تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  225
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

350 کاربر خوب

1 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

999 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: همیشه پیش گیری بهتر از درمان است. من علاوه بر دزد گیر،قفل کامپیوتری زاپاس بند زیر صندوق عقب با پیچ های آلنی وصل کردم و سر پیچ ها ها را از داخل جوش دادم و یک ورق زیر زاپاس بند کشیدم و دور تا دور آن را جوش دادم . فقط با چپه شدن خودرو یا هوا برش می توان لاستیک را دزدید.!!! و روی زبانه قفل کاپوت هم یک قطعه محافظ قفل کاپوت به قیمت 5 هزار تومان خریدم و خودم نصب کردم. روی باند های عقب را با یک پارچه خز سیاه رنگ پوشاندم تا باند ها در هنگام پارک خودرو مشاهده نشود. چون زمانی که زبانه محافظ قفل کاپوت نصب شود، باتری، ای سی یو و وسایل داخل کاپوت محفوظ می ماند.
 2. با سلام: احتمال دارد اول از گرفتگی یا کثیفی توری یا صافی داخل خود مجموعه پمپ بنزین باشد. ( این صافی دقیقا به لوله ورودی پمپ بنزین در داخل باک نصب است). دوم از صافی یا فیلتر بنزین بعد از مجموعه پمپ بنزین که از زیر اتاق حدود صندلی عقب سمت شاگر است باشد.
 3. با سلام: رنگ روغن و شفافیت روغن بعد از 8000 کیلومتر نشان دهنده خوب بودن یا بد بودن آن نیست. برای تست روغن باید به تست ویسکاسیتی یا چسبندگی روغن توجه کرد.
 4. با سلام: روغن یاد شده پس از 12000 کیلو متر کار کرد در خودرو و تخلیه در آزمایشگاه تست شد. با سلام: روغن سوپر پیشتاز بهران در خودروی 206 کم ترین تغیر رنگ را دارد و در خودروی پراید خیلی زودتر تیره می شود. در صورتی که ماده پاک کننده یا دیترجنت ها در هر دو روغن یکیست.
 5. باسلام: متاسفانه بیش تر مردم فکر می کنند هر کالایی که قیمتش بیش تر است، مرغوب تر است !!! اما از نظر اهل فن، هر کالایی که آزمون های مرتبط با خود را انجام داده است پسندیده تر است. من خودم از بهران سوپر پیش تاز استفاده می کنم. 4 لیتر قبل از عید خریدم 39 هزار تومان و هر 12000 هزار کیلومتر با یک فیلتر خودم ان را تعویض می کنم. این روغن در ازمایشگاه پارس بهران تا 15000 هزار کیلو متر را جواب داده است. اما اگر شما از یک تعویض روغنی سوال کنید کیلو متر کار کرد این روغن چند کیلو متر است فکر می کنید چند هزار را به شما پیشنهاد می کند. !!!
 6. باسلام: یک لوله لاستیکی حدودا به طول 15 سانتی متر و قطر حدودا 12 میلی متر از کنار بوسترخارج و به لوله دیگری وصل می شود، اگر بست های پیچ دار فلزی آن شل شود، درست ماننده دوپا شدن ترمز کمل می کند. اگر شل هستند، پیچ بست ها را سفت کنید و سپس نتیجه را گزارش کنید.
 7. باسلام: برای چک کردن مناسب بودن روغن کمپرسور، ولو یا دریچه فشاری کولر که شبیه ولو باد کردن لاستیک خودرو می باشد را کمی فشار دهید مقدار کمی گاز خارج می شود و با نوک انگشتتان گاز را لمس کنید اگر چرب بود احتیاج به زدن روغن به کمپرسور نیست. حتی در زمان تخلیه کامل هوا ( وکیوم کردن مجتری گاز و لوله ها) بعلت سنگینی روغن فقط هوا خارج می شود و روغن باقی می ماند. یکی از موارد خنک کندگی کمپرسور دور بالاتر از حد آیدل یا درجاست. هرچه کمپرسور تند تر بچرخد، گاز بیش تری را متراکم می کند و تبدیل مایع سریع به گاز یعنی خنک کندگی بیشتر. اگر شما دستتان را در دتخل بنزین قرار دهید و سپس از آن بیرون بکشید احساس سردی زیادی در دست شما محسوس است. چرا چون مایع بنزین بسرعت تبخیر و به گاز تبدیل می شود و سرما ایجاد می شود.
 8. با سلام: گاهی اوقات گرفتگی پمپ بنزین از کثیف شدن توری ورودی پمپ بنزین که دقیقا به انتهار پمپ وصل است اتفاق می افتد. اگر بدنه پلاستیک و سنسور درجه نشان دهنده سطح بنزین سالم باشد، نیازی به تعویض کل پمپ بنزین نیست. شیلنگ های اتصال پمپ بنزین و خود سنسور بطور جداگانه در لوازم یدکی ها موجود است. پلاستیک بدنه هم اگر ترک و شکستگی ندارد نیازی نیست این همه هزینه کنیم. در انتهای پمپ بنزین یک ساچمه با فنر نصب شده که بالا رفتن فشار پمپ بنزین بدلیل نا معلومی این ساچمه بیرون می پرد و سبب کاهش یا کلا فشار پمپ را می اندازد. ولی پمپ و سایر متعلقات در کمال نا باوری سالم است.
 9. با سلام: آیا دریچه گاز شما کاملا تمیز است.؟ اگر نیست دریچه گاز را تمیز و ریست دریچه گاز را برای برنامه 7.4.4 انجام دهید.
 10. با سلام: درست است که قبل از روشن کردن موتور، سنسور اکسیژن سرد است، اما با باز کردن سویچ و قبل از روشن شدن موتور، مقاومت حدود 4 اهمی سنسور بلا فاصله با ولتاژ نامی 12 ولت باتری گرم و بعد از چند ثانیه تا قبل از روشن شدن خودرو، دمای سنسور به حدود قابل قبولی می رسد.
 11. باسلام: خانه زرد برای تست دیود می باشد. اگر دیود سالم باشد افت ولتاژی حدود 0.5 الی 0.7 ولت در حالت بایاس مستقیم را نشان می دهد و در حالت برعکس مدار باز یا اوپن می خواند. در حالت 5خانه سبز، برای اندازه گیری اهم پائین از اعداد کوچک تر و برای اهم بیش تر از اعداد بزرگ تر استفاده می شود. عکس آپلود شده از کیفیت خوبی برخوردار نبود تا بتوانم با بزرگ نمایی کل نقاط را کامل توضیح دهم.
 12. باسلام: معمولا خرابی صد درصدسیبک ها با باز شدن آن مشخص می شود. سیبک باز شده به راحتی حول تمام محور وسط بازی کند، اگر این گونه بود، سیبک کارایی خود را از دست داده است. اما اگر سیبک حول محور وسطبه سختی حرکت کرد، و لاستیک های آن سالم بود، سیبک سالم است.
 13. با سلام: هر صدایی که از زیر می خودرو شنیده می شود، نمی توان گفت از فنر وکمک فنر باشد. یک مورد صدایی که معمولا در هنگام عبور از دست اندازه ها یا سطح ناهموار از زیر خودرو شنیده می شود مربوط به سینی زیر منبعلوله اگزوز در پائین باک است که برای جلوگیری از حرارت به باک بنزین تعبیه شده است . این سینی 4 عدد خار پلاستیکی ماننده خار درب ها دارد که با سفت کردن و تعویض مشکل حل می شود. با دست از زیر خودرو به این صفحه ضربه بزنید اگر صدا داد رفع عیب کنید.
 14. با سلام: ماشین تیپ 5 اسفند83 می باشد. ورژن BSI را نمی دام. این عیب زمانی اتفاق افتاد که تسمه دینام سالم بود فقط دینام ازکار افتاده بود. چراغ استوپ زمانی روشن شد که باتری نفس های اخر را می زد. و چراغ ایربگ بعلت کارکردن پولی دینام و پمپ هیدرولیک مشکلی را نشان نمی داد.
 15. با سلام: من یک بار چنین اتفاقی برایم افتاد. بعلت خرابی دینام که ناشی ازاستفاده از سیستم صوتی حرفه ای بود دینام از کار افتاد. ولی تسمه دینام سالم بود. چراغ ایربگ و دینام روشن نشد، فقط باتری آن قدر مصرف کرد تا ضعیف شد.!!! فقط باتری نیمه جان شد !!! سپس چراغ استوپ قرمز روشن شد و ماشین خاموش شد. و سپس خودرو قادر به استارت زدن نبود. باتری آنقدر ضعیف شده بود که وقتی می خواستم استارت بزنم کلیه چراغ های پشت پنل خاموش می شود. باتری یکی از دیگر خودرو هایم را باز و این خودروی 206 وصل کردم. استارت زدم و با خودروی 206 بدون کار کرد دینام، خودرو را به منزل آوردم و با بازکردن دینام، مشخص شد مشکل از خوردگی کولکتور دینام بوده است. با تعویض کولکتور دینام و زغال دینام ماشین بدون مشکل کار کرد. متاسفانه اگر این خودرو ماننده سایر خودرو های معمولی بلا فاصله چراغ قرمز اخطار باتری را روشن می کرد این مشکل پیش نمی آمد. تنها فکری که به نظرم می رسد، نصب یک ولتمتر دیجیتال پنلی در این خودرو می باشد، که متاسفانه جایی برای این کار در جلو داشبورد ندارد و اگر خارج از پنل نصب شود منظره زیبایی ندارد.