تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  281
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

469 کاربر خوب

1 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,165 بازدید کننده نمایه
 1. باسلام: اگر شما یک سر اهمتر را به بدنه و سر دیگر اهمتر را به فیش ورودی سنسور روغن ( به غلط فشنگی روغن) وصل کردید و هیچ اهمی نخواندید، صد درصد مطمئن باشید سنسور روغن شما خراب است. سنسور روغن در حالت خاموش بودن خودرو باید صفر اهم و در حالت روشن بودن خودرو باید دارای مدار باز یا OPEN باشد. خودروی 206 در کنترل پنل جلو دارای نشان دهنده چراغ قرمز اخطار روغن می باشد و غیر فعال است. در زمان مشکل روغن و آب فقط چراغ استاپ روشن می شود. با فعال کردن نشان دهنده اخطار روغن این چراغ می تواند ماننده سایر خودرو ها با قرار گرفتن سویچ در حالت ON روشن و با استارت خوردن وروشن شدن خودرو خاموش شود.
 2. چراغ های نشان دهنده اخطار 206 که در خودروی 206 وجود دارد اما غیر فعال می باشند.
 3. باسلام: در این پست شما کاربران گرامی را با تمام نشان دهنده لامپ اخطار پژو 206 با تصویر آشنا می کنم، امیدست مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. مخصوصا نشان دهنده چراغ روغن که شکل روغن دان است و با باز کردن سویچ و خرابی سنسور آن این لامپ اخطار روشن نمی شود. ( باید فعلش نمود)
 4. باسلام: 1- جواب سوال 1 : با چرخاندن سویچ در وضعیت on ( به غلط سویچ را باز کنید) نشان دهنده ها وعقربه ها حرکت می کنند ولی ماشین را استارت نمی زنیم. اگر چراغ روغن روشن نشد عیوب احتمالی، قطع برق 12 ولت لامپ، سوختن لامپ و خرابی سنسور فشار روغن ( به غلط فشنگی روغن ) روش عیب یابی با مولتی میتر: ( دراین تست سویچ خودرو روی وضعیت خاموشی یا OFF 1- اهم چک. در این روش سیم ورودی به سنسور فشار روغن را جدا می کنیم ( قطع برق احتمالی جهت جلوگیری از آسیب دیدن مولتی میتر) و سپس یک سر سیم اهمتر را به بدنه خودرو و سر دیگر سیم را به سر سیم برق سنسور که ازقبل جدا کرده ایم وصل می کنیم، اگر سنسور سالم باشد اهمتر بوق می زند یا اهم زیر 1 اهم را می خواند . نتیجه سنسور روغن سالم. 2- تست ولتاژ. در این تست سویچ خودرو باید در وضعیت ON باشد و سایر نشان دهنده ها حرکت کرده یا چراخ آن ها بجر روغن روشن شود. یک سر ولت متر را به بدنه و سر دیگر ولت متر را به فیش ورودی سنسور روغن وصل می کنیم. نتیجه ولت متر باید ولتاژی برابر 12 ولت با +/- 2 و لت را بخواند( 10 الی 14 ولت). نتیجه سیم کشی شما سالم است. اگر نه شما با قطع برق سنسور روغن، خرایی یا قطع سیم، سوختن فیوز مواجهه می باشید.
 5. باسلام: جناب آیدین عزیز: کلا سنسور فشار روغن در حالت عادی و بدون فشار مثل یک سویچ بسته عمل می کند که یک سر این سویچ به بدنه خودرو متصل است و بدنه به قطب منفی یا شاسی وصل است. سر دیگر این سویچ به لامپ اخطار روغن و ازسر دیگر لامپ به برق +12 ولت بعد سویچ ( IGNITION) وصل می شود. زمانی که سویچ را باز می کنیم برق +12 ولت از یک طرف لامپ وارد و چون سر دیگر لامپ توسط سویچ بسته ( سنسور روغن) به بدنه اتصال دارد لامپ روشن می شود. بااستارت زدن خودرو و گردش روغن توسط اویل پمپ با این سویچ فشار آورد و اتصال را باز می کند و لامپ خاموش می شود. این فشار اویل پمپ در خود رو های گوناگون بین 3.5 الی5 پوند بر اینچ مربع می باشد. ( P.S.I)
 6. با سلام: برای مشاهده صحت و سلامتی فشنگی روغن با اهمتر، شما باید سیم فشنگی روغن را از خودرو جدا کنید. یک سر اهمتر را به بدنه و سر دیگر سیم اهمتر را به سیم ورودی فشنگی ( جای سیم جدا شده ) وصل کنید. اهمتر باید صفر اهم را بخواند. اگر خواند درست است و اگر اهم نخواند خراب است. لازم به ذکر است سنسور روغن تولید برق نمی کند و هیچ ولتاژی ندارد. تمام این آزمایش ها زمانی انجام می شود که سویچ در وضعیت خاموش یا OFFباشد.
 7. باسلام: با تعویض روغن ترمزهر دو سال یک بار، قدرت ترمز گیری بیش تر می شود. منظور شما را از نرم تر شدن متوجه نشدم. چون ترمزنه باید سفت باشد و نرم، باید بین دو باشد.
 8. با سلام: 2 ماه اول، دوره اموزشی می باشد، که باید نظام جمع کار کنید. دراین مدت سربازان روز های 5 شنبه حدودساعت 11 تعطیل می شوند و شنبه قبل از ساعت 6.5 صبح باید از درب ورودی پادگان وارد شوند. بعد از گرفتن سردوشی نفرات برای مراکز دیگر شهر یا شهرستان های دیگر تقسیم بندی می شوند. البته قبل از تقسیم بندی از نفرات بصورت مکتوب شهر محل خدمت خود را اعلام می کنند.و احتمال ماندن در تهران هم وجود دارد. پس ار طی دور آموزشی و اخذ سر دوشی به واحد های دیگر منتقل می شوند و هر روز بعد ازظهر ها تعطیل و روزبعد به خدمت بر می گردند. روز های تمام تعطیل اگر نگهبان نباشد بهسر خدمت نمی آیند. این مدت زمان 21 ماهه سربازی جزو سابقه کاری محسوب شده و اگر در جایی دولتی یا غیر دولتی استخدام شوید و شما با 21 ماه خدمت از خدمت 30 ساله قانونی زود تر بازنشسته می شوید.
 9. با سلام: وقتی که دینام ماشین زیادبرق مصرف کند دینام سفت تر از حد معمول می چرخد. با سفت چرخیدن باعث کاهش دور موتور می شود. این کاهش دور موتور با گاز دادند جبران می شود و در نتیجه سوخت بیش تری مصرف می شود. وقتی در حالت عادی مشکلی ندارید، اما سویچ را باز می کنید دیسپلی گزینه مود ECOرا نشان می دهد، نشان دهنده برق دزدی در یک جای خودروست . دراینحالت ولتاژبه زیر 12 ولت افت پیدا میکند.
 10. باسلام: خدمت شما. من این ترانزیستور BCP53 از نوع SMD را از تهران، تقاطع خ جمهوری و حافظ پاساژ توکل طبقه هم کف پلاک 27 خریداری نمودم با قیمت 2800 تومان. با تعویض ترانزیستور s.m.d که من خودو تعویض کردم مشکل حل شد. با توجه به این که آیسی با شماره S25a080 ازنوع پرواگرام می باشد اگر بصورت خام خریداری شود، قابل برنامه ریزی نیست. اگر جایی پیدا کردم حتما اطلاع خواهم داد.
 11. باسلام: اعداد نوشته شده روی روغن یا ویسکاسیته یا چسبندگی روغن باید متناسب با شهر یا کشور مصرف کننده باشد. ماننده عدد XX W XX که عدد 2 ایکس اول شل ترین حالت روغن و دو ایکس بعد از کلمه W سفت ترین حالت روغن می باشد. اگر در نقاط سرد شمال اروپا از عدد 5W30 استفاده می شود، ما نباید برای ایران استفاده کنیم به این روغن ها که عدد چسبندگی آن ها بین 5 و 30 متغیر است و بعنوان روغن چار فصل مورد استفاده قرار می گیرد و زمستانی و تابستانی ندارد باید دقت بیش تری کنیم. یکی دیگر از خصوصیات روغن تبخیر شدن است که معمولا در هر 5000 کیلومتر تا 10000 کیلو متر بین نیم تا یک لیتر تبخیر می شود، پس نمی توان ادعا کرد که ماشن مشکل روغن سوزی دارد و کممی کند. یکی دیگر از خصوصیات روغن موتور مرغوب زود سیاه شدن است که به خاطر ماده دترجنت رسوبات داخل موتور را حل می کند اما متاسفانه اکثر مردم فکر می کنند که روغن خوب نباید زود سیاه شود.!!!
 12. با سلام: مصرف مقدار اسپری بستگی به جرم روی موتور دارد. من معمولا حدود 3 بار ازیک قوطی استفاده می کنم. هنگام اسپری زدن موتور باید داغ باشد تا خوب تمیز شود. معمولا درطول حدود نیم ساعت رانندگی آن را روی موتور اسپری کنید و درب موتور را حدود 10 دقیقه ببندید. پس از این مدت محل اسپری را که قبلا بصورت کف سفید پاشیده شد و آب شد با یک دستمال نم دار روی موتور و اطراف آن بکشید تا جرم های احتمالی باقی مانده تمیزشوند. لازم به ذکر است استفاده از این اسپری هنگام سرد بودن یا خاموش بودن موتور تاثیر زیادی ندارد. ازنظر قیمت هم باید حدود همان 10الی 11 تومان باشد.
 13. با سلام: برای تمیز کردن داخل و اطراف آن ازاسپری کف استفاده کنید. نحوه کار به این صورت است که زمانی که موتور گرم است اسپری کف را که بصورت کفی سفید رنگ است روی موتور و اطراف آن اسپری کنید و درب کاپوت را برای مدت 10 دقیقه ببندید. بعد از این زمان درب موتور را باز کنید اگر تمام کف ها آب شدند و اثری از کف نیس با یک پارچه تیز روی سطوح بکشید و شاهد تمیزی داخل موتور شوید. اگر داخل موتور خیلی کثیف است دو بار این کار را انجام دهید. بیش تر لوازم یدکی ها این اسپری را را می فروشند. مشکلی روی بد کار کردن موتور بعد از استفاده ندارند.
 14. با سلام: با کم کردن حدود 2 لیتر آب درشبانه روز اختمال خرابی کاسه نمد واتر پمپ زیاد است. درحالت گرم و راه رفتن خودرو به بدنه گرم می ریزد و خود آب هم گرم است بخارمی شود. و می ریزد. اما درحالت سرد زیر واتر پمپ را نگاه کنید احتمالا از دور و بر آن جا باید بریزد.
 15. با سلام: من یک بار برای تمیز کردن سنسور سطح روغن و بررسی اوضاع و احوال کاتالیزو درست ماننده شما قطعات را باز کردم ورودی کاتالیزور ( عکس اول ) که طوری فلزی روی آن کشیده بود حدود 45 درصد تبدیل به سنگی ماننده ستگ های اتشفشانی بصورت لایه لایه روی آن جمع شده بود.با دقت و حوصله زیاد سنگ ها را بصورت لایه لایه از همجدا کردم بدون ان که به شبکه طوری آسیب برساند و سر انجام کل لایه سنگ برداشته شد و بصورتیک طوری تمیز درامد. بعد ازنصب نفس ماشین خیلی خوب شد و درتست معاینه فنی قابل قبول بود.