khani

روشن شدن چراغ STOP ، چک(ENGINE CHECK) ، روغن، خطا های ثبت شده و دلایل انها

1,079 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام اقا 206 من دیروز چراغ روغن وstop روشن شد.رفتم روغن وفیلتر رو عوض کردم اما اول برای 2 دقیقه خوب بود یکم که گازش دادم دوباره چراغش روشن شد.چه کار کنم؟ لطفا کمک کنید. :oops:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

سطح روغن چقدره؟ چه روغنی ریختین؟ فیلتر رو درست جا زد؟ از جایی نشت نکرده؟ دور مخزن فیلتر رو چک کنین

لینک به ارسال

سلام اول چراغ روشن شد بعد رفتم تعویض روغنی.سطح روغن درسته تمام مربعها کامل هست.

روغن توتال 20w50 فلیتر هم روغن نداده .حجم روغن هم تا بالای پلاستیک سفیده گیج روغن هست.نباید موتور رو با گازوئیل می شستم؟گاز که میدم صدای موتور هی عوض میشه خاموش کردم گزاشتم کنار از پمپ روغن نباشه؟فکر کنم داره یک خرج حسابی میزاره.

لینک به ارسال
سلام اول چراغ روشن شد بعد رفتم تعویض روغنی.سطح روغن درسته تمام مربعها کامل هست.

روغن توتال 20w50 فلیتر هم روغن نداده .حجم روغن هم تا بالای پلاستیک سفیده گیج روغن هست.نباید موتور رو با گازوئیل می شستم؟گاز که میدم صدای موتور هی عوض میشه خاموش کردم گزاشتم کنار از پمپ روغن نباشه؟فکر کنم داره یک خرج حسابی میزاره.

چه جور صدایی؟ با افزایش دور شدید میشه؟

اولین بار دقیقا چه موقعی چراغ روشن شد؟

اویل پمپ بعیده خراب بشه، عمر این قطعه و زنجیرش خیلی بالاست ولی استثنا هم پیش میاد همیشه

روغن قبلی اگه رسوب کرده باشه یا همچین مشکلی(خرابی فیلتر قبلی و..) احتمال آسیب به اویل پمپ هست ولی بازم میگم بعیده

لینک به ارسال

با افزایش گاز صدا بیشتر میشه تق تق ضعیف .فکر کنم با شستن موتور خوب بشه.نظرتون چیه؟

لینک به ارسال

صدای اسبک سوپاپ ها رو که اشتباه نگرفتین باهاش؟ از زیر درب سوپاپ کمی صدا بیاد طبیعیه

ولی چراغ روشن شدن طبیعی نیست!

فشنگی روغن زیر فیلتر نصب شده اگه فیش و اتصالات اون مشکل نداشته باشه و روغن هم هیچ مشکلی نداشته باشه و فیلتر هم سالم باشه، احتمالا مشکل اویل پمپ هست

ولی قبلش حتما به یک مکانیک مجرب مراجعه کنین و مشورت بگیرین، شاید نکته پنهادی وجود داشته باشه که بنظر ما نیاد

لینک به ارسال

سلام دیروز رفتم تعمیرگاه وبعد از چک کردن وتمیز کردن محفظه داخل فیلتر از زیر ماشین پمپ روغن رو باز کرد ویک توری داشت که با اسپری انژکتور شو تمیز کردواز بالا هم در موتور رو باز کرد وبا بنزین تمیز کاری کردو بست و درست شد 50 تومان هم گرفت 5 ساعت هم وقت گذاشت.حالا صدای تق تق تو موتور با گاز دادن یک لحظه میاد واز بین میره فکر کنم یاتاقان باشه.اما ضعیف باید چه کار کنم؟

لینک به ارسال

نگفتین محل دقیق صدا مشخصه یا نه؟

چراغ دیگه روشن نشد؟

نه یاطاقان نزده، مگه روغن قبلی مشکل خاصی داشت؟

صدای یاطاقان زدن شدیده و دائما میاد نه تو دور خاص

لینک به ارسال

سلام چراغ دیگه خاموش شد روغن خیلی کثیف بود.به نظر صدا از داخل موتور باشه.من الان 2 روزه که دارم باش میچرخم ولی صدا همونه وعوض نشده.توری زیر oil pump جرم گرفته بود روغن نمیکشید .میشه یاتاقان ضعیف زده باشه؟یا اصلا اگر یاتاقان بزنه دیگه راه

نمیره؟

لینک به ارسال

عجب

روغن چی میریختین توش؟

اگه توری اویل پمپ خیلی گرفته شده بود احتمال اینکه یاطاقان ضعیف شده باشه هست

ولی از نظر من بعیده... مگه اینکه اوضاع خیلی خراب شده باشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری