206

آشنایی با MAP سنسور و تمیز کردن آن

573 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 33 دقیقه قبل، sateyar گفته است :

البته هر وقت نصف باک بنزین یورو 4 داشتم بعدش نصف بنزین سوپر زدم ،ماشینم بعضی اوقات بد کار میکنه موندم بنزین سوپر چقد کیفیتش میتونه بد باشه

راستش من با بنزین سوپر چنین مشکلی ندارم  فقط از یک جایگاه ، اکثرا هم سوپر میزنم . به نظرم یک بار  ترکیبی نزنید  مثلا فقط سوپر بزنید 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود

مپ سنسور 2تا سنسور داره

دما سنج که همون زردس

هوا سنج که رو برد الکترونیکیه رو به قیف و مثل  سنسور میکروفونه. اسپری یا هر مایعی بهش بخوره خراب میشه.

چون فضای داخل مپ به جایی راه نداره، روغن فقط رو دیواره قیفش میشینه به سنسور هواش نمیرسه. تمیز یا روغنی بودن دماسنج رو سنجشش تاثیری نداره چون روغن و خاک عایق دما نیست.

20181122_180744~2.jpg

20181122_180846~2.jpg

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، sateyar گفته است :

البته هر وقت نصف باک بنزین یورو 4 داشتم بعدش نصف بنزین سوپر زدم ،ماشینم بعضی اوقات بد کار میکنه موندم بنزین سوپر چقد کیفیتش میتونه بد باشه

منم سوپر زدم ماشین خیلی صبحا اذیت کرد پشت دستمو داغ کردم که دیگه سوپر بزنم فقط معمولی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

راستش من با بنزین سوپر چنین مشکلی ندارم  فقط از یک جایگاه ، اکثرا هم سوپر میزنم . به نظرم یک بار  ترکیبی نزنید  مثلا فقط سوپر بزنید 

من هر وقت باک پر سوپر زدم مشکلی نداشتم 2-3بار ترکیبی زدم اذیتم کرد واقعا جالبه

در 4 ساعت قبل، monazzah گفته است :

منم سوپر زدم ماشین خیلی صبحا اذیت کرد پشت دستمو داغ کردم که دیگه سوپر بزنم فقط معمولی

من ماشینم با بنزین یورو 4 بهتر از سوپر کار میکنه خدا میدونه افزودنی چی میزنن به بنزین

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، sateyar گفته است :

من هر وقت باک پر سوپر زدم مشکلی نداشتم 2-3بار ترکیبی زدم اذیتم کرد واقعا جالبه

من ماشینم با بنزین یورو 4 بهتر از سوپر کار میکنه خدا میدونه افزودنی چی میزنن به بنزین

بله ترکیبی ماشین  کمی بد کار می‌کنه کلا مشخص نیست داخل مخازن چی می‌ریزند . از وضعیت شمع ها میشه فهمید که کیفیت خوبی نداره

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، imsi گفته است :

درود

مپ سنسور 2تا سنسور داره

دما سنج که همون زردس

هوا سنج که رو برد الکترونیکیه رو به قیف و مثل  سنسور میکروفونه. اسپری یا هر مایعی بهش بخوره خراب میشه.

چون فضای داخل مپ به جایی راه نداره، روغن فقط رو دیواره قیفش میشینه به سنسور هواش نمیرسه. تمیز یا روغنی بودن دماسنج رو سنجشش تاثیری نداره چون روغن و خاک عایق دما نیست.

20181122_180744~2.jpg

20181122_180846~2.jpg

سلام یعنی میگید تمیز کردن مپ سنسور کار درستی نیست؟ و اینکه کلا احتیاجی ام به تمیز کردنش نیست و فایده ای نداره تو کارکردش؟ یا اینکه باید جوری تمیز شه که مایع تمیز کننده یا همون اسپری به داخل نفوذ نکنه؟

سنسور هایی مثل سنسور اکسیژن با اینکه با دود در تماسه من تا حالا ندیدم کسی به شستن یا تمیز کردنش سفارش کرده باشه ولی مپ سنسور فقط با هوا در تماسه و مقداری بخار روغن که از شیلنگ بخار روغن موتور همراه با هوا وارد هواکش و منیفولد میشه ولی تو خیلی اموزشها و تایپیکها دیدم توصیه به شستن و تمیزکردنش کردن و اموزشهای زیادی هست برای نهوه شستنش خود منم یه بار شستمش که مشکلی پیش نیومد ولی زیادم تاثیر نداشت تو کارکرد 

خیلی دوست دارم یه جواب قطعی برای این سوال پیدا شه که کلا شستنش کار درستیه و اصلا احتیاجه؟ یا اینکه دست بهش نزنیم و مثل سنسور اکسیژن در صورت خرابی و خطا تعویضش کنیم؟

ولی نظر شخصیم اینه که اگه تاثیر نداشت و عمر قطعه رو کم میکرد دلیلی نداشت انقدر شستنش رو پیشنهاد کنن و اموزش بزارن حتما برای بعضی 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

خیلی دوست دارم یه جواب قطعی برای این سوال پیدا شه که کلا شستنش کار درستیه و اصلا احتیاجه؟ یا اینکه دست بهش نزنیم و مثل سنسور اکسیژن در صورت خرابی و خطا تعویضش کنیم؟

سلام

اقا ایدین مپ سنسور چون در معرض بخارات فشار هوا داخل انتیک هست نوک اون معمولا کثیف میشه باید تمیز کنیم 

مپ سنسور به این راحتی خراب نمیشه 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/21, 01:27:00، Mohammad1990 گفته است :

سلام دوست گرامی

شما پارامتر ها رو چک کنید.

اگر خطا دائمی باشه احتمالا قطعه مرخص هست.

باتری و دینام تون و هم چک کنید.

سوخت شما رقیق یا غنی  نیست؟

ریپ ،سه کار کردن ندارید؟

شمع هاتون بررسی کنید ببینید دوده نزده.

فکر کنم سنسور اکسیژن مرخص شده ولی خطای مپ پاک شد.

باتری و دینام رو هم دادم تست اوکی بودن. سوختم نمی دونم هم با سوپر اینجوری هم با معمولی. 

موقع روشن شدن در لحضه اول دو سه ثانیه ریپل می زنه.

شمع ها رو بررسی نکردم.

احتمال داره از سنسور اکسیژن یا شمع ها باشه.؟؟؟

لینک به ارسال
در در 1397/11/21, 08:39:16، monazzah گفته است :

ماشین منم همین جوری شد  تیپ 5

دریچه گاز و سنسور مپو تمیز کردیم نشد

کل ecu رو ریست کردیم و بنزین معمولی زدیم درست شد

جالبه تو دیاگ هم هیچ خطایی نداشت

Ecu چطور ریست بکنم.؟؟ 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/20, 22:10:16، nima.rhn گفته است :

سلام...ماشین منم چند روز پیش دوبار اینجوری شد البته چراغ چک روشن نشد خودم به استپر شک کردم یخورده اسپری پاشیدم توی محفظه استپر دیگه تا امروز ک اونجوری نشده

جالبه من صبح ها استارت می زنم با نیم استارت روشن میشه اگه تا نیم ساعت بعد گرم شدن استارت بزنم باز خوب روشن میشه ولی اگه دو سه ساعت خاموش باشه دوباره بخوام روشن بکنم باید 10 تا استارت بزنم و گاز کم زیاد بکنم تا برداره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری