moretex78

سر و صدای غیر عادی از چرخ ها

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

220 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

206 تيپ 2 مدل 82 دارم . وقتيكه پدال ترمز را فشار مي دهم صداي تق تق از پشت خودرو شنيده ميشه ( يعني هر ضربه اي كه به پدال ترمز مي زنم يك صداي تق شنيده مي شود . مشكل از كجا ميتونه باشه ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز یه جک بزن قسمت عقب ماشین طوری که ژامبون ها (بازوهای نگهدارنده چرخ) آزاد باشن بعد با دستتون لاستیک رو به سمت خودتون و داخل تکون بدید ببینید لقی نداره ، اگه داره بلبرینگ ژامبون خراب شده یا خود مندل عقب سائیدگی پیدا کردن . اگه که نتیجه نگرفتید کاسه ترمز رو باز کنید ببینید لنتها بر اثر از دست دادن خاصیت فنر ها بازی اضافی ندارن یا اینکه منگنه لنتها از روی کفشک باز نشده . موفق باشید .

لینک به ارسال
با سلام

206 تيپ 2 مدل 82 دارم . وقتيكه پدال ترمز را فشار مي دهم صداي تق تق از پشت خودرو شنيده ميشه ( يعني هر ضربه اي كه به پدال ترمز مي زنم يك صداي تق شنيده مي شود . مشكل از كجا ميتونه باشه ؟

salam.gifدوست عزیزلبه های کفشکهای ترمزسایدگی پیداکرده کفشکهارابازکنید یاتعویض درصورت سالم بودن لنت کفشکهالبه های کفشکهاازسمت پایین جوشکاری کنیدوباسنگ جت بتراشیدمکانیک های ماهراین لقی راتوسط سیم نازک پرمیکنندبرای اطمینان وتست هم میتوانید باکمی کشیدن ترمزدستی وحرکت کردن وترمزکردن بایداین صدارفع بشه وگرنه مشکل جای دیگری است

لینک به ارسال
با سلام

salam.gifدوست عزیزلبه های کفشکهای ترمزسایدگی پیداکرده کفشکهارابازکنید یاتعویض درصورت سالم بودن لنت کفشکهالبه های کفشکهاازسمت پایین جوشکاری کنیدوباسنگ جت بتراشیدمکانیک های ماهراین لقی راتوسط سیم نازک پرمیکنندبرای اطمینان وتست هم میتوانید باکمی کشیدن ترمزدستی وحرکت کردن وترمزکردن بایداین صدارفع بشه وگرنه مشکل جای دیگری است

سلام

من هم دقیقا همچین مشکلی داشتم. فکر کنم وقتی لنت های عقب رو تعویض کردم این جوری شد. think.gif اولش خیلی رو مخم بود. ماشین من این جوری شده بود که بعد از هر بار دنده عقب، وقتی به سمت جلو می رفتم، با اولین ترمز صدا تق می داد. هر از چند گاهی هم بعد از هر ترمز شدید صدای تق می آمد

تعمیرکار گفت از ژامبون ها می تونه باشه. ولی بی خیلال شدم. قیمت تعویض بالا بود. .... بعد از مدتی درست شد و دیگه هیچ صدایی نداد 15.gif

لینک به ارسال
با سلام

سلام

من هم دقیقا همچین مشکلی داشتم. فکر کنم وقتی لنت های عقب رو تعویض کردم این جوری شد. think.gif اولش خیلی رو مخم بود. ماشین من این جوری شده بود که بعد از هر بار دنده عقب، وقتی به سمت جلو می رفتم، با اولین ترمز صدا تق می داد. هر از چند گاهی هم بعد از هر ترمز شدید صدای تق می آمد

تعمیرکار گفت از ژامبون ها می تونه باشه. ولی بی خیلال شدم. قیمت تعویض بالا بود. .... بعد از مدتی درست شد و دیگه هیچ صدایی نداد 15.gif

به نظرخودت بعدازرگلاژکردن سیم ترمزدستی (سفت کردن)رفع عیب نشده؟؟؟raghs.gif

لینک به ارسال

البته ممکنه بارگلاژشدن اتوماتیک هم حل بشه بدین شکل که شمابعدازهربازترمززدن درحالت دنده عقب کفشکهابه شکل اتوماتیک به اندازه مقدارلنت استفاده رگلاژمیشوند

لینک به ارسال
البته ممکنه بارگلاژشدن اتوماتیک هم حل بشه بدین شکل که شمابعدازهربازترمززدن درحالت دنده عقب کفشکهابه شکل اتوماتیک به اندازه مقدارلنت استفاده رگلاژمیشوند

ظاهرا همینجوره که شما گفتید و لنت های ترمز عقب با یک مدت دنده عقب و جلو کردن و ترمز کردن به صورت اتوماتیک رگلاژ شد. یادم می آید تعمیرکار گفت از ژامبون هاست و این جور حرف ها! خوب شد الکی پول خرج نکردم. ولی به هر حال درست شد. happy.gif

لینک به ارسال

سلام به دوستان

چند وقته که توی دست انداز که میزنم یه صدای تق تق از چرخ عقب سمت راننده میاد بردم جلو بند 70000 تومن کمک عقب واسش عوض کرد درست نشد میخواستم ببینم کسی میدونه صدای چیه؟ Komak.gifدیگه سرمو برده 107.gif

لینک به ارسال
سلام به دوستان

چند وقته که توی دست انداز که میزنم یه صدای تق تق از چرخ عقب سمت راننده میاد بردم جلو بند 70000 تومن کمک عقب واسش عوض کرد درست نشد میخواستم ببینم کسی میدونه صدای چیه؟ Komak.gifدیگه سرمو برده 107.gif

داخل صندق هرچی هست خالی کن زاپاس ومتالغاتش روهمینطوربعددوباره تست کن ببین بازصداداره ؟

لینک به ارسال

سلام

الان دوروزه احساس میکنم چرخ جلو سمت راننده مشکل داره.آخه یه صدایی میده مثل زمانی که از روی این شکاف های آسفالت توی خیابان ها پشت سر هم رد میشیم.

اول فکر کردم چیزی به لاستیک چسبیده ،ولی بنظر میاد پار روی کلاچ میگزارم بدون اینکه فشار بدم غیژ غیژ میکنه.

مشکل از چی میتونه باشه؟V8

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری