khani

روشن شدن چراغ STOP ، چک(ENGINE CHECK) ، روغن، خطا های ثبت شده و دلایل انها

1,091 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام 
امروز به مشکلی بر خوردم برام عجیب و کمی نگران کننده بود 
شیب پارکینگ خونه یخ زده بود هنگام بالا امدن ی مقداری ماشین بکسبات کرد و دور چرخ بالا رفت همزمان چراغ ایربگ استپ و ای بی اس روشن شدن ماشین خاموش و روشن کردم چراغ ایربگ واستپ خاموش شدن و چراغ ای بی اس با کمی تاخیر بیشتر 
قبلا هم ی بار دیگه مشابه این مشکل داشتم البته چراغ ایربگ و ای بی اس فقط روشن شدن ماشین سمت راننده روی جک بود ماشین رو لازم بود روشن کنم برای چک کردن بعد از روشن شدن این چراغ ها روشن شدن و بعد از پایین اوردن از روی جک خاموش شدن 
برام سوال شده و کمی نگرانم کرده این موضوع خصوصا امروز 
ممنون میشم راهنماییم کنید 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/11/11, 11:33:46، Dariush-Es گفته است :

با سلام 
امروز به مشکلی بر خوردم برام عجیب و کمی نگران کننده بود 
شیب پارکینگ خونه یخ زده بود هنگام بالا امدن ی مقداری ماشین بکسبات کرد و دور چرخ بالا رفت همزمان چراغ ایربگ استپ و ای بی اس روشن شدن ماشین خاموش و روشن کردم چراغ ایربگ واستپ خاموش شدن و چراغ ای بی اس با کمی تاخیر بیشتر 
قبلا هم ی بار دیگه مشابه این مشکل داشتم البته چراغ ایربگ و ای بی اس فقط روشن شدن ماشین سمت راننده روی جک بود ماشین رو لازم بود روشن کنم برای چک کردن بعد از روشن شدن این چراغ ها روشن شدن و بعد از پایین اوردن از روی جک خاموش شدن 
برام سوال شده و کمی نگرانم کرده این موضوع خصوصا امروز 
ممنون میشم راهنماییم کنید 

سلام

کاملا طبیعیه و نشان از سلامت سنسورهای ABS چرخ ها داره!

این خطا زمانی پیش میاد که حداقل یکی از سنسورهای عمل نکنه! 

دقیقا وقتی روی جک ماشین رو حرکت میدین یا روی برف هرزگردی میکنه؛ در واقع یکی دو تا سنسور عمل میکنن و بقیه عمل نمیکنن و سیستم حس میکنه خراب شدن....

با حرکت هر چهار چرخ و عمل کردن همه سنسورها خود به خود درست میشه....

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان.امروزدرحال حرکت ناگهان چراغ چکع روشن شد و یه بوق زد بعد ۵ ثانیه خاموش شد.توی کارکرد ماشین هم تاثیری نداشت.وقت نکردم برم دیاگ بزنم .مشکل حاده به نظرتون؟

ویرایش شده در توسط Hamid00560

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام دوستان.امروزدرحال حرکت ناگهان چراغ چکع روشن شد و یه بوق زد بعد ۵ ثانیه خاموش شد.توی کارکرد ماشین هم تاثیری نداشت.وقت نکردم برم دیاگ بزنم .مشکل حاده به نظرتون؟

سلام

احتمالا مشکل از بنزین بوده! 

اگه دیگه تکرار نشد خیلی جدی نگیرش....

هم وقتت رو میگیره هم پول هم اعصاب....

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/11/16, 10:15:59، !Mehdi گفته است :

سلام

کاملا طبیعیه و نشان از سلامت سنسورهای ABS چرخ ها داره!

این خطا زمانی پیش میاد که حداقل یکی از سنسورهای عمل نکنه! 

دقیقا وقتی روی جک ماشین رو حرکت میدین یا روی برف هرزگردی میکنه؛ در واقع یکی دو تا سنسور عمل میکنن و بقیه عمل نمیکنن و سیستم حس میکنه خراب شدن....

با حرکت هر چهار چرخ و عمل کردن همه سنسورها خود به خود درست میشه....

ممنون تا بحال بهش دقت نکرده بودم از نظر عمل کرد 4 سنسور فقط ی بلر سنسور ABS خراب بود که گیربکس روی حالت اکو میرفت 

والا سمت راننده رو بردم روی جک روشن شده ولی سمت شاگرد نشد 

یبار هم شیطونی کردم ماشین روی جک گاز دادم بعد از ی سرعتی کیلومتر ماشین قطع شد و دوباره وصل شد 

نمیدوم فکر کنم روی 160 بود البته ماشین رو هم توی جاده ی چند باری گاز دادم ولی بیشتر  از 160 گاز نمیخورد نمی دونم سرعت 207 اتوماتیک روی چند محدود کردن 

لینک به ارسال

سلام دوستان. روز بخیر. چند وقت پیش به دلیل نشت روغن هیدرولیک روی دینام  مجبور به تعویض دینام شدم. مشکلات خطای دینامم بر طرف شد تا اینکه چند وقتیه بعضی اوقات وقتی نور بالا میزنم یهو برق ماشین یه لحظه قطع میشه و خطاهای مختلف ABS و ایربگ و ترمز و ایموبیلایزر میزنه. شکم به کام 2000 بود ولی دیروز که رفتم دیاگ زدم دیدم خطای دائم دینامه و پیام زیر در لیست خطاها ظاهر میشه

Alternator charge information.short circuit to earth. (code=P1527)

ایراد از کجاست؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، iman620275 گفته است :

سلام دوستان. روز بخیر. چند وقت پیش به دلیل نشت روغن هیدرولیک روی دینام  مجبور به تعویض دینام شدم. مشکلات خطای دینامم بر طرف شد تا اینکه چند وقتیه بعضی اوقات وقتی نور بالا میزنم یهو برق ماشین یه لحظه قطع میشه و خطاهای مختلف ABS و ایربگ و ترمز و ایموبیلایزر میزنه. شکم به کام 2000 بود ولی دیروز که رفتم دیاگ زدم دیدم خطای دائم دینامه و پیام زیر در لیست خطاها ظاهر میشه

Alternator charge information.short circuit to earth. (code=P1527)

ایراد از کجاست؟

این خطا به معنی اتصال کوتاه در مدار دینام هست که ممکنه اسیب دیده باشه .باید دینام چک بشه .درکل اتصال کوتاه یا short circuit به معنی یه ارتباط بین دو قطعه یا سیم یا مدار با ولتاژ متفاوته که باعث میشه به مدار اسیب وارد بشه و گرما یا ذوب شدن و یا حتی انفجار مدار رو باعث میشه.شما حتما دینام رو چک کن بعدش سیم هایی که دینام به جاهای دیگه متصل میشه

لینک به ارسال

سلام. وقتتون بخیر

ی مشکل دارم که اگه ماشین سرد باشه و روشن کنم و وایساده باشم  دور موتور رو ببرم رو20ویا حرکت کنم با دنده یک و دو با دور موتور20و30چراغ چک روشن  میشه اما اگه چند دقیقه بزارم ماشین خودش گرم بشه بعد گاز بدم و یا حرکت کنم چراغ چک روشن نمیشه .کسی میدونه علتش چی هست؟

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Ramazantaky گفته است :

سلام. وقتتون بخیر

ی مشکل دارم که اگه ماشین سرد باشه و روشن کنم و وایساده باشم  دور موتور رو ببرم رو20ویا حرکت کنم با دنده یک و دو با دور موتور20و30چراغ چک روشن  میشه اما اگه چند دقیقه بزارم ماشین خودش گرم بشه بعد گاز بدم و یا حرکت کنم چراغ چک روشن نمیشه .کسی میدونه علتش چی هست؟

سلام

وقت شما هم بخیر

دیاگ زدید؟

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

سلام

وقت شما هم بخیر

دیاگ زدید؟

نه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری