تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  87
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  3

آخرین بار برد تحیری در 18 تیر

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

97 معمولی

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد 9 آذر 1378

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

249 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: نشانه خرابی استپر موتور زمانی است که موتور در حال در جا کار کردن و بدون گاز دادن خودرو دچار نوسانات دور موتور می شود. و اگر جز این حالت بود استپر موتور سالم است.
 2. با سلام: علت گیر کردن پیستون پمپ در داخل سیلندرخود. ( به دلیل زنگ زدگی, گیر کردن گل ولای و گرد و خاک در اطراف آن) باید پمپ باز شود و لاستیک های تشتکی و فنر داخل آن و محل حرکت پیستون داخل سیلند بررسی شود. معمولا با کشیدن سنباده بسیار نرم در محل اتصال اشکال رفع می شود.
 3. با سلام: روی 206 تیپ 5 خودروی اینجانب سانروف وبستا هلندی نصب است, بدون مشکل چندین بار معاینه فنی گرفتم. جای سانروف را با برش لیزری درآورده بودند. آنقدر صاف بریده شده بود که انگار با قیچی تیز یک کاغذ را می برند. سانروف نصب شده بدون صدا و بدون کوچکترین نم باران یا آب از داخل.
 4. بی کمالی های انسان, از سخن پیدا شود پسته بی مغز, گر لب وا کند رسوا شود از زبــان گــل شنیدم در ســر بازار هــا هر که با رسوا نشیند, عاقبت رسوا شود.
 5. با سلام: دینام در خودرو های قدیمی بکار می رفته و در آرمیچر آن ها از تعداد زیادی سگمنت مسی بکار می رفته است و بدون یک سو کنندگی برق ماننده دیود های امروزی استفاده نمی شد و به خاطر داشتن کولکتور با سگمنت های زیاد فقطبرق خروجی را بصورت PULSATING دی سی تبدیل می کرد و کنترل ولتاژ و جریان توسط 2 یا 3 قرقره سیم پیچ شده انجام می شد. ( خودرو های دهه 60 میلادی و قبل) اما آلترناتور ها برق 3 فاز تولید می کنندکه بوسیله پل دیود 6 عددی یا پل گرتز یکسو و برای شارژ مستقیم باتری کاتد هایش مستقیم به قطب مثبت باتری توسط سیم نصب می شد. ولتاژ رگولاتور کار قطع و وصل برق آرمیچر را کنترل می کند. تصویر آرمیچر دینام قدیم تصویر آرمیچر آلترناتور
 6. هر کس به طریقی, دل ما می شکند بیگانه جدا, دوست جدا می شکند بیگانه اگر می شکند, حرفی نیست من در عجبم, دوست چرا می شکند.
 7. با سلام: با توجه به گرمای شدید در شهر آبادان شما باید از هر روغنی که می خواهید استفاده کنید از10w50 کم تر نباشد.
 8. با سلام: و عرض تکمیل فرمایش شما, بعضی از تنظیم موتوری ها برای شستن انژکتور از تینر 5000 و به بالا استفاده می کنند که این کار سبب خوردگی شدید اورینگ انژکتور و همان پاشیدن بنزین به موتور گرم و آتش سوزی می شوند و بعضی دیگر به غلط مردم را راهنمایی می کنند که 4 لیتر تینر 5 هزار را با یک باک پر ( بنزین + تینر ) برای شستشوی انژکتور و باز کردن مسیر گرفته شده مفید است.!!! این ها واقعا در کدام آزمایشگاه به این نتیجه رسیده اند و آثار مخرب تینر 5000 و به بالا بدون آزمایش و نتیجه به دیگران راهنمایی می کنند.؟؟؟
 9. با سلام: معمولا برای پاک کردن خطای A.B.S نیازی به دباک نیست. شما چند با با سرعت در فاصله کوتاه به عقب و جلو حرکت کرده و ترمز شدید بزنید, خطا پاک می شود . من دوبار به این روش خطای A.B.S را پاک کردم.
 10. با سلام: بجای ترانزیستور های منفی T.U.N می توانید از ترانزیستور 2SC1923 استفاده کنید. فایل نقشه مدار چاپی را متاسفانه پیدا نکردم.
 11. با سلام: خیر, پاور های کامپیوتر چون دارای ولتاژ ثابت خروجی 12 ولت می باشند نمی توانند به درستی باتری 12 ولت را شارژ کنند, چون ولتاژ شارژ باتری ها باید از 14 ولت کم تر برای باتری 12 ولت نباشند.
 12. با سلام: در این پست شما را با طراحی و ساخت شارژر 12 ولت 4 آمپر برای ساخت و استفاده از آن در موارد ضروری آشنا می کنم. امید است مورد توجه کاربران عزیز قرار گیرد. روش کار به این صورت است که شما دو سر خروجی شارژر را که با گیره سوسماری به قطب های مثبت و منفی باتری وصل می کنید. در لحظه اول اگر باتری خالی باشد چراغ قرمز روشن و چراغ سبز خاموش است. با شارژشدن تدریجی باتری چراغ سبز کم نور و کم کم پر نور می شود و در زمان شارژ کامل باتری 13.2 ولت کلا چراغ سبز پر نور باقی می ماند و شارژ کامل باتری را نشان میدهد. کلیه قطعات در متن نقشه آمده است سوالی بود در خدمتم.
 13. با سلام: قیمت روغن های دیجیکالا بسیار بسیار گران است با هزینه ارسال پست وحشت ناک تر. من روغن 4 لیتری قوطی فلزی سوپر پیشتاز بهران را از پمپ بنزین تهران پارس خریدم 39000 تومان. دیجیکالا قیمت یک لیتری قوطی فلزی را با قیمت 18000 هزار تومان عرضه می کرد بعلاوه هزینه پست.!!!
 14. با سلام: ریست دریچه گاز فقط, برای دریچهگاز برقی ها می باشد. مدل سال خودرو تا 1385 از روش دستور ریست 7.4.4 مدل سال خودرو از 1385 به بعد از دستور ریست 7.4.5 دستور ریست برای هر دوگروه در اینترنت وجود دارد
 15. با سلام: وقتی هیچ کدام از کلید ها کار نمی کند دنبال یک فیوز 30 آمپری سبز رنگ بگردید. فیوز های اکثر خودرو ها 30 آمپر و سبز رنگ می باشد. اگر نشد نتیجه را اعلام کنید.