امیر گودرزی

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  62
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  2

آخرین بار برد امیر گودرزی در 3 مرداد

امیر گودرزی یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

350 کاربر خوب

درباره امیر گودرزی

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد تعیین نشده

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۲
 1. با سلام و عرض ادب بحث تبلیغ و برندسازی در الویت بودو نه رقابت در عین حال که از نظر کیفیت نیز قابل رقابت هستن .
 2. با سلام و عرض ادب قرار بود این محصول فقط صادراتی باشه و در یک کشور دیگر تولید بشه و نام اولیه اش اگزومکس بود که بنا به دلایلی محقق نشد.
 3. سلام و عرض ادب مطمئنا پشیمون میشین چرا بیشتر نخریدین تعاونی شرکت 158 تومان میده.
 4. با سلام و عرض ادب 1-هر دو روغن فلومکس مگاتک 10w40و هایتک 10w-40تمام سنتزی هستند. 2-از نظر پرفورمنس با وجود آنکه مگاتک API SLهست و هایتکAPI SM اما در واقعهر دو نزدیک به API SN هستند با این تفاوت که فلومکس مگاتک ACEA A3/B4 و فلومکس هایتک ACEA C3 را میت مینمایند ادیتیو مورد استفاده در فلومکس هایتک میزان فسفر کمتری داشته و استانداردهای زیست محیطی بالاتری و همچنین تاییدیه های خودروسازهای بیشتری را دارد و البته گرانتر نیز هست. 3-فلومکس هایتک رفتار در سرمای بسیار بهتری نسبت به فلومکس مگاتک دارد و فلومکس مگاتک در دماهای بالاتر رفتار بهتری دارد و افت تبخیر آن بسیار کمتر است.(نزدیک به دو برابر کمتر است) 4- بدلیل فوق و بالاتر بودن HTHS درفلومکس مگاتک موتور نرمتر کار می نماید. جمع بندی : با توجه به اقلیم ایران و تکنولوژی و طراحی نسبتا قدیمی موتورهای TU5وTU3و... فکر میکنم فلومکس مگاتک مفیدتر باشه . در کتابچه فنی و هم چنین تست پلن ساپکو به روغن 10w-40اشاره شده و تاکیدش آزمونهای عملکردیش بیشتر روی ویژگیهای دمای بالای روغن مثلPCT و اکسیداسیون ، پایداری ویسکوزیته ، تشکیل رسوب در دمای بالا و خوردگی استوار است بنابراین همین فلومکس مگاتک برای این منظور بیش از حد کفایت کافی است و جای نگرانی نیست.
 5. مرسی از لطفت اما وظیف من اینست که موضوع رو بررسی کنم بی زحمت وزن کل هر سه روغن فلومکس و سری ساختشون رو تو خصوصی واسم بفرستین منم فردا از بازرسی خطوط پرکنی که این اطلاعات رو نگهداری میکنن بگیرم باهم مقایسه کنم واسه اینکه خیال خودم راحت بشه. تشکر بی پایان
 6. با سلام و درود لطفا وزن ناخالص دقیق هر دو روغن(وزن کل) بعلاوه شماره ساخت روغن فلومکس رو واسم بفرستین. با تشکر فراوان.
 7. با سلام و درود ای وای آقاجان ما الان زنگ زدیم به مقامات فردا قراره خشم شب بزنن منتها صبح .
 8. سلام و عرض ارادت لطف دارین شما انتقادات و نظرات بسیار جالبی مطرح میشه یه وقتهایی هم بعضی موارد منعکس شده رو بهمکارانم نشان میدم. خیلی از این دقت نظر شما دوستان متعجب میشن. امیدوارم این موارد در بهبود مستمر کیفیت محصولات همه تولید کنندگان مخصوصا روانکار تاثیر مثبت داشته باشه. من واقعا از محبت شما سپاسگزارم .
 9. با سلام و عرض ارادت خدمت شما بزرگوار عرض کنم پارس پایا نفت پارس مینرال سطح کیفیتش API SJ و گریدش 20w-50 هستش با سوپرپایا پلاس که نیمه سنتزی گریدش SAE 10w-40و سطح کارائیش API SLهست بطور کلی متفاوت تر و کیفتش پائینتر و بالطبع قیمتش کمتر باید باشه. لطفا بررسی بفرمایید این موارد رو: 1-تاریخ تولید هر دو محصول را که خیلی باهم متفاوت نباشند مثلا اگه تاریخ تولید پایا جدید باشه و سوپرپایا پلاس قدیمیترممکنه پایا مشمول افزایش قیمت شده باشه. 2- قیمت حک شده روی ظرف با قیمتی که فروشنده در اختیار شما گذاشته خیلی متفاوت نباشد.
 10. سلام و عرض ارادت 1-وزن حجمی یا چگالی فلومکس کمتره چون تمام سنتزیه و رانا نیمه سنتزیه و این یکی از راههای تشخیص ادعای تمام سنتزی بودنه زیرا روغنهای پایه مینرال نسبت کربن به هیدرورن و ترکیبات آروماتیک و غیر اشباعشان از روغنهای پایه سنتزی بیشتره بنابراین چگالی بالاتری دارن یا در وزنهای برابر حجم کمتری دارن و یا به عبارت بهتر در حجمهای برابر سنگین ترن. 2- ابعاد و ضخامت ورق ممکنه تفاوت داشته باشه ابعاد ورق: طول×ارتفاع ×عرض ظرف متفاوت باشه اما حاصل ضربش که میشه حجم یکسان باشه اما وزن ظرف که حاصلضرب مساحت ورق ظرف در ضخامت ورق ضرب در چگالی ورق میباشد فرق بکنه. 3- وزن درب ،دستگیره و متعلقات اون مثل رابط تخلیه و سیلینگ اگه متفاوت باشه در وزن ظرف تاثیر میذاره. برآیند اینها میشه اختلاف وزنی اما محتویات حجمی باید چهار لیتر مثبت منفی یه مقدار خاص باشه. 4- کلیه مظروف کوچک و بزرگ (بشکه) در شرکت نفت پارس با دستگاه پر میشن و بصورت رندوم توسط اپراتور کنترل کیفیت کنترل و زمان کنترل و نام اپراتور ثبت میشه و وزن مخصوص و یا کیلوگرم روغن رو به دستگاه میدن و پرکنها حجمی یا زمانی عمل نمیکنن چون با تغییر دمای روغن حجم و ویسکوزیته روغن تغییر میکنه (چون حجم و ویسکوزیته وابسته به دما هستن) و تغییرشون باعث ایجاد خطا میشه. اما وزن ثابته و همینطور وزن مخصوص که عددی ثابت و بدون بعد هستش و مفهوم اونرو نباید با چگالی اشتباه گرفت. چگالی وابسته به دماست اما وزن مخصوص نه. لطفا اختلاف وزن روغن رانا و فلومکس رو که اندازه گیری فرمودینمیفرمایید که چقدر بوده؟
 11. با سلام و احترام در خصوص مظروف فلزی و پلاستیکی بخش تحقیقات بازار و مارکتینگ نظر میدن . البته یک طرحی بنام طرح الماس در دست توسعه است که ظرف ها پلاستیکی هستن و سطحشون همانند الماس دارای شکستهای بسیاری است و خیلی زیباست و طرحش رو نفت پارس بطور اختصاصی خریده و کسی نمیتواند از آن استفاده کند و دربش هم طوری است که تقلبش خیلی سخته. نمونه یک لیتری فلومکس هم تولید میشود. در خصوص بنزین و پارامترهای کیفی اون استاندارد ملی داریم که باید بخونم ببینم اختلاف بنزین سوپربا بنزین معمولی آیا فقط در اکتان نامبرشه یا چیزای دیگه هم هست؟
 12. با سلام و عرض ارادت بستگی به قراردادشون داره که معمولا اول سال مناقصه میذارن و بعد تا یه مدتی تامین کل قطعات و روغن را به حداقل دو تا تامین کننده میسپارن تا ریسک عدم تامین به حداقل برسه. واسه گروه سایپا(مثل مگا و سایپا) نفت پارس یکی از عمده تامین عمده روغن دنده و موتورهای پرایدو تیباست. واسه ایران خودرو هم پارس پایا 20w50 و روغن هیدرولیک فرمان رو از پارس میگیرن. روغن پارس پایا 20w50 هم دارای تاییدیه انجام آزمونهای موتوری از یکی از شرکتهای زیر مجموعه تحقیقات موتور ایران خودروست. روی موتور XU7 Jpپژو آزمونهای 72 ساعت دوام و دی اریتینگ رو انجام دادن و بعد موتور را باز کردن و میزان رسوب و سایش قطعات متحرک رو مطابق روش شرکت(اگه درست نوشته باشم ممکنه FEV باشه باید برم مدارکشو ببینم احتمالا همین درسته.) آلمان (اگه اشتباه نکنم طراح موتور EF7 مهندسی معکوس TU5) اندازه گیری کردن که نمره قابل قبول رو بدست آورد. 3 سال پیش حدود 116 میلیون تومان بابت هزینه آزنونهای موتوری از نفت پارس گرفتن. معمولا به این روغنها فکتوری فیل یا فکتوری سرویس میگویند که برای پر نمودن موتور و انجام سرویسهای اولیه توسط کارخانه سازنده خودرو استفاده میشود و مطابق دستورالعمل خاصی است.
 13. با سلام و عرض ادب واژه Premium در اصطلاح روانکاری دارای بار معنایی خاص و انحصاری نیست فقط از نظر لغوی معنای ممتاز و اعلای درجه را میرساند. اگر در اینترنت برای روغن موتور سرچ بفرمایید بطور الاخص برای روغنهای مالتی گرید و روغنهای تمام سنتزی بکار رفته است و اینطور نیست که نتوان برای نیمه سنتزی و مینرال بکار برد و بهمین خاطر به نظر اینجانب هم کمی ابهام برانگیز هست که البته فیدبکهای دریافتی موجب الصاق عبارت فول سینتتیک علاوه بر پرمیوم به فلومکس مگاتک شد.
 14. سلام و عرض ارادت زیاد سخت نگیرید اون موقع زمان طراحی لیبل اعمال زور شد بعدا نظرات شما دوستان رو منتقل کردیم الان تغییرش دادن به فول سینتتیک.
 15. با سلام و احترام اگر روی محصولی نوشته شده بود Synthetic Blendبمعنای فول سنتزی نیست و پارشیال سینتتیک یا سمی سینتتیک یا همون بقولی نیمه سنتزی خودمون هستش. روی ظرف فلومکس مگاتک 10w-40 پرمیوم نمیتونه نوشته شده باشه نیمه سنتزی اگر اینطوره بی زحمت عکسش رو واسم بفرستین. فلومکس مگاتک اکو نیمه سنتزیه که رو ظرفش گوشه بالا با فونت مشکی نوشته شده Eco و در قسمت بالای ظرف هم عبارت Semi- Synthetic نوشته شده است. باتشکر