مهدي

اموزش تعویض لامپ چراغ اِستُپ- STOP (ترمز)

17 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

چراغ نوشته STOP روشن نمیشه؟

از کی اینطور شد؟

الان تو ذهنم نیست ولی به نظرم تو حالت های عادی و استارت زدن چراغ روشن نمی شد، میشد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام,

اگر منظورتون چراغ پشت امپر باشه که اون چراغ STOP موقع استارت 3-4 ثانیه روشنه بعد خاموش میشه (مال ما که اینطوریه)

ولی فکر کنم منظور شما چراغ ترمز باشه. که احتمالا چراغش سوخته.

لینک به ارسال

سلام

ببخشيد كه ننوشتم چراغ استپ عقب خودرو (سمت راننده) موقع ترمز زدن روشن نميشه ؟ تيپ3

لطفا در خصوص روش تعويض لامپ و يا دليل اين اشكال راهنمايي فرماييد. باتشكر

لینک به ارسال
سلام

ببخشيد كه ننوشتم چراغ استپ عقب خودرو (سمت راننده) موقع ترمز زدن روشن نميشه ؟ تيپ3

لطفا در خصوص روش تعويض لامپ و يا دليل اين اشكال راهنمايي فرماييد. باتشكر

آهان :mrgreen:

لامپش سوخته و باید تعویضش کنین

لامپ ترمز 2 کانتاکت

از این تاپیک برای تعویض لامپ میتونین استفاده کنین:

206-f17/206-t60.html

لینک به ارسال

سلام من یه سوال داشتم: چراغ ترمز عقب شاگرد من بعضی وقتها روشن نمیشه. اولش فکر کردم چراغ یا فیوزش سوخته ولی یه بار که داشتم پارک میکردم از تو شیشه مغازه دیدم جفتشون روشن شده. به نظر شما ممکنه از کجا اتصالی کرده باشه؟ دوستم ندارم ببرم بیرون چون ماشین قبلیمو که مشابه همین مشکلو داشت بردم به جای اینکه فیوزشو عوض کنه کل سیمارو لخت کرد و بهم اتصال داد خلاصه یه افتضاحی شده بود که رو هر سرعت گیر قطع و وصل میشد تا آخرش که فروختمش همین مشکلو داشت، دوست دارم این دفعه خودم عیبشو بفهمم و خودم رفعش کنم . ممنونمhappy.gif

لینک به ارسال
سلام من یه سوال داشتم: چراغ ترمز عقب شاگرد من بعضی وقتها روشن نمیشه. اولش فکر کردم چراغ یا فیوزش سوخته ولی یه بار که داشتم پارک میکردم از تو شیشه مغازه دیدم جفتشون روشن شده. به نظر شما ممکنه از کجا اتصالی کرده باشه؟ دوستم ندارم ببرم بیرون چون ماشین قبلیمو که مشابه همین مشکلو داشت بردم به جای اینکه فیوزشو عوض کنه کل سیمارو لخت کرد و بهم اتصال داد خلاصه یه افتضاحی شده بود که رو هر سرعت گیر قطع و وصل میشد تا آخرش که فروختمش همین مشکلو داشت، دوست دارم این دفعه خودم عیبشو بفهمم و خودم رفعش کنم . ممنونمhappy.gif

بنده هم همین مشکل رو دارم. مشکل از جای لامپ ها هست که اتصال خوبی با خود لامپ برقرار نمیکنه.

میتونید لامپ رو باز کنید, بعد 2 تا ورقه فلزی ته جا لامپی میبینید. اونارو با پیچ گوشتی یکم بدید بالا و روش رو هم با پیچ گوشتی خراش بدید.

اگر نتونستید احتمال زیاد خودم امروز باز کنم بگید که از مراحل کار عکس بگیرم.

لینک به ارسال

بنده هم همین مشکل رو دارم. مشکل از جای لامپ ها هست که اتصال خوبی با خود لامپ برقرار نمیکنه.

میتونید لامپ رو باز کنید, بعد 2 تا ورقه فلزی ته جا لامپی میبینید. اونارو با پیچ گوشتی یکم بدید بالا و روش رو هم با پیچ گوشتی خراش بدید.

اگر نتونستید احتمال زیاد خودم امروز باز کنم بگید که از مراحل کار عکس بگیرم.

دستتون درد نکرده. اگه براتون زحمتی نیست خیلی عالی میشه که تصویری مراحلشو ببینم و یاد بگیرم و از همه مهمتر بتونم انجام بدم. مرسی happy.gif

لینک به ارسال

سلام دوستان من یه سری عکس گرفتم البته کیفیتش پایینه از رو فیلم گرفتم میذارم شاید خوب باشه

http://upload.tinsonline.com/uploads/khatar aghab 206.jpg

لینک به ارسال

سلام,

اول این خار رو باز کنید:

74zni33uonleb3zs5f.jpg

بعد از گوشه موکت بکشید تا این که پشت چراغ معلوم بشه.

حالا این مهره رو باز کنید:

zct4xnndo53y8on89qsd.jpg

چراغ رو از بیرون بالا و پایین کنید تا شل بشه و کمی به بیرون بکشید تا سوکت هم با چراغ به بیرون بیاد و برای جدا کردنش راحت باشید.

oc4vkcznsoxiwm0vdp5.jpg

اگر دیدید چراغ بیرون نمیاد همون پشت وقتی مهره رو باز کردید سوکت رو هم جدا کنید.

بعد از کشیدن سوکت چراغ جدا میشه.

حالا این مهرو فلزی وسط رو باز کنید:

zjn06zcue340e28o8ju6.jpg

وقتی مهره باز شد از کناره های قاب مشکی بگیرید و به بیرون بکشید تا لامپ ها و جا لامپی ها در بیاد:

ror1muh8z49az6mk2dlt.jpg

لامپ پایینی که 2 کنتاکت هم هست مربوط به ترمز هست. لامپ نارنجی مربوط به فلاشر و راهنما و لامپ سمت چب هم برای دنده عقب. البته اینبار برای ما لامپ سوخنه بود اما قبلا ارتباط الکتریکی خوب برقرار نمیشد.

برای در اوردن لامپ اون رو کمی به پایین فشار بدید و به سمت راست (خلاف عقربه های ساعت) بچرخونید و سپس در بیارید.

حالا کنتاکت هارو میبینید که به شکل زیر هستند:

eeuegp9em6785i49aod0.jpg

روشون که حالت سیاهی و زنگ پیدا کرده رو با سمباده یا پیچ گوشتی یا هر چیز دیگه ای خراش بدید تا دوباره براق بشه. اگر کامل براق نشد مهم نیست در حد تمیز شدن کافیه.

حالا یک پیچ گوشتی زیرشون بندازید و به بالا فشار بدید تا بالا بایستن:

vhbrw3wqag6e0xwohlx7.jpg

حالا لامپ ها رو جا بزنید.

برای جا زدن لامپ, کنار لامپ 2 تا زبونه میبینید که یکی پایین تر از دیگری هست. زبونه پایین تر باید به سمت پایین و زبونه بالا تر باید به سمت بقیه لامپ ها (لامپ فلاشیر و دنده عقب) باشه.

حالا مراحل باز کردن رو به صورت برعکس برید و چراغ رو ببندید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری