moretex78

سر و صدای غیر عادی از چرخ ها

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

215 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام به همه اعضاي سايت تخصصي 206 و آرزوي سالي خوش براي همگي مخصوصا دوستان خوبم 206 و amir

من يه 206 تيپ دو مدل 86 دارم كه دو ماهه خريدمش.تقريبا از يكماه پيش وقتي با سرعت كم باهاش راه ميرم(مثلا بين 20 تا 40تا) از زير گلگير جلو سمت راننده يه صدايي شبيه تق تق تق يا تيك تيك ساعت مياد.به نظرتون علت اين صدا چي ميتونه باشه؟

اگه ميشه لطفا بگيد آيا نيازي به آچاركشي جلوبندي دارم يا نه؟چون فرمونم به سمت راست ميكشه؟ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دقت کنید اگر در حالت در جا هم این تیک تیک را دارید مربوط به کنیستر بنزین هست .

وحید

لینک به ارسال
salam.gifیه مدت میشه وقتی از رو دست انداز رد میشم چرخ جلو سمت راننده یه صدایی میده وقتی هم از رو دست انداز میاد پایین دوباره صدا میده تو چاله هایه خیابون هم با سرعت معمولی رد بشی صدایی شبیه به تیک مثل اینکه رو اهن اروم بزنی. جلو بندی هم یه بار کمک عوض کردم با سیبک فرمون[قبل از اینکه به صدا بیاد] مدل 88/8 ممنوم میشم راهنمایی کنید rose.gif

لینک به ارسال

سلام,

قبلا با مزدا مشکل مشابهی داشتیم که از میل موج گیر ها بود.

لینک به ارسال

سلام ،

مورد صداي لق لق در موجهاي كوچك 2 دليل مي تونه داشته باشه:(اگر از سفت بودن پيچهاي جلوبندي مطمئن هستيد)

1- خراب بودن ميل رابط موجگير

2- شل بودن پيچهاي دسته موتور بالايي مخصوصا اون پيچ وسط كه چپقي فلزي روش سوار شده و يك مهره ضربه گير هم روش بسته شده.(از بكس 16 استفاده كنيد)

لینک به ارسال

با سلام salam.gif

دوستان من يه مشكلي دارم كه هر كي رو صندلي عقب ماشين من ميشينه ميگه يه صدايي ميده. البته تو قسمت عقب خودرو فقط شنيده ميشه. البته صداش بستگي به كيفيت اسفالت صدا كم و زياد ميشه.

من خودم احساس ميكنم از لاستيكام بايد باشه. چون goodyear تاريخش گذشته. ولي لاستيك فابريك و با كاركرد 90000 تا هنوز 40% آج داره.

اگه كسي ميدونه كمكم كنه ممنون ميشم.

لینک به ارسال

منم یه همچین حالتایی تو قسمت عقب ماشین دارم یه حالت کوبش مانندیه که بیشتر رو جاهایی که آسفالتش خرابه بیشتر مشخص میشه

منم فکرم به لاستیکا رفته حدود 5 ساله که رو ماشینن میشلنم هستن یعنی از همون روز که ماشینو گرفتم روش بوده تا حالا..

حالا اساتید یه نظری بدن که از لاستیکه یا کمکای عقب؟؟

البته اینم بگم که اصلا اهل تیک آفو دستی و اینجور برنامه ها نیستم که لاستیکا این همه مدت دووم آوردن و کارکرد ماشین هم 75000 تا شده

دم همه بامراما گرم که کمک میکنن

لینک به ارسال

bijannnn جان چه جور صدایی؟ یکم بیشتر توضیح بدید لطفا

فرزاد جان صدا دقیقا به چه شکله؟ صدای کمک کمی کوبش است ولی اکسل تاق تاق زدن و ضربه که به مرور بیشتر میشه، ضمن اینکه در خرابی اکسل چرخ های عقب زاویه میزنن

شما هم اول باید وضعیت کمک ها رو بررسی کنین از نظر روغن زدن و...

لینک به ارسال
bijannnn جان چه جور صدایی؟ یکم بیشتر توضیح بدید لطفا

دوست عزيز

يه صدايي ويز ويز دائمي كه به نسبت كيفيت آسفالت( آسفالت تازه كه صداي كمي داره ولي روي آسفالتي كه سنگاي درشت داره ويه مدتي كار كرده صداش بيشتر ميشه) صداش كم و زياد ميشه. احساس ميكنم از لاستيكام باشه. چون 2 سال از تاريخش گذشته.

اكسل و بلبرينگ و كمك هم بردم نشون دادم مشكلي نداشت.

حالا موندم چي كار كنم.Komak.gif

لینک به ارسال

صدا فقط روی آسفالتای خراب شنیده میشه وروی آسفالت سالم کوچکترین صدایی ندارم

حتی ترک های کوچیک روی آسفالت سالم هم مشخص میشه و این صدا به صورت کوبشه یعنی اتاق یه جورایی میکوبه

اگه کمکای عقب روغن نزده باشن یعنی سالمن؟

پس اون وقت بحث لاستیک مطرح میشه؟

باد لاستیکارم دیروز تنظیم کردم 31 بودن 29 کردمشون بهتر شده ولی نه خیلی

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری