علی طبا

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  150
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

203 کاربر خوب

درباره علی طبا

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 9 آذر 1378

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ SD V9
 1. آقا آرمین میشه یه خواهش بکنم؟ این عکس ها و مطالب فقط داغ دل تازه می کنه ! نکن برادر من و. ولی خالی از شوخی من خودم کلی از دیدن برخی مطالب و عکس ها یاد خاطرات کودکی و نوجوانی می افتم . ضمناً یادمه که برای ضعف ترمز آریا و شاهین که تفاوتشون در زه بغل درب بود، خودشون بوستر ترمز نصب می کردن . چون با ترمز شدید پدال چوب می شد زیر پا . ولی فرمونشون معرکه . همیشه شاد و سلامت باشین.
 2. سلام ، جابجایی سیم شما مربوط به سیم acc می باشد که اشتباه وصل شده است . سیمی را که میگویید به سوکت قرمز رنگ وصل شده است، باید مثبت بوده و در زمان خاموش بودن ماشین فاقد جریان باشد و با باز شدن یک پله سوییچ دارای جریان مثبت شود که باعث می شود در زمان روشن بودن ماشین ؛ شیشه ها بالا نرود . پس با یک لامپ تست آن را چک کنید که اگر ماشین خاموش باشد و سیم دارای جریان مثبت ، سیم را باید به سیمی وصل منید که با باز شدن سوییچ در پله اول، جریان مثبت داشته باشد .یعنی همان سر سیمی که چراغ داشبورد وصل می باشد. اگر اشتباه نکنم سوکت 8 خانه طوسی رنگ می باشد.
 3. سلام یه نشونه نشتی واتر پمپ ریختن آب روی سینی و تقریباً زیر تسمه ها می باشد . ضمناً اگر مدتی است که این مشکل بوجود آمده با چراغ قوه دقیقاً روی بدنه موتورو پشت تسمه هارو ببینین ، باید رد آب ویا ضدیخ باشه . اون محل بیشتر نشتی واتر پمپه که یا خودشایراد داره ویا اورینگ دور هوزینگ . اگر کاسه نمد شفتش باشه، با توجه به بددست بودن تعویض، فکر کنم به صرفه تر باشه که خود واتر پمپ تعویض بشه تا کاسه نمد یا اورینگش.البته خود من هم این مشکل رو دارم که باید بدم بازش کنه و تعویض بشه . فقط موندم تو خرید واتر پمپ که ایرانی ایساکویی بگیرم یا اورجینال . قیمتا که اصلاً معلوم نیست.
 4. ضمناً فراموش کردم که بگویم در صورت عدم نصب سیم acc در زمان روشن بودن خودرو و قفل شدن درب ها ( سیستم ماشین شما را نمیدانم که پس از حرکت و رسیدن به سرعت مربوطه دربها قفل می شودیا نه) شیشه ها نیز بالا می رود و دلیل آن سیم تحریک ی است که پس از قفل شدن دربها، برق را بهصورت لحظه ای و جهت فعال شدن رله های بالابر شیشه فعال می گردد و این خوب غیر منطقی است و دچار مشکل می شوید . با سپاس
 5. سلام و با پوزش از تمام دوستان درگیر در این بحث . یک تجربه که خود من در این سایت داشته و تصمیم گرفتم که وارد بحث نشده و فقط به دریافت و بیان تجربه پرداخته و در موردی پافشاری نکنم بحثی که من فقط نقل قول از چند سایت و نیز همین سایت کرده بودم و اطلاعات شخصی خودم نیز نبود . در مورد مقاومت فن که به عنوان سنسور تابشی مطرح شده بود و برخی از دوستان چند صفحه در رد این مطلب نوشته و بدون توجه به اینکه من مطلب را فقط نقل قول کردم و متهم به گمراه کردن رفراد و بی اطلاعی و ...شدم . در نتیجه تصمیم گرفتم که مطلبی را که خوانده ام و نقل کرده ام، درست و غلط بودنش را نظر ندهم و فقط به نوشته هایی در این مورد بود ارجاع دادم . اگر درست بوده که خوب بحثی نیست و اگر غلط بودف می آموزم و البته به دنبال محکوم کردن نیز نمی روم . متاسفانه برخی دنبال چالش و یا اثبات سخن خود بوده و از هیچ نوع برخوردی هم ابایی ندارند . البته سوءبرداشت نشود، من چون اطلاع کامل از این بحث پیش آمده ندارمف قثط جهت خاتمه این نوع سخنان و مطالب این مورد را نوشته و خدای ناکرده منظور به هیچ کس نمی باشد . حضور در این سایت یادگیری مطلب و دریافت اطلاعات و تجربیات بیشتر است . همین . موفق و شاد باشین .
 6. سلام آقا آرمین عزیز . البته از جریان الکتریکی هم می توان به مرغوبیت آب مقطر اطمینان حاصل کرد . چون با اهم متر به راحتی می شود آزمایش کرد . فکر کنم این مطلب را نیز در یکی از پست ها قبلاً خوانده بودم .با سپاس
 7. سلام البته با اهم متر هم میزان جریان هدایت الکتیکی را هم می توان اندازه گرفت . هرچه میزان هدایت کمتر باشد، ناخالصی آب کمتر است .فکر کنم زیر 0.052 بود. چون آب لوله کشی به دلیل داشتن املاح رسانا و آب مقطر به نوعی میتوان گفت غیررسانا و حتی عایق است .البته من برای کاری که داشته و باید از آب خالص استفاده می شد( رنگ الکترفورتیک) که مانند آبکاری انجام می شود و به صورت غوطه وری بوداز دستگاه سختی سنج استفاده می کنم که عدد مناسب نزدیک صفر می باشد که البته این آب برای آشامیدن اصلاً مناسب نمی باشد) با آن نیز تست کردم . به هر صورت سپاس از یادآوری
 8. سلام متاسفانه اون شلنگ پلیمری بدجاست و بددست . ضمناً زدن چسب هم مشکل رو حل نمیکنه . من خودم دادم مکانیک عوض کرد و حدود 50-60 تومن شد . ولی قیمتی که گفتن خوب بوده و قسمت انتهاییش که یک تیکه شلنگ حدود15 سانت لاستیکیه که پرس شده . ولی من فلزیش رو ندیدم . به هرصورت باید تعویض بشه و با چسب نمیشه کاریش کرد. سلام داروخانه گالن 5 لیتری آب مقطر مارک زلال رو 1ماه پیش گرفتم 12 تومن. الآن هم باید همون قیمت باشه.
 9. سلام کلاً روش سیم بندی پاور به این صورت است : 1- سیم از کلید بالابر ( پس از قطع سیم از زیر سوکت کلید، 2- وصل سیم به موتور بالابر شیشه ، 3- سیم اتصال به بدنه ،4- سیم اتصال به مثبت 12 ولت ، 5- سیم اتصال به تحریک لحظه ای که با ریموت ماشین درب قفل می شود، 6- سیم به مثبت پس از باز شدن سوییچ و برق پشت آمپر که همان ACC می باشد. ضمناً برای پیدا کردن سیم ACC سوییچ را باز کرده و با لامپ تست از زیر جعبه فرمان می توانید سیم را پیدا کنید . یعنی با باز بودن سوییچ لامپ تست روشن شده و با بستن سوییچ لامپ تست هم خاموش می شود. البته نقشه ای که پیوست است برای پاور4درب بوده که شما فقط از 2 درب استفاده کرده و بقیه مراحل نیز یکسان می باشد.موفق باشین
 10. میتونین امتحان کنید، 2تا شیشه رو تا نصفه باز بزارین و بعد از قفل کردن یک شیشه رو موقع بالارفتن با دست یه مقدار فشار بدین و مانع بالارفتنش بشین ؛ باید اون شیشه متوقف بشه و بره سراغ بعدی و خوب 2تای دیگه رو هم که بالاست و صدای رله میاد که چک میکنه؛ بعد باید مجدد همین کار رو تکرار کنه و برای هر4تا درب. درنتیجه اگر2 مرحله ای باشه باید در تایم دوم ، همون شیشه که بالا نرفته رو بده بالا . اگر تکرار نکرد، که همون یک مرحله ای هستش. ولی تو این بازار هر کی هرکی ؛ نمیشه گفت که قیمت درسته یا نه. ولی مبارکتون باشه و دیگه از بالا نبودن شیشه ها مطمین هستین. اگر سیم کشی رو درست انجام داده باشه، موقع بازبودن سوییچ، باید شیشه ها فقط با کلید بالا و پایین برن . این نکته رو گفتم چون متاسفانه خیلیا به دلیل عدم نصب صحیح ؛ مشکل دارن و این مشکل همون موقع هم خودشو نشون میده . درغیر این صورت که سیستم درسته و خوب لذتش رو ببرین.
 11. سلام ، وسیله خوبیه ولی با یک فازمتر خراب که داخلش یک لامپ12 و حتی بیزر کوچیک هم بزارین همین کار رو میشه انجام داد و خوب بدرد تست خرابی سوکت لامپ و ... میخوره. یک سیم با گیره به ته فازمتر که وصل به لامپه و یکسرش هم باز داخل فازمتر به سرپیچ گوشتیش نصب میشه . به نظر اون بیشتر کار رااندز هستش. میتونین هم بجای لامپ یه ال ای دی با مقاومت بزارین که خوب برای مثبت یا منفیش جای مقاومت عوض میشه. اونم خوبه که شما اونجوری سیم مثبت رو هم میتونین پیدا کنین. ( روش درست کردنش رو اگر خواستین بفرمایین تا بنویسم . البته من خودم هم از توی همین سایت فکر کنم برداشتم) البته یه پیشنهاد بود و چیزی از ارزش های این دستگاه کم نمیشه دوست عزیز.
 12. سلام نه دوست عزیز با استفاده از راهنمایی ها و تجربه دیگران تونستم که این مشکل رو که رو اعصاب بود حل کنم. البته یه 1-2 هفته بگذره تا کامل مطمین بشم . ولی ظاهراً درست شده و کمبود آب تو منبع ندارم .ضمناً مشکل اصلی شلنگ انبساط هم از دور لوله ای که بست دورش هست ، یک سوراخ سوزنی پیدا کرده بود که فعلاً با چسب مزدا مهار شد . البته با راهنمایی شما از نظر شرایط استفاده از این چسب که اول کمی خشک بشه و حالت واشر بگیره و بعد هم که خار دور شلنگ واشری که درست شده بود رو ، روش رو فیکس کرد . منبع نو هم گرفتم که بعداً اگه نیاز شد عوض میکنم . ولی من خودم نظر شخصیم اینه که اگر مثلاً منبع عوض شد، شلنگ زیرش هم تعویض بشه چون عمر مفید دارن . یکی از دوستان رادیاتور بخاری رو عوض کرده بود که اگر من بودم حتماً لوله های اونم عوض میکردم. چون یه جورایی عمرش رو کرده و چند وقت بعدش مشکل پیدا میکنه . دلیلش هم واضحه، وقتی رادیاتور عوض بشه بخاطر گنجایش و رفت و برگشت بیشتر آب، قطعه فرسوده خرابیش زودتر بوجود میآدش. چون دوباره کاری میشه و عملاً هم هزینه بیشتر خواهد بود.
 13. سلام من توی یکی از سایتها یک تبلیغ دیدم که یک قطعه که به روی کلاف درب پرچ یا پیچ میشه و مانع خم شدن کلاف لاای درب میشه . قیمتش یادم نیست ولی از اون دوتا قطعه ایکه بین درب جلو عقب قرار داده میشه، راحت تر بود . تقریباً کلششبیه یک گونیا در نظر بگیرین . بگردین پیداش میکنین .عکسش رو داشتم که متاسفانه به علت خرابی هارد، تمام اطلاعات پرید . تا من باشم که تنبلی تو بک آپ گرفتن اطلاعات رو کنار بزارم.
 14. سلام من سال گذشته از بیمه بازار که نمایندگی چندتا شرکت رو داره گرفتم و علاوه بر تخفیف چندسالهف فکرکنم که 50 تومن هم بابت خرید اول( جذب مشتری) تخفیف داد . ولی توی یک جدول که داره، میتونین مقایسه شرکتهارو داشته باشین و انی که مورد نظر هست انتخاب کنید .
 15. سلام دوست عزیز، بود و نبود پاور تاثیرش فقط برای زمانی مفیده که به هر دلیل فراموش میکنین قبل از خاموش کردن ماشین، شیشه هارو بدین بالا . البته پاورهای موجود ظاهراً همگی تک مرحله ای هستن و دو مرحله ایش رو من خودم پیدا نکردم و حسن 2مرحله ای اینخ که اگر به دلیل مانعی یک شیشه کامل بالا نره ( به خاطر مانع) مجدد یکبار دیگه کل 4 شیشه رو کنترل میکنه . ضمناً مدل ماشین رو نگفتین . اگر مدل ایرانیزه باشه فکر کنم سوکت فابریکش تو بازار بود و حدود قیمت 100تا120 تومن . معمولی بدون سوکت هم که حدود 60 تا 70 تومن بوده تا یکماه پیش . ولی بودنش بهتر از نبودنشه چون نه قیمت بالایی داره از نظر هزینه و نه نصبش مشکلی ایجاد میکنه . ولی ترجیحاً خودتون و در زمان روشن بودن ماشین ، شیشه ها رو بدین بالا از نظر طول عمر باتری بهتره و اگر فراموش کردین که خوب حداقلش اینه که نگران بستن یا بازیودن شیشه ها نمیشین .