تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  256
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

414 کاربر خوب

1 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

1,104 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: 1- آیا چراغ های خطر عقب پژو 206 هاچ بک با مدل های صندوق دار با هم قابل تعویض می باشند. 2- آیا فیلتر های روغن 206 تیپ 5 با تیپ 2 بهم می خورند
 2. باسلام: راحت ترین و با اطمینان کار این است که روغن موتور مرغوب را تهیه و خود اقدام به تعویض کنید.کار زیاد سختی نیست، اما همیشه مطمئن هستید.
 3. با سلام: بزرگ ترین حسن این انجمن این است که فقط راجع به خودروی 206 بحث می شود. تجربیات دوستان، دلسوزی مدیران و مسئولان و همت کاربران در به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در این سایت جلوه ای زیبا به این سایت داده است. واقعا حیف است که خودرو های دیگر را به این سایت اضافه کنیم. اگر نیازی به اطلاعات و سوالات دیگر خودروه ها وجود دارد، می توان از سایت تیونیگ تاک و ... استفاده کرد.
 4. با سلام: اگربرای اولین بار در خودرو، از آب مقطر با مخلوط مناسب ضدیخ استفاده شده، نیازی به تعویض سالیانه ندارد. اما مخلوط آب با ضد یخ، بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه مورداستفاده هر استان قرار دارد. درشهر تهران حداکثر دمای زیر صفر، به منهای 10 درجه و معمولا برای یکی دو روز درزمستان است. اگر مخلوط ضدیخ خیلی غلیظ باشد، بخاطر جرم زدایی ضد یخ، تمام درز های نازک لوله و رادیاتور باز و ضد یخ بصورت قطره های ریز از خودرو بیرون میریزد. اما اگربخواهید بدانید ضد یخ رادیاتور شما در چند درجه یخ می بندد، من از تستر ضد یخ سنج استفاده میکنم و اگر مشاهده کنم این محلول تا منهای15درجه سانتی گراد را تحمل می کند دیگر ضد یخ به محلول اضافه نمی کنم . ( استفاده از محلول برای شهر تهران ). البته تعویض سالیانه روغن ترمز ده ها برابر با اهمیت تر ازتعویض آب رادیاتور است. ضمنا تصویر یک ضد یخ سنج را برایتان آپلود میکنم.
 5. باسلام: به مدیریت محترم سایت، پیشنهاد می نمایم، تاپیکی ایجاد شود، تا سازندگان قطعات ایرانی پژو 206 معرفی گردند. تا کاربران محترم با مطلع شدن از سازندگان ایرانی و پیدا کردن شماره تماس و تلفن بتوانند، کلا های خود را با قیمت مناسب ترتهیه نمایند. البته اگر تولید کنندگان کالا های ایرانی بابت تبلیغ در این سایت بخواهند هزینه پرداخت کنند یا نه، نظر مسولین محترم این این سایت می باشد. برای نمونه اولین موردی را که به نظرم رسید، تولید پمپ بنزین ایرانی و اجزای داخلی آن ماننده، مغزی یا موتور پمپ بنزین، واشر آب بندی، هدسر و هد ته و لوله های لاستیکی و شناور می باشد که با تصویر ویدیویی نشان داده می شود. این مورد فقط نظر اینجانب بوده و اگر مدیران محترم سایت موافق این نظر نیستند، می توانند پست را پاک کنند. https://www.aparat.com/v/AVFqQ/پمپ_بنزین_های_داخل_باک_خودرو_وقطعات_یدکی_پژو_206
 6. با سلام: خیر مشکلی ندارد.
 7. باسلام: من ازرینگ اسپورت 16 مارشال با لاستیک 16 50 205 کومهو ژاپنی با درجه باد 2.2 بار یا حدود 32 P.S.I استفاده می کنم. واقعا خودرونرم است.
 8. با سلام: دوست عزیز، شما بین سالم و معیوب بودن کمک شک دارید. اگر زمان معاینه فنی شما نزدیک است بروید و در آن جا، با تست ضربه چرخ ها فنر و کمک ارزیابی میشود. برای آزمایش ازسالم بودن کمک چرخ ها گلگیر جلو، چند بار گلگیر را بسمت زمین فشار بیاورید، گلیر باید کمی بسمت پائین برود و با بالا آمدن بدون نوسان به ایستد. اگر بسمت بالا و پائین نوسان داشت ، کمک فنر معیوب است. اما اگر فنر های مار پیچ جلو معیوب باشد و طول فنر در اثر کار کرد کوتاه شود با باز کردن فنر و اندازه گیری طول آن با حرارت یا دستگاه هایک ششی آن را به حالت اولیه در می آورند. با سلام: از تولید سال لاستیک شما چند سال گذشته و چه مارکی و چند p.s.i باد می زنید.
 9. باسلام با توجه به فرموده شما که عبور ازمحل های نا هموار، باعث ازدیاد صدا می شود، در وسط اتاق زیر خودرو، یک سینی نازک فلزی بین باک و اگروز نصب شده که با شل شدن خار های نگه دارنده این سینی و بر خورد فلز به بدنه در خیابان های نا هوار صدا زیاد و در خیابان های صاف این صدا قطع می شود. این خار ها شبیه خار گرد رو دری درب ها می باشد که با سفت کردن مجدد آن ها یا تعویض صدا قطع می شود. امتحان کنید و سپس گزارش کنید.
 10. با سلام: مهدی جان با تشکر ازبابت پاسخ. مدل 1390 و پائین تر از نظر کیفیت قطعات چگونه است.؟
 11. با سلام: بهترین مدل 206 صندوق دار با موتور 1.6 کدام است.؟ لطفا کسانی که از این خودرو ها استفاده نمودند، در مورد معایب و محاسن نظر دهند.
 12. با سلام: دوست عزیز، در دستگاه های اندازه گیری فشار ریل سوخت، مقدار 5 بار فشار ورودی و 3.5 بار فشار برگشت بنزین به باک را عدد شاخص می دانند.
 13. با سلام: از قطعات متصله روی دستگاه ماننده نشان دهنده ها یی چون ولت آمپر و دور شما نشان می دهد، دستگاه، یک شارژر باتری 12 و 24 ولتی با جریان شارژ 40 آمپری میباشد. چون اندازه این گیره های سوسماری نشان می دهد توان بیشتر از این را ندارند. در شکل یک پراپ می بینید که شکل مداد و نوک آن فلزی می باشد، در خودرو های کاربوراتوری نوک این پراپ را به محل علامت منفی کویل وصل میکنند و با قطع و وصل پلاتین تولید پالس می کند و روی عقربه دور شما تعداد دور در دقیقه را ضرب در عدد 1000 می کنند و تعداد دور در دقیقه را می شمارند. مثلا اگر عقربه روی عدد 4 باشد، دور موتور خودرو 4000 دور در دقیقه میباشد. برای پیدا کردن برق ورودیجعبه را باز کنیدباید یک ترانس بزرگ داخلش باشد با دو سیم ورودی که که سیم هایشنازک تر است مربوط به برق ورودی 220 ولت است و 3 سیم خروجی کلفت تر ترانس که مربوط به برق صفر و 12 و 24 ولت می باشند. اگر وزن این ترانس خیلی بزرگ باشد احتمالا قابلیت استارت زدن خودرو با برق 12 ولت و 24 ولت نیز وجود دارد. قبل ازبه برق زدن سیم ورودی 220 ولت اگر موارد فوق را مشاهده کردید گزارش کنید تا بقیه موارد را راهنمایی کنم.
 14. با سلام: برای چک سالم بودن سنسور اکسیژن بدون استفاده از دیاگ از روش زیر استفاده کنید. 1- فیلامان یا گرم کننده سنسور اکسیژن اهم حدود 4 الی 5 اهم. اگر بود گرم کن سالم است. (در زمان سرد بودن و خاموش بودن خودرو 2- درزمان گرم بودن و روشن بودن خودرو فقط با ولت متر عقربه ای یا اوسیلوسکوپ ولتاژ دو سر سیم سنسور اکسیژن را اندازه گیری کنید. شما باید ولتاژی بین 3 دهم الی 9 دهم ولت متغیر بخوانید اگر بود سنسور اکسیژن سالم است. اگر ولتاژثابت و بدون تغیر بین این دو عدد خواندسنسور اکسیژن خراب است. برایاندازه گیری از ولت متر دیجیتال استفاده نشود، چون این نوع ولت متر ها اطلاعات را هر 100 میلی ثانیه تغیر می دهند و شما را دچار خطا می کند. اما ولت متر عقربه ای و اوسیلوسکوپ اطلاعات لحظه ای ولتاژ را نشان می دهد.