تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  324
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

574 کاربر عالی

2 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,317 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: دوست عزیز، یک باتری 12 ولت نامی از 6 خانه سری شده بهم وصل می شود و ولتاژ کل نامی آن می شود 12 ولت. ( 12 =2×6 ) اما ولتاژ یک خانه باتری کاملا تخلیه شده می شود 1.8 ولت و کل ولتاژ تخلیه 6 خانه می شود 10.8 ولت. (10.8 = 2×6) اما ولتاژ یک خانه باتری کاملا شارژ شده می شود2.2 ولت و کل ولتاژ فول شارژ 6 خانه می شود 13.2 ولت. ( 13.2 = 2.2×6) حالا شما از نظر علمی بفرمائید ولتاژ بالاتر از 13.2 ولت فول شارژ و رسیدن به 14 تا 14.2 برای چیست.؟
 2. با سلام: در ابتدای سرد بودن خودرو و روشن موتور، ولتاژ باتری کم تر و ولتاژدینام زیاد تر از ولتاژ باتری است. اما با روشن شدن موتور خودرو، باتری توسط دینام شروع به شارژشدن می کند، هر چه اختلاف ولتاژباتری و دینام کم تر شود، اعداد ولتاژ باتری از 14.27 ولت به اعداد پائین تر کاهش می یابد. وحتی به 14 هم امکان دارد برسد. این یک مورد طبیعی در تمام خودرو هاست و جزو عیب محسوب نمی شود. اگر ولتاژ رگولاتور را دستکاری کنید و ولتاژرا به 14.7 ولت برساند باتری اور ولتاژ می شود و گرم می کند. ( تخلیه سریع گاز های ئیدروژن هم در باتری معمولی و سیلد شده)
 3. با سلام: یکی ازروش های بدون استفاده ازدیاگ، خوب گاز نخوردن خودرو و گرم کردن زیاد خودرو. چون مسیر دود و حرارت خروجی تا حدی دفع نمی شود. یک اگزوز ساز خبره تنها با شنیده صدا اگزوز می تواند تشخیص دهد یا نه
 4. با سلام: اول بوی بنزین را از داخل اتاق چک کنید. صندلی عقب سمت شاگرد را بال بیاورید، کف خودرو مشاهده می کنید یک پلاستیک گرد وجود دارد، آن را با آرامی بیرون بکشید. خودرو را خلاص کرده و استارت بزنید تا خودرو روشن شود. با یک چراغ قوه قوی دور و بر لوله های رفت و برگشت بنزین را نگاه کنید تا ریزش بنزین نداشته باشید. حدود همان محل را از زیر خودرو نگاه کنید تا از دور و بر فیلتر بنزین ورودی و خروجی نشت نکند. چون اکثر اوقات بخاطر بد جا زدن فیلتر بنزین که تعویض روغنی انجام می دهد و درست جا نمی زند، نشتی پیدا می کند. سپس لوله های ورودی ریل سوخت و کنیستر را چک کنید. در آخر از محل ورودی باک بنزین از درب بیرون در هنگام کاملا پر بودن بنزین را چک کنید. مصرف شمابه احتمال قوی از نشت بنزین است تا مصرف زیلد توسطموتور.
 5. با سلام: به همین روش من یک بار با یک سوهان تخت بزرگ از جنس مناسب تراش دادم. اما نهایت دقت و ایمنی را در حین کار باید داشت. اما اگر می خواهید تراش ندهید قیمت نو ایرانی از جنس خوب دو جفت حدود 360 تومان است.
 6. با سلام: 90 درصد روغن موتور های خارجی طبق یک گزارش مستند داخلی در ایران پر می شود. ( البته با تحت لیسانس کشور مربوطه که فقط خدا می داند). حال با این قوطی های خالی مازاد چه روغنی پر کنند بحثی جداگانه دارد.
 7. با سلام: ضخامت دیسک ترمز ها عددی استاندارد دارند. که نباید از مقدار آن کم تر شود.اما اگر شما بخواهید این لبه های زائد را بردارید یکی ازچرخ های جلو را روی جک قرار دهید و لاستیک خودرو را در آورید و یک خرک مناسب زیر آن قرار دهید.. دو قطعه مانع، ماننده دو آجر سالم زیر چرخ های عقب بصورت محکم قراردهید تا خودرو تکان نخورد. خودرو را روشن کرده و در دنده یک قرار دهید. و کلاچ را به آرامی بالا بیاورید، یکی از چرخ های جلو با سرعت مناسب دنده یک شروع به چرخش می کند. یک سوهان تخت بزرگ و باکیفت را بصورت موازی با لنت چرخ به لبه اضافی دیسک ترمز به آرامی نزدیک کنید. از برخورد سوهان تختی با لبه اضافی دیسک ذره ذره از ضخامت لبه نا مناسب کم و زمانی که با لبه دیسک ترمز هم سطح شد، بجای سوهان از سنباده نرم استفاده کنید، تا هر دو سطح هموار گردد. در این کار از عینک ایمنی و دستکش ضخیم استفاده کنید.
 8. با سلام: این حرف شما مرا یاد زمانی می اندازد که با اتوبوس بین شهری مسافرت می کردم. در بین را که اتوبوس برای استراحت توقف کوتاه می کرد، مسافران برای خرید چای با لیوان یک بار مصرف می رفتند. بعد صرف چایلیوان یک بار مصرفراروی میز رها می کردند، سپس بعد ازخروج مسافران مسئول رستوران لیوان های یک بار مصرف را جمع و شستشو می داد و برای مسافران اتوبوس بعدی مهیا می کردند. بعد از دیدن این ماجرا لیوان یک بار مصرف چای را پس از اتمام کار با دست مچاله و خورد می کردم و در سطل آشغال می انداختم و بقیه مسافرین را نیزتشویق به این کار می کردم. حالا از کاربران هم می خواهم روغن اضافی خود را با ظرف روغن تحویل بگیرند و پس ازاستفاده قوطیروغن را بصورت سالم بیرون نیندازد و قوطی آن را له کنند و سپس رهایش کنند. چون اکثر متخلفین دنبال قوطی خالی روغن مصرف شده هستند. انشا ا... برای مبارزه با متخلفین این مورد فرهنگ سازی شود.
 9. با سلام: آیا قسمتی که لنت با دیسک در گیر می شود، صاف و بدون مشکل است، یا از فاصله بالایی لنت با لبه بالایی دیسک چرخ مثلا حدود 2 الی3 میلی متر گود شده است. اگر توانستی یک عکس ازمحللبه دار شدن قرار دهید تا راهنمایی کنم.
 10. با سلام: این کار را ازروی تجربه انجام دادم. چون در زمان باک پر از بنزین، یک مقاومت S.M.D حدود 50 اهم بین نشان دهنده و سنسور باک تا درجه نشان دهنده سطح بنزین قرار می گیرد، چون مقاومت فیکس 50 اهم نبود من از 56 اهم استفاده کردم.
 11. با سلام: اصلا نیازی به بازکردن پمپ بنزین و سوکت برق آن نیست. سوکت پمپ بنزین 4 سیم دارد. دو سیم کلفت که به موتور پمپ بنزین می رود و دو سیم نازک که مربوط به نشان دهنده مقدار بنزین جلو داشبورد است. فیش را ازپمپ بنزین جدا نکنید. فقط دو سرسیم مقاومت را با فشار به دو سیم نازک پمپ بنزین وصل کنید و هر گزسیمی را جدا نکنید. بعد از وصل شدن و باز کردن سویچ سویچ عقربه تا انتها بالا می رود و درست می شود پس از درست شدن مقاومت را بلافاصله بردارید.
 12. با سلام: دو سر سیم یک مقاومت 56 اهم 1/2 وات را از بیرون باک، به دوسر سیم نازک که به کانکتور ورودی پمپ بنزین می رود، با فشار سیم از بیرون کانکتور وصل کنید. اگر درست وصل شود با قرار گرفتن سویچ در وضعیت روشن، ( بدون استارت خوردن و روشن شدن خودرو) درجه نشان دهنده مقدار بنزین تا انتها بالا می آید و بعد از آن مقدار دقیق را نشان می دهد.
 13. با سلام: و تشکر از بابت پاسخ. چون دمای روغن داخل موتور معمولا با دمای آب داخل سیلندر موتور، هر دو به یک اندازه می باشد، شاید بخاطر این موضوع، دمای روغن موتور در خودرو های ایرانی نشان داده نمی شود.
 14. با سلام: این عیب به احتمال قوی از مشکل دینام اسست اما قبل ازباز کردن دینام با یک باتری خودروی دیگر که این مشکلات در آن مشاهده نمی شود، را بطور موقت تست کن اگر همین مشکل پیش آمد سپسدینام را باز کنید و نتیجه کار را در این پست گزارش کنید. با آرزویموفقیت برای شما.
 15. باسلام: درکاتالوگ ها این سنسور را، سنسور سطح روغن یا OIL LEVEL SENSOR می نامند. خروجی این سنسور به 6 عدد مربع نمایش گر می رود. https://www.google.com/search?q=206+level+sensor&rlz=1C1GGRV_enIR751IR751&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj4vJaP0_beAhXJzVMKHZUpDUMQ_AUIDigB&biw=1093&bih=501 سنسور عکس زیر دقیقا مربوط به پژو 206 و 207 می باشد که در سطر نهم عکس ها با این نام به آن اشاره شده است.