sasan hatami

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  51
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

31 معمولی

درباره sasan hatami

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد 10 دی 1396

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  خراسان شمالی
 • نوع خودرو
  405 TU5

آخرین بازدید کنندگان نمایه

405 بازدید کننده نمایه
 1. اگه خلاف قوانین هست پاک بشه. https://t.me/tuningtalkcom ظاهرا این کانال برای اطلاع رسانی از شرایط تیونینگ تاک اصلی هست.
 2. هد پمپ بنزین به تنهایی مال 405 و سمند و .... هست.برای 206 هم باید باشه.بگردید پیدا میشه.
 3. من جواب این پست رو گذاشتم اما نمیدونم چرا حذف شده.شاید خلاف قوانین بوده!لطفا اگر پست حذف میشه اطلاع رسانی انجام بشه تا از این به بعد موارد رعایت بشن. ولتاژ بیشتر از 14.4 روی سمند داشتم و 14.5 هم که در پست بالاتر یک تاپیک برای تعویض آفتامات دینام 206 این مورد اعلام شده. در مورد زمان شارژ کویل هم در ولتاژ ثابت برای کویل ماشین من نوسانی نداره وجود نداره و فقط با کاهش ولتاژ،زمان شارژ کویل افزایش داره.
 4. اگه زغال بیش از حد کوتاه باشه نمیتونه جریان رو به درستی عبور بده و افت در دینام مشهود خواهد بود. تو پست قبلی اگر توجه کرده باشید من لینک مربوط به تعویض آفتامات دینام 206 رو گذاشتم،دینام 206 روی ولتاژ 14.5 ولت طبق اعلام کاربر محترم (khordad) در حالت بدون بار اضافی کاملا ثابت مونده.کلا داخل آفتامات دینام مدار جبران افت ولتاژ در اثر افزایش حرارت داره و با گرم شدن نباید ولتاژ افت کنه و این کاملا برعکس صحبت شماست. اینم لینک تاپیک مربوطه: نیاز به دینام بنز و خوروندن هم نیست،اگر دینام از نظر توان کم بیاره به راحتی میشه دینام پارس elx رو نصب کرد که از نظر تکنولوژی مشترکه و 120 آمپر هست.
 5. ولتاژ ها مال زمانیه که آلترناتور به باتری متصله گرفته شده و با مولتی متر گرفته شده هر چند که دیاگ هم ولتاژ باتری رو همین عدد گزارش میکنه با این تفاوت که دیاگی که دارم رقم دوم اعشار رو نشون نمیده و گرد میکنه. آلترناتور وقتیکه به باتری وصل نیست،فقط تقریبا 2 ولت ولتاژ داره،فکر کنم حس میکنه به باتری متصل نیست و خودش اتوماتیک ولتاژش رو کم میکنه.اگر سوکت چراغ اخطارباتری شارژ باتری رو هم بکشم و الترناتور به باتری هم وصل نباشه ،کلا آلترناتور هیچ برقی در خروجی نداره و خروجیش 0 ولته. زغال مشابهش پیدا کردم،زغال خودش عرض 7 و ضخامت 4 میلیمتر داشت و با کارکرد 136 هزار طولش به 13 میل رسیده بود و یک پارامتر سیم بغل بودن زغاله که برای 405 معمولی سیم زغال از تهشه و ابعادش هم 4.5 تقریبا در 6 میله. زغالی که خریدم ابعادش 5 در 8 میل و طولش متوسط 18 میل هست(سر زغال شیب داره) و سیم بغل هم هستش.احتمالا با این ابعاد راحت جا بخوره و اگه جا نرفت یک کوچولو می تراشمش با سنباده.جا زغالیش از زغالش بزرگتر بود و زغال توش لق بود.
 6. متن بالا رو تصحیح کنم: اطلاعیه فنی سایپا برای سیستم دینام و آلترناتور عدد 13.8-14.8 رو محدوده پذیرش ولتاژ آلترناتور اعلام کرده و ایرانخودرو 14-14.7 رو اعلام کرده.
 7. درود من یک روش برای تغییرات در ولتاژ خروجی آلترناتور (بدون دستکاری خود آفتامات (رگولاتور ولتاژ آلترناتور)) پیدا کردم که در لینک زیر نوشته شده: http://www.smartgauge.co.uk/alt_mod.html من تو اطلاعیه های فنی خودرو ساز ها (سایپا و فکر کنم ایرانخودرو) من خوندم نوشته ولتاژ دینام در محدوده 13.8 تا 14.8 قابل قبوله.من در نظر دارم ولتاژ حالت استیبل (یعنی وقتی که گرم میشه) رو به 14.5 برسونم.اگر این ولتاژ ثابت بمونه و حداکثر افتش با مصرف کننده های متعارف ماشین مثل چراغ ها و فن بخاری از 14.1 ولت پایینتر نیاد برای ماشین من عالیه و با این افت،زمان شارژ کویل هم از 3.4 بالاتر نخواهد رفت. ولتاژ آلترناتور روی شتاب ماشین تاثیر خیلی زیادی داره.با تغییرات اندکی که دادم (تقویت کابل و تمیزکاری اتصالات داخل و خارج آلترناتور ) حدود 0.15 ولت کلا افزایش ولتاژ در سر باتری بوجود آمده و این 0.15 باعث شده که زمان شارژ کویل بدون مصرف کننده اضافه در محدوده 0.35 بمونه و افزایش شتاب و روانتر گاز خوردن ماشین کاملا محسوسه.حالا شاید افزایش ولتاژ بر عملکرد بقیه اجزا مثل دریچه گاز و انژکتور و .... هم تاثیر بزاره که من هنوز در مورد اون ها بررسی انجام ندادم،اما واقعیت اینه که تاثیر افزایش ولتاژ زیاده. خوشبختانه یک زغال که بشه به آفتامات دینام (رگولاتور ولتاژ آلترناتور) دنسو خوروند پیدا کردم.امیدوارم با تعویض زغال ولتاژ مثل بچه آدم بیاد رو 14.5 ولت و من مجبور به مودیفای کردن نشم!
 8. درود برای من افت لحظه ای نداره،گرم که میشه کلا افت میکنه و دیگه بالا نمیره.الان که هوا سرده بعد حدود 45 دقیقه تا یک ساعت سواری در حد 0.15 ولت افت میکنه. در کل مشکل من ولتاژ کم دینامه که باید حداقل 14.5 باشه اما نیست.البته زغال هاش هم کوتاه شده بودن و هنوز زغالشو پیدا نکردم،پیدا کنم اونم تعویض میکنم ببینم چه میشه. اما صحبت دوستمون هم مبنی بر اینکه دینام آمپرش از مصرف کننده ها کمتره و زورش نمیرسه هم درسته منتها من یک مورد دیگه هم بهش فکر میکنم و اونم اینکه کنترل جریان روتور باعث میشه که دینام کلا نتونه حداکثر توان خودشو داشته باشه و با دستکاری آفتامات دینام و گرفتن ولتاژ بیشتر در آمپر یکسان،قاعدتا توان خروجی دینام بالا میره و میشه این افت ولتاژ ها رو جبران کرد. نظر اساتید چیه؟
 9. یکم سیم برق دینام به استارت ضعیف بود و افت ولتاژش حدود 0.1 بود که اونو درست کردم و البته با کمی تمیزکاری دینام ولتاژ دینام هم بالاتر رفت حدود 0.1 ولت. حساسیتم به خاطر زمان شارژ کویل هست.در ولتاژد 14.2 زمان شارژ کویل 3.4 هست اما در ولتاژ 14 ولت زمان شارژ کویل میشه 3.5 و با افت ولتاژی که قبلا داشت موقع گرم شدن ماشین زمان شارژ کویل میشد 3.7 که شتاب ماشین کم میشد.البته افت ولتاژ و ولتاژ کم روی فشار پمپ بنزین هم اثر داره. هنوز تو تحقیقاتم به اثر افت ولتاژ بر حساسیت دریچه گاز (عدم کوپ یا مقدار کوپ) و همچنین پاشش انژکتور نپرداختم اما زمان شارژ کویل و فشار پمپ بنزین رو صد در صد تست کردم و مشهوده. قبل تمیزکاری دینام و تقویت سیم برق دینام،با روشن کردن کلیه چراغ ها و فن بخاری،ولتاژ به حدود 12.3 میرسید و زمان شارژ کویل به 4.5 میرسید که با گاز دادن و افزایش دور موتور هم تاثیری نداشت و بدون روشن کردم مصرف کننده ها هم زمان شارژ کویل در حالت سرد 3.4 و با گرم شدن کم کم به 3.7 میرسید و گاهی هم 3.9 میشد. الان در همون شرایط زمان شارژ کویل در بدترین حالت (لامپ ها و فن بخاری روشن باشن) 3.9 هست و ولتاژ 12.7 که با گاز دادن تا دور 1500 ولتاژ سریع میرسه به 13.7-13.8 و زمان شارژ کویل هم میاد روی 3.5 وامیسته تقریبا و زمان سرد بودن و بدون مصرف کننده اضافه 3.4 و زمان گرم شدن (بدون مصرف کننده اضافه) از 3.5 ندیدم که بیشتر بشه. من میخوام زمان شارژ کویل روی همون 3.4 (فکر نکنم از این پاینتر بیاد) ثابت بمونه و همچنین روشن کردن چراغ ها باعث افت توان دینام در حدی که زمان شارژ کوئل تغییر کنه،نشه. در مورد برند دینام والا من نمیدونم و ماشین هم از صفر دست خودم بوده و دینام فابریکه.ظاهرا دینام 405TU5 های مدل 90-91 و این دوروبر دنسو گذاشتن.جدیدا فکر کنم استام صنعت باشه.البته استام صنعته ظاهرا بهتر از دنسو هست.دنسو به گمانم 80 آمپره اما استام صنعت 95 آمپره.
 10. درود دینام ماشین (دقیقا خروجی دینام) در حالت سرد 14.27-14.28 ولته و وقتی گرم میشه 14.13-14.14 ولت میشه.این 0.15 افت ولتاژ که داخل دینام اتفاق میفته از چیه؟ماشین 405TU5 مدل 90 و کارکرد 136 هزارتا و دینام هم دنسو ساخت ایتالیا هست.(ولتاژ دو سر باتری در حالت سرد 14.24-14.25 و گرم 14.10-14.11 هستش.) ذغال دینام کوتاه شده بود (البته هنوز کمی جا داشت،طول کل ذغال در حال حاضر حدود 13.5 میلیمتر) اما چون پیداش نکرم مجبور شدم و همونو بستم. زغال دینام ابعاد پهناش 7 میلیمتره و ضخامتش 4 میلیمتره.متاسفانه نتونستم پیداش کنم.نمیدونید زغال دینام کدوم ماشین بهش میخوره؟ راهی هست با دستکاری آفتامات ولتاژ رو از 14.28 به 14.70 رسوند که بعد افت ولتاژ 14.50 رو راحت داشته باشه؟ سپاس
 11. درود فکر کنم به زودی برگرده.توی یک فروم دیگه یک نفر اومد گفت یک ماه دیگه احتمالا هنوز کار داره.امیدوارم که تا یک ماه دیگه راه بیفته و مثل دفعه قبل مقداری از مطالبش نپریده باشه.
 12. درود روی پژو 405 TU5 تک سنسوره با ایسییو ME744 (ماشین مدل 90) خطا P0130 افتاده بود (ماشین چند روز قبلش یک بار تو دنده 1 شتابش به شدت کم شده بود و بعدش باز درست شد).چراغ چک هم روشن نشده بود.من اومدم سوکت سنسور اکسیژن رو کلا باز کردم و ماشین بدون سنسور هم چراغ چکش روشن نشد و فقط خطا P0135 , P0134 (دو تا خطا P0135 و یک خطا P0134) انداخته بود. عملکرد ماشین بدون سنسور از اون حالتی که با سنسور شتاب به شدت کم شد بهتر بود اما باز هم شتاب ماشین غیر یکنواخت بود و سرگاز اصلا شتاب نداشت(از دور موتور 5000 به بعد شتاب داشت).مهمترین تغییری که دیدم اینکه موقع برداشتن پا از روی گاز،ماشین دیگه کله نمیکرد اما با سنسور کله میکنه. در هر صورت سوکت سنسور یه ذره مشکوک بود و اومدم یکم دهانه های سرسیم های سوکت رو تنگ کردم و بستم و شتاب کمی بهتر شد از حالت بدون سنسور و همچنین کله کردنش هم کمی کمتر شد اما رفع نشد. دیروز اتفاقی یک 405 TU5 مثل ماشین خودم (بوش 744 تک سنسوره مدل 91) که کارکردش خیلی از ماشین من بیشتر بود (ماشین من 136 هزار و اون 204 هزار) سوار شدم،جالبه شتابش خیلی عالی بود و کله هم نمیکرد! آیا سنسور اکسیژن ماشین من خرابه؟ سنسور رو با اهم متر تست کردم،مقاومت گرمکن در حالتی که ماشین گرم بود و کار کرده بود حدود 13-15 اهم بود.(تو فایل تست سنسور که ایساکو داده نوشته مقاومت در 20 درجه سانتیگراد باید 8-10 اهم باشه) ولتاژ سنسور هم طبق همون فایل ایساکو،وقتی از دور موتور 2000 تخته میکردم و بعد گاز رو رها میکردم،ابتدا نزدیک 1 میشد و سپس نزدیک صفر می شد.در بقیه حالات هم ولتاژش بازی میکنه. حالا با این توضیحات به نظر دوستان سنسور خرابه؟ سپاس
 13. درود کاتالیزور مادیفای تولید کارخانه هاست یا دست سازه؟ اگه کارخانه ایه کدوم مارکش بهتره؟
 14. درود آخرین یافته در مورد پمپ بنزین: دبی پمپ از فشار پمپ مهم تره. صافی نو روی پمپ بوش نصب شد،به علت بزرگ بودن مجبور شدم یکم تا بزنمش و نتیجه این شد که فشار ریل از 3.4 به 3.3 رسید. پمپ چینی استوک که داشتم رو با صافی فابریک ماشین،جایگزین پمپ بوش و صافی نو کردم.فشار ریل رسید به 3.5 بار،تاپ اسپید نسبت به پمپ بوش (با صافی فابریک) تغییر نکرد،اما در شتاب گیری های ناگهانی،ماشین نسبت به پمپ بوش که فشار 3.4 بار داشت نسبتا افت داشته. قبلا که پمپ هارو تست کرده بودم،دبی این پمپ چینیه کمتر از پمپ بوش بود. این تست نشون داد رگلاتور سوخت مشکلی نداره. قدم بعد خرید و خوروندن یک عدد مغزی پمپ تیپ پنج (یا زانتیا،مثل اینکه مشخصات مغزی ها یکی هستند) به پمپ ماشینه.فقط مشکل اینه که مغزی تیپ پنج قطرش 43 میلیمتره و مغزی که به پمپ 405 میخوره نهایتا 38 میلیمتره و باید بعد از خرید مغزی،یک فکری برای این مشکل بکنم.