khani

روشن شدن چراغ STOP ، چک(ENGINE CHECK) ، روغن، خطا های ثبت شده و دلایل انها

1,047 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام اقا من هر جا رفتم مکانیکی ، گفتن یاتاقان زده حالا میگن اگر یاتاقان ثابتها

باشه موتور کلا باید بیاد پایین وحد اقل 350 فقط دستمزده.اگر یاتاقان متحرک باشه

درجا عوض میکنه با قطعه 100 تومن میشه.حالا ماشینه من چراغ روغنش خاموشه وفقط صدا میده اونم اگر یکم دنده رو پر کنم.لطفا راهنمایی کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چراغ که چون مشکل پمپاژ روغن حل شد خاموش شده ولی ظاهرا(اینطور که به نظر میاد) یاتاقان ضعیف شده

دستمزد که گفتن برای باز و بست موتور کمی بالاست ولی نمیشه عدد تعیین کرد خصوصا وقتی تو شهرستان باشی، مجبوری پول رو بدی

به هر حال موتور باید باز بشه و ندید نمیشه نظر بدن و اگه میگن معلوم نیست، دروغ نمیگن

لینک به ارسال

بله با تشکر البته این قیمت تهرانه.حالا تعمیر که شد توضیح میدم.

لینک به ارسال

سلام اقا مجید این تعمیر کاری که گفتی میشه شماره تماسش رو بدی؟

لینک به ارسال

سلام

مال منم چراغش روشن ميشد بردم نمايندگي فيلتر روغن رو عوض كردند درست شد

موفق باشي

لینک به ارسال

سلام .موتور ماشینو باز کردیم و دیدیم ای داد بیداد از همونی که میترسیدم همون اتفاق افتاد .میلنگم رو خط انداخته .خلاصه بردم تراشکار ی که مورد اطمینان مکانیکم بود و خدایش هم کارش خوب بود.گفت اگه میلنگتو تراش بدم بعده چند وقت امکان بروز این مشکل دوباره هست بهتره یه میلنگ بگیری.یدونه میلنگ در حد صفر با کار کرد یک صدم گرفتم تست کرد میلنگو سایدگیشو کجی شو و مورد قبول تراشکار واقع شد گفت مال خودت بیست و پنج صدم سایدگی داشته .خلاصه یاتاق ها از قبیل ثابت متحرک .بغل یاتاق واشر موتور کامل.و اونایی که مربوط به موتور بود همشو تعویض کردم .الان هم در مرحله اب بندیه .یه روغن ارزون ریخت مکانیک گفت یه روز ماشینو برون فردا برو کل روغنتو از قبیل روغن موتور فیلتر روغن روغن گیربکس و روغن هیدرولیک تو عوض کن .و 2 روز دیگه بیار ببینم نشتی روغن اینا داره یا نه.خلاصه 600 تا هزاری خرج رو دستمون گذاشت .راستی داداش من شهرستانم تهران نیستم. و 140 تومن هزینه مکانیکیم شد.

چند تا سوال داشتم .

1-روغن گیربکس چی بریزم یه دفعه واسگازین 140 ریختم ماشین وقتی که سرد بود مثله دنده پیکان شده بود به زور دنده یک میافتاد تا ماشین گرم بشه و درست بشه.

2- وقتی که سویچ ماشینو باز میکنید ایا نشانگر چراغ روغن میاد رو امپر؟

مال من وقتی که سویچو باز میکنم نشانگر های .ایر بگ-ای بی اس-چراغ چک موتور-و باتری میاد .اگه ترمز دستی هم کشیده شده باشه اون رو هم نشون میده؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.و اونای که موتور کامل میخوان باز بکنن بین 400 تا 800 در نظر بگیرن البته بستگی به نوع مشکلش داره.و حد الامکان به نمایندگی ایرانخودرو نبرن البته اگر گارانتی داشته باشن قضیش جداست .من به شخصه کار بیرون و ترجیح میدم به مکانیک های ایرانخودرو.چند تا تازه کار جمع شدن میخوان هنوز گکار یاد بگیرن و تمرین روی ماشین های مردم میکنند و ما هم به خیال اینکه نمایندگیه و مطمئنه ماشینو میسپاریم و میریم.هم از لحاظ فنی سطحشون خوب نیست هم از لحاظ دستمزد که واویلاست.من یه دوستی داشتم گفت ماشینو برده بودیم نمایندگی وقتی که ترخیص کردیم سیم کشی ماشین اتیش گرفت.؟؟؟؟!!!!!. یه مکانیک خوب و ماهر بیرون پرسجو کنند چند جا نشون بدن ماشینو مطمئن شدن که ایراد از موتوره بعدا باز کنند.من برده بودم نمایندگی ایرانخودر گفت بیشتر از یه میلیون خرجت میشه .تقریبا دو برابر؟؟؟؟!!!!! و دوستان توجه کنند چون این مشکل واسم پیش اومده و تجربشو دارم میگم وگرنه خدا شاهده هدفم این نیست اینجا موعظه کنم وسایل که میگیرید حتما اورجینالشو بگیرید برای مثال من رینگ پیستون گرفته بودم به قیمت 22 تومن مکانیکم نگاه کرد گفت من این و صلاح نمیدونم فردا ماشینت به روغن سوزی افتاد از طرف من نبین و بردم اورجینالشو گرفتم 75 تومن .چون موتور باز شده حد الامکان وسایل خوب بگیرید که فردا واسه تون مشکل ساز و هزینه دوباره نشه .ما مخلصیم

لینک به ارسال

سلام .موتور ماشینو باز کردیم و دیدیم ای داد بیداد از همونی که میترسیدم همون اتفاق افتاد .میلنگم رو خط انداخته .خلاصه بردم تراشکار ی که مورد اطمینان مکانیکم بود و خدایش هم کارش خوب بود.گفت اگه میلنگتو تراش بدم بعده چند وقت امکان بروز این مشکل دوباره هست بهتره یه میلنگ بگیری.یدونه میلنگ در حد صفر با کار کرد یک صدم گرفتم تست کرد میلنگو سایدگیشو کجی شو و مورد قبول تراشکار واقع شد گفت مال خودت بیست و پنج صدم سایدگی داشته .خلاصه یاتاق ها از قبیل ثابت متحرک .بغل یاتاق واشر موتور کامل.و اونایی که مربوط به موتور بود همشو تعویض کردم .الان هم در مرحله اب بندیه .یه روغن ارزون ریخت مکانیک گفت یه روز ماشینو برون فردا برو کل روغنتو از قبیل روغن موتور فیلتر روغن روغن گیربکس و روغن هیدرولیک تو عوض کن .و 2 روز دیگه بیار ببینم نشتی روغن اینا داره یا نه.خلاصه 600 تا هزاری خرج رو دستمون گذاشت .راستی داداش من شهرستانم تهران نیستم. و 140 تومن هزینه مکانیکیم شد.

چند تا سوال داشتم .

1-روغن گیربکس چی بریزم یه دفعه واسگازین 140 ریختم ماشین وقتی که سرد بود مثله دنده پیکان شده بود به زور دنده یک میافتاد تا ماشین گرم بشه و درست بشه.

2- وقتی که سویچ ماشینو باز میکنید ایا نشانگر چراغ روغن میاد رو امپر؟

مال من وقتی که سویچو باز میکنم نشانگر های .ایر بگ-ای بی اس-چراغ چک موتور-و باتری میاد .اگه ترمز دستی هم کشیده شده باشه اون رو هم نشون میده؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.و اونای که موتور کامل میخوان باز بکنن بین 400 تا 800 در نظر بگیرن البته بستگی به نوع مشکلش داره.و حد الامکان به نمایندگی ایرانخودرو نبرن البته اگر گارانتی داشته باشن قضیش جداست .من به شخصه کار بیرون و ترجیح میدم به مکانیک های ایرانخودرو.چند تا تازه کار جمع شدن میخوان هنوز گکار یاد بگیرن و تمرین روی ماشین های مردم میکنند و ما هم به خیال اینکه نمایندگیه و مطمئنه ماشینو میسپاریم و میریم.هم از لحاظ فنی سطحشون خوب نیست هم از لحاظ دستمزد که واویلاست.من یه دوستی داشتم گفت ماشینو برده بودیم نمایندگی وقتی که ترخیص کردیم سیم کشی ماشین اتیش گرفت.؟؟؟؟!!!!!. یه مکانیک خوب و ماهر بیرون پرسجو کنند چند جا نشون بدن ماشینو مطمئن شدن که ایراد از موتوره بعدا باز کنند.من برده بودم نمایندگی ایرانخودر گفت بیشتر از یه میلیون خرجت میشه .تقریبا دو برابر؟؟؟؟!!!!! و دوستان توجه کنند چون این مشکل واسم پیش اومده و تجربشو دارم میگم وگرنه خدا شاهده هدفم این نیست اینجا موعظه کنم وسایل که میگیرید حتما اورجینالشو بگیرید برای مثال من رینگ پیستون گرفته بودم به قیمت 22 تومن مکانیکم نگاه کرد گفت من این و صلاح نمیدونم فردا ماشینت به روغن سوزی افتاد از طرف من نبین و بردم اورجینالشو گرفتم 75 تومن .چون موتور باز شده حد الامکان وسایل خوب بگیرید که فردا واسه تون مشکل ساز و هزینه دوباره نشه .ما مخلصیم

سلام دوست عزیز ببخشید من جواب میدم

درباره روغن ترمز شما باید یه روغن بگیرید که DOT4 باشه من خودم از یکی از دوستام که تو کار واردات روغن میگوئن هست میگیرم خیلی هم راضی هستم (جنس اصل هست) توتال هم هست که خود کمپانی گفته اصلش هم بگردین موجوده برای 1.4 لیتری همون 5000 خوبه 7000 عالیه

لینک به ارسال

ممنون از توضیح کاملت مجید عزیز و همچنین امیر جان

روغن پیشنهادی امیر خوب و معتبره ولی احتمال اینکه تو شهر های دیگه پیدا بشه کمه برای همین از روغن گیربکس ESSO قابل تهیه از نمایندگی ها ایساکو و ایرانخودرو استفاده کنین

با باز کردن سوئیچ چراغ روغن روشن نمیشه و چراغ ترمز دستی هم وقتی بالا باشه روشن میشه

لینک به ارسال

خواهش میکنم

درسته

راستی یه اشتباهی شده من به صورت اشتباه نوشتم روغن گیرباکس باید مینوشتم : روغن ترمز

لینک به ارسال

aval motmaen bashin ke filtere dorosto hesabi bahe badan rogan motoretuno chek konid

فارسی:

اول مطمئن بشین که فیلتره درست حسابی باشه بعدا روغن موتورتون رو چک کنین

مدیریت: دوست عزیز ضمن عرض خوشامدگویی، لطفا مطابق با قوانین انجمن از زبان فارسی برای ارسال نوشته ها استفاده کنید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری