تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  363
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

750 کاربر عالی

2 دنبال کننده

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

3,217 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: پسری، همراه با خانواده اش برای خواستگاری دوختری رفته بودند. پس از جور شدن مقدمات اولیه ، از عروس خانم خواستند خواسته هایش را مطرح کند. او هم خواسته هایش رابشرح زیر مطرح کرد. 1- حق طلاق با عروس. 2- شیر بها 3- جهیزیه با پسر 4- و ... پدر عروس رو به داماد کرد و گفت شما شرطی ندارید.؟ داماد گفت فقط حق تیر با من. !!!!
 2. با سلام: اگر فقط با باز و بست قاب رو لامپ ها ها روشن نشوند، وقبلا سالم و روشن می شدند، سوختگی لامپ لامپ بسیار ضعیف است. معمولا هنگام برخورد دست یا ابزار به سرپیچ 3 عدد لامپ، محل اتصال لامپ درست برقرار نمی شود. قبل از بستن لامپ همیشه ازروشن شدن 3 عدد لامپ مطمئن باشید و سپس قاب را ببندید.
 3. با سلام: ریختن تینر 20000 انژکتور ها را خوب شستشو می دهد، اما باعث خرابی زود هنگام اورینگ انژکتور ها می شود.
 4. با سلام: از عوامل دیگری که باعث کاهش مصرف سوخت می شود و کم تر به آن توجه می شود، بقرار زیر است. 1- فاصله مناسب با خودروی جلویی. زمانی که خودرو جلویی ترمز می زند شما گاز را رها کنید.( هر ترمز زدن و گاز دادن جهت جبران فاصله در زمان های زیاد باعث مصرف سوخت می شود). 2- درزمان وزیدن باد مخالف سعی کنید پشت اتوبوس ها و کامیون ها با فاصله مناسب حرکت کنید. (زیرا در این حالت آن ها هوا را شکافته اند و خلا ء ای که در پشت آن ها ایجاد می شود، با حد اقل نیرو می توانید پشت سر آن ها حرکت کنید). 3- رنگ خودرو، که معمولا رنگ های براق حداقل اصطکاک را در برخورد با الیاف هوایی از خود نشان میدهند و رنگ مات بیش ترین. و کثیف بودن و گل آلود بودن بدنه خودرو هم بالاترین اصطکاک را دارند. ( علم آیرودینامیک). 4- باز بودن شیشه های پنجره ها. 5- کم بودن باد لاستیک ها 6- سرعت بالاتر از حدود 90 کیلومتر خارج از رنج مصرف درصد یک خوردرو می شود. و درسرعت 120کیلومتر در ساعت، تقریبا مصرف دو برابر می شود. 7- کثیف بودن فیلتر هوا
 5. با سلام: این سنسور ها خراب نیستند، که بخواهید درستشان کنید. قیمت گرانی دارند و جای تعویض آن ها بسیار سخت است. چون بعضی وقت ها کل مربع همیشه روشن اما کم بود روغن را نشان نمی دهند.فقط به میله گیج روغن اطمینان کنید.
 6. با سلام: نرخ بهره بانکی درایالات متحده آمریکا قبل و بعد ازانقالب 4.25 درصد بوده که در یک دو سال گذشته 0.25 درصد آن را کم و به 4 درصد کاهش دادند. درکشورآلمان نه تنها بانک ها بهره ای به پول های پس انداز مردم نمی دهند، بلکه بابت نگهداری پول مردم در بانک، از آن ها کار مزد هم می گیرند. ( اقتصاد سالم). دراین کشور ها سرمایه های سرگردان مردم را تبدیل به شرکت سهامی عام می کنند و با این کار ایجاد، شغل و جلو گیری ازبیکاری میکنند. پول بدست آمده از این سهام، ازبهره بانکی هم بسیار زیاد تر است. و اقتصاد یک کشور فقط و فقط با تولید رشد می کند. ماننده شرکت های سهامی عام که با سرمایه مردم قبل ازانقلاب در این کشور بسیار بوده است. در هندوستان خانم ها ازبس طلا می خرنند، درست ماننده یک طلا فروشی سیار حرکت می کنند، اما بجای این که دولت مردم را تشویق کنند تا این سرمایه ها را تبدیل به تولید و ایجاد کارخانه کنند، آن ها متاسفانه گاو را مقدس می دانند و گاو می پرستند. این است سیاست کثیف استعمار انگلستان که هنوز هم در کشور هند پا برجا ماننده است.
 7. با سلام: اگر در هنگام ترمز گیری، ترمز دو پا نیست نیازی به هواگیری چرخ ها ندارید.سیلندرترمز را برای چه می خواهید باز کنید، مگر روغن زدگی دارد، یا لاستیک تشتکی آن خراب است. چون تیپ 5 چرخ های جلو وعقب از دیسک استفاده می کند، تعویض لنت ها ساده ترازتیپ دو می باشد.
 8. با سلام: در زبان انگلیسی به صفحه کلاچ می گویند دیسک ( DISK ) یا CLUTCH DISK همان صفحه گردی که از دو طرف یک چیزی ماننده لنت عقب ترمزکاسه ای به آن پرچ شده است. اما این دیسک یا صفحه یک طرفش به فلایویل و سر دیگرش به یک آهن گرد که پشت آن به یک قطعه آهنی وصل شده و بوسیله پیچ به بدنه بیرونی سمت گیربوکس وصل می شود، صفحه فشار دهنده یا PRESSURE PLAT می گویند. اما درایران می گویند دیسک و صفحه !!! یعنی صفحه و صفحه
 9. با سلام: من بارز را روی یک خودروی دیگرم که 206 نیست امتحان کردم،ازنظر ترمز گیری بسیار خوب است. و از هندلینگ یا فرمان پذیری خوبی برخوردار است. فقط نرمی یزد تایر راندارد، درعوض از عمر بالاتری برخوردار است.
 10. با سلام: بله ازنظر کیفیت با توجه به ایرانی بودنشان خوب هستند.چون از تاریخ تولیدآن ها زیادفاصله نیست. این هم آدرس لاستیک فوروشی تهران تایر. لاستیک های ایرانی و خارجی تمام سایز ها را دارد. قیمت اینترنتی به روز. http://www.tehrantire.com/index.php
 11. با سلام: لاستیک بارز، کمی سفت تر است، اما کیلو متر کار کرد ان زیاد تراست. اما لاستیک کویر کمی نرم تر است، اما کیلو متر کار کرد آن کم تراست. حالا حق انتخاب با شماست.
 12. با سلام: بله همین قطعه می باشد، منتها، سیم مشکی که در درون خط قرمز کشیده شده، باید در سمت چراغ جلوی راننده اززیر چراغ رد رد شودو از روی لبه گلگیر پائین تر باشد. یک کلیپ ویدیویی هست که این سیم را بالای گلگیر و لبه چراغ قرار داده و بعلت کیپ نبودن گلگیر با درب صندوق یک کودک با دست این سیم را می کشد و درب موتور باز می شود.
 13. عکس قفل کاپوت : من خریدم 5 تومان وخودم وصل کردم
 14. با سلام: جنس طلق چراغ جلو از نوع پلاستیک پلی کربنات است، شما نمی بایست اسپری کیلر می زدید. کلا طلق چراخ های جلو نباید با مواد شیمیایی ماننده بنزین، الکل و ... آغشته شود. در هنگام تمیز کردن شیشه چراغ دقت شود، پارچه اغشته به بنزین و روغن نباشد.
 15. با سلام: اگر روی 0.65 ولت باحالت نوسان باشدمقدار سوخت میزان است. چون در بهترین حالت مقدار ولتاژ 0.640 میلی ولت باید باشد.