تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  112
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  3

آخرین بار برد تحیری در 18 تیر

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

125 کاربر خوب

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 9 آذر 1378

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

351 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: اگر شما در یک جاده دو طرفه کم عرض مشغول رانندگی باشید و به ناچار و ضرورت از یک اتوبوس و کامیون در منطقه مجاز سبقت گرفته و ناگهانیک خودرو از روبرو ظاهر می شود, آن ثانیه های اول و دوم است که انسان را از یک مرگ حتمی نجات می دهد. ( استفاده از دریچه گاز سیمی که شتاب تحت اختیارراننده وبدون مکث می باشد.)
 2. با سلام: زمانی که خطای ترمز a.b.s مشاهده می شود, اکثرا نگران می شوند و فکر میکنند سیستم ترمز آن ها کلا از کار افتاده است در صورت از کار افتادن سیستم ترمز A.B.S این ترمز به یک ترمز معمولی تبدیل می شود. آیا رانندگی با یک سیستم ترمز معمولی وحشت آفرین است. هواگیری ترمز فقط با باز کردن پیچ تک تک چرخ ها امکان پذیر بوده و هیچ دستگاه نرم افزاری ماننده دیاگ قادر به هواگیری ترمز چرخ نمی باشد.
 3. با سلام: آیا باد لاستیک ها را میزان کرده اید؟ چون کم بودن باد لاستیک تاحدزیادی مصرف سوخت را بالا می برد.
 4. باسلام: دوست ععزیزخیلیوقت است که ایران خودرو کیف و آچار به خودرو های صفر نمیدهد. اما دفترچه راهنمای 206 بوفور در اینترنت با فایل PDF و جود دارد. ( معمولی , S.D و دوگانه سوز)
 5. با سلام: اگر سیم سنسور با برخورد لاستیک قطع شده و محل ان مشخص می باشد, این سیم دارای یک سیم مغزی و یک سیم زره دار یاشیلد است. اگر با اهمتر سنسور را چک کنید باید حدود 600 اهم بخواند این آزمایش نشان می دهد سیم کشی سنسورتا محل بریدگی سیم سالم است. و برای وصل کردن سیم شماباید مغزیسیم را با مغزی سیم قطع شده لحیم کنیدو با نوار چسب دور آن را ببندید و سپس سیم شیلد را با سیم شیلد طرف دیگر لحیم کنید و سپس لحیم کنید. برای پاک کردن خطا لازم نیست دیاک بزنیدفقط با سرعت جند بار عقب و جلو کنید و ترمز شدید بزنید خطا بدون دیاک پاک میشود.
 6. با سلام: اگر زغال دینام کوتاه شود لامپ به حالت کم سو یا به حالت قطع و وصل در حین کار روشن می شود. اما اگر ولتاژ رگولاتور ( به غلط آفتومات ) خراب باشد ولت متر در حین کار موتور ولتاژ حدود 14 ولت را نشان نمی دهد. ( یا کم تر از 12 یا بیش تر از 15 ولت)
 7. با سلام: مشکوک ترین قطعه مغزی سویچ می باشد.
 8. یک مقاومت 56 اهم 1/2 وات را با دو سیم نازک خروجی سوکت باک ( سنسور مقاومتی درجه بنزین) بطور موقت و چند ثانیه ای ببندید و سویچ را در وضعیت روشن و بدون استارت زدن ( به غلط سویچ را بازکن) قرار دهید. عقربه نشان دهنده بنزین بلا می آید و تا چند ماه درست نشان می دهد.
 9. با سلام: با یک باتری 60 آمپر ساعت فول شارژ که روی خودروی دیگر بدون مشکل کار می کند, بطور موقت باتری ها را جابجا کنید و تغیرات را مشاهده کنید. اگر با این تست مشکل رفع نشد, احتمال کوتاه شدن زغال دینام وجود دارد.
 10. با سلام: من دقیقا این مورد را بصورت عملی آزمایش نمودم. دستم را روی سوکت 4 پین فن کولر داخل اتاق گذاشتم زمانی که فن با سرعت کم می گشت هیچ مشکلی نبود و هرچه سرعت را زیاد میکردم گرما بیش تر می شد و زمانی که کاملا روی دور تند بود گرما بشدت افزایش می یافت. علت فقط شل شدن و اکسده شدن پین های نر و ماده کانکتور بود. با نوک دم باریک کانکتور نر و ماده را کمی کج کردم تا بهتر جذب شوند, کمی بهتر شده بود ولی کم تر گرم می کرد. سپس ازدو تکه سیم نمره 5 مرغوب 20 سانتیمتری بین ورودی و خروجی هر کانکتور وصل کردم و سیم ها را محکم بهم وصل نموده و با نوار چسب پوشاندم. نتیجه کار عالی شد و گرم کردن سوکت به صفر رسید. علت نامرغوب بودن و نامناسب بودن سوکت برای این کار بود.
 11. با سلام: علت شل شدن یا اکسید شدن کانکتور 4 پین فن کولر داخل اتاق می باشد. باسلام: بدنه کولرخودش به شاسی یا منفی وصل شده است.احتیاجی به این کار نیست و فقط با تک سیم برق +12 ولت تست کنید.
 12. با سلام: فیوز و رله در bsm داخل موتور و نزدیکی باتری است. کمپرسور کولر دارای یک سیم خروجی جهت وصل شدن مگنت است سیم فیشآن را جدا کنید و با یک سیم کلفت مستقیم از قطب مثبت باتری به سر سیم فیش خروجی کمپرسور بطور موقت وصل کنید. اگر با رسیدن برق به سیم کمپرسور کلاچ برق جذب شد, بعد شما دنبال عیب رله و فیوز بگردید.
 13. با سلام: اگر شما اخبار صدا و سیما شبکه 5 را چند روز پیش مشاهده می کردید, یک باندی را در اطراف تهران ( نزدیکی ورامین) دست گیر کرده بوند که روغن های تصفیه شده داخلی را در قوطی هایی با برند مشهور خارجی پر و روانه بازار می کردند. چون روغن های خارجیگرانند احتمال تقلب در آن ها بسیار زیاد است. من خودم از روغن بهران سوپر پیشتاز برای 206 تیپ5 استفاده می کنم و هر 12000 هزار کیلومتر با یک فیلتر خودم آن را عوض می کنم. چون تعویض روغنی ها همیشه روغن اضافه می ریزند که سبب بد کار کردن موتور می شود و در عرض چند سال با مشکلیمواجه نشدم. قیمت در جایگاه پمپ بنزین یگ گالن 39000 تومان
 14. با سلام: حجم باک خودروی 206 طبق کاتالوک دفترچه راهنما 51 لیتر است. اما باید توجه داشت این 51 لیتر گنجایش فقط حجم داخلی باک است و شامل لوله بیرون آمده از سر باک و لوله های کشیده تا سر باک نمی باشد. ( حدود چند لیتر). مقدار بنزین باقی مانده با روشن شدن چراغ اخطار بنزین در خودرو های مختلف فرق می کند, این تفاوت با دستگاه دیاگ تعریف می شود. اما بصورت معمولی در اکثر خودرو ها 6 لیتر است.
 15. با سلام: مصرف حدودی شما میشود7.65 لیتر در 100 کیلومتر یا صدی 7 و 65 صدم لیتر