محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,500 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام استادان عزیز

دوستان بنده 206 تیپ 2 سال 96 دارم امسال مهر میشه یک سال در رابطه با آب قمقمه یه عده میگن 2 سال بعد اب قمقمه رو تعویض کن یه عده میگن هر 1 سال یه عده هم میگن هر 3 سال

1- حالا ما موندیم چکار کنیم دوستان با تجربه بیان ما رو راهنمایی کنن که آیا لازم هست امسال مهر که 1 سال تمام میشه آب قمقمه رو کامل عوض کنم هواگیری شه؟

2-و اینکه چند لیتر آب مقطر و ضد یخ و جوش لازمه با هم قاطی شه؟

تشکر از اساتید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 26 دقیقه قبل، elnazaghili گفته است :

سلام استادان عزیز

دوستان بنده 206 تیپ 2 سال 96 دارم امسال مهر میشه یک سال در رابطه با آب قمقمه یه عده میگن 2 سال بعد اب قمقمه رو تعویض کن یه عده میگن هر 1 سال یه عده هم میگن هر 3 سال

1- حالا ما موندیم چکار کنیم دوستان با تجربه بیان ما رو راهنمایی کنن که آیا لازم هست امسال مهر که 1 سال تمام میشه آب قمقمه رو کامل عوض کنم هواگیری شه؟

تشکر از اساتید.

بهتره سالی یه بار

ترکیب حداقل 2لیتر ضدیخ

+الباقی که حدود4 لیتر اب مقطر.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان من تا به حال دو عدد لوله اتصال قمقه به رادیات رو خریدم ولی از محل اتصال به قمقه و رادیات آب میدن، قمقه و رادیات هم تعویض شده، لوله ها تولید داخل هست،امروز رفته بودم لوله اصلی بهم گفتن ۸۰ تومن دو دل شدم بگیرم بازم آب بده، بعد رو ماشین بعضی دوستان دیدم این دور سر لوله رو چسب مزدا زده بودن، میخواستم ببینم چسب مزدا رو فقط دور قسمتی که بیرون هست بزنم یه دور قسمتی که میره تو قمقه همونجا که یه واشر اورینگی کوچیک هم داره باید بزنم  و با این کار مشکل حل میشه یا نمیشه یا لوله جنس خوب چه مارکی هست قیمتش مناسب باشه یا ترفندی خاصی چیزی اگه هست که آب بندی شه بدونید ممنون میشم.

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، ashkan1987 گفته است :

سلام دوستان من تا به حال دو عدد لوله اتصال قمقه به رادیات رو خریدم ولی از محل اتصال به قمقه و رادیات آب میدن، قمقه و رادیات هم تعویض شده، لوله ها تولید داخل هست،امروز رفته بودم لوله اصلی بهم گفتن ۸۰ تومن دو دل شدم بگیرم بازم آب بده، بعد رو ماشین بعضی دوستان دیدم این دور سر لوله رو چسب مزدا زده بودن، میخواستم ببینم چسب مزدا رو فقط دور قسمتی که بیرون هست بزنم یه دور قسمتی که میره تو قمقه همونجا که یه واشر اورینگی کوچیک هم داره باید بزنم  و با این کار مشکل حل میشه یا نمیشه یا لوله جنس خوب چه مارکی هست قیمتش مناسب باشه یا ترفندی خاصی چیزی اگه هست که آب بندی شه بدونید ممنون میشم.

سلام 

اگه از اول اصلی میگرفتید مشکلتون حل میشد

یا مال خودتون و باز کنید اورینگ شو در بیارید و مقداری نوار تفلون دور لوله جای شیار اورینگ بپیچید بعد اورینگ و بزارید سر جای خودش لوله رو نصب کنید به احتمال زیاد اب بندی میشه

یا برید اورینگ فروشی یه اورینگ چاق تر نصب کنید 

یا با اورجینال عوض کنید که خیالتونم راحتتره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/06/23, 16:50:05، elnazaghili گفته است :

سلام استادان عزیز

تشکر از اساتید.

با سلام:

اگربرای اولین بار در خودرو، از آب مقطر با مخلوط مناسب ضدیخ استفاده شده، نیازی به تعویض سالیانه ندارد. اما مخلوط آب با ضد یخ، بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه مورداستفاده هر استان قرار دارد. درشهر تهران حداکثر دمای زیر صفر، به منهای 10 درجه و معمولا برای یکی دو روز درزمستان است. اگر مخلوط ضدیخ خیلی غلیظ باشد، بخاطر جرم  زدایی ضد یخ، تمام درز های نازک لوله و رادیاتور باز و ضد یخ بصورت قطره های ریز از خودرو بیرون میریزد. اما اگربخواهید بدانید ضد یخ رادیاتور شما در چند درجه یخ می بندد، من از تستر ضد یخ سنج استفاده میکنم و اگر مشاهده کنم این محلول تا منهای15درجه سانتی گراد را تحمل می کند دیگر ضد یخ به محلول اضافه نمی کنم . ( استفاده از محلول برای شهر تهران ). البته تعویض سالیانه روغن ترمز ده ها برابر با اهمیت تر ازتعویض آب رادیاتور است.

ضمنا تصویر یک ضد یخ سنج را برایتان آپلود میکنم.

Image result for â«Ø¶Ø¯ÛØ® سÙجâ¬â

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، ashkan1987 گفته است :

اصلیش معمولا آب بندی می کنه. برای آب بندی، در حالی که کاملا شیلنگ و محل اتصالش خشکه، همون قسمت روی اورینگ رو چسب مزدا بزنی و جا بزنی، بعد از نیم تا یک ساعت کاملا خشک و آب بندی شده. چسب مزدا چون درز رو می گیره و خودش واشر میشه، از نوار تفلون هم بهتره. فقط جوری نزن که بره داخل لوله رو کیپ کنه.

در ۱ ساعت قبل، تحیری گفته است :

با سلام:

اگربرای اولین بار در خودرو، از آب مقطر با مخلوط مناسب ضدیخ استفاده شده، نیازی به تعویض سالیانه ندارد. اما مخلوط آب با ضد یخ، بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه مورداستفاده هر استان قرار دارد. درشهر تهران حداکثر دمای زیر صفر، به منهای 10 درجه و معمولا برای یکی دو روز درزمستان است. اگر مخلوط ضدیخ خیلی غلیظ باشد، بخاطر جرم  زدایی ضد یخ، تمام درز های نازک لوله و رادیاتور باز و ضد یخ بصورت قطره های ریز از خودرو بیرون میریزد. اما اگربخواهید بدانید ضد یخ رادیاتور شما در چند درجه یخ می بندد، من از تستر ضد یخ سنج استفاده میکنم و اگر مشاهده کنم این محلول تا منهای15درجه سانتی گراد را تحمل می کند دیگر ضد یخ به محلول اضافه نمی کنم . ( استفاده از محلول برای شهر تهران ). البته تعویض سالیانه روغن ترمز ده ها برابر با اهمیت تر ازتعویض آب رادیاتور است.

ضمنا تصویر یک ضد یخ سنج را برایتان آپلود میکنم.

Image result for â«Ø¶Ø¯ÛØ® سÙجâ¬â

ممنون از توضیحات شما. فقط روغن ترمز رو سالانه نیاز نیست تعویض کنیم. هر دو سال یا مثلا ۵۰ هزار کیلومتر مناسبه. من خودم با هر تسمه تایم، یعنی ۶۰ هزار کیلومتر، کامل تعویضش می کنم.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/06/23, 17:28:08، saeid206h گفته است :

بهتره سالی یه بار

ترکیب حداقل 2لیتر ضدیخ

+الباقی که حدود4 لیتر اب مقطر.

تشکر از پاسخ شما و بقیه دوستان

اینم ذکر کنم که تو این یک سال 8 هزار کار کرده محیط کار و خانه

ربطی به این مسائل نداره عوض کنم؟

ویرایش شده در توسط elnazaghili

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، elnazaghili گفته است :

تشکر از پاسخ شما و بقیه دوستان

اینم ذکر کنم که تو این یک سال 8 هزار کار کرده محیط کار و خانه

ربطی به این مسائل نداره عوض کنم؟

IMG_2409.JPG

اینم عکس قمقمه هست نیازی به تعویض داره ؟

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، elnazaghili گفته است :

IMG_2409.JPG

نیازی  به تعویض نیست،فعلا.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 36 دقیقه قبل، elnazaghili گفته است :

IMG_2409.JPG

مایع خنک کننده دو سال یا هر ۳۰-۴۰ هزار کیلومتر تعویض بشه خوبه. زودترش هزینه اضافه ست.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری