khani

روشن شدن چراغ STOP ، چک(ENGINE CHECK) ، روغن، خطا های ثبت شده و دلایل انها

1,090 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، NAKOOT گفته است :

درود

دوستان ۲۰۶ من یه مشکلی داره که دیگه به مرز جنون رسونده من رو! :|

چراغ روغن و STOP توی ترافیک و وقتی ماشین گرم باشه روشن می‌شه. این تاپیک رو خوندم خیلی‌ها گفتن پایه فیلتر عوض بشه اوکی می شه.

من روغن رو عوض کردم، پایه فیلتر رو عوض کردم، در فیلتر رو به دفعات با نمونه اصلی، فیلتر رو بارها! اویل پمپ، فشنگی و سوکت رو هم ۳ روز پیش عوض کردم ولی هنوز این مشکل وجود داره!

دیگه کلافم کرده واقعا.

جالب اینه بگیر نگیر داره، گاهی تو این شرایط روشن می شه و گاهی نه.

به دادم برسید. :(

سلام

پایه فیلتر روغن چه ارتباطی به چراغ stob داره 

اون سنسور فشار روغنه که معمولا خراب میشه که امکانش کمه

دیاگ بزنید خطا شاید ثبت شده 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، NAKOOT گفته است :

درود

دوستان ۲۰۶ من یه مشکلی داره که دیگه به مرز جنون رسونده من رو! :|

چراغ روغن و STOP توی ترافیک و وقتی ماشین گرم باشه روشن می‌شه. این تاپیک رو خوندم خیلی‌ها گفتن پایه فیلتر عوض بشه اوکی می شه.

من روغن رو عوض کردم، پایه فیلتر رو عوض کردم، در فیلتر رو به دفعات با نمونه اصلی، فیلتر رو بارها! اویل پمپ، فشنگی و سوکت رو هم ۳ روز پیش عوض کردم ولی هنوز این مشکل وجود داره!

دیگه کلافم کرده واقعا.

جالب اینه بگیر نگیر داره، گاهی تو این شرایط روشن می شه و گاهی نه.

به دادم برسید. :(

شما دقیقا همه این کار ها انجام نشده عجیبه !

مشکل اصلی باید از اویل پمپ باشه !  سنسور ها هم چه مارکی انداختی ؟

لینک به ارسال

سلام دوستان محترم.وقت شما بخیر

از دیروز چراغ چک ماشین موقت روشن میشه،بعد بلافاصله تمام عقربه های کیلومتر میفته پایین ولی ماشین بدون هیچ مشکلی حرکت می کنه

بعد چراغ چک خاموش میشه و همه چیز طبیعی میشه.ممنون میشم راهنماییتون و بفرمایید

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام دوستان محترم.وقت شما بخیر

از دیروز چراغ چک ماشین موقت روشن میشه،بعد بلافاصله تمام عقربه های کیلومتر میفته پایین ولی ماشین بدون هیچ مشکلی حرکت می کنه

بعد چراغ چک خاموش میشه و همه چیز طبیعی میشه.ممنون میشم راهنماییتون و بفرمایید

معمولا این ایراد برقی از دزدگیر و سوکت اون به وجود میاد

سوکت پشت امپر یا سوکت های ecuهم اگر شکستگی یا آب خوردگی داشته باشن این ایراد بروز میکنه

تقریبا ۳ ماه ماشین خودم اینجوری میشد که تمام سیمکشی ecuو bsiرو چک کردیم تا مشکل رفع شد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

معمولا این ایراد برقی از دزدگیر و سوکت اون به وجود میاد

سوکت پشت امپر یا سوکت های ecuهم اگر شکستگی یا آب خوردگی داشته باشن این ایراد بروز میکنه

تقریبا ۳ ماه ماشین خودم اینجوری میشد که تمام سیمکشی ecuو bsiرو چک کردیم تا مشکل رفع شد

تشکر حمید خان 

با دیاگ دقیق مشخص نمیشه؟

چون وقتی میگن تمام سیم کشی و چک کردیم یعنی پول بی اندازه از آدم می گیرن.راه چاره ای نداره؟

لینک به ارسال
در 34 دقیقه قبل، Mohammad1990 گفته است :

تشکر حمید خان 

با دیاگ دقیق مشخص نمیشه؟

چون وقتی میگن تمام سیم کشی و چک کردیم یعنی پول بی اندازه از آدم می گیرن.راه چاره ای نداره؟

مشکل من که با دیاگ حل نشد.یعنی چیزی داخل دیاگ نشون داده نمیشد

من خودم همه ی سوکت های bsiو ecu رو چک کردم چون کسی بیرون سر در نمیاورد ایراد از کجاست.

شما اگه دزدگیر داری کاملا از سیمکشی ماشین جداش کن ببین مشکلت رفع میشه اگه نشد برو سراغ مواردی که گفتم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام اساتید عزیز و گرامی انجمن پژو 206

بنده یه دونه تیپ 2 مدل 91 دارم که بعد از 98هزار تا کارکرد یه مشکلی واسم پیش اومده. میشه راهنماییم کنید . خیلی نگرانم کرده.

گاهی اوقات (همیشه نه) توی حرکت وقتی یهو ماشین رو تخته کنم ، چراغ چک روشن میشه و دور موتور و سرعت میفته و ماشین خاموش میشه ،

اگه همون موقع ماشین روشن کنم ماشین گاز نمیخوره اما اگه بعد 2 دقیقه ماشین رو روشن کنم ماشین بدون مشکل کار میکنه اما چراغ چک معم.لا تا 3 روز روشنه بعد خاموش میشه.

بعضی وقتا هم که ماشین رو روشن میکنم ، دور موتور یکم میره بالا تو حالت در جا و وقتی میخوام حرکت کنم ماشین بیش از حد گاز میخوره ، طوری که انگار شتاب ماشین بیشتر شده ( با کوچکترین اشاره ای ماشین میپره) اما کارکرد ماشین اصلا درست نیست.

امروز بردم ماشین رو دستگاه زدن گفت ارور ای سی یو هست از قسمت دریچه گاز و تعمیرکار گفت باید ای سو یو عوض کنم ؟؟؟  واقعا نیاز به تعویض ای سی یو هست ؟؟؟

میشه راهنماییم کنید ؟؟؟

یعنی هیچ ربطی به دریچه گاز نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، ho3in گفته است :

بنده یه دونه تیپ 2 مدل 91 دارم که بعد از 98هزار تا کارکرد یه مشکلی واسم پیش اومده. میشه راهنماییم کنید . خیلی نگرانم کرده.

گاهی اوقات (همیشه نه) توی حرکت وقتی یهو ماشین رو تخته کنم ، چراغ چک روشن میشه و دور موتور و سرعت میفته و ماشین خاموش میشه ،

اگه همون موقع ماشین روشن کنم ماشین گاز نمیخوره اما اگه بعد 2 دقیقه ماشین رو روشن کنم ماشین بدون مشکل کار میکنه اما چراغ چک معم.لا تا 3 روز روشنه بعد خاموش میشه.

بعضی وقتا هم که ماشین رو روشن میکنم ، دور موتور یکم میره بالا تو حالت در جا و وقتی میخوام حرکت کنم ماشین بیش از حد گاز میخوره ، طوری که انگار شتاب ماشین بیشتر شده ( با کوچکترین اشاره ای ماشین میپره) اما کارکرد ماشین اصلا درست نیست.

امروز بردم ماشین رو دستگاه زدن گفت ارور ای سی یو هست از قسمت دریچه گاز و تعمیرکار گفت باید ای سو یو عوض کنم ؟؟؟  واقعا نیاز به تعویض ای سی یو هست ؟؟؟

میشه راهنماییم کنید ؟؟؟

اصلا شما اعتنا نکن به حرف اون.به همین راحتی که نمیشه رای صادر کرد.شاید مشکل از خود دریچه گازه

ببر یه جای دیگه دریچه رو تمیز کنن و چک کنن.

اگه مشکل باز هم بود با یه دریچه دیگه تعویض کنید

بعد هم میتونی ای سی یو رو مجدد برنامه ریزی کنی لازم  به تعویض نیست

تعویض ای سیو آخرین مرحله اس که مشکل خیلی حاد باشه.اونم تازه خیلیا عوض نمیکنن

میشه بازش کرد و آی سی خراب   رو تعویض کرد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، ho3in گفته است :

میشه راهنماییم کنید ؟؟؟

شما اول بروی جایی که دیاگش به روز اخرین ورژن ecu  را بریز ببین شرایطت چطور میشه .

دریچه باز کن ببین از بیرون مشخصه ببین کثیف نشده جرم نگرفته باشه

تمامی سیم ها از سوکت اصلی ecu  را چک کن ببین جایی خراشیدگی قطعی نداشته باشه

با اسپری کنتاکت شور حتما پایه های سوکت ecu  را تمیز کن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، ho3in گفته است :

میشه راهنماییم کنید ؟؟؟

سلام دوست عزیز منم با اقا حمید و امین موافقم نمیشه به خاطر حدسیات یه مکانیک ecu رو عوض کرد ایرادات سیمکشی و تمیز کردن سوکتها فعلا کمخرجترین کاریه که میتونید بکنید یه اسپری ضد رسوب مثل wd400 -wd40 یا ناهید چرب بخرید سوکتهای ecu و اونهایی که دم دسته رو باز کنید اسپری بزنید یا از یه باطریساز کمک بگیرید و سوکتهایی که زیر هواکش و در نقاطی هستن که دسترسی بهشون سخته و سوکت دریچه گازو اسپری کنید اگه برطرف نشد پیش یکی برید که قطعه تست داشته باشه بندازید رو ماشین اگه ایراد برطرف شد بعد ecu رو تعمیر یا تعویض کنید

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری