محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب(اب کم کردن و...)

1,248 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 11 دقیقه قبل، amir17 گفته است :

والله خیلی اروم تا ناحیه قرمز میره اگه همینجوری روشن باشه و اگه دست رو کاپوت بزاریم کاملا گرما مشخصه 

دور کندم خیلی عادی و زمانی که یه خط بالا میره روشن میشه 

تا ناحیه قرمز میره فن دور تند کار میکنه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 9 دقیقه قبل، sajaddj گفته است :

تا ناحیه قرمز میره فن دور تند کار میکنه؟

اولین اقدام اینه موقعی که دما از 90 رد کرد به رادیاتور ماشین دست بزنید اگر گرم بود که درسته اگر سرد بود ترموستات خرابه و ترموستات رو عوض کنید(مانع از گردش آب درون موتور میشه و دما بالا میره)

اگر در مرحله اول مشکلی نداشت، یکبار دیگه اقدام به هواگیری کنید. اگر بازم مشکل حل نشد از واشر سرسیلندر مطمئن شوید که مکانیک کارشو درست انجام داده باشه.اگه اینم اکی بود واتر پمپ رو بررسی کنید که کار خودشو درست انجام بده.

پیروز باشید.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، sajaddj گفته است :

اولین اقدام اینه موقعی که دما از 90 رد کرد به رادیاتور ماشین دست بزنید اگر گرم بود که درسته اگر سرد بود ترموستات خرابه و ترموستات رو عوض کنید(مانع از گردش آب درون موتور میشه و دما بالا میره)

اگر در مرحله اول مشکلی نداشت، یکبار دیگه اقدام به هواگیری کنید. اگر بازم مشکل حل نشد از واشر سرسیلندر مطمئن شوید که مکانیک کارشو درست انجام داده باشه.اگه اینم اکی بود واتر پمپ رو بررسی کنید که کار خودشو درست انجام بده.

پیروز باشید.

فن ها که به موقع فعال میشن و شروع به کار می کنن 

من بیشتر میخوام بدونم چجوری میشه از کار تعمیر کار تو تعوبض واشر اطمینان پبدا کرد ؟ 

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، amir17 گفته است :

من بیشتر میخوام بدونم چجوری میشه از کار تعمیر کار تو تعوبض واشر اطمینان پبدا کرد ؟ 

برو پیش خودش بگو چرا اینجوریه؟ معمولا اگه خرابکاری کرده باشه خودش می فهمه.

اگه گفت فلان قطعت خرابه، بگو چطور تا قبل از کار شما درست بوده؟

ببین چی میگه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، amir17 گفته است :

دوست عزیز؛ اگه منظرو از دمای بالا؛ حدود ۱۱۰ درجه هست؛ به نظر من چیزی مشکل نداره!!

۲۰۶ کلا همینه و آمپر همیشه بالاست!

1.jpg

به عنوان مثال تو عکس بالا ؛ رفتن آمپر تا نرسیده به ۱۱۰ درجه در هوای گرم و ترافیک تقریبا طبیعیه!!

جت فن تو ۱۰۵ درجه تازه روشن میشه!! تا آب خنک بشه و در سیستم بچرخه و بیاد به فشنگی آب برسه؛ زمان میبره و دمای نمایش داده شده ممکنه کمی بالاتر از ۱۰۵ هم بره.... 

ولی اگه دما از ۱۱۰ بالاتر میره و به ۱۲۰ میرسه؛ اگر جت فن کار میکنه چند احتمال وجود داره.

۱. ترموستات مشکل داره.

۲. رادیاتور گرفتگی داره.

۳. واتر پمپ مشکل داره.

۴. فشنگی آب مشکل داره.

۵. سیستم هوا داره.

۶ و....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 20 دقیقه قبل، !Mehdi گفته است :

دوست عزیز؛ اگه منظرو از دمای بالا؛ حدود ۱۱۰ درجه هست؛ به نظر من چیزی مشکل نداره!!

۲۰۶ کلا همینه و آمپر همیشه بالاست!

1.jpg

به عنوان مثال تو عکس بالا ؛ رفتن آمپر تا نرسیده به ۱۱۰ درجه در هوای گرم و ترافیک تقریبا طبیعیه!!

جت فن تو ۱۰۵ درجه تازه روشن میشه!! تا آب خنک بشه و در سیستم بچرخه و بیاد به فشنگی آب برسه؛ زمان میبره و دمای نمایش داده شده ممکنه کمی بالاتر از ۱۰۵ هم بره.... 

ولی اگه دما از ۱۱۰ بالاتر میره و به ۱۲۰ میرسه؛ اگر جت فن کار میکنه چند احتمال وجود داره.

۱. ترموستات مشکل داره.

۲. رادیاتور گرفتگی داره.

۳. واتر پمپ مشکل داره.

۴. فشنگی آب مشکل داره.

۵. سیستم هوا داره.

۶ و....

نه 110 هم رد میکنه دقیقا به جوش و stop هم میرسه !! 

اگر بدون ترموستات ببندم  بخش پایین هوزینگو آب یکسره میشه قاعدتا ؟ راهی برای تست ترموستات هست ؟ 

واتر پمپ با حرکت سرعتش بیشتر نمیشه ؟ یعنی باید حداقل اندکی آب رو بچرخونه و کمی آمپر بیاد پایین ؟ 

در مورد هوا هم خودم می کنم اینکارو رو ماشین 206 دیگه تیپ 5 دقیقا همین کارو می کنم و مشکلی نیست اما این قشنگ دردسر شده !! 

بعد از ظهربرای بار 5 ام برم تعمیرگاه 

بازم ممنون از راهنمایی همگی 

ویرایش شده در توسط amir17

لینک به ارسال

شما ماشین که سرد هست آب به اندازه کافی بریزین توش و هواگیری کنید
بعد در منبع رو ببندید و ماشین رو روشن کنید

اجازه بدین درجا ماشین کار کنه

زمانی که دما به 89 ... رسید به لوله بعد ترموستات دست بزنید ببنید داغ میشه (طبیعتا قبلش سرد هست) اگه داغ شد ببنیدی رادیات هم به سرعت و تمام نقاطش داغ میشه یا خیر
اینطوری میشه از سلامت ترموستات رادیات و واتر پمپ تا حدودی مطمعن بشین

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/03/29, 21:10:23، amir17 گفته است :

بعد از تعویض واشر مشکل بالا رفتن آمپر رو دارم  

ترموستات تعویض کردم فنم دور تند و کند و چک کردم دو تا نشتی روی هوزینگ و لوله هوزینگ به رادیاتم بود که بر طرف شد اما کماکان آمپر بالا میره ممنون میشم در مورد اشکالات احتمالی دیگه هم یه

راهنمایی بکنید 

اول ممنون از راهنمایی دوستان 

مشکل اصلی  این قطعه ای که توش ترموستات قرار داره بود و به محض عمل کردن ترموستات این قطعه از ناحیه وسط که مشخص کردم  ترک میخورد ! جالبه این بخش دو بار عوض کردم و بار سوم ترموستات رو کامل عوض کردم تا بالاخره مشکلم حل شد ! 

باور بفرمایید جنسای ایساکو سر کوچه تون با سرکوچه پایینی متفاوته و میتونه کیفیت های متفاوتی داشته باشه ! 

download (1).jpg

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری