amirsaman

تاپیک جامع صدا گیری اتاق پژو 206

1,625 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/11/05, 15:53:04، Alireza Afzali گفته است :

دوستان ماشین من هم 207 مدل 90 هست که سال 95 خریدم و دقیقا از 1 هفته بعد از اینکه خریدم به صدا افتاد و الان 3 ساله لعنت میفرستم به پدر کسی که ازش خریدم.

تا الان هر کاری بگیر کردم

کل گیربکس  و سیستم کلاچ کنترل شده

جلو بندی کامل تعویض شده

پلوس ها تعویض شدند

فنر و .... جلو کامل تعویض و تعمیر شده

کلیه تسمه ها تعویض شده و خیلی چک های دیگه که مکانیک انجام داده ولی هنوز نفهمیدیم صدا از چیه و حالا مشکل:

وقتی ماشین در حرکت هست و دنده جا هست بلافاصله زمانی که پا رو از روی پدال گار بر میدارید یک صدای جیر جیر ی که گاهی خیلی بلنده و گاهی معمولیه از توی کاپوت میاد که وقتی ماشین توی دست انداز میوفته هرچه دست انداز شدید تر باشه به همون نسبت صدا بیشتر میشه. ولی در صورتی که پا روی کلاچ باشه یا ماشین خلاص باشه هرچی هم سرعت داشته باشید و دست انداز شدیدی باشه به هیچ عنوان دیگه اون صدا نمیاد. ممنون میشم اگر تجربه مشابه ای داشتید بنده رو راهنمایی بفرمایید. با تشکر

با سلام

دیسک ترمز ها رو از نظر تاب نداشتن چک کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1398/04/01, 21:55:57، GM.1 گفته است :

با سلام

دیسک ترمز ها رو از نظر تاب نداشتن چک کنید

سلام بعد از یکهفته صدای عقب  رو پیدا کردم شاید این تجربه به درد شما هم بخوره، گلگیرهای عقب ورفصل بارندگی گل پشت گلگیر پلاستیکیها جم میشه وفصل تابستان خشک میشود وبه شکل سنگ که رو دستندازها صدا میدادن، باید گلگیرها باز کنیم وخوب بشوریم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان داخل گلگیر عقب 206 هاچ بک بالای لاستیک یه قاب پلاستیکی داره اونو چجوری میتونم وصلش کنم یه سمتش ول شده پیم اینا هم نداره البته سمت راننده اون قاب پلاستیکی پیم داره اما سمت شاگرد نداره هیچی.. ببرم پیش کیا میتونن محکمش کنن

لینک به ارسال
در در 1398/02/31, 02:57:21، سیاوش 1122 گفته است :

باسلام و احترام

ماشین من از درب عقب سمت شاگرد رو دری هاش خیلی صدا میدن چیکار باید انجام داد ؟

دو بار بردم بازشون کردن و خارهاشو کامل عوض کردم . بار صدا میده و دوباره بردم بازشون کردن و خار های واشر دار گذاشتم ولی باز صدا میده

ابر بزار داخلش صدا رو کم مینکه یا نه ؟

راه کم کردن صداش چیه ؟

البته ی سری عایق صوتی برای داخل در وجود داره ولی مال من رو دری صدا میده

با تشکر

سلام

این نمدها برای صداهای داخل دربها خوبه

http://ebazar.post.ir/products/details/505024/عایق-صوتی-خودرو-نمدی-ست-هفت-تکه/

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، arena2021 گفته است :

سلام

این نمدها برای صداهای داخل دربها خوبه

http://ebazar.post.ir/products/details/505024/عایق-صوتی-خودرو-نمدی-ست-هفت-تکه/

سلام خدمت شما دوست عزیز

بله این نوع نمد ها رو دید بودم ی مدل دیگه هم هستش که به صورت ایزوگام مانند میمونه که بعد از کنندن یک طرفش که زیرش چسب داره بر روی محل مورد نظر چسبیده میشه ولی مشکل ماشین من این هستش که محل صدا کامل مشخص نیست سه نفر نشستن تو ماشین اخرشم متوجه نشدن صدای چی هستش . البته کل رو در ها رو در اوردم و توسط ی اقای به قول خودشون کامل صدا گیری شد و با مبلغ بالا ولی در نهایت صدا مورد نظر باز موجود هستش .

مچکرم از هم فکریتون دوست عزیز .

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

سلام خدمت شما دوست عزیز

بله این نوع نمد ها رو دید بودم ی مدل دیگه هم هستش که به صورت ایزوگام مانند میمونه که بعد از کنندن یک طرفش که زیرش چسب داره بر روی محل مورد نظر چسبیده میشه ولی مشکل ماشین من این هستش که محل صدا کامل مشخص نیست سه نفر نشستن تو ماشین اخرشم متوجه نشدن صدای چی هستش . البته کل رو در ها رو در اوردم و توسط ی اقای به قول خودشون کامل صدا گیری شد و با مبلغ بالا ولی در نهایت صدا مورد نظر باز موجود هستش .

مچکرم از هم فکریتون دوست عزیز .

بله اون عایقی که شما میفرمایید عایق stpهستش که داخل درب میچسبه برای عایق کاری صداهای بیرون که قیمت بالایی داره به نسبت خودش ولی این نمد بین رودری و در قرار میگیره لذا صداهایی که در اثر لرزش لوازم داخل درب،ریل شیشه ها و یا احیانا لرزش خود رودری باشه رو میگیره عایق حرارتی هم هست نوع فومی این عایق هم هست البته اگر صدا از در هستش

ضمنا قفلهای در و زه روی در رو هم بررسی کنید 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، arena2021 گفته است :

بله اون عایقی که شما میفرمایید عایق stpهستش که داخل درب میچسبه برای عایق کاری صداهای بیرون که قیمت بالایی داره به نسبت خودش ولی این نمد بین رودری و در قرار میگیره لذا صداهایی که در اثر لرزش لوازم داخل درب،ریل شیشه ها و یا احیانا لرزش خود رودری باشه رو میگیره عایق حرارتی هم هست نوع فومی این عایق هم هست البته اگر صدا از در هستش

ضمنا قفلهای در و زه روی در رو هم بررسی کنید 

با سلام خدمت شما دوست عزیز

الان کل رودرهای ماشین رو برای صداگیری در اوردن همه جاهای که نیاز بودن رو دادم برای صدا گیری کردن و با ابر ها تمام سیم ها و کامل پوششش دادن و ولی در نهایت صدا که مد نظر من بود باز هستش ی صدای که فقط توی جای که اسفالتش خراب باشه شنیده میشه مثل لغ زدن شیشه میمونه ولی در نهایت این صدا هنوز هستش ( البته فقط توی جای که اسفالتش خراب باشه ) قبلش میخواستم از عایق های که شما فرموده بودین استفاده کنم ولی اون اقای که کار صدا گیری رو انجام میده گفت اونا مشکل رو حل نمیکنه و با مشکل صدا رو حل میکنیم و صدا رو پیدا میکنیم و از بین میبریمش (خیلی هم از کار خودش راضی بود ) ولی در اخر نشده .

ببخشید شما تیپ 5 دارین ؟ مدلش چی ؟ از شتابش و سرعتش رازی هستین ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

الان کل رودرهای ماشین رو برای صداگیری در اوردن همه جاهای که نیاز بودن رو دادم برای صدا گیری کردن و با ابر ها تمام سیم ها و کامل پوششش دادن و ولی در نهایت صدا که مد نظر من بود باز هستش ی صدای که فقط توی جای که اسفالتش خراب باشه شنیده میشه مثل لغ زدن شیشه میمونه ولی در نهایت این صدا هنوز هستش ( البته فقط توی جای که اسفالتش خراب باشه ) قبلش میخواستم از عایق های که شما فرموده بودین استفاده کنم ولی اون اقای که کار صدا گیری رو انجام میده گفت اونا مشکل رو حل نمیکنه و با مشکل صدا رو حل میکنیم و صدا رو پیدا میکنیم و از بین میبریمش (خیلی هم از کار خودش راضی بود ) ولی در اخر نشده .

خوب ایشون درست گفتن ، با عایق و ... شاید از نفوذ و شنیده شدن صدا کم کنید ولی تا جایی که صدا میده پیدا نشه قابل حل نیست

صدای داخل درها معمولا از چند تا چیز مشخص هست ، اول اینکه مفتول هایی که مربوط به فقل و دستگیره هستند رو چک کنید

بعد باید ریل شیشه بالابر و کل مکانیزمش رو چک کنید که چیزی شل نباشه یا پرچ ها شل نشده باشن

قاب پشت باند رو هم چک کنید و آخرین نکته هم اینکه کف داخل درب رو کاملا با جاروبرقی تمیز کنید که پیچ یا پرچی داخل درب نمونده باشه

سعی کنید خار رودری پراید (زرد رنگ هستند) بگیرید که مدل واشردارش هم هست و کیفیت خیلی بهتری دارن ، لبه های دور خود رو دری رو هم چک کنید

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، tukanet گفته است :

آخرین نکته هم اینکه کف داخل درب رو کاملا با جاروبرقی تمیز کنید که پیچ یا پرچی داخل درب نمونده باشه

دقیقا خیلی وقتها سر و صدای اضافی مربوط به همین پیچ ها یا خار شکسته های باقی مونده توی در هستش.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

تیپ۵مدل۹۳دارم 

ماشین ایرانیه دیگه،انتظار زیادی ازش نمیشه داشت.از بقیه ایرانیها بهتره

من همون سال اول که تحویل گرفتم دیسک و صفحه ازش عوض کردم فابریک خودش جنس خوبی نداشت بعد تعویض بهتر شد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری