محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,543 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 9 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

سلام، در۲۰۶ های جدید دوباره جای مخزن اب رو اوردن به جای قبلی؟ یادمه در مدل های ۹۲ به بعد جای مخزن رو جلوی باطری گذاشته بودن

مال تیپ دوها همون جای قبلی هست

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

یه سوال داشتم . اونم اینکه اگه مقدار آب قمقمه بیش از خط max باشه مشکلی پیش میاد ؟

یعنی یه مقدار بالاتر از خط max و پایین تر از دوتا خط بالایی باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/02/03, 02:59:47، ahm2010 گفته است :

سلام دوستان

یه سوال داشتم . اونم اینکه اگه مقدار آب قمقمه بیش از خط max باشه مشکلی پیش میاد ؟

اون مقدار خالي در واقع هواي بالاي مخزن براي انبساط آب در زمان بالا رفتن دماست. شما اگر كىپ كنيد تا گلوگاه آب بريزيد موقع انبساط به جنت ها و رادياتور بخاري فشار مياد. شايد نشت كنه يا (اگر هيچ هوايي در سيستم نباشه تا جبران انبساط رو بكنه ) بتركه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

تا اون قسمتی که گفتی خیر ماشین خودم هم دقیقا همین حدی که گفتی همیشه هست مشکلی پیش نمیاد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

سلام دوست گرامی با توجه به تعیین محدوده حداقل و حداکثر توجه بفرمایید که آب در این دو محدوده قرار بگیره.تعیین محدوده قاعدتا بی دلیل نبوده و مانند موارد بسیار مشابه مانند گیج روغن هم سعی کنید در این بازه باشه.می تونید با سرنگ مقداری کم کنید.فقط اینکه برای ماشین من در حالت سرد و گرم مقدار جای متفاوتی رو داره در حالت موتور گرم مقدار روی ماگزیمم و در حالت سرد ماشین روی مینیمم هست.شما در حالت گرم دقت کنید که اگه بیشتره در زمان ه خنک بودن موتور مقداری رو بکشید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

آقا من اصلا نمی تونم ببینم داخل قمقمه چقر آب داره. دوستان چطوری چک می کنن؟؟؟ای کاش یکی قمقمه شفاف ساخته می شد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

جناب Mdparsi به خوبی و زیبایی تمام پاسخ سوال شمارو دادند، جهت اطلاع برخی از دوستان (البته اکثر دوستان اینجا استاد هستند) اون فضای خالی حکم فضای انبساط(یا انقباض) رو داره و از اونجا که آب رادیات ماده ای تراکم ناپذیره و هوا به شدت تراکم پذیر اون فضای خالی فشار اضافی سیستم خنک کننده رو دمپ میکنه و اتفاقا شما هرچه کمتر از ماکزیمم باشید در این خصوص فشار کمتری به سیستم کولینگ خودروتون وارد میشه، حد ماکزیمم یعنی ماکزیمم نه بهینه! پس بهترین سطح مایع خنک کننده سطحی بین مینیمم و ماکزیممه!

برخی ماکزیمم رو با اپتیمم اشتباه میگیرند و روغن رو هم تا روی خط ماکزیمم پر میکنند که این برداشت کاملا غلطه.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 59 دقیقه قبل، vahidiazar گفته است :

آقا من اصلا نمی تونم ببینم داخل قمقمه چقر آب داره. دوستان چطوری چک می کنن؟؟؟ای کاش یکی قمقمه شفاف ساخته می شد.

مگه ایرانیزه هستی از هایی جاش عوض شده ؟ اونا هم شفاف هستنا !

روی قمقمه مشخص هستش - اگه کدر شده یکی نو بخر قیمتش زیاد نیست

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 49 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

جناب Mdparsi به خوبی و زیبایی تمام پاسخ سوال شمارو دادند، جهت اطلاع برخی از دوستان (البته اکثر دوستان اینجا استاد هستند) اون فضای خالی حکم فضای انبساط(یا انقباض) رو داره و از اونجا که آب رادیات ماده ای تراکم ناپذیره و هوا به شدت تراکم پذیر اون فضای خالی فشار اضافی سیستم خنک کننده رو دمپ میکنه و اتفاقا شما هرچه کمتر از ماکزیمم باشید در این خصوص فشار کمتری به سیستم کولینگ خودروتون وارد میشه، حد ماکزیمم یعنی ماکزیمم نه بهینه! پس بهترین سطح مایع خنک کننده سطحی بین مینیمم و ماکزیممه!

برخی ماکزیمم رو با اپتیمم اشتباه میگیرند و روغن رو هم تا روی خط ماکزیمم پر میکنند که این برداشت کاملا غلطه.

دوست عزیز چرا ما هر جایی میریم یکی هست با بیل میاد!واقعا انقدر سخت هست بحث کردن.اگر صحبت من اشتباه هست بفرمایید با ادبیات مناسب و لحن صحیح.متاسفانه از اونجایی که توو برخی از گروه ها بودم و ناچارا خارج شدم بخاطر حضور تعدادی افراد کم سن و سال و بسیار نپخته سخن!لعنت بر معلمانی که درس شیرین ادبیات رو درست و صحیح آموزش ندادند و کم کاری کردند.دز ضمن فکر نمی کنم با طی مدارج علمی و سطح مشخصم از زبان انگلیسی کلمه ماگزیمم رو نتونم ترجمه کنم.

در ادامه هم اگر دوباره مطلب من خونده بشه متوجه میشید که نوشتم بین این دو محدوده.یعنی از اونجایی که قراره یکبار یک بازه اندازه گیری بشه و بعد ها افراد به اون بازه اطمینان کنند و هر بار اندازه گیری نشود یک طیف طعیین میشود.حالا چون یک طیف از اعداد اون بین وجود داره هر جایی از اون طیف قرار بگیره صحیح است درست است مورد تایید است.والا دیگه چطور باید یه چیز و نوشت

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، Mohammad1990 گفته است :

دوست عزیز چرا ما هر جایی میریم یکی هست با بیل میاد!واقعا انقدر سخت هست بحث کردن.اگر صحبت من اشتباه هست بفرمایید با ادبیات مناسب و لحن صحیح.متاسفانه از اونجایی که توو برخی از گروه ها بودم و ناچارا خارج شدم بخاطر حضور تعدادی افراد کم سن و سال و بسیار نپخته سخن!لعنت بر معلمانی که درس شیرین ادبیات رو درست و صحیح آموزش ندادند و کم کاری کردند.دز ضمن فکر نمی کنم با طی مدارج علمی و سطح مشخصم از زبان انگلیسی کلمه ماگزیمم رو نتونم ترجمه کنم.

در ادامه هم اگر دوباره مطلب من خونده بشه متوجه میشید که نوشتم بین این دو محدوده.یعنی از اونجایی که قراره یکبار یک بازه اندازه گیری بشه و بعد ها افراد به اون بازه اطمینان کنند و هر بار اندازه گیری نشود یک طیف طعیین میشود.حالا چون یک طیف از اعداد اون بین وجود داره هر جایی از اون طیف قرار بگیره صحیح است درست است مورد تایید است.والا دیگه چطور باید یه چیز و نوشت

دوست محترم بنده پست شما رو اصلا نخوندم و روی سخن من اصلا به شما نبود! اگه دقت کرده باشید پست شما رو نقل قول نکردم!!

پس لطفا بیل خود را زمین بگذارید
به نظر میرسه خروج شما از همون برخی گروه ها علت دیگری داشته که باید در خودتون جستجو کنید.

اینجا یه گروه آزاده که هرکسی میتونه با رعایت احترام نظراتش رو در خصوص خودروی 206 مودبانه بیان کنه.

موید باشید.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری