amirsaman

تاپیک جامع صدا گیری اتاق پژو 206

1,669 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان ماشین من وقتی ماشین خالیه از پشت سر و صدا زیاد داره ولی اگه مسافر عقب میشینه تقریبا صدایی نمیاد. کف صندلی عقب هم یه نمد گذاشتم ولی باز هست. 

به نظرتون مشکل از کجاست؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 ساعت قبل، immunology گفته است :

دوستان ماشین من وقتی ماشین خالیه از پشت سر و صدا زیاد داره ولی اگه مسافر عقب میشینه تقریبا صدایی نمیاد. کف صندلی عقب هم یه نمد گذاشتم ولی باز هست. 

به نظرتون مشکل از کجاست؟

پشت صندلی عقب زبونه که باعث تاشدن صندلی میشه رو با چسب نواری یا پارچه ای بیصداش کنید رفع میشه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام
چند وقت پیش جلو بندی 206 تیپ 5 رو عوض کردم و برای حدود دو هفته همه چیز اوکی بود
بعد از اون وقتی که ماشین رو بعد از چند ساعت خاموش بودن روشن می کرد، تا 5 دقیقه روی دست اندازها (بخصوص وقتی گاز نمی دادم) صدای تق تق بیشتر از کف سمت شاگرد می اومد اما بعد از 5 دقیقه قطع می شد
اما الان دیگه کلا اون صدا مونده و هربار روی دست انداز کوچیک هم ماشین انگار داره از هم می پاشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به ارسال

با سلام و خسته نباشید. خدمت همه دوستان عزیز. بنده ۲۰۶ دارم مدتی هست که از داشبورد جلو صدای ویز ویز میاد هیچ ربطی به سرد و گرم شدن ماشین نداره موقعی که از دنده ۲ به۳ و از ۳ به ۴ میریم این صدای ویز ویز میاد بعضی وقتها چند دقیقه بعضی وقتها هم بیشتر ادامه داره. پنجره فن و ضبط رو باز کردم هر چی که پیچ داشت چک کردم ولی بازم رفع نشده. لطفا راهنمای کنید. مشکل از کجاس؟ ممنون و سپاس گزار.

لینک به ارسال

سلام دوستان وقت بخیر این پشت ماشینم قسمت درش تق تق تق صدا میده انگار که درش باز هی باز و بسته میشه بیشر هم تو جاهایی که آسفالت جاده خرابه ماشین تکون میخوره اینجور میشه ولی خب خیلی وقتا صدا میده

در صندوق رو چک کردم محکمه مشکلی نداره اصلا تکون نمیخوره بعد اون موکت پشت صندلی که از در آویزونه رو هم گفتم شاید روش چیزی نیست تکون میخوره میزنه به در پشتی صدا میده که روش کلی وسیله گذاشم بازم همونه کلا چیز عجیبه

ممنون میشم اگه کسی راه حلی داره بگه

لینک به ارسال

رودری ها رو با چه بستی بزنم که کنده نشه؟

تا الان چند تا بست زدم بعد از چند روز از جا در میان و رودری صدا میده

لینک به ارسال
در در 1397/11/05, 15:53:04، Alireza Afzali گفته است :

دوستان ماشین من هم 207 مدل 90 هست که سال 95 خریدم و دقیقا از 1 هفته بعد از اینکه خریدم به صدا افتاد و الان 3 ساله لعنت میفرستم به پدر کسی که ازش خریدم.

تا الان هر کاری بگیر کردم

کل گیربکس  و سیستم کلاچ کنترل شده

جلو بندی کامل تعویض شده

پلوس ها تعویض شدند

فنر و .... جلو کامل تعویض و تعمیر شده

کلیه تسمه ها تعویض شده و خیلی چک های دیگه که مکانیک انجام داده ولی هنوز نفهمیدیم صدا از چیه و حالا مشکل:

وقتی ماشین در حرکت هست و دنده جا هست بلافاصله زمانی که پا رو از روی پدال گار بر میدارید یک صدای جیر جیر ی که گاهی خیلی بلنده و گاهی معمولیه از توی کاپوت میاد که وقتی ماشین توی دست انداز میوفته هرچه دست انداز شدید تر باشه به همون نسبت صدا بیشتر میشه. ولی در صورتی که پا روی کلاچ باشه یا ماشین خلاص باشه هرچی هم سرعت داشته باشید و دست انداز شدیدی باشه به هیچ عنوان دیگه اون صدا نمیاد. ممنون میشم اگر تجربه مشابه ای داشتید بنده رو راهنمایی بفرمایید. با تشکر

منم این داستان رو دارم با همون شیوه

سیم کلاج م اتومات نیست

کمی کلاج بالا باشه قطع میشه. میتونی با ریگلاژ سیم کلاج درستش کنی

دلیلش البته نمیدونم چیه

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، AS66 گفته است :

رودری ها رو با چه بستی بزنم که کنده نشه؟

تا الان چند تا بست زدم بعد از چند روز از جا در میان و رودری صدا میده

منظورت خار رودری هست؟

خار اورجینال بگیر بزن. البته گرونه.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، mazizipur گفته است :

سلام دوستان وقت بخیر این پشت ماشینم قسمت درش تق تق تق صدا میده انگار که درش باز هی باز و بسته میشه بیشر هم تو جاهایی که آسفالت جاده خرابه ماشین تکون میخوره اینجور میشه ولی خب خیلی وقتا صدا میده

در صندوق رو چک کردم محکمه مشکلی نداره اصلا تکون نمیخوره بعد اون موکت پشت صندلی که از در آویزونه رو هم گفتم شاید روش چیزی نیست تکون میخوره میزنه به در پشتی صدا میده که روش کلی وسیله گذاشم بازم همونه کلا چیز عجیبه

ممنون میشم اگه کسی راه حلی داره بگه

زاپاس رو چک کنید که سر جاش محکم باشه و تکون نخوره یا پیچش شل نباشه

ترجیحا زیر پیچ زاپاس یه تکه فوم یا .‌.. قرار بدید و پیچ رو کاملا سفت کنید

در در 1399/07/18, 21:22:46، Reza Rezai گفته است :

با سلام و خسته نباشید. خدمت همه دوستان عزیز. بنده ۲۰۶ دارم مدتی هست که از داشبورد جلو صدای ویز ویز میاد هیچ ربطی به سرد و گرم شدن ماشین نداره موقعی که از دنده ۲ به۳ و از ۳ به ۴ میریم این صدای ویز ویز میاد بعضی وقتها چند دقیقه بعضی وقتها هم بیشتر ادامه داره. پنجره فن و ضبط رو باز کردم هر چی که پیچ داشت چک کردم ولی بازم رفع نشده. لطفا راهنمای کنید. مشکل از کجاس؟ ممنون و سپاس گزار.

قمقمه آب رو چک کنید سر جاش کاملا محکم باشه با تکون دادنش مشخص میشه

با بست زیپی بزرگ(اتصال دو بست به هم و تبدیل به بزرگتر) قمقمه رو فیکس کنید

در در 1399/04/26, 02:48:21، soroush m گفته است :

سلام
چند وقت پیش جلو بندی 206 تیپ 5 رو عوض کردم و برای حدود دو هفته همه چیز اوکی بود
بعد از اون وقتی که ماشین رو بعد از چند ساعت خاموش بودن روشن می کرد، تا 5 دقیقه روی دست اندازها (بخصوص وقتی گاز نمی دادم) صدای تق تق بیشتر از کف سمت شاگرد می اومد اما بعد از 5 دقیقه قطع می شد
اما الان دیگه کلا اون صدا مونده و هربار روی دست انداز کوچیک هم ماشین انگار داره از هم می پاشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

بوش طبق رو چک کنید

بلبرینگ چرخ رو هم چک کنید

جلوبند کار راحت چک میکنه

لینک به ارسال

این صدای عجیب روی دور موتور ۲ تا ۲۵۰۰

البته هنوز نرسیدم قمقمه رو چک کنم چون دیروز صبح که استارت زدم اصلا صدا نمیداد 

دوباره بعد از ظهر شروع کرد که دیگه به شب وشوم خورد

این مشابه صدای ماشین من با قدرت خیلی بیشتر است که برای ۲۰۶ دوستم هست تیپ۶ مدل ۹۱ 

که فکر کنم برای من هم چند وقت دیگه اینجوری شه 

😐😐😐

اینم نمونه صدا ماشین دوستم👇👇👇👇کیفیت دومی بهتره

https://www.aparat.com/v/FHQJ2

https://www.aparat.com/v/4TYwn

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری