علی طبا

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  2,312
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  30

تمامی ارسال های علی طبا

 1. خواهش میکنم . ببخشید که دیر وقت هم شد . ولی مجموعش فکر نکنم رقمی بشه و با 10-12 تومن میشه انجامش داد . دیودش هم رقمی نیست و فکر کنم دونه 150 تومن باشه . کلیدش هم حدود 4تومنه و رله هم همینطور . بازهم موردی بود در خدمت و اگر نشد بفرمایید من خودم تستش کنم . فکر کنم داشته باشم رله . شب شما هم بخیر.
 2. در خصوصی هم یه راه نوشتم که فکر میکنم جواب بده . نیاز بود بفرمایید تا نقشش رو بکشم براتون .
 3. اگر پایه های رله درست انخاب شوند ، در حالت معمولی وبعداز رله شما منفی و مثبت به سیم دادین، بعداز زدن کلید ( اگر درست متوجه شده باشم) ، پایه منفی یا مثبت جدا شده و برعکس اتصال میدهد. با رله تست بفرمایید فکر کنم بشه اینکارو انجام داد .
 4. ساسان جان این صفحه رو مطالعه ای بفرمایید . فکر کنم که با یک رله بتونین این کار رو هم انجام بدین . واقعیتش اگر یک رله و ترانس 12 ولت داشته باشین با آزمایش بتونین راهی پیدا کنید . الآن متاسفانه من ذهنم درگیر مطلبیه که نمیتونم تمرکز داشته باشم . ولی به احتمال زیاد بشه بدن تغییر در فیش و سوکت انجام بشه . نهایتش یه رله و کلید فشاری و یک کلید معمولی . اگر من مسیرش رو متوجه شدم خدمتتون میگم در پایین این صفحه در قسمت سوال و پاسخ آقای غفوری به این مطلب تغییر مثبت و منفی اشاره شده است . متاسفانه نمیشه مطلب رو کپی کرد و اینجا آوردش . https://safety-security.ir/relay/
 5. خوب اگر اینجوری باشه ، میتونین روی یکی از سیم ها( فرق نمیکنهکدومش باشه) یه سوییچ فشاری بزارین و مثبت و منفی را با فیش و سوکت نصمنید و با برعکس کردن فیش و سوکت و فشردن کلید فشاری؛ برای لحظه ای برق رو به پمپ میرسونین . اینجوری هم میشه . این کلیدفشاری ( یا شبیه این ) روی یکی از سیم هایی که رفته به پمپ صندوق، بعد از اون فیش و سوکت نصب میشه .
 6. بله میشه . همون جابجا کردن قطب های ورودی به پمپ میشه . ولی منطقی هست به نظرتون این کار؟ هربار باید فیش رو دراورد و جازد ! شاید بشه با رله دوبل این کارو کرد ولی ارزش داره ؟ البته قیمتش رو نمیدونم ولی میشه با یک مدار هم این کارو انجام داد . ولی واقعیتش الان در ذهنم نیست روشش. اگر شد که براتون مدارش رو میفرستم .
 7. شما سیم منفی دایم نئارین در پمپ ؛ بر اساس باز ویا بسته شدن پمپ، جای ایندو تغییر میکنه . در نتیجه هردو سیم باید متغیر باشه . اگر منفی مشترک داشت و شما مثبت رو فقط جاشو باید تغییر میدادین میشد از کلید 2حالته استفاده کنین .چون در حالت وسط جریان ردی نمیشه و با اتصال به بالا ویا پایین میتونین جریان رو وصل کنین . ولی در پمپ 2سیم این امکان نداره مگر براش مداری تعیین بشه که همزمان جای 2 سیم تغییر کنه . البته شاید بتونین با تغییر پمپ به 5 سیمه که منفیش دایم باشه، این کار انجام بشه . یعنی ورودی پمپ همیشه یک منفی داره و 2تا مثبت برحسب نیاز که یکیشون فعال باشه . برای قفل و باز شدن . دراون حالت یک کلید 2حالته هم کع سریه باز و بسته کنه کفایت میکنه . یعنی لحظه ای بزنین و قطع کنید.
 8. ساسان جان قفل مرکزی زمانی که فعال باشه و دگمه اونو فشار بدین، برای لحظه ای برق رو میده و قفل درب ها باز یا بسته میشن . در نتیجه شما اگر هم کلید مجزا بخواین استفاده کنین، باید کلید فشاری مثل زنگ باشه . منظورم کارکردش هست . دگمه های فشاری کوچیک هست که میتونه این کارو انجام بده . و برای تغییر در مثبت و منفیش فکر کنم از مدار و رله استفاده کنین که تغییر در سیم ها انجام بشه . چون برای باز و بسته کردن قفل، جای منفی و مثبتش باید تغییر کنه . کلید 2 حالته داریم که فرضاً اهرم در وسط قطع و در بالا قراربگیره میشه مثبت و پایین میشه منفی . ولی مسئله اینه که شما برای یکی از سیم ها این حالت رو دارین و مثبت و منفیش رو تغییر میدین؛ در صورتیکه شما باید برای هردو سیم متصل به پمپ قفل باید اینکار انجام بشه . شما برای باز کردن قفل صندوق ویا بستنش الان فقط با کلید درب انجام میشه . پس اگر باز و یا بسته کردن پمپ رو بخواین انجام بدین با یک کلید فشاری تنها هم میشه این کار رو کرد.
 9. درب فیلتر هوا اگر خوب بسته نشده باشه ویا جای پیچش هرز کرده باشه، باعث صدا مثل سوراخ بودن اگزوز رو میده . درب فیلتر هوارو چک بفرمایید.
 10. سلام البته باید با رله این کار رو انجام بدین . ولی قفل مرکزی نداره ، علت خاصی داره؟ چون یادمه که قفل عقب با ریموت قفل میکرد ولی با یموت قفلش باز نمیشد که باید یه سیم از پمپ تا BSI میکشیدین و به سوکت مربوطه وصل میکردین . من برای صندوقدار این کاررو انجام دادم ولی نمیدونم که برای هاچ بک هم همینه یا نه؟ ولی کلید 3 حالته هم هست که یک پایه مشترکه و پایه دون براساس انتخاب کلید تغییر میکنه که به کار شما نمیخوره چون باید قطع و وصل لحظه ای باشه. ضمناً شما باید از کلید لحظه ای استفاده کنین ، چون نمیشه همیشه اون سیم برق داشته باشه و باعث سوختن پمپ میشه .
 11. قبلاً چی استفاده میکردین و میزان کم کردن روغن و کلاً از این محصول رضایت دارین؟
 12. سلام والا من فقط همین مدل رو دیدم که میخوره و البته مشترکه با 2-1 ماشین دیگه . ولی ازنظر حای چراغ و اندازه فقط همین مدل هستش . گروه صنعتی ایران خودرو در آخرین تغییرات خود بر روی پژو ۲۰۶، در وبسایت رسمی خود اعلام کرده که از این پس ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵ با دو آپشن کمتر به دست مشتریان می رسند. بر اساس دعوتنامه های ارسالی و اطلاعات موجود در سایت ایران خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ کلاس ۲۶۰۳۰ و ۲۶۰۳۴ بدون سیستم پخش سی دی خوان به دست مشتریان می رسد و تنها سیستم پخش رادیو و USB بر روی آن نصب می شود. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ کلاس ۲۶۰۳۳ و ۲۶۰۳۴ بدون سنسور پارک عقب تولید می شوند. به عبارتی از این پس ساده ترین و رایجترین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار نسخه ۲۶۰۳۴ خواهد بود که بدون سیستم پخش سی دی و سنسور پارک عقب عرضه می شود. از سویی پیش از این شاهد بودیم که ترمز دیسکی عقب از پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حذف شد و ترمز کاسه ای جای آن را گرفت. حال در آخرین به روزرسانی وبسایت ایران خودرو اعلام شده که کلاس ۲۶۸۱۵ پژو ۲۰۶ تیپ ۵، فاقد سنسور پارک عقب خواهد بود. پس از آغاز پروژه ایرانیزه سازی پژو ۲۰۶، مخصوصا ۲۰۶ تیپ ۲، شاهد بودیم که ایران خودرو امکاناتی نظیر سنسور پارک عقب، نمایشگر اطلاعات کاملتر، سیستم صوتی با قابلیت پخش USB، بلوتوث و… را به این هاچبک پرفروش اضافه کرد. حال گویا به خاطر مشکلات پیش روی صنعت خودرو و از سویی بالا رفتن قیمت تمام شده خودروها، سیاست بزرگترین خودروساز کشور تغییر کرده و در این دوره از تحریم ها شروع به حذف برخی امکانات خودروهایش کرده است.
 13. بله متاسفانه شرایط قطعه خوب کم شده است . البته ایشون هم مدعی اورجینال نیست و نوستن درجه یک، ولی چون جعبه طرح اورجینال دارد، تداعی گر اورجینال بودن کالاست . به هرصورت قبلاً هم عرض کرم که یا اورجینال با لیبل ایساکو ویا از جایی که معتبر بوده و البته شناخت فردی از فروشنده و جنس نیز مهم است . کلاً زمینه قطعات اورجینال و یا اصل تولید معتبر کم شده است .
 14. کار خوبی انجام دادین . به هرصورت 10000 کیلومتر کم نیست ؛ ضمناً برند فلومکس هم مربوط به همین شرگت نفت پارس هستش که تعریف زیادی ازش میشه و طبق گفته ها کیفیتش بالاتر از سوپر پلاس هست . اونم میتونه گزینه خوبی باشه .
 15. سلام این شرکت وارد کننده و ضمناً نمایندگی عظام صنعت است و واردات قطعات خارجی با نام پایاکارنو و یا واردات قطعات اورجینال را دارد. کلاً وسایل دست دوم برقی ریسک داره . همین پمپ بنزین با فرض برند خارجی که نمیدونیم چی هستش؛ ممکنه تا 4سال دیگخ کارکنه یا 1هفته کارکنه و پمپش بسوزه . قیمتش هم خیلی ارزون نمیگه که بگیم فوق العاده است . به نظر ایساکویی 400یا 450 نو بهتر ازاین جنس دست دوم باشه . • واردات و فروش انواع قطعات خودرو هاي ، ايران خودرو و سايپا از آسيا و اروپا در قالب برند پايا کارنو • واردات و فروش انواع قطعات خودرو هاي ايران خودرو و سايپا در قالب برند اصلي(اورجينال)
 16. متاسفانه تاریخ نگاری که اندیشه خود را دخیل در شرح تاریخ گذشته نکند، کم بوده و اکثراً براساس پیش زمینه ذهنی خود برداشت از تاریخ را نوشته و به نوعی مغرضانه قضاوت می کنند . مغرضانه از این بایت که نظر خود را چه مثبت ویا منفی، در نگارش تاریخ وارد کرده و درنتیجه تاریخ نویسی که بدون غرض نسبت به گذشته مطلبی بنویسد، کم می باشد . همین الآن تاریخ نویسانی داریم که نظر خود را در دخیل کرده و به نوعی جانبدارانه و به نفع نظراتش می نویسد . سریال های تاریخی که اخته شده نیز از این امر مستثنی نمی باشد و حتی در برخی از موارد واقعاً تاریخ معاصر را به نوعی تغییر داه و به خورد مردم می دهد .
 17. آب سوز کردن خودرو تا چه حد امکان‌پذیر است؟ امیرحسین کاکایی عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت درباره امکان‌پذیر بودن آب سوز کردن خودرو می‌گوید بنده یک خودرو را از نزدیک بازدید کردم که به ظاهر موتور آن با آب کار می‌کند، اما نکته اینجاست که هیچگاه در یک دستگاه سنجش استاندارد و مراجعه مربوطه، تست نشده‌اند و نمونه تست شده این خودرو‌ها وجود خارجی ندارد. کاکایی می‌گوید سه برنامه بین‌المللی آمریکایی در این زمینه وجود دارد که ادعا می‌کند خودرو با آب کار می‌کند که چگونگی آن براین اساس است که در موتور احتراق داخلی، آب را به هیدروژن و اکسیژن تجزیه کرده و هیدروژن را می‌سوزانند. در حقیقت در اینجا آب را باید الکترولیت کرد. زمانی که می‌خواهیم آب را الکترولیت کرده و هیدروژن آن را محترق کنیم، نیاز به انرژی بیشتری است لذا یک منبع انرژی اضافه لازم است؛ بنابراین نمی‌توان با روش‌های الکتریکی یک موتور احتراق داخلی را برای مدت زیادی به حرکت درآورد. روش دیگری که احتمالا این افراد از آن استفاده می‌کنند این است که می‌توان آب را روی یک ماده شیمیایی ویژه‌ای همچون ترکیب پتاسیم-آلومینیوم ریخت که در این حالت هیدروژن و اکسیژن تولید می‌شود، که هیدروژن در نقش سوخت عمل خواهد کرد. با توجه به اینکه آب را نمی‌سوزانیم بلکه تجزیه کرده و هیدروژن را استفاده کرده و می‌سوزانیم، در ظاهر آب در محل سوخت جایگزین بنزین می‌شود، اما باید دید بعد از یک مدت چه ماده اضافه‌ای به این آب اضافه می‌شود. این ماده اضافه به تمام اجزای داخلی موتور و خودرو آسیب زده و پس از مدتی باید مبلغ کلانی بیشتر از هزینه سوخت و بنزین، هزینه تعمیر خودرو کرده و حتی قید کل خودرو را زد. سامانه آب سوز کردن خودرو مجوز ندارد سیدرضا مفیدی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره سامانه آب سوز کردن خودرو‌های شخصی می‌گوید تا حالا هیچ مجوزی در خصوص پیش‌فروش تجهیزات خودرو آب سوز صادر نشده است. با این وجود سایت شرکتی که ادعا می‌کند می‌توان خودرو‌های شخصی را آب سوز کند، همچنان فعال است و از متقاضیان ثبت نام می‌کند.
 18. گرفتگی فیلتر و کانال روغن و اویل پمپ رو هم میتونه بخاطر جرم و کثیفی دچار مشکل بکنه . دلیل عدم تعویض چیه؟ به هرصورت حداکثر میزان استفاده از روغن همین حدود است . بهتر است زودتر تعویضش کنین که به مشکل برنخورین با این وضعیت قطعات . شما میاین در مثلاً 300-200 تومن صرفه جویی کنین و از اون ظرف اگر یه مشکل پیش بیاد، چندین برابرش رو باید هزینه کنین .
 19. خواهش میکنم . بالاخره اینجا یه عده ای دور هم جمع شدن که بتونن گره ای از کار باز کنن و ضمناً ار تحارب ه بهره مند بشن . البته من چند مدل فلزی دیدم که جالب نبود ولی به هرصورت اونایی که دیدم براتون گذاشتم که خودتون انتخاب کنین . ولی من هم موافق عقیده شما در استفاده از جنس اصلی هستم . حالا انشاالله که شاید اورجینال یا همون اصل برند پرلوفلکس رو پیدا کنین . ولی همین ایساکویی هم اگر درست باز و بسته بشه 3-2 سال باید کار کنه براتون . فقط اورینگش رو که گفتین خشک شده عوضش کنین . به هر صورت الآن شایط بدی برای قطعه هست؛ هم کم شده و هم گرون و شاید بخاطر همین گرونیه که مقداری کم شده . موفق باشین و شبتون خوش .
 20. خیر طبق روایات با میرزا آقاخان نوری که به مهد علیا نزدیک بوده ، ظاهراً سر و سری داشته است . البته تاریخ را طبق آنچه مورخان خواسته اند نوشته شده و نه الزاماً وقایعی که روی داده است . و متاسفانه تاریخ نگار بی غرض که مکنونات قلبی خود را در نگارش تاریخ دخیل نکرده باشد، اندک می باشند . از 50-20 و 40-10 و درب فیلتر به کجا رسیدیم؟؟
 21. سپاس فراوان و پوزش از ایجاد مزاحمت . انشاالله که بتوانم جبران کنم . به هرصورت موجود باشد یاخیر، همین اظهار محبت شما ی نهایت ارزش دارد . بازهم سپاس و تشکر . شب شما هم بخیر .
 22. آیدین جان رب فیلتر رانا و اچ سی کراس هم فکر کنم همین میخوره . اونا رو یه سرچ بزنین .شاید به اسم اونا چیزی پیدا بشه . برند سوخت آما هم هست 85 تومن . درپوش فابریکی 206 مورد استفاده در خط تولید ایران خودرو (دقت داشته باشید درپوش های با بسته بندی ایساکو هم از همین مارک استفاده شده است ) اصلی فابریکی طول عمر بالا برند سوخت آما . این هم آلمینیومی برای اچ سی کراس و 206 و رانا هستش 150 تومن . به نظر با کیفیت هم باید باشه .
 23. خیر اسپوتا فیلتر اورجینال داره فکرکنم 65بود .و فیلتر بنزین اورجینال 68 تومن .
 24. متاسفانه اسپوتا اصلاً نداره . یعنی در لیست جنساش نیست .
 25. البته جالبه بدونین که ترموستات تامسون اورجینال نیست . اصلاً تامسون 91 درجه نداره . فکر کنم فقط برای ایران میزده . برندهای دیگه دارن مثل هلا ، ماهیله و بوچیکورد و ... چند تای دیگه