد و عمر ۱۳ ساله، هنوز رادیاتورش فابریکه و مشکلی نداره. چه خبره تعویض رادیاتور سر ۴ سال؟

رادیاتور فوقش سوراخم بشه آمپر آب میره بالا و چراغ استوپ چشمک می زنه و ماشین رو متوقف می کنیم. پرش می کنیم آب و تا تعمیرگاه میریم.

اگر بخوایم رو همه قطعات اینقدر حساس باشیم، باید هر ۳-۴ سال کل قطعات ماشین رو تعویض کنیم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری