علی طبا

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  83
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

73 معمولی

درباره علی طبا

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد 9 آذر 1378

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ SD V9
 1. سلام البته من دیشب تصادفی در یکی از صفحات این عکس رو دیدم و بعد از دیدن مشکل یکی از دوستان که ظاهراً بست شلنگ انبساط از دور رادیاتور شکسته و با شلنگ گاز به طور موقت رفع عیب کرده بودند، به نظرم رسید که با استفاده از شلنگ فشارقوی که حتی در هیدرولیک فرمان نیز استفاده می شود می توان نسبت به تعویض شلنگ منبع انبساط اقدام کرد . در ال90 هم شلنگ منبع انبساط به همین روش وصل می باشد که اگر اصرار به حفظ ظاهر شلنگ نباشد، بسیار کارآمدتر از شلنگ های منبع انبساط فعلی می باشد. ولی امروز هم من میخواستم عکس را پیدا کرده که دوستمان عکس را گذاشتند. ضمناً درست می فرمایید که سال ها شلنگ منبع کار می کند، اما من حدود 3ماه پیش به دلیل نشتی اورینگ ، از ایساکو خریدک که اکنون باز مشکل نشتی از اورینگ پیدا کرده و با چسب مزدا فعلاً مشکل حل شده تا اورینگ با جنس خوب گرفته و تعویض کنم. متاسفانه مشکل قطعات ، کیفیت نامناسب می باشد و اجناس ایساکو هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. سپاس
 2. سلام البته من روی ماشین خودم رادیاتور آرمکو هستش . مدل 90 اتوماتیک که جدیداً تصمیم به تعویض دارم . به هرصورت و در وضعیت فعلی، روی خط تولید هم از رادیاتورهای کوشش و آرمکو استفاده میشه و با توجه به سر و ته پلاستیکی و آلومینیومی بودن لوله ها دیگه مثل قبل نمیشه که رادیاتور را تمیز و به قول معروف سیخ زد و یه جورایی یکبار مصرف شده . رادیاتور ایران هم ظاهراً کمیاب شده . باید با این شرایط تطبیق بدیم خودمونو.
 3. سلام . بله منبع ظاهراً سالمه ولی اورینگ شلنگ نشتی داره . البته جدای از تعویض اورینگ ف تو یکی از صفحات سایت دیدم که فکرکنم تیپ 1 بودماشین و اتصال رادیاتور به منبع با شلنگ و بست بود که فکر کنم بهتر باشه . حالا پیدا کنم عکسش رو پیوست می کنم.
 4. سلام اقای آیدین پیچ هواگیری هوزینگ با پیچ سرسیلندر جداگانه نمی باشد؟ من فکر می کنم که یک پیچ هواگیری روی شلنگ بخاری، یکی روی هوزینگ ترموستات و البته یک پیچ هم روی سر سیاندر می باشد . حال برای هواگیری نیاز است یا خیر؟ ضمناً برای شستشوی مدار و تخلیه آب دور سیلندر نیاز به باز کردن آن پیچ نمی باشد؟ یا با روشن کردن لحظه ای ماشین و هنگام باز بودن شلنگ های رادیاتور، آب کلاً تخلیه می گردد؟ سپاس
 5. عکس تفاوت رادیاتور که توسط آقای مهدی ودر صفحه 88 آورده شده است
 6. خیر پیچ سرسیلند جدای از پیچ هوزینگ ترموستات می باشد و نزدیک هوزینگ می باشد. عکس آن را پیدا میکنم و ارسال می کنم.
 7. سلام البته به نظر من اگر رادیاتور را باز کردین و بافشار آب می توانین تا حدودی میزان گرفتگی داخل رادیاتور را متوجه بشین و اگر زیاد بودف ان را تعویض نمایید . البته شماره یکی از توزیع کنندگان در خیابان ملت را چند روز پیش گرفتم واگر خواستین بفرمایید که شماره را بدهم. مارک های موجود کوشش و آرمکو می باشد که البته کوشش مشکل خروجی موتور را در گیربکس اتوماتیک اصلاح کرده و در داخل لوله قطر لوله آب موتور را کم کرده است که برای شما که تیپ 5 می باشید باید از نوع معمولی بگیرین که می توانید از رادیاتور 26میل بگیرین که خنک کنندگی بهتری دارد . البته عده ای مارک کوشش و برخی رادیاتور ایران و آرمکو را بهتر می دانند . ضدیخ نیز ایرانول هایپر ( ایرانول هایپر ( ضدیخ- ضد جوش- ضد خوردگی ) بر پایه‌ي اتیلن گلیکول و با استفاده از مواد افزودنی مناسب ،‌عاري از نيترات، فسفات،‌سيليکات و ساير نمکهاي معدني و از ترکيبات آلي توليد گرديده است.) می باشد ضدیخ خوبی است که متاسفانه در بازار کم می باشد . در همین تایپیک یکی از دوستان و در صفحات قبل تفاوت ظاهری دو نوع رادیاتور از نظر اندازه را با عکس نشان داده بودند.
 8. سلام البته گرمای موتور و یا خرابی ترموستات و یا گرفتگی رادیاتور و درنتیجه گرم شدن موتورو بالا رفتن دمای آب وگرما وآب از سوپاپ درب منبع انبساط خارج می شود. ضمناً اگر در رادیاتور ضدیخ نبوده باشد نیز می تواند رسوبات و زنگ آب را همراه داشته باشد.ظاهراً ماشین تیپ 5 است و مشکل واشر دیرتر بوجود می آید.
 9. پس شما تعویض کردین اورینگشو؟ البته یه اورینگ فروش هم تو اکباتان کوچه ناظم الطبا هست که من چندسال پیش ازش یه اورینگ برای پمپ تخلیه لباسشویی گرفتم که جنسش مرغوب بود . اونم احتمالاً داره . اگه نبود که باید برم همون گمرک و خ قزوین . راستی شما جدید گرفتین شلنگو؟ قیمتش خوبه.و ضمناً شرکتی یا اورجینالش؟
 10. سلام البته منظور من از افت قیمت، نه قیمت فروشگاه که محاله شما جنسی رو امروز بخری و1هفته بعدقیمتش افت کنه.منظورم این بود که در مقایسه با خرید روز، حداقل 30 -40 درصد برات ارزونتر تموم شده . جالبه شلنگ رادیاتور به منبع انبساط حدود 25 بود الآن شده 35تا 50 تومن . هر کسی یه قیمت میده .البته ظاهراً اورجینال . اگر بشه که اون 2تا اورینگ سر و ته شلنگ رو پیدا کنیم و جنس خوب باشه ؛ فکر کنم بشه یه حرکتی کرد که بجای کل شلنگ فقط اورینگ تعویض بشه . نمیدونم اگر گیر بیاد که خوب میشه . من الآن شلنگم سالمه و فقط دور منبع یه کم نشتی دارم که با چسب مزدا فعلاً رفع شده . ولی اصولی نیست . اگر تونستم عوض کنم که خبرش رو میزارم شاید بدرد بقیه هم بخوره.احتیاج مادر نوآوریه. راستی تیغه برف پاک کن شرکتی، از نظر کیفیت چطوره؟ تازگیا نگرفتن از دوستان؟یا چه مارکی خوبه تو این کشور چین و ماچین؟
 11. بله میتونین هم از ایساکو بگیرین هم از لوازم فروشا . پیچ برنجیه آچار ستاره ای یا آلن خور .البته یه واشر کاغذی هم داره . البته را باز کردن پیچ هم هرزمانی که خواستین یه مته ریز با عمق کم بزنین و با آچار آلن بازش کنین . یا اگر کیتونین با تیغه اره آهن شکسته یه خط افقی بندازین و با پیچ کوشتی بازش کنین . چون پیچش برنجیه راحت هم باز میشه .
 12. سلام، فکر کنم به مرحله ای برسیم که هر ماه یه قطعه که احتمال استفاده از اون میره بخریم و انبار کنیم . من الآ تو این 4-5 ماهه لنت و دیسک و چراغ و ... چندتا چیز دیگه خرید م که به مرور که نصب میکنم ؛ در مقایسه با قیمت فعل می بینم حداقل 30درصد کمتر شده . ولی ترسم اینه به عنوان محتکر بیان سراغم برا 4تا لامپ و 2دست لنت ترمز
 13. سپاس از توضیح . از این آموزش همانطور که نوشته اید برای مدل های قدیمی تر می توان استفاده کرد و ضمن آنکه اصلاخ آن را در مدل های جدید نمی دانستم . تشکر از اطلاع رسانی و آگاه کردن خود من به شخصه .
 14. سلام جناب تحیری . باپوزش از اینکه در ذیل این پست سوال خود را مطرح می کنمو حتماً جایش اینجا نمی باشد؛ سوال من از شما به عنوان فردی که تخصص لازم را در مورد این پرسش من داشته این است که در اکثر سایت ها و نیز همین ساین، در مورد مقاومت فن به عنوان سنسور تابشی نام برده شده است . آیا این مقاومت را به این نام مطرح کردن درست است یا خیر؟ چون در صفحه مربوط به دمای ماشین و جوش آوردن و ... بحثی بود که این اشتباه است و در سایت های مختلف نیز به غلط به عنوان سنسور تابشی نام برده شده است . اگر محبت بفرمایید و توضیحی در این مورد و جهت روشن شدن موضوع و احیاناً اصلاح برداشت من وشاید تعدادی از دوستان ، مفید می باشد . با سپاس
 15. سلام دوستان 2 مورد را خواستم جهت اطلاع عزیزان بگم . یکی در مورد روغن که فکر می کنم در شرایط فعلی روغن ایرانی قابل اطمینان تر از خارجی باشد و معرفی نمایندگی فروش ایرانول؛ در بلوار کشاورز ابتدای خیابان فلسطین می باشد . فرم و ظاهر مغازه مانند 30 سال پیش می باشد وفکر کنم که تقلبی در آن نباشد. مغازه بی شباهت به فروشندگی و عاملیت نفت در قدیم دارد.( دوستانی که خاطرشون می باشد) . و مورد دوم که البته نمیدانم شاید قبل از من نیز دوستانی این مورد را گفته باشند که رادیاتور کوشش برای خودروهای اتوماتیک که ظاهراً در خروجی آب برای موتور در داخل لوله ،محدود کننده خروجی نداشته و من به اجبار حدود 1 ماه پیش خریدم که البته هنوز نصب نکرده ام . اما امروز که بررسی کردم، در داخل لوله پایین خروجی از جنس خود لوله قطر آن کم شده و مانند مارک آرمکو بود . ظاهراً کیفیت خود رادیاتور بد نیست و اشکالش این موضوع بوده است که خوشبختانه طراحان این مورد را رفع کرده و دیگر نیازی به تهیه بوش تفلون و تراشکاری و تعبیه آن در داخل لوله خروجی به موتور و رسیدن آب کافی به گیربکس نمی باشد . قصدم از نوشتن این 2 مورد اطلاع رسانی وشاید خبری تکراری هم بوده باشد و عزیزان قبلاً اطلاع داشتند .