..amir

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  193
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

141 کاربر خوب

درباره ..amir

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد تعیین نشده

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  Tehran
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۶
 1. وقت بخیر درسته من دیگه کامل توضیح ندادم چون تو صفحات قبل بود فقط نقاط تاریک بازگو کردم. (بنده هم شلنگ قراردادم و..) البته در فشار بسته نمیشه چون پیچش حالت مهره هست و با فشار روغن کاری نداره. پیچ کامل نباید باز بشه!!! کمی باز بشه که روغن بیاد کافیه و در عرض ۲-۳ثانیه حدودا باید بسته بشه و مجدد.. بیشتر خواستم بگم که هوا گرفت مورد خاصی نیست خیلی راحت هواگیری میشه چون خودم بار اول بود انجام میدادم..
 2. سلام دوسته عزیز خوده شما میگی تا قبل از تعویض سیم‌کشی همه چی درست بوده پس همینطور که دوستمون گفتن تمام اتصالات سیم‌ها تا پین‌ها و سوکت‌ها خیلی خیلی مهم هستن و باید چک بشن. فقط سیم‌کشی مرتب کن و پین‌هارو یکی‌یکی و با وسواس شدید چک کنید و قطعی یا اتصالی نداشته باشه. اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..
 3. سلام و ارادت بنده هم چند هفته پیش روغن ترمز تعویض کردم بنده اون توری مخزن موفق نشدم در بیارم و کل روغن مخزنُ از چرخ عقب سمت شاگرد خالی کردم و سیستم هوا گرفت کامل. بعد روغن سرریز کردم و از اون چرخ هواگیری کردم به نوبت همه چرخ‌هارو روغن تخلیه کردم و هواگیری کردم. ماشین ابتدا خاموش بود که روغن خیلی با فشار کم خارج میشد و احتمال هواگرفتن هم زیادتره که من خودرو روشن انجام دادم فقط یکم باید سریع‌تر انجام داد و بسیار کار راحتی هستش نتیجه کار خیلی خوب بود عکس‌العمل ترمز گیری با اینکه لنت متفرقه فعلا نصب هست عالی شده و زودهم واکنش به پدال انجام میده. روغن قبلش کامل سیاه بود. فقط وقتی پدال فشار میده شخصی که کمکتون میکنه روغن بصورت جهشی بیرون میاد و قبل از اینکه روغنی که بیرون میاد فشارش کم و تمام بشه باید پیچ بسته چندتا پدال زده و ۲باره. این کار باید مرتب انجام بشه. حدود ۱قوطی کفایت میکنه نهایتش ۱قوطی و نیم برای اطمینان و عوامل غیر منتظره..
 4. تعداد خار یعنی همون که به سمته دیسک میره؟ مشعلی‌های تیپ۵ و ۶ که متفاوت هست اما سریشون دقیق نمیدونم تیپ ۶ و ۲۰۷ اتومات فرق داره؟؟
 5. سلام برای tu5 این کد هست؟ چه کدی؟ قیمتش چنده؟ اصلی و فرعی داره؟
 6. بنظرم به چندتا تعمیرکار نشون بده بعد تصمیم بگیر، سریع به یک نفر اعتماد نکن صفحات قبل بخونی هم دوستان و هم بنده تعمیرکارهایی معرفی کردیم
 7. سلام تست استایل از توربین بگیرید اینی که شما میگید شبیه به خرابی توربین هستش اون تق هم احتمالا روغن زیادی داخل گیربکس نیست؟ باعث شده یکی از باند ترمز‌ها شکسته باشه(البته من خودم این تجربه‌رو داشتم) شاید برای شما این مشکل نباشه
 8. سلام احتمالا چون شیر برقی و روغن کهنه هست این مشکل وجود داره. در حدود ۲ دقیقه یا شاید کمتر ماشین درجا کار کنه و بعد با دنده دستی با سرعت کم با ۱و ۲ حرکت کنید تا دما به ۷۰ حدودا برسه دیگه کفایت میکنه. این حالت خودم تجربه کردم و همه جا میگفتن شربرقی باید عوض بشه اما من ۳سال با این روش استفاده کردم و دیگه ارور نداد. روغن هم خوده بنده گیربکس که عوض کردن روغن راونول ریختن اما با توجه به قیمت فعلی و تجربه دوستان روغن بهران اتومات 71141 که دوسته خوبمون آقا امین عکس قرار داده هم مناسب هست. در رابطه با نوع تخلیه هم سرچ کنین صحبت شده فقط داخل گیربکس مکمل شستشو دهنده استفاده نکنین. اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن.. اگر روغن اصلی باشه که کیفیت مطلوب داره. اگه فقط هنگام گرم شدن هست که هم روغن و هم رینگ‌ها دخیل هستن رینگ هم چیزی که همه استفاده کردیم و خوب بوده استفاده کنین. رینگ تفلون معروف هستند و نارنجی رنگ هستن و ۳تارو هم باهم تعویض کنین اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..
 9. سلام ۲۰۶ از این جک‌ها که به لوله اگزوزوصل بشه و حالت بالشت زیر ماشین قرار میگیره و با گاز دادن اون حالت بالشت باد میشه و خودرو قسمتی که اون بالشت مانند قرار گرفته بالا میره، نداره؟
 10. دقیقا من هم چندین سال پیش خیلی بدنبال سری ترموستات به تنهایی بودم که بی‌نتیجه بود. برام جالب بود که چرا شما به هوزینگ فلزی تغییر ندادی؟ علت خاصی داره؟
 11. سلام دوستان سر پلوس تیپ۶با۵ تفاوت داره؟ سر پلوس تکیش هم هست؟ چه برندی خوبه؟
 12. سلام چقدر گرون!! چی استفاده کردی؟ من جلوبندی از دوستم گرفتم کلا شد جنس‌هاش فقط ۲۰۰ تومان (ماهه پیش بود قیمت دقیقش یادم نیست، اما همین حدود بود) اون حالتی هم که با گاز داری برای پلوس هست ماشین رو چال باشه و از زیر پلوس‌هارو با دست تکان بده ببین کدوم سمت لق هست
 13. سلام ترموستات اصلی ال۹۰ جنیون هست که باید تو پک رنو باشه و کمی از ترموستات ۲۰۶ بزرگتر هم هست اما جدیدا هم اندازه ۲۰۶ شده البته تو پک اصلی من دیگه ندیدم اما اصلی فوق العاده با کیفیت هست تا بحال سنسور آب تعویض کردین؟