محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,250 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/03/29, 21:10:23، amir17 گفته است :

بعد از تعویض واشر مشکل بالا رفتن آمپر رو دارم  

ترموستات تعویض کردم فنم دور تند و کند و چک کردم دو تا نشتی روی هوزینگ و لوله هوزینگ به رادیاتم بود که بر طرف شد اما کماکان آمپر بالا میره ممنون میشم در مورد اشکالات احتمالی دیگه هم یه

راهنمایی بکنید 

اول ممنون از راهنمایی دوستان 

مشکل اصلی  این قطعه ای که توش ترموستات قرار داره بود و به محض عمل کردن ترموستات این قطعه از ناحیه وسط که مشخص کردم  ترک میخورد ! جالبه این بخش دو بار عوض کردم و بار سوم ترموستات رو کامل عوض کردم تا بالاخره مشکلم حل شد ! 

باور بفرمایید جنسای ایساکو سر کوچه تون با سرکوچه پایینی متفاوته و میتونه کیفیت های متفاوتی داشته باشه ! 

download (1).jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام و وقت همه ی اساتید بخیر

206 تیپ 2 مدل 94 دارم که 71000 تا رفته! اواسط هفته ی پیش متوجه شدم که آب اصلا!!! تو قمقمه نیس ! در طول 2 سال گذشته به جرات میگم شاید در کل یه لیتر هم به قمقمه اضافه نکرده بودم! خلاصه ضدیخ و آب ریختم توش اما از اون روز میشه گفت هر روز به اندازه یه لیوان آب کم میکنه! نگاه کردم دیدم زیر ماشین نشتی داره! بردمش پیش مکانیک ، بررسی کرد گفت واتر پمپه و عوض کرد! بعد از اینکه داشت جمع و جور میکرد متوجه شد هنوز نشتی آب هست! بعدش گفت به نظر میاد از پایه ی .. ( دقیقا نفهمیدم چی بود) پشت موتور هستش و بررسی کرد گفت کار زیادی برای اینکه مطمئن بشه نیاز داره و باید از زیر سینی رو باز کنه و چک کنه! خلاضه گفت اونم از یه جا نشتی داره و حدود 30 هزار تومن دادیم اونم عوض کرد! بعد ماشین رو آورد از چال بیرون و  یه جای خشک گذاشت که خیالش راحت بشه اگه باز نشتی داره و در طول نیم ساعت که ماشین روشن بود هیچ ریزش آبی نداشتیم! خلاصه تسویه کردیم و اومدیم خونه ، اما باز هم صبح چند قطره آب زیر ماشین بود و  آب کم کرده بود! ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن ! عجیب ذهنم رو درگیر کرده! 

لینک به ارسال

امروز رفتم ضد یخ ایساکو پایه آلی محصول فومن شیمی و آب مقطر با ph 6/5  گرفتم. 

rps۲۰۱۷۰۸۲۲_۱۱۱۸۳۲.jpg

rps۲۰۱۷۰۸۲۲_۱۱۱۸۰۶.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/05/07, 08:05:56، md_dki گفته است :

سلام و وقت همه ی اساتید بخیر

206 تیپ 2 مدل 94 دارم که 71000 تا رفته! اواسط هفته ی پیش متوجه شدم که آب اصلا!!! تو قمقمه نیس ! در طول 2 سال گذشته به جرات میگم شاید در کل یه لیتر هم به قمقمه اضافه نکرده بودم! خلاصه ضدیخ و آب ریختم توش اما از اون روز میشه گفت هر روز به اندازه یه لیوان آب کم میکنه! نگاه کردم دیدم زیر ماشین نشتی داره! بردمش پیش مکانیک ، بررسی کرد گفت واتر پمپه و عوض کرد! بعد از اینکه داشت جمع و جور میکرد متوجه شد هنوز نشتی آب هست! بعدش گفت به نظر میاد از پایه ی .. ( دقیقا نفهمیدم چی بود) پشت موتور هستش و بررسی کرد گفت کار زیادی برای اینکه مطمئن بشه نیاز داره و باید از زیر سینی رو باز کنه و چک کنه! خلاضه گفت اونم از یه جا نشتی داره و حدود 30 هزار تومن دادیم اونم عوض کرد! بعد ماشین رو آورد از چال بیرون و  یه جای خشک گذاشت که خیالش راحت بشه اگه باز نشتی داره و در طول نیم ساعت که ماشین روشن بود هیچ ریزش آبی نداشتیم! خلاصه تسویه کردیم و اومدیم خونه ، اما باز هم صبح چند قطره آب زیر ماشین بود و  آب کم کرده بود! ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن ! عجیب ذهنم رو درگیر کرده! 

سلام دوست عزیز

بنده هم مشکل نبود اب در قمقمه را حدود دو هفته پیش تجربه کردم ،ولی خودم با کمی تست متوجه مشکل شدم

اصولا وقتی ماشین خاموش باشه و نشتی از جای کوچیکی باشه خیلی سخت معلوم میشه.پیشنهاد میکنم فیلتر هوارو در بیارید(کامل ترموستات معلوم باشه) بعد ماشینو روشن کنید و مطمعن بشید که از ترموستات نشتی دارید یا نه،چون مشکل من ترموستات بود ک فقط با روشن شدن موتور و تحت فشار قرار گرفتن مسیر اب نشتی معلوم شد و تونستم حلش کنم.

امیدوارم مشکلتون هرچه سریعتر حل بشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان دیروز که تو جاده چالوس بودم وقتی معمولا دست انداز طولانی میافتادم از سمت گلگیر سمت شاگرد یه نشتی رخ داد نشتی آب بود داخل موتور خشک خشک بود دقیقا از زیر مه شکن و نزدیک درب شاگرد ممنون میشم راهنمایی کنید از چی بود میتونه از شیشه شور باشه در ضمن لاستیک آب بندی شیشه شور هم از بالا خراب شده اما ان قشمت به نظرم خشک بود این ریزش آب دائم نبود

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، 1357mohammad گفته است :

سلام دوستان دیروز که تو جاده چالوس بودم وقتی معمولا دست انداز طولانی میافتادم از سمت گلگیر سمت شاگرد یه نشتی رخ داد نشتی آب بود داخل موتور خشک خشک بود دقیقا از زیر مه شکن و نزدیک درب شاگرد ممنون میشم راهنمایی کنید از چی بود میتونه از شیشه شور باشه در ضمن لاستیک آب بندی شیشه شور هم از بالا خراب شده اما ان قشمت به نظرم خشک بود این ریزش آب دائم نبود

با سلام:

ریزش آب در نزدیکی مه شکن سمت شاگرد ( سمت راست خودرو) معمولا از قمقمه شیشه شور بعلت عدم آب بندی مناسب یا خرابی واشر موتور شیشه شور می باشد.چون قمقهه شیشه شور و موتور دقیقا در سمت گلگیر جلو  و پشتمه شکن قرار دارد و موتور در پائین ترین قسمت آن. شلگیر گلگیر جلو سمت راست را باز کنید و دقیقا بررسی کنید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در هم اکنون، تحیری گفته است :

با سلام:

ریزش آب در نزدیکی مه شکن سمت شاگرد ( سمت راست خودرو) معمولا از قمقمه شیشه شور بعلت عدم آب بندی مناسب یا خرابی واشر موتور شیشه شور می باشد.چون قمقهه شیشه شور و موتور دقیقا در سمت گلگیر جلو  و پشتمه شکن قرار دارد و موتور در پائین ترین قسمت آن. شلگیر گلگیر جلو سمت راست را باز کنید و دقیقا بررسی کنید.

سلام ممنون از پاسختون رفتم چرخ و شل گیر باز کردم هیچ ریزشی نبود رفتم سراغ اهرم شیشه شور که فشار دادم اب از روی شیشه که سرازیر میشد از زیر کاپوت میریخت رو کنیستر و از آنجا رو شل گیر احتمالا از همین بوده چند رو امتحان کنم ببینم همینه ریزش دیگه نداشته باشه خیالم راحت میشه

ویرایش شده در توسط 1357mohammad

لینک به ارسال
در در 1396/06/05, 18:25:15، endwaiter گفته است :

دوستان گرامی

ماشین من از قسمت اورینگ سه راهی پشت موتور نشتی داشت که اورینگش رو عوض کردم.

ماشین تیپ ۵ مدل ۸۴ هستش با ۱۱۹۰۰۰ کیلومتر کارکرد.

توش ضدیخ وینز بلژیکی و آب مقطر ریختم. اما در یک ماه گذشته یک لیتر آب کم کرده. کولرم شب و روز روشن بوده.

به نظرتون مشکل از کجاست و چجوری (از آسون به مشکل) بررسی کنم ببینم چشه؟ تجربه ای تو این زمینه ندارین؟

چون ظاهرا همه چیز میزونه.

اب مقطر خالصه اماده واکنش با شرایط محیط اطرافه وبه اسیدی بودن هم معروفه ولی اب رادیات استفاده بشه بهتره البته من قبلا مقدار اهم مقاومت اب لوله واب مقطر را رفتم اب مقطر اهم اون بیشتره وبهتر عمل میکنه 

هر چه مقاومت بیشتر باشه معنیش اینه که آب سختیش کمتره یعنی املاح و گچ و آهک کمتری داره یعنی سبکتره یعنی رسانائیش کمتره یعنی مقاومتش بیشتره .

هر چه مقاومتش کمتر باشه یعنی املاحش بیشتره یعنی سختیش بیشتره یعنی سنگینتره 

q4yz_1753_11.jpg

------------------------------------------------------------------------

ضد یخ چقدر ریختی؟

معمولا باید زیر 30 درصد یا بالای 50 درصد نباشه 40 در صد ضد یخ بهتره 

اگر اب کم میکنه ممکنه اون ضد یخی که ریختی اسیدیش بالا باشه و چون مقاومت اورینگ ها و... کمتره نشتی دوباره ایجاد شده شوره مانند ایجاد میشه 

امپر اب بالا نمیره ؟

ممکنه هوا داشته باشه وقتی صبح موتور سرد منبع انبساط را نگه کنی باید در خط استاندارد باشه اگر ابال باشه هوا داره اگر کم باشه نشتی و... داره 

نحوه تشخیص سیستم هوادار:
صدای شر شر آب هنگام روشن کردن ماشین و صدای بیشتر شر شر موقع گاز دادن از بخاری و زیر فرمان میاد

علت ورود هوا به سیستم گردش آب=

نشتی یکی از لوله ها یا اتصالات و عدم آبندی اجزا مثل خرابی واشر بخاری که بوی نم ورطوبت زیر کف پای راننده میاد

معیوب بودن واشر سرسیلندر تشخیص=

درب منبع انبساط را باز کن یه نفر ماشین را استارت بزنی شما هم ببین موقع استارت از منبع انبساط صدای قلپی مانند شنیده نمیشه یا حباب تشکیل نمیشه

علائم پیشرفته تر اب روغن قاطی میکنه که روغن کف مانند میشه اب رادیات و منبع انبساط تیره رنگ میشه 

خرابی درب منبع انبساط تشخیص-

باز موندن یا خرابی درب منبع انبساط چون یه سوپاپ داره بخارات را کنترل میکنه و یا ترک روی بدنه منبع انبساط

خرابی واتر پمپ=

نشتی اب زیر سینی موتور

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان این پیچ هواگیری روی حوزینگ آب بریده نصفش داخل مونده باز نمیشه - چیکارش کنم؟

لینک به ارسال

با توجه به سرد شدن هوا، امروز رادیاتور تابستونی رو باز کردم و رادیاتور فابریکی مجدداً برای این چند ماه که هوا سرده نصب شد. علت تعویض هم کمتر شدن شوک دمایی برخورد آب سرد داخل رادیاتور با اب داغ دور موتور بود.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری