khani

روشن شدن چراغ STOP ، چک(ENGINE CHECK) ، روغن، خطا های ثبت شده و دلایل انها

1,097 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان.

چند تا سوال داشتم از محضرتون .

قبلا وقتی ماشین رو دنده بود و گاز نمیدادی و میخواست خاموش بشه یه صدای بوق فکر کنم با استوپ میداد .یا دنده رو عوضی میدادی همینطور الان اینطوری نیست از چی میتونه باشه ؟

یکی هم وقتی ماشین به دست انداز می افته از سمت عقب یه صدای جیر جیر میاد .چون کمک ها شو تازه عوض کردم مطمنم از اونا نمیتونه باشه .احتمال میدم از اکسل عقبه.هزینه اکسلو میدونید چنده.

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام دوستان.

چند تا سوال داشتم از محضرتون .

قبلا وقتی ماشین رو دنده بود و گاز نمیدادی و میخواست خاموش بشه یه صدای بوق فکر کنم با استوپ میداد .یا دنده رو عوضی میدادی همینطور الان اینطوری نیست از چی میتونه باشه ؟

ظاهرا قبلا مشکلی داشته،چون تحت هیچ شرایطی در موقعیت نرمال نباشید بوق بزنه یا چراغ روشن بشه

برای مشکل اکسل هم لطفا در بخش سیستم تعلیق یک تاپیک جدید باز کنین و سوالتون رو مطرح کنین

لینک به ارسال

سلام دوستان من یه 206 تیپ 2 دارم و 2 بار چراغ استپ روشن شده.البته اون 2 بار رو زیاد باهاش در طول روز راه رفتم.اما شب که میومدم و خاموش میکردم و صبح که روشن میکردم چراغ دیگه روشن نبود به نظر شما مشکل از چیه؟

لینک به ارسال
سلام دوستان من یه 206 تیپ 2 دارم و 2 بار چراغ استپ روشن شده.البته اون 2 بار رو زیاد باهاش در طول روز راه رفتم.اما شب که میومدم و خاموش میکردم و صبح که روشن میکردم چراغ دیگه روشن نبود به نظر شما مشکل از چیه؟

سلام

باید با دیاگ چک کنین خطایی که باعث روشن شدن چراغ شد چی بوده

البته توجه داشته باشید اگر خطا دائمی نبوده باشه و از زمانی که آخرین بار چراغ روشن شده خیلی گذشته باشه خطا به صورت خودکار پاک میشه

لینک به ارسال

سلام سال نو مبارک .اقا بعد از 2 ماه که بیرون از تهران بودم برگشتم وماشینو بردم تعمیرگاه کپه های یاتاقان متحرک رو از زیر موتور ( داخل کارتر) باز کرد یکی از یاتاقانها نازک شده و روی میل لنگ خط انداخته ایا میشه با سنباده خط روی میل لنگ رو برداشت ؟ عمیق نیست.و ایا باید میل لنگ به سیقل بودن اول که مثل اینه هست برسه یا اگر یکم مات هم بشه جواب میده؟چون فقط یک یاتاقان خراب شده نمیخوام موتور رو کامل باز کنم ومیل لنگ رو تراش بدم ؟اگر مجبور به باز کردن موتور بشم ترجیه میدم میل لنگ رو عوض کنم تا تراش بدم .اگر عوض بشه جایی از موتور باید تراش بره یا نه؟ اگر شما روشی برای تعمیر سراغ دارید لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان. hi.gif

لینک به ارسال

نه نمیشه

اگر مات شده احتمالا نازک هم شده(باید تراشکار ساعت بنداز) و اگه یاطاقان بندازین و موتور رو جمع کنین ریسکش بالاست که جواب بده یا نه

به احتمال خیلی زیاد نمیشه

مکانیک چی گفته؟

لینک به ارسال

موتور رو هنوز باز نکرده از زیر کارتر باز کرده گفته ممکنه با سنباده جواب نده بهتره بازش کنی.نتیجه رو اعلام میکنم.

لینک به ارسال

با سلام

دیشب بنده سربالایی بسیار زیاد و شلوغی رو با ماشین رفتم تا اونجایی که بوی لنت ها کاملا دراومد (البته بوی لنت خیلی از ماشین ها دراومده بود) ، پس از رسیدن به نزدیکی محل مورد نظر و پارک کردن حدود 1ساعت (شایدم کمی بیشتر) وقتی که برای برگشت مجدد ماشین رو روشن کردم همچنان بوی لنت میومد و چراغ STOP روشن شد و چند مرتبه چشمک زد و بعد طی کمی مسافت خاموش شد

دوستان میتونن راهنمائی کنن که مشکلی هست یا نه؟

البته دیگه روشن نشد . . .

لینک به ارسال

سلام

بو به خاطر فشار به دیسک وصفحه است و وقتی تحت فشار میگیرن طبیعیه و چند روز طول میکشه تا بره

چراغ STOP تنها روشن شد یا با بوق هم بود؟ چراغ روغن؟ چراغ چک ؟ چراغ ترمز دستی؟ این ها هیچ کدوم روشن نشدن؟

احتمالا دمای موتور به صورت لحظه بعد استارت بالا بوده و چراغ STOP روشن شده(احتماله)

لینک به ارسال

سلام.من بعداز 4ماه پيش 206تيپ 2مدل 87 خريدم تو اولين سرعت بالا يعني 120 چراغ دياگ روشن شد و تا حالا ادامه داره سنسور - شمعها - واير -سرويس - فيلر- شستشوي سوزن و...همه كار كردم باز همينطوريه هي روشن ميشه بعداز چندثانيه يا يك دقيقه خاموش ميشه ديگه كلافه شدم .موتور ماشينمم كه نعره ميزنه اون موقعه ...تورو خدا راهنمايي كنيد كمكم كنيد ممنونم ...حالا هم رسيده به سنسور اكسيژن...يه دفعه يه 206جمع ميكردم بهترنبود.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری