تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  239
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

386 کاربر خوب

1 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,048 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: در صورت روشن شدن چراغ خطایA.B.S با چند بار حرکت سریع به جلو وعقب و زدن ترمز شدید، خطای A.B.S بدون زدن دیاگ پاک می شود. هر موقه که چراغ A.B.S روشن شد، نترسید چون در این زمان ترمز خودروی شما به یک ترمز معمولی تبدیل می شود و در هنگام برف و باران با سرعت کم تری حرکت کنید. روش امتحان درست بودن ترمز A.B.S با معمولی شدن این است که با سرعت حدود 60 کیلومتر خودرو را برانید و سسپس ترمز شدید بزنید، اگر چرخ های خودرو روی آسفالت کشیده شد و خطانداخت ترمز معمولی و اگر با چند بار لرزش قطع و وصل ایستاد ترمز ضد قفل یا A.B.S است.
 2. با سلام: روشن و خاموش شدن سریع چراغ ترمزمعمولا از کمبود روغن ترمز در محفظه پلاستیکی روغن ترمز که در داخل بدنه موتور می باشد اتفاق می افتد. ( معمولا در سر پیچ ها و حرکت مارپیچ ). شما اول باید محفظه روغن را تا خط MAX پر کنید. پس از این کار در حین حرکت ترمز کنید و نتیجه را گزارش کنید. وقتی که چراغ اخطار A.B.S روشن می شود، ترمز ضد قفل به ترمز معمولی تبدیل می شود. آیا رانندگی با یک ترمز معمولا که اکثرخودرو های قدیمی به آن مجهز بودند خطر ناک است. خیر.
 3. با سلام: مکانیک درست گفته است. کلا این مراحل باید طی شود ولی پیچ های منیفولد و کاتالیست بعلت در معرض قرار گرفتن حرارت زیاد به سختی باز می شوند. من خودم یک بار به سختی باز کردم در گلویی کاتالیست روسوب سنگ های زیادی بود که به ارامی جدا کردم تا شبکه طوری آسیبی نبیند چون در آن موقع حرارت زیادی در آنجا ایجاد می شود و منجر به خرابی سنسور اکسیژن بالای موتور میشود. وقتی منیفولد و کاتالیس ترا باز کردم دسترسی برای باز کردن سنسور سطح روغن کمی آسان تر شد . سنسور را کاملا بیرون اوردم و با بنزین و اسپری شسستو شو دادم. از نحوه تست، کار در بیرون خودرو نه تنها کارشناسان ایران خودرو، بلکه سایت های قدر آمریکایی خودرو ماننده سایت FIXIA هم که من سوال کردم متاسفانه در مورد نحوه تست این سنسور و آزمایش صخت آن بدون وصل بودن به خودرو را نمی دانستند. البته این سنسور در خودرو اینجانب گاهی خوب و 6 مربع را نشان می دهد و گاهی 6خط منفی و گاهب با باز کردن سوکت خودرو هم 6 مربع پر را نشان می دهند. !!! بهترین روش اندازه گیری روغن درسطح صاف و قبل از روشن کردن خودرو و یا نیم ساعت پس از خاموش کردن خودرو می باشد تا کل روغن درته کارتل باقی بماند.
 4. با سلام: اگر کولر را که روشن است قطع کنید صدا قطع شد از مشکل کمپرسور است. اگر با قطع شدن کولر فرمان هیدرولیک به سختی به چپ و راست حرکت می کند و گاهی چراغ دینام روشن می شود و یا شارژ ضعیف است مربوط به خرابی لاستیک داخل پولی می لنگ است . امتحان کنید و سپس گزارش کنید.
 5. با سلام: علت این مشکل فقط درتیپ 5 که سیستم تهویه اتوماتیک دارند بیش تر است. سعی کنید بعد از استفاده از کولر، سیستم تهویه را از حالت AUTO خارج و سپس خودرو را روشن کنید. چون اگر روی سیستم AUTO بماند و شما خودرو را روشن کنید، بدون دست زدن به کلید تهویه کولر شروع به کار نموده و کمپرسور درگیر می شود.
 6. با سلام: من از چسب مزدا ایرانی برای بستن واتر پمپ پراید حدود سه سال پیش استفاده کردم و هیچ مشکلی پیش نیامد و کاملا تازه بود. ( ساخت کارخانه مهندس غفاری که بیش ترین چسب دوقلو های ایرانی را می سازد). اکثر فروشندگان لوازم یدکی ها دارند. اگر زمانی که موتور کمی گرم است و محل ریزش آب کاملا قطع و تمیز شده باشد این چسب ریزش های قطره را هم قطع می کند. ( شستشوی محل جرم گرفته با پنبه الکل و کاملا خشک شده). و نیاز به باز کردن کامل هوزینگ نیست و نیازی به هوا گیری ندارد.
 7. با سلام: آن چسب طوسی رنگ که شما اشاره کردید، چسب مزدا است که نوع ایرانی آن هم تولید شده است و معمولا برای آب بندی واش واتر پمپ، وگاهی اوقات هوزینگ ترموستات هم بکار می رود. حد اکثر دمای موتور 120 درجه است که چراغ استوپ قرمز پشت پنل روشن میشود من ترک ریز محل ریزش آب را محل هوزینگ ترموستات یک خودروی دیگرم را با همین روش گرفتم. بله چسب 1 2 3 تا دمای کار کرد موتور بدون اشکال کار می کند.
 8. باسلام: در مواردی که نشت آب کم است محل نشتی را تمیز و با زدن کمی چسب 1 2 3 مشکل حل می شود.
 9. با سلام: یک سیم نازک استخوانی 5 سانتی ماننده سیم تلفن از بیرون باک بنزین به دو سر سیم نازک ورودی به باک اتصال کوتاه کنید و سپس سویچ را در وضعیت روشن بدون استارت زدن قرار دهید. عقربه نشان دهنده بنزین باید کاملا پر نشان دهد اگر نشان داد عقربه سالم است. در چنین مواردی بعد از این آزمایش معمولا سطح نشان دهنده بدون هیچ کار اضافی دیگر درست می شود. امتحان کنید و سپسگزارش کنید.
 10. با سلام: فنر لول ها در حالت آزاد با یک ارتفاع مشخصی ازسوی کارخانه سازنده ساخته می شود. و معمولا خراب و شکسته نمی شوند. بعد از باز کردن اگر ارتفاع اندازه گیری و کم شود، یا تعویض می شوند، یا آهنگر خودرو آنها با حرارت یا حالت کششی به وضع اولیه بر می گرداند.
 11. با سلام: برای من هم همین مشکل گاهی اتفاق می افتد با باک پر 2 خط کم نشان می داد، که با نصب مقاومت 56 اهم به دو سر سیم نازک سنسور بنزین از بیرون باک مشکل براحتی حل شد. چون مقاومت کل سنسور بنزین 350 اهم می باشد. و از هفت تکه مقاومت S.M.D حدود 50 اهم بصورت سری تشکیل شده است. اولین جایی که اهرم نشان دهنده پر بودن باک را نشان می دهد حدود 50 اهم می باشد. ( یک مقاومت سری 50 اهم با نشان دهنده). و بقیه 6 تکه مقاومت حدود 300 اهم است ( 6 تکه مقاومت 50 اهم S.M.D). این مقاومت ها ماننده سایر خودرو ها از جنس سیم مقاومت دار پیچیده شده نیست و روی فیبر مدار چاپی ترسیم شده است اصلا زنگ نمی زند اگر بسیار سیاه شود فقط با کمی اسپری ناهید قرمز براحتی تمیز و براق می شود. اصلا نباید سنباده زد چون خطوط لایه مسی قلع اندود شده بسیار نازک است و براحتی از بین می رود.
 12. با سلام: یک مقاومت 56 اهم 1/2 وات را بیرون باک به دو سر سیم نازک سنسور بنزین وصل و کلید را ور وضعیت روشن ( بدون استارت زدن) قرار دهید عقربه نشان دهنده بالا می آید و در جای درست قرار می گیرد. سپس سویچ را قطع کنید و مقاومت را بردارید. به همین سادگی عقربه نشان دهنده سطح بنزین ( به غلط آمپر بنزین) درست می شود.
 13. با سلام: اگر آچار باز کردن مهره باک را نداشتید کافیست دو پیچ گوشتی تخت قوی دسته بلند داشته باشید. در اینجا دو نفر باشد بهتراست. پیچ گوشتی ها را با زاویه 45 درجه در دو طرف روبروی مهره بطور هم زمان در خلاف جهت عقربه های ساعت فقط فشار دهید. ( ضربه نزنید). پیچ در اثر فشار از دو طرف شل می شود و مهره به راحتی بیرون می آید. کاربران عزیز در اوقات فراغت امتحان کنند تا در هنگام مشکل سوختن پمپ بنزین مهارت و تمرین کافی را داشته باشند.
 14. با سلام: گیج روغن را پس از نیم ساعت از خاموش شدن موتور خودرو اندازه گیری کنید، تا کل روغن در ته کارتل جمع شود. یا در ابتدای صبح در حالتی که خودرو کاملا در یک سطح صاف پارک شده است. اول میله روغن را با یک پارچه تمیز کنید و مجددا روغن را اندازه گیری کنید. اکثر سنسور های سطح روغن خطا نشان می دهند. من یک بار سوکت سطح روغن را از سنسور جدا کردم و سویچ را خودرو وضعیت روشن ( بدون استارت زدن وروشن کردن) قرار دادم. نشان دهنده 6 مربع کامل را نشان می داد. !!!
 15. با سلام: همیشه پیش گیری بهتر از درمان است. من علاوه بر دزد گیر،قفل کامپیوتری زاپاس بند زیر صندوق عقب با پیچ های آلنی وصل کردم و سر پیچ ها ها را از داخل جوش دادم و یک ورق زیر زاپاس بند کشیدم و دور تا دور آن را جوش دادم . فقط با چپه شدن خودرو یا هوا برش می توان لاستیک را دزدید.!!! و روی زبانه قفل کاپوت هم یک قطعه محافظ قفل کاپوت به قیمت 5 هزار تومان خریدم و خودم نصب کردم. روی باند های عقب را با یک پارچه خز سیاه رنگ پوشاندم تا باند ها در هنگام پارک خودرو مشاهده نشود. چون زمانی که زبانه محافظ قفل کاپوت نصب شود، باتری، ای سی یو و وسایل داخل کاپوت محفوظ می ماند.