محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,591 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، rtorabi60 گفته است :

دوستان 206 تیپ 2 مدل 83

مشکلم ریزش ضدیخ در زمان سردی موتور هست 
در زمان گرم بودن هیچ خبری از ریزش نیس!!!

شب که ماشینو پارک میکنم باید بعضی روزا صبح دو لیتر آب بریزم تو قمقمه ولی بعضی روزا یک لیوان هم کم نکرده!
بردم نشون دادم به مکانیک گفت واشر سرسیلندر سالمه و در قمقمه بخر
این کار رو هم کردم ولی بازم آب کم میکنه
پیش چندتا مکانیک رفتم هرکاری کردم که همونجا آب کم کنه نکرد که نکرد....

از سمت قمقمه زیر ماشین یک بار عین شیلنگ آب میریخت تا بردم مکانیکی خشک بود و نفهمیدن نشتی از کجاست  و  وقتی موتور گرمه عمرا آب کم نمیکنه فقط موقعی که سرده انگار آب کم میکنه

کسی تجربه این مشکل منو نداره؟:sad:

با سلام:

با کم کردن حدود 2 لیتر آب درشبانه روز اختمال خرابی کاسه نمد واتر پمپ زیاد است. درحالت گرم و راه رفتن خودرو به بدنه گرم می ریزد و خود آب هم گرم است بخارمی شود. و می ریزد. اما درحالت سرد زیر واتر پمپ را نگاه کنید احتمالا از دور و بر آن جا باید بریزد.  

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، rtorabi60 گفته است :

دوستان 206 تیپ 2 مدل 83

مشکلم ریزش ضدیخ در زمان سردی موتور هست 
در زمان گرم بودن هیچ خبری از ریزش نیس!!!

شب که ماشینو پارک میکنم باید بعضی روزا صبح دو لیتر آب بریزم تو قمقمه ولی بعضی روزا یک لیوان هم کم نکرده!
بردم نشون دادم به مکانیک گفت واشر سرسیلندر سالمه و در قمقمه بخر
این کار رو هم کردم ولی بازم آب کم میکنه
پیش چندتا مکانیک رفتم هرکاری کردم که همونجا آب کم کنه نکرد که نکرد....

از سمت قمقمه زیر ماشین یک بار عین شیلنگ آب میریخت تا بردم مکانیکی خشک بود و نفهمیدن نشتی از کجاست  و  وقتی موتور گرمه عمرا آب کم نمیکنه فقط موقعی که سرده انگار آب کم میکنه

کسی تجربه این مشکل منو نداره؟:sad:

منم نظرم با اقای تحیری و اقا سعید یکیه و چون میگید از سمت قمقمه اب میریخته و واتر پمپم همون سمته ممکنه یا اورینگ پشت پولیش ایراد پیدا کرده و گاهی اب میده گاهی نمیده چون در حال گردشه همیشه پولی واتر پمپ و به تسمه تایم وصله یا ایرادی که اکثرا واتر پمپها بعد از کار کردن زیاد پیدا میکنن یا پوسته هوزینگش میپوسه و سوراخ میشه یا یه اورینگ داره که مثل واشر عمل میکنه و محل اتصال به سرسیلندر واتر پمپ رو ابندی میکنه 

مشکلی که واتر پمپ 206 داره خیلی بدجاس اصولا یا سرسیلندر باز میشه بهش دسترسی کامل هست و یا باید جلو بندی سمت شاگردو چرخو تسمه تایمو قابش باز شه تا بشه از زیر و چال به واتر پمپ دسترسی پیدا کرد که هم زمانبره هم مکانیکها اجرت زیاد میگیرن من یه سالو نیم پیش باز کردم کامل عوض کردم  160 اجرت دادم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، MAHDI.R گفته است :

http://uupload.ir/view/c6gj_qc.pdf/

سلام  صفحه ۱۰ این فایل pdf رو ببینید خالی از لطف نیست هرچند این هم  که فرمودیت جالب بود که من ندیده بودم 

ممنون

منظور شما رو متوجه شدم.

قبلا بحث این موضوع تو انجمن شد و نتیجه این شد که بیشترین مشکلی که آب در سیستم کولانت بوجود میاره؛ تغییر PH هست و استفاده از آب دیونیزه سرعت تغییر PH رو کاهش میده و آب مدت زمان بیشتری خنثی باقی میمونه!

علتش نمیدونم چی بود. یکی از دوستان که شیمی خونده بود توضیح علمی داده بود... 

ضمن اینکه آب دیونیزه موجود در بازار درسته آب مقطر نیست و ممکنه املاح داشته باشه، ولی قطعا و مطمئنا از آب رادیاتورهای موجود در بازار بسیار بسیار خالص تر و با کیفیت تر هست....

:hello:

یه نکته دیگه هم که الان به ذهنم رسید این بود که دوستان توضیح داده بودن که؛ آب مقطر به دلیل خلوص بسیار بالا، تمایل شدید به واکنش داره (یه همچین چیزی) و میتونه با سرعت بیشتری باعث تخریب قطعات فولادی یا آلومینیومی تو مسیرش بشه...

اگه پیدا کردم لینک میدم....

این هم شنیدم که خوردن آب مقطر مضر هست چون به دلیل نداشتن املاح و خصوصا فلزات سبک (کلسیم - منیزیم و...) میتونه املاح مورد نیازش رو به سرعت از بدن شما (مخصوصا دندان ها) جذب کنه....

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

چطور میشه فهمید درب قمقمه خراب هست یا سالم؟ یعنی چه چیزی رو باید چک کنیم؟ چطوری باشه خراب یا سالم محسوب میشه؟

آیا درب قمقه باید کیپ باشه؟ اینطور که من میبینم محل اتصال درب به قمقمه طوری هست که کاملا کیپ نمیشه دو تا دریچه مانند در مقابل هم هستن این برای چی هست؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، mohammadpur گفته است :

سلام دوستان

چطور میشه فهمید درب قمقمه خراب هست یا سالم؟ یعنی چه چیزی رو باید چک کنیم؟ چطوری باشه خراب یا سالم محسوب میشه؟

آیا درب قمقه باید کیپ باشه؟ اینطور که من میبینم محل اتصال درب به قمقمه طوری هست که کاملا کیپ نمیشه دو تا دریچه مانند در مقابل هم هستن این برای چی هست؟

موقعی که فن دور کند روشن میشه ،

ماشین خاموش کن

بعد دور در قمقمه آب کف بزن

ببین حباب میزنه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، mohammadpur گفته است :

سلام دوستان

اگه نشتی داشته باشه اب کم میشه،و از کنار درب اب رادیاتور بیرون میاد.قمقمه رو تمیز کنید بعد دوروز چک کنید بیرون درب رد اب و ضد یخ هست یا نه

اون دریچه داخلش هم مثل سوپاپ  عمل میکنه وقتی سیستم هوا داشته باشه و ماشین جوش بیاره فشار هوای  اخل قمقمه باعث میشه سوپاپ داخل درب باز شه و آب از کنار درب بریزه بیرون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، mohammadpur گفته است :

سلام دوستان

سلام دوستان توضیحاتو دادن ولی منم اینو بگم که اون در دو کار انجام میده یک وقتی فشار زیاد میشه مثل سوپاپ عمل کرده و اجازه خروج فشار زیاد رو میده تا لوله ها و شیلنگها باد نکنن یا بترکن دومین کارش اینه و قتی سیتم خنک شد و سطح اب پایین اومد اجازه بده هوا وارد قمقمه شه تا خلع به وجود نیاد شما وقتی دربو باز میکنی وقتی با دهن داخل اون دریچه های روی درب با فشار بدمی میبینی که اجازه عبور هوارو نمیدن ولی وقتی هوارو با دهن بعکس بکشی میبینی به راحتی اجازه میدن هوا وارد شه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

از دوستان به خاطر پاسخهایی که دادن ممنونم

الان یه مشکل دیگه بوجود اومده و اون اینکه ورودی پلاستیکی رادیاتور شکسته کل رادیاتور باید عوض بشه؟

photo_2018-10-18_19-27-49.thumb.jpg.3c4a0c225fd8f5f9c1f06b86f1862b1a.jpg

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، mohammadpur گفته است :

از دوستان به خاطر پاسخهایی که دادن ممنونم

الان یه مشکل دیگه بوجود اومده و اون اینکه ورودی پلاستیکی رادیاتور شکسته کل رادیاتور باید عوض بشه؟

photo_2018-10-18_19-27-49.thumb.jpg.3c4a0c225fd8f5f9c1f06b86f1862b1a.jpg

این جور که شکسته بله باید عوض شه 

اگر ترک خورده بود یا کمتر شکسته بود میشد با چسب درستش کرد اما الان بهترین کار تعویضه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 14 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

این جور که شکسته بله باید عوض شه 

اگر ترک خورده بود یا کمتر شکسته بود میشد با چسب درستش کرد اما الان بهترین کار تعویضه

قسمتهای پلاستیکی بالا و پایین رادیاتور قابل تعویض نیستن؟

الان به همین صورت بستم و فعلا مشکلی نداره ولی فکر میکنم در رانندگی ها و سربالایی های طولانی نشت کنه یا حتی شلنگ از جاش کنده بشه

ویرایش شده در توسط mohammadpur

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری