علی طبا

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  1,283
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  14

تمامی ارسال های علی طبا

 1. به سلامتی ولی دقت کنین از نطر کم کردن آب . اگر دیگه نشتی نبود که در 3-4 روز هم مشخص میشه، حتماً آب رادیاتور رو عوض کنین و البته تخلیه کامل و شستشو بعد مایع جدید . انشاالله که مشکل حل شده باشه .
 2. با پوزش، شما یک مطلبی را به صورت کلی نوشته و نه از سفارش کالای خود و نه مبلغ پرداختی ؛ چیزی عنوان نشده است . البته من به شخصه نه شناختی از این کاربر داشته و نه تاکنون خرید انجام داده ام و حتی تا چندی پیش نیز اطلاع نداشته که ایشان در زمینه فروش قزعه نیز فعالیت داشته و خود من پس از مطرح شدن موردی برای قیمت یک قطعه، شماره ایشان را از خودشان گرفتم . اگر برای راهنمایی اعضاء مطلبی نوشته می شود، خوب است که مطلب درست بیان شود و اگر منظور مدیریت محترم است که درخصوصی می توانید مطرح نمایید . با سپاس البته پیرو نوشته های شما، سابقه تعمیرات را اگر نمایندگی برده باشند و همچنین کیلومتر خودرو را تاحدودی می توان اینگونه بدست آورد . البته که برای هر تعمیری نیز به نمایندگی مراجعه نشده، ولی به فرض اگر سال قبل با کیلومتر فرضاً 45000 تعمیری انجام شده باشد الآن کیلومتر نمی تواند 35000 باشد . متاسفانه تغییر در کیلومتر هم مطلبی بود که چند روز پیش بحث شد و تغییر آن ظاهراً به سادگی امکان دارد.
 3. من یادم هست که دریکی از نوشته ها در مورد شکل ظرف و اورجینال بودنش دوستان مطلبی نوشته بودند . من چون خودم استفاده نکرده ام در مورد مشابه بودن هردو و موجود بودن هر 2 توع در ایساکو اطلاعی ندارم.
 4. البته دوست عزیز در مورد خرید و قیمت بیشتر تحقیق کنین . البته اگر از ایساکویی ها بگیرین که دارای لیبل هست مطمین تر هستش . فکر کنم در 2 مدل گالن هست که برخیش دربش مشکیه و مدل گالن هم متفاوته . این رو نوشتم که اشتباه نکنین در خرید جنس . الآن این 2تا عکس یکیشون دارای لیبل ایساکو هستش و اون یکی فاقد لیبل . البته این شماره فنی ایساکو هستش . شماره فنی: 2840100703
 5. البته اگر به طلق ضربه نخوره که نباید ترک ایجاد بشه . با سمباده زدن اون لایه رویی که همون پوشش اولیه ای هست نوسط کارخونه تولیدی طلق و ضد آفتاب هست و به مرور خاصیتش رو از دست داده برمیدارین . کیلر هم که نزدین درواقع اون لایه محافظ در مقابل اشعه خورسیدرو نداره و تازمانی که کدر نشه مشکلی نداره . دوستمون که میخوان کیلر بزنن، بخاطر شفافیت بیشتر و دادن اون لایه محافظ روی طلق هست که در شفاف موندن بیشتر کمک میکنه .
 6. سلام حمیدآقا . بله اگر خود طلق مات باشه که سمباده زدن فکر نکنم تاثیری داشته باشه . اون روشی که با سمباده زدن پیشنهاد میشه برای طلق هایی هست که به مرور زمان اون حالت شفافیتش رو از دست داده و اون لایه محافظ روی طلق به نوعی در اثر مرور زمان کدر شده است .
 7. خوب پس به خیر گذشت . ولی برای تعویض اون اورینگ حتماً جنس خوبش رو بگیرین یا جایی که میدین تعویض کنه مطمین باشین اورینگ بی کیفیت نندازه . تعویضش هم نهایتش 1 ساعت وقت ببره و درجا هم هست . ضمناً مایع خنک کننده رو حتماً تعمیض کنین . چون آب شهر دارای رسوب هست و ایجاد مشکل میکنه .موفق باشین
 8. بله طلق باید در چند مرحله پوستاب بخوره و پولیش بشه تا به شفافیت قبلی نزدیک بشه . اما بعد از این کارها، اگر هم کیلر بخواد بخوره، از نوع کیلری که روی رنگ ماشین استفاده میشه فکر کنم بهتر جواب بده . بخاطر عدم تغییر رنگ و استحکام بیشتر . ولی مسئله مهم پاشش اون کیلره که با پمپ باید باشه و درصد ترکیبش با هاردنرش مهمه . اگر بتونین اون پوستابش رو خودتون انجام بدین و کیلرش رو بدین به نقاش که خوب کار تمیزتر در میآدش . ولی نهایتاً کیلر اون پوششی نیست که چراغ ها دارن و به علت گذشت زمان کدر میشن و شما با سمباده اونو برمیدارین که سطح شفافی داشته باشین . فقط برای مدتی ظاهر خوبی داره .
 9. یعنی روی شیشه بیرونی ؟ فایده نداره چون اون پوششی که روی طلق میدن ضد اشعه هستش و ضماً در اثر برخورد ریگ و اینجور چیزها جا میندازه . یکی از دوستان این کارو کرد و بعد از مدتی ناچار شد که چراغ کامل بگیره چون طلقش هم نبود که عوض کنه. اگر هم منظورتون اون قسمت داخلیه که کرومی هستش، در اثر حرارت مستقیم لامپ زرد میشه و از شکل میافته . باز خودتون میدونین . ولی هم طلق گرون شده و اگر گیر بیادش و هم خود چراغ.
 10. دوست عزیز این مدلی که الآن در بازار هست توسط بلوتوث و گوشی بللوتوث دار کار میکند و با FM Player که نوعی فرستنده روی موج اف ام می باشد متفاوت است و به نوعی نسل قدیم محسوب می شود . شما اگربخواهین تهیه کنید باید این نوع جدیدتر بلوتوثی را بگیرین . نوع قدیمی کیفیت صدای مناسبی هم نداشت . دقیقاً مانند فرستنده هایی که برروی موج اف ام رادیو کار میکند و مرتب هم نویز دارد . شما سوالتون در مورد پخش موزیک از طریق وسیله ای که به فندک وصل می شود بوده و من هم به تصور اینکه شما مدل جدید مد نظرتون می باشد که تصویر نوعی از آن را با مشخصات برایتان گذاشتم والبته این وسیله جدید قابلیت پاسخ دادن به تلفن همراه را دارد و آهنگ روی حافظه تلفن را نیز می توانید پخش کنید. البته اگر خواستین بخرین باتوجه به نوع تلفن همراهتان و برنامه ای که ساپورت میکند باشد .به طور مثال گوشی شما اگر قدیمی تر باشد بلوتوث ورژن 4 را ساپورت کرده و دستگاه با بلوتوث ورژن 4.2 کار کند .البته اگر از نوع فاقد بلوتوثی استفاده کنید، فقط از طریق درگاه usp آهنگ را پخش می کند . در مجموع برای خرید دستگاه، نوع جدید بلوتوثی را پیشنهاد می کنند که هم تلفن و هم کارت حافظه را پشتیبانی می کند . البته با پوزش شاید من منظورم را بد نوشته و اینگونه برداشت شده که نوع قدیم کارایی نداشته و نمی توان استفاده کرد . منظور من این بود که اگر قصد خرید دارین، نوع جدید را که تفاوت قیمتی چندانی با نوع جدید بلوتوثی ندارد، تهیه بفرمایید. کیلر بعد از گذشت زمان فکر کنم حالت زردی به خودش میگیره . اون نوع کیلری که در رنگ بدنه ماشین میزنن متفاوت است و با گذشت زمان تغییر رنگ نمی دهد . البته جدای از براقی که دارد و خوب خیلی ها اون رنگ مات رو بیشتر می پسندند.
 11. دوست عزیز این وسیله برای استفاده از گوشی هستش . چرا گیج شدین؟ این وسیله توسط بلوتوث به گوشی وصله و از اون طریق توسط رادیو پخش میکنه .
 12. این هم مایع آماده هستش و از ایساکویی ها که لیبل داره روش میتونین بگیرین . یادمه یکی از دوستان در سایت هم برای فروش داشتند . در صفحات قبل ببینید نوشته بودن . فکر کنم قیمتش هم مناسب بود . اگر خواستین فکر کنم تلفنش رو داشتم . البته من خودم خرید نکردم از ایشون ولی یادمه که نوشته بودند برای فروش دارن . حدود 12-10 روز پیش بود .این مایع آماده هستش و بعد از شستشوی کامل مدار ، این دیگه آب مقطر نمیخوتد و آماده هست و مدت کارکردش هم حدود 5-4 سال هست. صفحه 643 رو مطالعه بفرمایید . http://ir206.net/?app=core&module=system&controller=content&do=find&content_class=forums_Topic&content_id=4952&content_commentid=305629
 13. این حالت تفه زدن ممکن است از دسته موترهای بالا و پایین باشه . اونا رو هم چک کنین و ضمناً سرویس مپ سنسور و تنظیم موتور هم در این شرایط موثر است .
 14. در شهرستان هم احتمالاً غیر از نمایندگی انجام بدن . یه ریموت و ساخت کلید و معرفی به سیستم .
 15. دوست عزیز شما پژو 206 اتومات رو با پراید مقایسه میکنید؟!!!! نهایت تعویض واشر و تعمیرات اختمالی و تعویض شیر برقی و سرویس گیربکس، با این قیمت قطعات ؛ بازهم اوراق 206 به پراید می ارزه . حتی در مقابل 206 صفر هم ارزش ماشین بیشتره . بگذریم که الآن شرایط اینجوری شده و پیدا کردن قطعه اصلی مشکل داره ولی توی همون ماشین صفر هم از قطعات بی کیفیت استفاده میشه که سر یکسال نشده باید چندوقت یکبار برین تعمیرگاه . به هرصورت نظر هرکس محترمه، و من هم تعصبی روی 206 ندارم ولی دیگه مقایسه اون با پراید یه مقداری بی انصافیه . انشاالله که این مشکل دوستمون هم زیاد مهم نباشه وبا یه تعمیر جزیی مشکلشون حل بشه . جالبه که همون پرایدی که ارزش ریالیش به قول شما بیشتر از 206 14-13 ساله است، چندساله که میگن نباید شماره بشه و گفتن از سال آینده نمیکنن . دلیلش هم بی کیفیتی این خودرو هستش . البته همین ماشین برای توی شهر و البته با رعایت اطمینان میتونن استفاده کنن .
 16. این هم فیلمی از تعویض فشنگی آب .https://www.aparat.com/v/iZwYf
 17. سلام شما اول یک دیاگ بزنین و دمای آب با پشت آمپر رو چک کنین شاید اصلاً مشکلی نداشته باشه . اینجوری که میگین و چندبار مشکل نشتی داشتین، احتمال زیاد باز هم جایی نشتی دارین و هوا میگیره .الآن باز هم آب کم میکنه ؟ اون تعویض فشنگی روی هوزینگ ترموستات وقتی ماشین سرده مقدار قابل توجهی آب کم نمیشه . ایرانی خوبش فکر کنم مارکش صامفر باشه . الآن چی باشه تو بازار نمیدونم . ولی برای هواگیری از روی هوزینگ یه ظرف کوچیک بگیرین زیرش مقداریش رو میتونین دوباره استفاده کنین. البته اگر سیستم هوا داشته باشه که هواگیری حتماً میخواد ولی قبلش با دیاگ دمای پشت آمپر رو چک کنین که اگر درسته که اون فشنگی هم عوض نکنین . ترموستات ایساکویی که ایرانیه متاسفانه زود از اون درجه 89 میاد پایین تر . الآن میگن بوچیکورد باز اورجینالش بیشتر پیدا میشه . ضمناً بعضی از ایساکویی ها تامسون هم دارن که اونم زیاد جالب نیست و باز بوچیکورد دوستان میگفتن بهتره . مگر واقعاً اصل تامسون گیر بیارین. ضمناً ما گردش آب مشکلی ندارین؟ چون ایراد واتر پمپ در حالت درجا بیشتر گرم میکنه و خوب با حرکت و گردش آب بیشتر دما ثابت میشه . رادیاتور هم از نظر سطح گرمایی ببینین که یکسانه یا نه؟ رنگ ضدیخ فرقی نداره ولی پایه آلی خود ایساکو داره و تقریباً هر2سال تعویض میخواد . ترموستات هم با وضعیت فعلی بازار، دوستان نظرشون با بوچیکورده . چون اورجینالش بیشتر پیدا میشه . تانسون اصل که خیلی کمتر و یه سری هم ایساکویی ها داشتن که بدون بسته بندی هستش ولی روش مارکش رو زده .اون یکی مارک هم من نشنیدم شاید دوستان تجربه استفاده داشته باشن.
 18. در خود پحش در قسمت تنظیمات ، امکان تنظیم صدای میکروفون وجود نداره؟ ضمناً محل فعلی میکروفون کجاست؟ چون یک سری هست که در کنار چراغ سقفی جلو جای میکروفون داره . اگر جای میکروفون در ماشین شما جایی دیگه باشه که میشه با تهیه اون قاب و یک میکروفون با کیفیت، اونجا نصب کنین .
 19. بله درست می فرمایید . از فاصله 3متری داخل ماشین باید قابل رویت باشه . به همین دلیل درصد پایین تر دیگه مشکل هم پیش نمیادش . من خودم 30 یا 35 درصد زدم و معاینه هم تا حالا مشکلی نداشته و پلیس هم تا الآن گیر نداده . اتفاقاً چند روز پیش یه نفر میگفت پلیس جریمش کرده برای دودی شیشه و وقتی بهش تذکر هم داده که داخل خودرو قابل رویت هستش، گفته من متوجه نشدم . بخاطر همین میگم که دلبخواهی هستش و درصد کمتر دیگه مشکل هم پیش نمیآدش .
 20. برچسب دودی تا 35/ 0 مشکلی نداردالبته برخی بیشتر هم میزنند که دیگه به سلیقه افسر هم بستگی داره که گیر بده یا میزان روزانه جریمش کامل شده باشه !! قانون راهنمایی و رانندگی در خصوص شیشه دودی مطابق قوانین راهنمایی و رانندگی، شیشه خودرو باید به نحوی باشد که رویت سرنشینان داخل خودرو مقدور باشد و لذا درصد مجاز شیشه دودی، بین ۴۰ تا ۳۵ % مجاز است. پلیس راهنمایی و رانندگی و حتی نیروی انتظامی، در صورت مشاهده تخلف، مجاز به جریمه (۵۰ هزار تومان) و حتی توقیف خودرو می باشد. درصد شیشه دودی، در واقع مقداری از نور است که می تواند از شیشه عبور کند، مثلا شیشه دودی ۳۵ درصد، فقط اجازه عبور ۳۵ درصد از نور را از خود می دهد. معمولا افرادی که در داخل خودرو باشند (از داخل خودرو به بیرون نگاه می کنند)، نسبت به افرادی که از بیرون به داخل خودرو نگاه می کنند، دید بهتر و واضح تری دارند. قوانین معاینه فنی و شیشه دودی طبق قوانین موجود در مراکز معاینه فنی، وجود برچسب شیشه دودی (حتی کمرنگ ۴۰ درصد) برای شیشه عقب خودرو غیر مجاز است و در صورت وجود، برگه معاینه فنی صادر نمی شود. اما اگر شیشه عقب خودرو بصورت فابریک دودی باشد نه برچسب (مثل پورش، لکسوس و … ) مانعی برای صدور برگه معاینه وجود ندارد. قابل ذکر است که شیشه دودی (برچسب و یا شیشه دودی فابریک کارخانه) برای پنجره های جلو و عقب، در صورتیکه سرنشینان خودرو قابل دیدن باشند، مانعی برای صدور معاینه فنی نیست.
 21. پس ماشین شما نباید درجه آب روی 75 بیاد . مدل رو از این جهت سوال کردم چون جدیداً برخی از مدل های جدید تغییراتی در دمای فن داده اند . ولی نوسان درجه آب شاید از فشنگی آب ویا مشکل ترموستات باشد که زمان باز شدن و یا بسته شدن درست نیست . این 2 مورد هم کنترل کنید . ضمناً هواگیری کردین و سیستم هوا نداره؟ چون داشتن هوا خودش ایجاد مشکل می کند. در وهله اول این 3-2 مورد که هزینه خاصی ندارد بررسی بفرمایید.برای باز شدن ترموستات هم بعداز روشن کردن خودرو ، شلنگ بالای رادیاتور را دست بزنید و زمانی که شروع به گرم شدن می کند؛ درجه آب باید روی 90 یا همان وسط باشد . پایین تر ترموستات خراب است .
 22. دوست عزیز پاسخ سوال دومتون اینه که روغن بهران رانا 40-10 SM ویا سوپر پیشتاز 40-10 SL یا فلومکس مگلتک 40-10 نفت پارس روغن مناسبی است.در مورد سوال سوم روغن گیربکس را هر 38000 یا 40000 کیلومتر تعویض کرده این؟ چون در میزان کشش و تقه زدن و ... تاثیر زیادی داشته و اصولاً تعویض روغن گیربکس باید انجام شود .چهارم ، بازدید شمع و بازدید قسمت برق و زیگلورها نیز باید انجام شود که تاثیر در شتاب و به قول معروف سنگینی ماشین دارد .مورد پنجم که حتماً و درصورت نشت یابی احتمالی مایع خنک کننده با آب مقطر 4لیترو ضدیخ 2لیتر انجام و پیش از آن مسیر و رادیاتور را شستشو دهید چون آب شهر باعث ایجاد رسوب در مدار می گردد و ضمناً رادیاتور را نیز از نظر گرفتگی و ایجاد رسوب بررسی نمایید. در مورد تعویض ماشین های صفر و حتی 206 ایرانیزه مشکلات زیادی داشته که در این سایت شاید با برخی از مشکلات آشنا شده باشین ولی تصمیم با خود شماست که تعویض نمایید یا خیر؟ اگر به ماشین برسین ارزش نگهداری داشته و خوب ماشین 10 -12 ساله مشکلات خودش را دارد . در مورد واشر زدن، چون واشر تیپ5 و 6 فلزی است به سادگی مشکل پیش نمی آید . ضمناً سرویس های دوره ای مانند تعویض تسمه تایم و ... انجام شده است یا خیر ؟و در مورد کم کردن آب از درب منبع انبساط هم می تواند باشد که البته به گرم شدن و عدم چرخش صحیح آب به دلایل بالا که ذکر شد نیز مرتبط است. با پوزش از طئلانی شدن و دوستان نظرات کامل تری ارائه می نمایند .
 23. متاسفانه اکثر حوادث در اثر بی احتیاطی و سهل انگاری رخ می دهد . در صورت استفاده صحیح از وسایل و ابزارآلات مشکلی نباید پیش بیآید والآ یه باز کردن پیچ معمولی هم می تواند در اثر بی احتیاطی موجب زخمی شدن دست شود .