محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,629 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/03/20, 10:00:31، Mdparsi گفته است :

نه امير جان هوا نميگيره قمقمه سفت باشه و موتور هم سرد و اگر خواستي از چسب مزدا استفاده كني پيچ و سوراخ رو خشك كن ، پيشنهاد من چسب واشر ساز مزدا ست به جاي تفلون، 

ممنون از راهنماییتون

این چسب رو از کجا میشه تهیه کرد و طریقه استفادشم بگید ممنون میشم. باید پیچ رو باز کنم دورش این چسب رو بزنم ببندم یا همنطور که بسته هست دورش رو چسب بزنم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بعداز خاموش کردن ماشین که موتور داغ بود دریچه مخزن اب را برداشتم چک کنم مقداری اب ریخت بیرون شاید نیم لیتر حدودا بعد بستمش دوباره یکمی هم فواره کرد

ایا رادیاتور هوا گرفته باید چکار کنم ببرم کجا؟ 206 تیپ 2

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، theone گفته است :

بعداز خاموش کردن ماشین که موتور داغ بود دریچه مخزن اب را برداشتم چک کنم مقداری اب ریخت بیرون شاید نیم لیتر حدودا بعد بستمش دوباره یکمی هم فواره کرد

ایا رادیاتور هوا گرفته باید چکار کنم ببرم کجا؟ 206 تیپ 2

سلام همیشه وقتی ماشین کاملا سرده قمقمه رو باز کن در صورت داغ بودن باز کنی خطرساز هم هست ممکنه اب جوش بپاشه رو صورتو دستاتون چون تحط فشاره و غیر اون  هوا هم میگیره .

هوا گیری کاری نداره سعی کن خودت انجام بدی تا یاد بگیری یه موقع شاید تو جاده ای شیلنگ رادیات خودت عوض میکنی باید بلد باشی هواگیریو

خیلی ام راحته ماشین سرد باشه و خاموش که دستت نسوزه درب قمقمه رو باز کن و با اب یا ضد یخ پر کن قمقمه رو روی هوزینگ ترموستات یه پیچ برنجی هست که الن میخوره البته اگه عوض نکرده باشن هم با انبر دست یا قفلی میشه بازش کرد هم با الن باز میکنی و میزاری اب و هوا همراهش خارج شه خیلی سریع یه پیچم رو شیلنگ دو قلو بخاری پایین دریچه گاز هست وجود داره که بهتره هواکش رو باز کنی تا راحتر بهش دسترسی داشته باشی که اون پیچ پلاستیکیه اونم باز میکنی میزاری تا اب قمقمه که کامل پر کرده بودی برسه رو خط فول بعد پیچارو میبندی اگه اب قمقمه رو بزاری پایینترم بره مشکل نداره فقط بعد اینکه پیچها بسته شد تا خط فول پرش کن فقط به هیچ وجه هنگام هواگیری نزار اب قمقمه تموم بشه اگه دیدی داره اب کم میشه همینطور که پیچهای هواگیری بازه و اب خارج میشه اب بریز تو قمقمه 

عکس اول برای پیچ هواگیریه هوزینگه اون خطهای زردو کاری نداشته باش من تو نت پیدا کردم برای موضوع دیگه دورش خط کشیده شده ولی دایره زرد وسطو نگاه کنی یه سانت سمت چپش یه پیچ طلایی برنجی بیرون زده اون پیچ هواگیریه 

عکس دومم پیچ هواگیریه رادیات بخاریه برای اینکه بهش برسی هواکشو وا کنی راحتری ولی اگه دستهای لاغری داشته باشی بدون باز کردن هواکشم میشه اون پیچو بازو بسته کرد چون احتیاج به اچار نداره اکثر مواقع و با دست بازو بسته میشه فقط اگه خیلی سفت باشه گاها باید با انبردست یا پیچ گوشتی دو سو شلش کنی البته روی بعضی مدلهای شیلنگ اون پیج پلاستیکی شکلش فرق داره مثل درپوش والف لاستیک میمونه به هر حال مشخصه و نگاه کنی راحت متوجه میشی 

madi.66.91.12.08.008.jpg

images (1).jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام همیشه وقتی ماشین کاملا سرده قمقمه رو باز کن در صورت داغ بودن باز کنی خطرساز هم هست ممکنه اب جوش بپاشه رو صورتو دستاتون چون تحط فشاره و غیر اون  هوا هم میگیره .

هوا گیری کاری نداره سعی کن خودت انجام بدی تا یاد بگیری یه موقع شاید تو جاده ای شیلنگ رادیات خودت عوض میکنی باید بلد باشی هواگیریو

خیلی ام راحته ماشین سرد باشه و خاموش که دستت نسوزه درب قمقمه رو باز کن و با اب یا ضد یخ پر کن قمقمه رو روی هوزینگ ترموستات یه پیچ برنجی هست که الن میخوره البته اگه عوض نکرده باشن هم با انبر دست یا قفلی میشه بازش کرد هم با الن باز میکنی و میزاری اب و هوا همراهش خارج شه خیلی سریع یه پیچم رو شیلنگ دو قلو بخاری پایین دریچه گاز هست وجود داره که بهتره هواکش رو باز کنی تا راحتر بهش دسترسی داشته باشی که اون پیچ پلاستیکیه اونم باز میکنی میزاری تا اب قمقمه که کامل پر کرده بودی برسه رو خط فول بعد پیچارو میبندی اگه اب قمقمه رو بزاری پایینترم بره مشکل نداره فقط بعد اینکه پیچها بسته شد تا خط فول پرش کن فقط به هیچ وجه هنگام هواگیری نزار اب قمقمه تموم بشه اگه دیدی داره اب کم میشه همینطور که پیچهای هواگیری بازه و اب خارج میشه اب بریز تو قمقمه 

عکس اول برای پیچ هواگیریه هوزینگه اون خطهای زردو کاری نداشته باش من تو نت پیدا کردم برای موضوع دیگه دورش خط کشیده شده ولی دایره زرد وسطو نگاه کنی یه سانت سمت چپش یه پیچ طلایی برنجی بیرون زده اون پیچ هواگیریه 

عکس دومم پیچ هواگیریه رادیات بخاریه برای اینکه بهش برسی هواکشو وا کنی راحتری ولی اگه دستهای لاغری داشته باشی بدون باز کردن هواکشم میشه اون پیچو بازو بسته کرد چون احتیاج به اچار نداره اکثر مواقع و با دست بازو بسته میشه فقط اگه خیلی سفت باشه گاها باید با انبردست یا پیچ گوشتی دو سو شلش کنی البته روی بعضی مدلهای شیلنگ اون پیج پلاستیکی شکلش فرق داره مثل درپوش والف لاستیک میمونه به هر حال مشخصه و نگاه کنی راحت متوجه میشی 

madi.66.91.12.08.008.jpg

images (1).jpg

سپاس دوست عزیز

من با ماشین با کولر زریر افتاب 40 45 درجه رفتم ساعت 4 بعدازظهر 200 کیلومتر امپر کمی بالای نصف بود بعضی موقعها هم روی خط وسط فکر کنم هوا نگرفته باشه
با سپاس فراوان ممنون بابت راهنمایی مفیدتون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان سلام

یه مشکلی پیش اومده!

من ۲۰۷ دارم...امروز رفته بودم رادیات ساز برای اینکه درب منبع آبم شکسته بود و رسوب کرده بود روی بست بیرونیش و برام عوض کرد هم اون لوله انبساط رو هم درب رو....

بعد یهو چشمش افتاد به رادیاتم گفت چرا رادیات تیپ ۲ روی ماشینته؟!!!!! منم چون ماشین رو از کسی خریدم و فرقشم که نمیدونم تا حالا دقت نکرده بودم...جا خوردم..

گفت تو که اینهمه وسایل مثل هدرز و سوپر اسپرینت و لوله هوای K&N  انداختی روی ماشین! چرا رادیات تیپ دو داری؟ گفتم تیپ دوییه؟؟؟ گفت آره برای تیپ ۵ کلفت تر از اینه ... این به سر سلیندرت فشار میاره! عوضش کن زودتر!! گفت پیش من عوض نکن! ولی عوض کن...

حالا منم این وسط شوک شدم....الان اگر واقعا رادیات تیپ ۲ انداخته باشه صاحب قبلیش....این دقیقا توی پرفمومنس ماشین و موتور چقدر تاثیر داره؟؟ برم عوض کنم به نظرتون؟؟ البته اول مطمئن میشم طرف راست گفته...البته بعیده خالی بسته باشه!

چیکار کنم به نظرتون؟؟؟؟؟

ویرایش شده در توسط Ali207

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

دوستان سلام

یه مشکلی پیش اومده!

من ۲۰۷ دارم...امروز رفته بودم رادیات ساز برای اینکه درب منبع آبم شکسته بود و رسوب کرده بود روی بست بیرونیش و برام عوض کرد هم اون لوله انبساط رو هم درب رو....

بعد یهو چشمش افتاد به رادیاتم گفت چرا رادیات تیپ ۲ روی ماشینته؟!!!!! منم چون ماشین رو از کسی خریدم و فرقشم که نمیدونم تا حالا دقت نکرده بودم...جا خوردم..

گفت تو که اینهمه وسایل مثل هدرز و سوپر اسپرینت و لوله هوای K&N  انداختی روی ماشین! چرا رادیات تیپ دو داری؟ گفتم تیپ دوییه؟؟؟ گفت آره برای تیپ ۵ کلفت تر از اینه ... این به سر سلیندرت فشار میاره! عوضش کن زودتر!! گفت پیش من عوض نکن! ولی عوض کن...

حالا منم این وسط شوک شدم....الان اگر واقعا رادیات تیپ ۲ انداخته باشه صاحب قبلیش....این دقیقا توی پرفمومنس ماشین و موتور چقدر تاثیر داره؟؟ برم عوض کنم به نظرتون؟؟ البته اول مطمئن میشم طرف راست گفته...البته بعیده خالی بسته باشه!

چیکار کنم به نظرتون؟؟؟؟؟

رادیاتور تیپ پنج با تیپ دو یکیه

لا اقل واسه من که اینطور بوده

منتها دو نوع رادیاتور واسه 206 موجود هست(16و 26)  میل که بسته به نیاز و شرایط جغرافیایی میتونید استفاده کنید 

تیپ پنج خودم فابریکی رادیاتور 16 میل (کوچک) روش نصب بود که خودم با 26 میل تعویض کردم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 دقیقه قبل، toyo گفته است :

رادیاتور تیپ پنج با تیپ دو یکیه

لا اقل واسه من که اینطور بوده

منتها دو نوع رادیاتور واسه 206 موجود هست(16و 26)  میل که بسته به نیاز و شرایط جغرافیایی میتونید استفاده کنید 

تیپ پنج خودم فابریکی رادیاتور 16 میل (کوچک) روش نصب بود که خودم با 26 میل تعویض کردم

۱۶ میل یعنی ۱۶ تا لوله داره؟ خودم میتونم بشمرم یعنی؟

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

۱۶ میل یعنی ۱۶ تا لوله داره؟ خودم میتونم بشمرم یعنی؟

ضخامتش یکم بیشتره به نظرم اگه رادیات سالمه دست نزن

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام خسته نباشید دوستان،

هوزینگ ماشین من تیپ ۲ از سمتی که به بدنه سیلندر متصل هست آب میده خیلی کم ،همون قسمت رو میشه چسب مزدا زد یا باید باز شه عوض شه یا همون تمیز شه از زیر باز چسب مزدا بخوره ؟ بعد موضوع دیگه پیچ هوزینگ هرز بود تو جاش محکم نمیشد هی میچرخید  یه پیچ اندازه خودش با دندانه های درشت تر بستم پیچ معمولی االبته مشکلی نداره؟ نشتی نداره قسمت پیچی که بستم.

با تشکر

لینک به ارسال

رادیاتور ماشین صفر جدیدمون :-)

2018-07-15_022605.jpg

2018-07-15_022620.jpg

تو این گرما آمپر چه با کولر چه بی کولر اصلا از وسط یه ذره هم بالاتر نمیره خیلی عالیه - مشکل بالا رفتن آمپر آب بعد از خاموشی و  استارت مجدد هم گویا روی ماشین جدید فعلی رفع کردن

روی ماشین ما که اینجوری نمیشه عالیه عادی نرمال

یورو 4 - دوسنسوره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری