endwaiter

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  1,712
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  37

آخرین بار برد endwaiter در 20 آذر

endwaiter یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

868 کاربر عالی

3 دنبال کننده

درباره endwaiter

 • درجه
  کاربر با تجربه
 • تاریخ تولد 16 اسفند 742

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۶
 • علاقه مندی ها
  گازیدن به RC 206 تو پیست...
 • شغل
  کارمند
 1. من بعد از کلی تحقیق و آزمون ووخطا ودغیره تو این چند سال، با همین روغن ۷-۸ هزار تا میرم. شما هم نه کمتر برو و نه بیشتر.
 2. دقیقا نظر بنده با شما یکی هست. پست های اضافه رو ظاهرا مدیران پاک کردن که تشکر می کنم. این دوستمون هم از روی دلسوزی و محبت انتقاد کردن و بنده هم ازشون تشکر کردم. اما باور کنید تا از شرایط مطمئن نباشم گاز نمیدم. بارها هم پیش اومده که با کسی تو جاده کل انداختم، اما فقط یک بار. یعنی هرچی بعدش دور و برم چرخیده دیگه گاز ندادم تا حوصلش سر رفته و ازم دور شده. حتی یادمه یک بار یه بنده خدایی نزدیک ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت هی دورم می چرخید، حتی چراغ می داد که باهاش کل بندازم، با اینکه مطمئن بودم روش کم میشه، ولی گاز ندادم تا رفت. اون اس دی بود و من تیپ پنج ۷.۴.۴ سرحال. یه بار کردمش تو قوطی و تمام. بعضی ها اونقدر این کل انداختن رو ادامه میدن تا یکی بمیره. ولی من میگم اگه هوس بود، همون یه دفعه بس بود. موقع تند رفتن هم حساب موتور و روغنش، سیستم تعلیق جلو و عقب، جنس و باد لاستیک ها، آب و هوا، وضعیت لنت ها و ترمز، شرایط جاده و مقدار شلوغی، اینکه در صورت لزوم راه فرار از تصادف رو دارم یا نه، و خلاصه هرچیزی رو که بتونم در نظر می گیرم. تیپ پنج قبلیم رو یه مدت داده بودم به پسرخالم. تو جاده یزد ۲۱۰ تا رو باهاش چسبونده بود. میگفت چون ماشین تو بود خیالم راحت بود، وگرنه با مگان پسرعموش جرات نمی کنه ۱۵۰ تا هم بره. خلاصه که با این همه وسواس، خودم رو مستحق این می دونم که هر از گاهی یه گازی به ماشینم بدم. توی ماشینم هم حتما باید همه کمربندشون بسته باشه، برای بچه هم صندلی کودک گذاشتم که جاش امن باشه. این دفعه هم یه جورایی خواستم راه رفتن ماشین جدیدم رو امتحان کنم و ببینم چقدر با دستی اختلاف داره. وگرنه با ماشین قبلیم، از وقتی که ۲۱۰ تا رو تو جاده نطنز باهاش پر کردم، دیگه هیچ وقت سرعت غیرمجاز نرفتم و کلا توی مسافرت ها ماشین روی کروزه و سرعت مجاز می رونم. با تمام این تفاسیر، می دونم که هر لحظه ممکنه حادثه ای هم پیش بیاد و خرج کردن برای ماشین و رسیدگی فقط احتمالش رو پایین میاره. باز هم از کسانی که انتقاد به جا دارن ممنونم و هرگز تند رفتن رو تایید نمی کنم.
 3. همین گیربکس ۲۰۶ هم که طراحیش مال حدود ۱۵ سال پیشه، اگه اصلی باشه خیلی عملکرد بهتری داره. گیربکس قبلیم رو که واچیک تعمیر کرد، به دلیل استفاده از لوازم اصلی و مونتاژ مناسب، عملکرد به مراتب بهتری نسبت به گیربکس فعلیم داشت. تعویض دنده ها رو زیاد حس می کنم، دنده عقبش هم خیلی دیر درگیر میشه. حیف که نوئه و دلم نمیاد دست بهش بزنم. اما ۲۰-۳۰ تا کار کنه احتمالا میدم رینگ و بانداش رو عوض کنه برام.
 4. من که گفتم گیربکس شما مشکلی نداره. اما خدا رو شکر که مطمئن شدین. از گیربکس ۲۰۶ نمیشه اندازه یه ماشین خیلی گرون تر توقع داشت. به نسبت قیمت و البته پایین اومدن کیفیت توی مدل های بالاتر، راضی منندست. کلا زیاد سر به سر گیربکست نذار.
 5. خب مسلمه که این روغن هم تقلبی داره. شما هر برندی رو می خری فقط از جای مطمئن بگیر.
 6. اگر تهرانی بگو آدرس بدم بری بخری. اگر نیستی تو خصوصی هماهنگ کن برات بخرم بفرستم. مصرف در جا رو که تایپ بی نشون نمیده. چون فقط سرعت بالای ۳۰ تا رو نشون میده. با دیاگ هم امتحان نکردم.
 7. البته اینم بدون که روغن ایرانی هم تقلبی داره. فمر نکنید فقط خارجی تقلبی داره.
 8. منم گیم باز نیستم، ولی حتما روی ایکس باکس جدید مایکروسافت تحقیق کن. خیلی شاخه. البته قیمتشوونمی دونم، احتمالا بالا باشه. ولی تحقیق کن ضرر نداره. بازیهای 4K اجرا می کنه، خفن.
 9. بنده حساب خیلی چیزا رو می کنم و تند میرم. مثل ترمز، لاستیک، جاده، سیستم تعلیق و خیلی چیزای دیگه. مثل بعضی ها یلخی و بدون حساب پدال رو فشار نمیدم. البته اونم فقط برای یه تایم کوتاه، نه کل جاده. اما به هیچ عنوان از این عمل خودم دفاع نمی کنم و همیشه گفتم تند رفتن حماقته. از دلسوزی شما هم واقعا ممنونم. حرفتون کاملا درسته. ماشین من با سرعت ۱۲۰ تا بین ۶/۵ تا ۷/۵ می سوزونه. البته میانگین. تو سربالایی یا سر پایینی به ۱۰ و ۴ هم می رسه. چیزی که مطمئنم اینه که از خرید شمع ها ضرر نمی کنید، حتی اگه مصرف هم خیلی فرق نکنه. البته دقت کنید که حتما اصلی باشه.
 10. حالا با گذشت زمان و تعویض روغن های بعدی دقیق تر مشخص میشه. اما یادمه تو دفترچه ماشین قبلیم که چاپ سال ۸۳ بود نوشته بود تا نیم لیتر کم کردن در هر ۱۰۰۰ کیلومتر هم می تونه طبیعی باشه. اونو نفهمیدم چی بود داستانش. منظورش همون اوایل بود یا همیشه. اینجوری که فاجعه میشه اصلا. یعنی با ۴۰۰۰ کیلومتر راه رفتن، دو لیتر کاهش روغن.
 11. ماشین که راهی نرفته. ۵۵۰۰ کیلومتر رفته. من دقیقا ۳/۵ لیتر ریخته بودم. بعدا دیدم از خط حداکثر تا حداقل گیج، یه کم اومده پایینتر. حدود ۲۰۰-۳۰۰ سی سی بهش اضافه کردم، بعدش از اون مقدار قبلی هم باز اومد پایینتر. قبل از رفتن به مسافرت نیم لیتر دیگه ریختم روش که از خط فول گیج هم یه کم زد بالا. بعد از رفتن و برگشتن از یزد هنوز چک نکردم ببینم وضعیتش چطور شده.
 12. ایربگ سمت شاگرده. خاموش کردم که وقتی بچه میاد جلو بغل مادرش، خدای نکرده ایربگ بهش آسیب نزنه.
 13. منم دیدمش. روغن آلمانی Bizol هستش، اما این Benzol بود. کلا برندش هم انگار تقلبی بود. عجب زمونه ای شده به خدا.
 14. این که گاهی لبه بیرونی لاستیک سمت راست بیشتر خورده میشه، بخاطر شیب جاده هست. وگرنه همونقدر که در پیچیدن به راست فشار روی چرخ سمت چپ میاد، خب توی پیچیدن به سمت چپ هم روی چرخ سمت چپ میاد. بهترین کار اینه که حداکثر هر ۱۵۰۰۰ تا، یک بار چرخ ها رو جابجا کنید. من که خودم هر ۱۰۰۰۰ تا جابجا می کنم. یک بار چپ و راست، یک بار ضربدری. الان با ۸۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد، همه لاستیک هام یک شکل و یک دست هستن. و حتی جالب اینکه بالانسشون هم بهم نمی خوره. کلا یک بار همون اول بالانسشون کردم. به نظرم کمی ساییده شدن بیرون چرخ بعد از این مقدار کارکرد طبیعیه. شما اگر چرخ ها رو جابجا می کردید، خیلی دیرتر این اتفاق می افتاد و عملا این مقدار ساییدگی، بین چهار تا چرختون تقسیم میشد.
 15. ماشین از صفری دست خودتون بوده؟ اگر بله، اون اولش هم کم نکرده بود؟