محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,463 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 9 ساعت قبل، nasirmalakooti گفته است :

یه نشتی ریز از محل اتصال حوضینگ به سیلندر داره البته زمانی که موتور خیلی گرمه بعد از خاموش کردن موتور در حد چند قطره 

اگه بدون باز کردن چسب مزدا رو فشار بدم همون جا اوکی نمیشه واینکه چسب مزدا خارجی بهتر هست یا ایرانی 

نه چسب مزدا خیلی نمیتونه بدون باز شدن هوزینگ جلوی نشتیرو بگیره اگرم بگیره همیشگی نیست همونطور که دوستان گفتن چسب مزدا مثل لاستیک میشه باید بین دو قطعه بخوره بتونه جلوی نشتی رو بگیره نه بیرون قطعه 

اگه میخواید هوزینگو باز نکنید کاریو که اقای تحیری در چند پست قبلتر  گفتن انجام بدید محل نشتیو کاملا با الکل تمیز کنید سپس چسب 1.2,3 بزنید 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 19 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

نه چسب مزدا خیلی نمیتونه بدون باز شدن هوزینگ جلوی نشتیرو بگیره اگرم بگیره همیشگی نیست همونطور که دوستان گفتن چسب مزدا مثل لاستیک میشه باید بین دو قطعه بخوره بتونه جلوی نشتی رو بگیره نه بیرون قطعه 

اگه میخواید هوزینگو باز نکنید کاریو که اقای تحیری در چند پست قبلتر  گفتن انجام بدید محل نشتیو کاملا با الکل تمیز کنید سپس چسب 1.2,3 بزنید 

یه سوال این شیلنگ های آب موتور یه بست خاصی دارند ابزار باز کردنشون اسم خاصی  داره چون حالت فنری داره ولی امبر دست نمیگیردشون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، nasirmalakooti گفته است :

یه سوال این شیلنگ های آب موتور یه بست خاصی دارند ابزار باز کردنشون اسم خاصی  داره چون حالت فنری داره ولی امبر دست نمیگیردشون

من هر مکانیکی حتی نمایندگی  رفتم اونهارو با انبر قفلی باز میکرد منم خودم با انبر قفلی باز باز میکنم پیچ انبر قفلیو تنظیم میکنی تا دهنه انبر بیفته دور اون دوتا لبه بست بعد که انبر رو فشار میدید و قفل میشه میچرخونید و پایین میارید اگه سفت بود و پایین نمیومد مقداری پیچ انبر روسفت میکنید تا دهنه بسته تر شه و فشار بیشتری به بست بیاره  ولی قطعا ابزار خاص و مخصوصی داره که تو ایران متداول نشده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، nasirmalakooti گفته است :

ابزارش انبر کلاغی است

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

ترموستات جنس خوب الان چی پیدا میشه توی بازار؟

داستان از این قرار هست که حدود یک ماه پیش ترموستات فابریک ماشین گیر کرد و دما تا 100 بالا رفت و با کلی دردسر تونستم ماشین رو برسونم تعمیرگاه

اول که مکانیک بدون دیدن و بررسی شروع کرد که ماشینت دیگه واشر زده و فلان و بهمان ... که بعد از تعویض ترموستات و پر کردن آب و هواگیری مشکل حل شد

ترموستات هم چون خیلی عجله داشتم مجبور شدم از یدکی نزدیک بگیرم که هم 82 درجه بود و هم تولید چین ... ولی طی یک ماه گذشته ماشین مقدار خیلی کمی آب کم میکرد

تا اینکه دیروز باز آمپر آب بالا رفت و باز ترموستات گیر کرده بود (جنت بالا بدون فشار بود و رادیات هم خنک) ولی این بار آب از یه جایی زیر هواکش نشت کرد و با فشار داشت خارج میشد

باز هم چون نزدیک خونه بودم و خیلی عجله داشتم ماشین رو به همون حال رها کردم و نشد بررسی کنم که آب از کجا خارج میشه ...

لینک به ارسال
در در 1397/04/24, 02:27:33، a.m.i.n گفته است :

رادیاتور ماشین صفر جدیدمون :-)

2018-07-15_022605.jpg

2018-07-15_022620.jpg

تو این گرما آمپر چه با کولر چه بی کولر اصلا از وسط یه ذره هم بالاتر نمیره خیلی عالیه - ز هم گویا روی ماشین جدید فعلی رفع کردن

روی ماشین ما که اینجوری نمیشه عالیه عادی نرمال

یورو 4 - دوسنسوره

سلام، ماشین من برای دی ماه 96 هستش، رادیاتورش همینه

این مشکل بالا رفتن آمپر آب بعد از خاموشی و استارت مجدد رو داره، نمی دونید که چه تغییراتی انجام دادن؟

جالبه که در حین خاموش بودن فنش روشن نمیشه ینی تو مواد مذاب هم بندازیش نباید روشن بشه!؟

راستی آب قمقمه نباید اصلا کم بشه؟  از اول تابستون تا حالا حدودا یکی دو سانت کم کرده بودش.

لینک به ارسال

سلام.مشکل ماشین سوختن واشر سرسلیندر بود.امروز با ماشین بیرون رفتم که وسط راه خاموش کرد .وقتی استارت زدم دیدم ماشین روشن نمیشه و صدای بدی میداد که این استارت باعث خم شدن شاتون شد.ماشین را بکسل کردم تا مکانیکی .وقتی موتور باز شد آب روغن بجای اینکه وارد قمقمه بشه وارد موتور شده که باعث شد که کلا سر سیلندر را باید عوض کنم/چیزی که باعث تعجب بود خوردگی زیاد سرسیلندر بود.کلا با اجرت و قطعات گفت 3 تومن میشه!فعلا ماشین را بکسل کردم اوردم خونه/

IMAG0627.thumb.jpg.8c0a297851c7622302b938ca881cb42c.jpg

IMAG0634.jpg.778025f40511b9107af20d6e6ba16b03.jpg

IMAG0636.jpg.c1e4152fc0d86e100089e6c9191018fd.jpg

اینم واشر

IMAG0641.jpg.2d2dad559d64f191d841c0452e8bb3e3.jpg

ویرایش شده در توسط abs206
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 57 دقیقه قبل، abs206 گفته است :

سلام.مشکل ماشین سوختن واشر سرسلیندر بود.امروز با ماشین بیرون رفتم که وسط راه خاموش کرد .وقتی استارت زدم دیدم ماشین روشن نمیشه و صدای بدی میداد که این استارت باعث خم شدن شاتون شد.ماشین را بکسل کردم تا مکانیکی .وقتی موتور باز شد آب روغن بجای اینکه وارد قمقمه بشه وارد موتور شده که باعث شد که کلا سر سیلندر را باید عوض کنم/چیزی که باعث تعجب بود خوردگی زیاد سرسیلندر بود.کلا با اجرت و قطعات گفت 3 تومن میشه!فعلا ماشین را بکسل کردم اوردم خونه/

IMAG0627.thumb.jpg.8c0a297851c7622302b938ca881cb42c.jpg

IMAG0634.jpg.778025f40511b9107af20d6e6ba16b03.jpg

IMAG0636.jpg.c1e4152fc0d86e100089e6c9191018fd.jpg

اینم واشر

IMAG0641.jpg.2d2dad559d64f191d841c0452e8bb3e3.jpg

سلام البته لوازم خیلی گرون شده ولی بازم 3 تومن برای تعویض سر سیلندر بالاست 

فقط سرسیلندر باید عوض شه؟ یا شاتون و میل لنگم اسیب دیده؟ اخه دیدم نوشتی شاتون خم شده به نظرم اگه بخوای یه سرسیلندر کامل بگیری قیمتشو الان نمیدونم چنده نهایت 300 -400 هم اجرته مکانیک چنتا خورده ریزم مثل واشرو تسمه تایمو یاتاقان یه دست رینگ و 4 لیتر روغنو فیلترو اینها با زیر 2 تومن ردیف میشه ولی اگه میل لنگم باید باز شه و بره تراشو شاطونها عوض شه و یه بوش پیستون نو بندازی با قطعاتی که اضافه میشه و بیشتر شدن اجرت مکانیکو تراشکار همون 3-3.5 میشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام البته لوازم خیلی گرون شده ولی بازم 3 تومن برای تعویض سر سیلندر بالاست 

فقط سرسیلندر باید عوض شه؟ یا شاتون و میل لنگم اسیب دیده؟ اخه دیدم نوشتی شاتون خم شده به نظرم اگه بخوای یه سرسیلندر کامل بگیری قیمتشو الان نمیدونم چنده نهایت 300 -400 هم اجرته مکانیک چنتا خورده ریزم مثل واشرو تسمه تایمو یاتاقان یه دست رینگ و 4 لیتر روغنو فیلترو اینها با زیر 2 تومن ردیف میشه ولی اگه میل لنگم باید باز شه و بره تراشو شاطونها عوض شه و یه بوش پیستون نو بندازی با قطعاتی که اضافه میشه و بیشتر شدن اجرت مکانیکو تراشکار همون 3-3.5 میشه 

سلام خوبی چطوری آیدین جان.والله کلا سر سیلندر باید عوض و نو شه. میل لنگ را گفت چیزیش نشده.

لیست قطعاتی که باید عوض شه را میذازم.مکانیک گفت این لیست هزینه  میشه 2400 و اجرت خودش هم 600 میشه در کل 3 تومن.به نظرت منصفانه گفته یا نه؟

1- سر سیلندر  1عدد   گفت میشه 900 اما قیمت ایساکو گرفت 800 میشه:grin:

2- سوپاپ---> 1 دست

3- لاستیک سوپاپ ---> 1 دست

4- کا سه نمد میل سوپاپ ---> 1 عدد

5-واشر سر سیلندر اورجینال ---> 1 عدد   ایتم گفت میشه 130 :sad: اما میدونم قیمت پایین تره!

6- واشر مینی فول  دود  ---> 2 عدد

7-واشر مینی فول بنزینی ---> 4 عدد

8- پیچ مینی فول دود ---> 8 عدد

9- بوش و پیستون و رینگ ---> 1 دست

10- پمپ روغن 21 دندانه ---> 1 عدد         اینو بش گفتم چرا باید عوض شه گفت چون آب روغن توش رفته باید عوض شه! درست گفته؟

11- یاتاقان متحرک ---> 1 دست

12-قاب میانی تسمه تایم ---> 1 عدد

13- قاب بالایی تسمه تایم---> 1 عدد

14-چسب مزاد ---> 1 عدد

15- شاتون ---> 4 عدد    گفت 130 میشه! درست گفته؟

16- اورینگ زیربوش ---> 1 دست

17-واشر قالپاق 1 عدد

18- جنت پایین رادیاتور---> 1 عدد

نکته:

باید  2 روغن موتور و 2 لیتر ضد جوش و 6 عدد آب جدا هم بگیرم...

ویرایش شده در توسط abs206
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، abs206 گفته است :

سلام خوبی چطوری آیدین جان.والله کلا سر سیلندر باید عوض و نو شه. میل لنگ را گفت چیزیش نشده.

لیست قطعاتی که باید عوض شه را میذازم.مکانیک گفت این لیست هزینه  میشه 2400 و اجرت خودش هم 600 میشه در کل 3 تومن.به نظرت منصفانه گفته یا نه؟

1- سر سیلندر  1عدد   گفت میشه 900 اما قیمت ایساکو گرفت 800 میشه:grin:

2- سوپاپ---> 1 دست

3- لاستیک سوپاپ ---> 1 دست

4- کا سه نمد میل سوپاپ ---> 1 عدد

5-واشر سر سیلندر اورجینال ---> 1 عدد   ایتم گفت میشه 130 :sad: اما میدونم قیمت پایین تره!

6- واشر مینی فول  دود  ---> 2 عدد

7-واشر مینی فول بنزینی ---> 4 عدد

8- پیچ مینی فول دود ---> 8 عدد

9- بوش و پیستون و رینگ ---> 1 دست

10- پمپ روغن 21 دندانه ---> 1 عدد         اینو بش گفتم چرا باید عوض شه گفت چون آب روغن توش رفته باید عوض شه! درست گفته؟

11- یاتاقان متحرک ---> 1 دست

12-قاب میانی تسمه تایم ---> 1 عدد

13- قاب بالایی تسمه تایم---> 1 عدد

14-چسب مزاد ---> 1 عدد

15- شاتون ---> 4 عدد    گفت 130 میشه! درست گفته؟

16- اورینگ زیربوش ---> 1 دست

17-واشر قالپاق 1 عدد

18- جنت پایین رادیاتور---> 1 عدد

نکته:

باید  2 روغن موتور و 2 لیتر ضد جوش و 6 عدد آب جدا هم بگیرم...

خوب دیگه داره واست بوش پیستون رو عوض 300-400 الان پول بوش پیستونه اجرت مکانیکیشم زیاد میشه  تازه پیستونارو باید ببری تراشکار برات قبلیارو در بیاره و جا بزنه شاتونم که داره عوض میکنه  اون داره برای ماشین شما تعمیر اساسی میکنه 

مگه ماشینتون دود میکرد؟ که میخواد بوش پیستون رو هم عوض کنه بعد شاتونات چرا اسیب دید؟ ماشین اب روغن قاتی کنه نهایت یه دست یاتاقان متحرک عوض میکنن 40-50 تومنه من موندم چرا با استارت میگی شاتون اسیب دیده؟

اویل پمپم همونو میتونه تمیز کنه ببنده ولی اینجور وقتها به حرف مکانیک گوش کن چون اویل پمپ 80-90 هزار تومنه عوض نمیکنه بعد پس فردا چراغ روغن ماشین روشن میشه میری پیشش گردن نمیگیره میگه اویل پمپ مشکل داره من میخواستم عوض کنم 

اگه ماشینت روغنسوزی نداشت و شاتون سالم بود  الان  مکانیکت سیلندر رو چک میکرد  زیاد خط نداشت  جای رینگاتم گشاد نکرده بود و رینگ توش لق نزنه میتونست یه دست رینگ و یاتاقان فقط عوض کنه  حتی سرسیلندرم میتونستی یه تراش نخورده تمیزو سالم با سوپاپو کامل همه چی حتی تراککاری ام نیاز نداشت میخریدی میدادی مینداخت اجرت مکانیکت کمتر میشد تراشکارم اجرت نداشتی خیلی هزینت کمتر میشد من رو اون حساب گفتم 

ولی الان که داره شاتونات عوض میشه قطعا بوش پیستونم باید عوض شه نمیشه اون پیستونای کهنه رو بدی تراشکار برات پرس کنه رو شاتون نو اصلا حیفه 

به نظرم مکانیکت هم اجرتشو برای جمع کردن ماشین خوب گفته هم قیمت اجناس و تخمینی که زده خلاصه قیمت خوب گفته

سر سیلندرم همین الان به جا اینکه سرسیلندر لخت بگیریو سوپاپ. گیت جدا بدی برات سوار کنن میتونی یه سرسیلندر استوک در حد بگیری کامل و بیای ببندی شاید 300-400 تومنی هزینه هات کمتر شه ولی بازم با مکانیکت مشورت کن ببین نظر اون چیه کلا الان که داری تعمیر اساسی میکنی فکر 500-تا1 ملیون کمو زیاد نباش سعی کن هر چی لازمه عوض کنی جنس خوب بندازی تو این وضعیت گرونی لا اقل چندین سال ماشین با خیال راحت برات کار کنه ایشالاه که هر چه زودتر ماشینت ردیف شه و از روز اولشم بهتر شه و به خیرو خوشی سالها سوارش شی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری