محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,591 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان با چه روشی میشه تشخیص داد از کجای ماشین نشتی آب هست، مثلا قبلا تو ماشین ضد یخ بود جاهایی که نشتی بود یه لایه سبز رنگ جمع میشد ،الان چون حوزینک عوض کردم هنوز صد یخ نریختم تا مطمئن شم که آب کم نکنه بعد بریزم، الان ۷ ۸ ساعت ماشین با کولر روشن باشه صبح که چک میمنم ۱ سانت از خط ماکزیموم میاد پایین تر آب، آب تو سیلندر هم نمیره هرچی هست یه راه درو خیلی ریزی حالا یا از جنت یا یه جای دیگه هست ،آیا زدن آب کف به قسمت هایی که مسیر آب هست کمکی میکنه مثلا حباب درست شه یا نه بعد ماشین روشن باشه بیشتر میشه تشخیص داد یا خاموش در دمای بالا.

ممنون

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 دقیقه قبل، ashkan1987 گفته است :

سلام دوستان با چه روشی میشه تشخیص داد از کجای ماشین نشتی آب هست، مثلا قبلا تو ماشین ضد یخ بود جاهایی که نشتی بود یه لایه سبز رنگ جمع میشد ،الان چون حوزینک عوض کردم هنوز صد یخ نریختم تا مطمئن شم که آب کم نکنه بعد بریزم، الان ۷ ۸ ساعت ماشین با کولر روشن باشه صبح که چک میمنم ۱ سانت از خط ماکزیموم میاد پایین تر آب، آب تو سیلندر هم نمیره هرچی هست یه راه درو خیلی ریزی حالا یا از جنت یا یه جای دیگه هست ،آیا زدن آب کف به قسمت هایی که مسیر آب هست کمکی میکنه مثلا حباب درست شه یا نه بعد ماشین روشن باشه بیشتر میشه تشخیص داد یا خاموش در دمای بالا.

ممنون

میتونید از این ابهای رنگی مخصوص ضد یخ بگیرید ارزونم هست اتفاقا رنگی بودنشم دقیقا برا همینه که در صورت نشتی راحتر محل نشتی پیدا شه موقتی البته بعدا از اب مقطر و ضد یخ استفاده کنید 

یا اینکه چنتا روزنامه زیر ماشین بزارید و با چنتا سنگ یا جسم سنگین ثابتش کنید که تکون نخوره صبح هر جای ماشین که اب نشت کرده باشه روی روزنامه میریزه و روزنامه نمدار میمونه اون قسمتش یا اثار اب ریختن روش میمونه و روزنامه حالت باد کردگی و جمع شدن پیدا میکنه و میشه فهمید از کدوم قسمته موتوره تا اون قسمت رو بیشتر برسی کنید

در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

منظور من از اینکه آب شیرم بریزی نشت نمی کنه این نبود که ضدیخ نریزیم. منظورم از جهت کیپ بودن سیستم بود. وگرنه بدون ضدیخ که اصلا نمیشه.

به نظرم بهترین کار همون آب مقطر و ضدیخ مرغوبه. من ضدیخ فرودو ترک ریختم. اگر بدونم ترموستات چند سال کار می کنه حتما ضدیخ آماده خارجی می ریزم. ولی برای یکی دو سال واقعا به صرفه نیست. منتها این دوستمون حالا که خریده، بهتره بریزه.

بله اقا مصطفی به هر حال توفیق اجباریه  حالا که قبلا خریده و الان موجود داره بهترین کار اینه هر چه زودتر عوض کنه فقط بهتره قبلش وضعیت شیلنگها و ترموستات چک شه که دیگه حالا حالاها مجبور نشه تخلیه کنه 

در مورد حرف شما ام من کاملا منظورتونو فهمیدم بیشتر حرفم کلی بود دوستمونم گفته بود تا زمستون صبر کنه بعد عوض کنه  منم گفتم زمستون تابستون فرقی نداره تابستونم ضد یخ مناسب از واجبترین مواد مصرفیه 

خود شما این ضد یخ فردو ارو ریختی یادمه میگفتید خیلی زودتر فن خاموش میشه و امپر میاد پایین چون ضد یخ مناسب  و مرغوب گرمارم خیلی زودتر و راحتر انتقال میده 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

میتونید از این ابهای رنگی مخصوص ضد یخ بگیرید ارزونم هست اتفاقا رنگی بودنشم دقیقا برا همینه که در صورت نشتی راحتر محل نشتی پیدا شه موقتی البته بعدا از اب مقطر و ضد یخ استفاده کنید 

یا اینکه چنتا روزنامه زیر ماشین بزارید و با چنتا سنگ یا جسم سنگین ثابتش کنید که تکون نخوره صبح هر جای ماشین که اب نشت کرده باشه روی روزنامه میریزه و روزنامه نمدار میمونه اون قسمتش یا اثار اب ریختن روش میمونه و روزنامه حالت باد کردگی و جمع شدن پیدا میکنه و میشه فهمید از کدوم قسمته موتوره تا اون قسمت رو بیشتر برسی کنید

ممنون،بیشتر احساس میکنم نشتیش وقتی هست که موتور داغ هست و آب با فشار حرکت میکنه از یه جا یا بخار میشه یا نشت میکنه که معلوم هم نیست،از همین آب سبزا هم توش هست ،شاید باید دو سه روزی بگذره تا جای نشتیش سبز شه،حالا این روزنامه گذاشتن هم چک میکنم ببینم پیداش میکنم یا نه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، ashkan1987 گفته است :

ممنون،بیشتر احساس میکنم نشتیش وقتی هست که موتور داغ هست و آب با فشار حرکت میکنه از یه جا یا بخار میشه یا نشت میکنه که معلوم هم نیست،از همین آب سبزا هم توش هست ،شاید باید دو سه روزی بگذره تا جای نشتیش سبز شه،حالا این روزنامه گذاشتن هم چک میکنم ببینم پیداش میکنم یا نه.

داداش این نشتیهای کوچیک اکثرا همینه وقتی داغ میشه و فشار اب بالا میره نشت میکنه خیلی وقتها ام اصلا پیدا نمیشه به قول شما حتی ممکنه بخار باشه یا چون دمای اب بالاست همینطور موتور تا نشتی خارج میشه تبدیل به بخار میشه و پیدا کردنشو سخت میکنه 

اگه پیدا نکردید نشتیو دو سه تا راه هست بعضی وقتها با تعویض لوله ها ی رادیاتور و بخاری ممکنه رفع شه نشتی یا اینکه همینجوری باهاش مدارا کنید و یه اب مقطر یه لیتری تو ماشین بزارید هر وقت کم کرد سریز کنید صبها که ماشین خنکه

یا اینکه از حلال مشکلات ماشینهای مدل پایین استفاده کنید یعنی زردچوبه دو قاشق غذا خوری بزرگ زردچوبه اینجور نشتیهای کوچیکو به راحتی رفع میکنه ما ماشین امریکایی داشتیم قدیم باور کنید روزی یه لیتر اب کم میکرد ولی 3-4 قاشق زردچوبه میریختیم کامل مسدود میشد ولی اون ماشینها رادیاتوراشون بزرگ بود اکثر نشتی ام از همون رادیاتورها بود که زردچوبه مسدودشون میکرد ولی 206 رادیاتور ظریفی داره و ممکنه مجاریشو مسدود کنه پس زیاد پیشنهاد نمیکنم زردچوبه رو برای 206 ولی توی چراغ برق یه مایعهایی اومده میریزید تو اب رادیاتور و سوراخهارو مسدود میکنه ولی به هر حال اینم اخرین راه حله یعنی تا جای ممکن سعی کنی نشتیو پیدا کنید یا چون نشتی کمه باهاش کنار بیاید و هر چند روز یه بار ابو چک کنید و  شاید تو این مدت نشتی بیشتر شد مقدارش و پیداش کردید 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام
بعد از مطالعه صفحات قبلی  یه نکته رو دیدم  دوستان نوشتن که از اب کولر به جای اب مقطر استفاده بشود این کار غلط هست به چند دلیل :

اول اینک اب حاصل ازکولر های گازی به روش تقطیر هست اما مقطر نیست ٫بسته به مکان دارای الودگی هایی محیطی مثل گردو غبارو دوده هست  نمونشم میشه لابلای پره ها و یا داخل لوله تخلیه کولر مشاهده کرد پس خالص نیست  
دوم  الودگیهایی که واکنش شیمیایی انجام میدن  و PH اب رو تغییر میدن (‌چند وقت قبل بایه ازمایش کوچیک  کاغذ تورنسل مشخص شد که اب حاصل  به مقدار ضعیف اسیدی شده ) از گاز شهری گرفته تا دم باز دم افراد داخل خونه تا بخار روغن سرخ کردنی  کولر هایی گازی داخل منزل استعداد خوبی برای جمع اوری الودگی محیطی دارن

پیشنهاد من استفاده از اب مقطر های پزشکی + ضد یخ ایساکو و یا برندهای مطمعن  هست که حداقل از اب مقطر های موجود مطمعن تر هست و با صرفه من اغلب سه چهار تا 5 لیتری میخرم برای ساختن داروهای ظهور ثبوت عکاسی یکیشم کنار میزارم برا اب رادیاتور  
به نظر من این حداقل کار استاندارد  هست و قیمت  قابل قبول نسبت به آب رادیاتورهای برند گران قیمت در بازار که برای جیب ما به صرفه نیست

i0u_aaaaa.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

از آب مقطر بهتر آب دیونیزه هست که قبلا هم بحثش شد و خودمم خیلی وقت هست استفاده میکنم و راضیم....

همین آب زلال که عکسش رو گذاشتید غیر از آب مقطر آب دیونیزه هم تولید میکنه...

من پارسال یه ۵ لیتری گرفتم ۴ تومن... الان نمیدونم چنده...

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 15 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

از آب مقطر بهتر آب دیونیزه هست که قبلا هم بحثش شد و خودمم خیلی وقت هست استفاده میکنم و راضیم....

http://uupload.ir/view/c6gj_qc.pdf/

سلام  صفحه ۱۰ این فایل pdf رو ببینید خالی از لطف نیست هرچند این هم  که فرمودیت جالب بود که من ندیده بودم 

ویرایش شده در توسط MAHDI.R
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

یه روش دیگه خانگی هم هست:

_آب در کتری بجوشونید،بریزید داخلی یه ظرف نوشابه خانواده،بزارید چند ساعت سرد بشه،

بعد چند ساعت ته نشین رسوب، ته شیشه مشاهده میکنید.

آب آروم مجدد ،جوری که رسوب از کف ظرف بلند نشه قاطی شه بریزید داخل کتری،ته ظرف دیگه نریزید.

بزارید یه بار دیگه بجوشه.

با این روش رسوب اب گرفته میشه.

هرچه تعداد دفعات جوشاندن بیشتر باشه،آب صافتر و سبک تر میشه.

این روش یه خورده دقت و حوصله میخاد ولی مطمئن و سالم.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان 206 تیپ 2 مدل 83

مشکلم ریزش ضدیخ در زمان سردی موتور هست 
در زمان گرم بودن هیچ خبری از ریزش نیس!!!

شب که ماشینو پارک میکنم باید بعضی روزا صبح دو لیتر آب بریزم تو قمقمه ولی بعضی روزا یک لیوان هم کم نکرده!
بردم نشون دادم به مکانیک گفت واشر سرسیلندر سالمه و در قمقمه بخر
این کار رو هم کردم ولی بازم آب کم میکنه
پیش چندتا مکانیک رفتم هرکاری کردم که همونجا آب کم کنه نکرد که نکرد....

از سمت قمقمه زیر ماشین یک بار عین شیلنگ آب میریخت تا بردم مکانیکی خشک بود و نفهمیدن نشتی از کجاست  و  وقتی موتور گرمه عمرا آب کم نمیکنه فقط موقعی که سرده انگار آب کم میکنه

کسی تجربه این مشکل منو نداره؟:sad:

ویرایش شده در توسط rtorabi60
اضافه کردن مطلب

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، rtorabi60 گفته است :

دوستان 206 تیپ 2 مدل 83

مشکلم ریزش ضدیخ در زمان سردی موتور هست 
در زمان گرم بودن هیچ خبری از ریزش نیس!!!

شب که ماشینو پارک میکنم باید بعضی روزا صبح دو لیتر آب بریزم تو قمقمه ولی بعضی روزا یک لیوان هم کم نکرده!
بردم نشون دادم به مکانیک گفت واشر سرسیلندر سالمه و در قمقمه بخر
این کار رو هم کردم ولی بازم آب کم میکنه
پیش چندتا مکانیک رفتم هرکاری کردم که همونجا آب کم کنه نکرد که نکرد....

از سمت قمقمه زیر ماشین یک بار عین شیلنگ آب میریخت تا بردم مکانیکی خشک بود و نفهمیدن نشتی از کجاست  و  وقتی موتور گرمه عمرا آب کم نمیکنه فقط موقعی که سرده انگار آب کم میکنه

کسی تجربه این مشکل منو نداره؟:sad:

برای من این طوری بود

احتمالا واتر پمپ

موقعی که گرم تا ضد یخ بیاد پایین،رو بلوک سیلندر از داغی بخار میشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری