mosi sadat

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  45
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

40 معمولی

درباره mosi sadat

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد تعیین نشده
 1. سلام به احتمال زیاد مشکل شما از خنک نشدن روغن گیربکس در سرعت بالا بخاطر بسته بودن ترموستات است همانطور که خودتان گفتید وقتی که ترموستات را در آوردید مشکل حل شده است . وقتی که ترموستات بسته است خنک کاری گیربکس بخوبی انجام نمی شود . ترموستات شما مشکل دارد چون نباید در سرعت و اتوبان به دمای 80 درجه برسد حداقل دما برای یک ترموستات 89 درجه دما ی 85 میباشد.
 2. فکر کنم وقتی ترموسنات باز باشد آب بیشتری در رادیات گیربکس جریان دارد و وفتی ترموستات بسته است حرکت دایم واتر پمپ این جریان را تامین می کند ولی با دبی کمنر. فکر کنم بخاری
 3. سلام مطابق عکس به لوله ای که بسمت واتر پمپ میره وصل میشه یعنی کاری به ترموستات نداره .
 4. با توجه به عکس فکر کنم آب در مسیر خنک کن روغن گیربکس حتی با بسته بودن ترموستات جریان داره . اگر اشتباه می کنم دوستان اصلاح بفرمایند.
 5. سلام با تشکر از نظرات شما روی ماشین من قبل از تعویض ترموستات پوسته پلاستیکی 91 درجه نصب بود ولی هیچ وقت (با توجه به دیاک) روی 91 باز نمی شد بلکه روی 89 درجه باز می کرد این اواخر هم در اتوبان دمای آب به 75 درجه می رسید که معلوم بود که خراب شده .با تعویض آن به پوسته آلومینیومی و استفاده از ترموستات 89 درجه ترموستات بین 87 و 88 درجه باز میشود و در اتوبان کمتر از 86 نمی شود . اما مشکل من با اتوبان نبود بلکه در ترافیک ها مشکل داشتم چون دمای آب دایم بین 94 درجه تا 99 درجه نوسان داشت و من حتی اگر شرایط خنک کردن گیربکس را در آن موقع فراهم می کردم( دور موتور بالای 2200 و حرکت با سرعت 10 کیلومتر در ساعت ) باز هم بعلت گرمای بالای آب گیربکس خنک نمی شد . در نتیجه با ریمپ ecu مشکل گرمای آب را در آن شرایط را رفع کردم . البته همانطور که مطلع هستید موتور 206 گرما دوست است و من سعی کردم کمترین تغییرات حرارتی را برای موتور بوجود بی آورم و الان نوسان گرمای آب بین 94 درجه تا 90 درجه است یعنی ترموستات دایم باز است.
 6. سلام من چند وقت پیش بخاطر همین داغ کردن روغن گیربکس با ریمپ ECU موتور درجه روشن شدن فن دور آرام و دور تند را تغییر دادم الان بعد از حدود دو ماه است که تا الان توی ترافیکها تقه یک به دو نداشته ام البته قبلش دو بار روغن عوض کردم بار اول روغن موبیل ریختم که بدتر شد و بار دوم از روغن اسو دو لیتری استفاده کردم که روش نوشته شده بود ساخت اتحادیه اروپا که شک داشتم توی استفاده از اون اما وقتی که استفاده کردم تقه کلا از بین رفت . من حتی با واچیک قرار داشتم برای تعویض رینگها . البته بعد از تعویض روغن دوم ریمپ ECU را انجام دادم . درجه حرارت شروع به کار فن دور آرام را از 98 درجه به 94 کاهش دادم و درجه حرارت دور تند را از 103 یا 104 به 100 کاهش دادم . یعنی دور آرام در درجه حرارت 94 روشن میشود و در درجه حرارت 90 خاموش میشود. ترموستات 89 درجه استفاده کردم که البته روی 87 باز میشه و فیکس می شود. من سعی کردم تغییرات زیاد دمای برای موتور ایجاد نکنم . تا مشکلات بعدی پیش نیاد الان که خیلی خوبه البته هوا که گرم نیست حالا باید ببینم در تابستان چه جوری عمل می کند.
 7. سلام در مورد مطلب بالا باید گفت که رادیاتور های جدید گوشش مخصوص 206 اتومات لوله های خروجی موتور و گیربکس یک اندازه است (خروجی موتور تنگ است)و مشکل در این رادیات حل شده است. و نیازی به خرید رادیات فرانسوی نیست . من خودم چند ماهی هست که استفاده می کنم.
 8. با سلام و تشکر از پاسخ شما اما من در ابتدای حرکت و تعویض دنده یک به دو در حالت سرد مشکلی ندارم البته یه کمی خیلی کم گاز هرز می خوره که اون هم با گرم شدن روغن کاملا از بین میره. بنظر دوستان روغن را عوض کنم ؟ باید بکم من روغن را بخاطر تقه در تعویض دنده یک به دو در ترافیک عوض کردم و الان اون تقه را ندارم ولی در ابتدای صبح و سرد بودن روغن گیربکس افت دور موتور را دارم وقتی حالت دنده را روی D قرار می دهم . ممنون میشوم راهنمایی کنید.
 9. سلام من تا موقعی که دنده به ماشین ندهم افت دور موتور ندارم و وقتی مدتی رانندگی می کنم و روغن گیربکس گرم میشود دیگر افت دور موتور ندارم و دور موتور بین 750 دور تا 800 نوسان دارد . اما صبحها که هوا سرد است اینطوری میشود .گفتم شاید مربوط به سفتی روغن در هوای سرد این روزها باشه.
 10. سلام دوستان برای رفع مشکل تقه در دنده 1 به 2 قبل از اینکه رینگها را عوض کنم روغن را عوض کردم و اسو ریختم مشکل تقه تقریبا حل شد اما یک مشکل جدید بوجود آمد و آن این است که هنگام صبح وقتی ماشین را روشن میکنم و چند دقیقه ای گرم میشود وقتی دنده را در حالت D قرار می دهم دور موتور یکدفعه افت شدید پیدا می کند از حدود 760 دور به حدود 650 دور میرسد و موتور شروع به لرزیدن میکند وقتی خلاص می کنم درست میشود . ماشین که کاملا گرم میشود و حدود 10 دقیقه رانندگی می کنم دیگه این حالت بوجود نمی آید آیا ممکنه از روغنی که ریختم باشه ؟ چون تقه هم تقریبا از بین رفته یعنی روغن سفت است ؟ اول صبح در هوای سرد این اتفاق می افتد .آیا ممکنه روغن تقلبی باشد ؟ یا علت دیگری می تواند داشته باشد؟ لطفا راهنمایی فرمایید. روغن اسو دو لیتری ریختم
 11. سلام و تشکر از پاسخ شما با واچیک تماس گرفتم قرار شد برم رینگها را عوض کنم.
 12. من روغن موبیل LT71141 ریختم شش لیتر .و هنوز رینگها را عوض نکردم چون شک دارم رینگ فابریک البته اگه باشه بندازم یا این تفلونیها را. دیتا شیت روغن هم در پیوست می زارم MOBIL ATF LT 71141.pdf
 13. سلام تشکر از پاسخ شما بردم گیربکس را نشان دادم میکن از رینگهاست البته قبلش روغن را عوض کردم که درست که نشد بدتر هم شد دیاک هم زدم میکن مشکلی در فشار روغن نداری در هیچ حالتی مشکل نداره فقط دنده یک به دو حتی در معکوس از دو به یک هم مشکل ندارم . البته این راهم بکم این حالت فقط در ترافیک ایجاد میشه .من فکر نکنم از روغن نباشه چون آمپر آب نرماله و هیچ یک از علامت های داغ شدن روغن مثل روشن شدن دور تند فن را ندارم.
 14. سلام دوستان می خواستم بدونم واقعا این ریتگها که عکسش را میزارم چقدر کار می کنه ماشین من بعد از شش سال کار کردن آن هم فقط کارکرد شهری و اکثرا در ترافیک تقه در تعویض دنده یک به دو داره و با تعویض روغن هم درست نشد آیا با با این رینکهای تفلونی درست میشه یا بعد از یک مدته کوتاه دوباره همونجوری میشه؟