تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  301
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

525 کاربر عالی

2 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,237 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: دوست عزیز، اگر ماشین واشر سر سیلندر سوزانده باشد و آب کم کند، با بیرون اوردن گیج روغن و رنگ کف کرده و شیری روغن گیج مشخص می شود. سعی کنید برای بست پائین لوله آب پیچی و جنسخوب استفاده کنید.
 2. با سلام: شما باید دقیقا زمانی که چراغ دینام روشن است، ولتازباتری را اندازه گیری کنید.اما زمانی که روشن بود و سپس اندازه گیری کردید فایده ای ندارد. این گونه عیوب معمولا از کوتاه شدن ذغال دینام، خوردگی و نا هموار شدن سطح مس کولکتور آرمیچر ( البته نام فنی و علمی این قسمت براس BRUSH) می باشد. چون براس ها یا اسلیپ رینگ بصورت دو حلقه مسی و عایق نسبت به شفت آرمیچر به سیم پیچ ارمیچر متصل می باشند. اما کولکتور از چندین قطعه مسی بشکل مستطیل های کوچک مسی ( سگمنت) و بصورت عایق نسبت به شفت آرمیچر برق را بصورت دو مستطیل روبرو هم به ذغال دینام و صل می شوند.
 3. با سلام: اگر مشکل گاز ندارد، احتمال اکسید شدن و درست متصل نشدن برق سوکت که در سمت راست فرمان داخل دسته سیم ها و جعبع فیوز است می تواند باشد.دسته سیم 4 خانه با دو سیم کلفت و دو سیم نازک . با تکان دادن دست ببینید آیا قطع و وصل می شود.
 4. با سلام: در این پست شما کاربران عزیز را با تشخیص بریدن تسمه تایم آشنا می کنم، امید است مورد توجه کاربران عزیز قرار گیرد. وقتی در حین رانندگی خودرو بی دلیل خاموش شد، یکی از موارد احتمالی بریدن تسمه تایم می باشد. در چنین مواردی اگر شما استارت بزنید، خدای نکرده سوپاپ ها کج و خسارت بالای میلیونی را دچار می شوید، پس ریسک نکنید و آزمایش زیر را انجام دهید. خودرو را در دنده یک قرار داده و ترمز دستی را بخوابانید. سپس خودرو را هل دهید. اگر خودرو به راحتی حرکت کرد و به جلو رفت، تسمه تایم بریده است و هرگز استارت نزنید. اما اگر خودرو حرکت نکرد تسمه تایم سالم است.
 5. با سلام: چنین عیوبی در وحله اول، کوتاه شدن ذغال دینام و مرحله بعدی خرابی کولکتور دینام می باشد. درست است که شما مولتی میتر را به دو سر باتری وصل کردید و ولتاژشما 14.3 ولت بود اما این ولتاژ می بایست در زمان روشن شدن چراغ اندازه گیری می شد نه در زمان خاموشی آن. آیا در خودرو ازسیستم صوتی غیر فابریک خودرو استفاده می کنید.؟
 6. با سلام: بیش ترین لامپ های موجود در بازار از نوع 3 پایه یا H4 می باشد.
 7. با سلام: دوست عزیز، اگر شما از بهترین روغن دنیا هم که استفاده کنید و خودروی شما هم به اندازه یک سر سوزن هم عیب نداشته باشد، روغن موتور بین نیم تا یک لیتر به ازای هر5000 تا 10000 کیلو متر کم می کند. پس کم شدن روغن موتور در پیمایش این مقدار کیلو متر نگران کننده نیست.!!! طبق اخبار موثق بیش از نود درصد روغن های خارجی با برند های گوناگون در ایران تولید و روانه بازار می شود. پس زیاد به روغن خارجی با هزینه های هنگفت دل نبندید.
 8. با سلام: من مشابه این مشکل را سال گذشته در یک خودروی پی کی داشتم. متوجه شدم نشتی آب از از داخل اتاق زیر پای شاگرد است ، که احتمالا از بخاری یا بست های شلنگ داخل اتاق بود. باتری ساز می گفت 150 هزار هزینه باز و بست جلو داشبور و هزینه لحیم کاری و غیره هم به عهده خودت. ریزش آب به حدی بودکه موکت کف سمت شاگرد با اب سبز رنگ ضد یخ خیس می شد. رفتم فروشگاه لوازم یدکی یک قوطی کوچک که اندازه قوطی فیلم عکاسی سابق بود و داخل آن پودری خاکستری رنگ بود به نام درز گیر رادیاتور خریدم. فروشنده گفت درب رادیاتور را باز کنید اول نصف آن را بریزید، و چند ساعت رانندگی کنید اگر قطع نشد نصف دیگر را یعنی بصورت کامل بریزید. با ریختن نصفه حدود 50 درصد ریزش آب کم و با ریختن بقیه 100 درصد نشت آب قطع شد. یعنی کل مشکل حدود 200 هزار تومان هزینه با 6000 تومان حل شد.بعد از گذشت یک سال این خودرو نه آب کم می کند، نه جوش می آورد. اما در مورد خودرو 206 که درب رادیاتور ندارد و آب از طریق پیچ بالای قمقه ریخته می شود، نظر دوستان با تجربه را پیشنهاد می کنم . ( چون ریختن ازطریق درب رادیاتور سبب می شود که آب پس از بازشدن ترموستات در کل مدار بوسیله واتر پمپ سیرکوله ( گردش آب در مدار بسته) می شود و با گردش سریع آب بوسیله واتر پمپ فقط درز های ریزش آب را می گیرد نه سایر قسمت های لوله را مسدود کند.
 9. با سلام: فشار هوا فقط در سطح دریای آزاد و اقانوس ها ( خلیج فارس و دریای عمان) برابر 1 آتمسفر است. ما هرچه از سطح دریای آزاد بالاتر باشیم، فشار هوار رقیق تر و کم تر می شود. شاید یکی ازعلت ها این باشد. دوستان اگر دیاگ دارند، این فشار را در شهر های ساحلی و کوهستانی مرتفع مقایسه کنند. یکی دیگر از موارد، دمای محیط است که تاثیر گذار است. البته این مورد فقط یک نظریه می باشد.
 10. باسلام: بد ترین کار درجا کار کردن خودرو برای گرم شدن است. چند ثانیه پس از روشن شدن خودرو، با دنده یک و سرعتی کم تر از 20 کیلو متر در ساعت حدود یکی دو کیلو مترحرکت کنید و پس ازبالا آمدن درجه آب با سرعت مناسب حرکت کنید. هم ماشین گرم می شود، هم مصرف سوخت کاهش می یابد. مصرف 15در صد کیلو متر برای 206 واقعا فاجعه است.
 11. با سلام: در خودروی اینجانب روی دمای 27 درجه سانتی گراد گرما، قابل تحمل نیست. باید ببینید مشکل در کجاست.
 12. باسلام: با اهمتر به دو سر سیم درجه داخل باک از کانکتور بیرون وصل کنید(2 پین نازک داخل کانکتور)، اهمتر باید در صورت خالی بودن بنزین حدود 300 اهم و پر بودن بنزین حدود 50 اهم بخواند. اگر اصلا اهم نخواند، مقاومت متغیر یا سنسور داخل باک خراب است.
 13. با سلام: در این پست، شما کاربران عزیز را با یک مدار نشان دهنده وضعیت شارژباتری که خودم در چندین سال پیش طراحی کردم اشنا می کنم امید است مورد توجه کاربران گرامی قرار گیرد. این مدار دارای 3 ال ای دی به رنگ های قرمز، زرد و سبز می باشد. ال ای دی سبز رنگ فول شارزباتری ( 13.2 ولت) و ال ای دی زرد رنگ نیازبه شارژ ( 11.5 الی 12.5 ولت) و ال ای دی قرمز دشارژ باتری ( 10.8 ولت و پائین تر) را نشان می دهد. کلیه قطعات در متن نوشته شده است، اگر سوالی بود در خدمتم.
 14. با سلام: در دفترچه منوال خودرو های آمریکایی، اندازه روغن موتور را بین FULL و ADD می دانند. یا فاصله بین دو خط کم ترین و بیش ترین. اما تعویض روغنی ها در ایران از خط فول هم می گذرانند، انگار که ما می خواهیم ما با این روغن اضافه بادنجان سرخ کنیم.!!!
 15. با سلام: مرجع اصلی تعین کننده نوع روغن موتور و زمان تعویض آن با فیلتر روغن، فقط کمپانی سازنده است. اگ از تعویض روغنی ها بپرسید زمان تعویضروغن چه زمانی است با افتخار می گویند هر موقع که رنگ آن سیاه شد.!!! اگر از کارشناسان خبره آزمایشگاه های شرکت تولید روغن بپرسید، جواب می دهند هر موقع که چسبندگی یا ویسکاسیته روغن کم شد. فیلتر روغن مرغوب در هر 12000 کیلو متر تعویض می شود. من خودم روغن و فیلتر را درهر 12000 کیلومتر تعویض می کنم و بدست تعویض روغنی ها هم نمی دهم و این عیب هایی که اکثرا کاربران در سایت اعلام می کنند بالای 7000 کیلو متر چراغ روغن روشن می شود هرگز ندیده ام. نوع روغن بهران سوپر پیشتاز و نوع فیلتر فقط سرکان.