تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  155
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  4

آخرین بار برد تحیری در 14 اسفند 1396

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

203 کاربر خوب

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 10 خرداد 1335

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

759 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: دو عدد فنر لول کوتاه خارجی ریس 206 دارم که از زیر خودروی خودم باز کردم. در قسمت بالای لوله نرسیده به انتها، علامت شیر پژو و ساخت فرانسه 405 به زبان انگلیسی حک شده است. ( علامت شیر و ساخت فرانسه بصورت حروف و عدد کنده کاری). خواستم از دوستانی که مطلع هستند، لطفا با زوم کردن نوع فنر و دیدن علامت خواستم بپرسم قیمت فروش این دو فنر را چند اعلام کنم.
 2. با سلام: دور 850 در حالت درجا که موتور کمی گرم شده عادی است. در حین حرکت و در حالت خلاص دور موتور بیش تر از قرار گرفتن در دنده می شود، مخصوصا در سرازیری ها چون چرخ ها به حالت آزاد و بدون متصل شدن به دنده های گیربکس می چرخند
 3. با سلام: در نقشه های برقی و الکترونیکی پژو 206 از کلمه نودبسیار استفاده می شود، این کلمه به چه زبانی است.؟ و به کدام قطعه اصطلاحا گفته می شود.
 4. با سلام دوست عزیز باید 2 بار فشار داشته باشیم یا xx اینچ خلا جیوه.؟
 5. با سلام: حالت خاموش چون اگر خودرو روش باشد و دستان شما به تایر برخورد کند و بچرخد خطای A.B.S می دهد.
 6. با سلام: شایدشما پمپ بنزین را با اهمتر چک کنید و اهمی حدود 1.2 الی زیر دو اهم را هم بخوانید و فکر کنید سالم است. و یا ولتاژ12 ولت را جهت چرخش موتور بدهید و متور بچرخد. اما مهم ترین تست در پمپ بنزین فشار پمپ بنزین است. این فشار حدود 5 بار رفت و 3 بار برگشت بنزین به باک است. اما متخصصین با بر داشتن یک سر پوش پلاستیکی و فشار دادن شیر آن محل وپاشیدن بنزین به بیرون فشار را چک می کنند. در هنگام روشن کردن خودرو اگر صدای پمپ بنزین که در زیر صندلیعقب سمت شاگرد است ضعیف شنیده شود، دلیل بر خرابی یا ضعیف شدن پمپ بنزین است. اکثر مغزی پمپ بنزین چینی است. اگر بدنبال جنس اصل می گردید (والئو) بهتر است بصورت پک کامل مجموعه پمپ بنزین بگردید. آن هم از جای معتبر.
 7. با سلام: بهترین و ارزان ترین و مطمئن آب برای باتری های اسیدی درب دار و رادیاتور، ذوب کردن برفک های بالای یخچال های قدیمی و در زمان فعلی آب کولر های گازی است که آن را در ظرفی ذخیره و سپس با ریختن این آب با پارچه ای با بافت ریز بعنوان صافی عبور دهید. چون آب مقطر های موجود در بازار قابل اطمینان نیست.با
 8. باسلام: کاربر گرامی روغن موتور تاریخ تولید دارد ولی تاریخ انقضا ندارد. !!!
 9. با سلام: در تمام خودرو ها، درجه حرارت دمای روغن، همان دمای درجه آب است. یعنی هر راننده ای که بخواهد بداند که حرارت دمای روغنش چند درجه است، کافیست به دمای درجه آبش نگاه کند.
 10. با سلام : و خسته نباشید خدمت تمامی مدیران و مسئولان زحمت کش این سایت و تمامی کاربران عزیزی که که با صرف ساعت ها وقت به راهنمایی دیگران در حل مشکلات تلاش می کنند. به این مناسبت، این سفره هفت سین با ابزار و قطعات الکترونیکی مزین می گردد. ضمن آرزوی موفقیت در سال جاری برای شما و خانواده محترمتان. 1- سلف 2- سنسور 3- سوکت 4- سیم چین 5- سوهان 6- سیم لخت کن 7- سیم لحیم
 11. با سلام: طی کردن 110 کیلو متر مسافت با 20 لیتر بنزین جزو بلایای طبیعست، نه خود طبیعی.
 12. با سلام: در تهران این کار را درکجا و با چه هزینه ای انجام می دهند.
 13. با سلام: در خودروی های 206 رنگ روغن ترمز یا زرد یا آبی، اما دات 4 است. در خودروی من قبلا ازروغن ترمز زرد رنگ دات 4 استفاده می شد، اما روغن ترمز زرد رنگ فومن شیمی دات 3 می باشد. ولی من کلیه روغن ترمززرد رنگ را تخلیه و از رنگ آبی استفاده کردم. اگر ما بصورت کامل روغن ترمز را عوض کنیم مشکلی پیش نمی آید اما گر ما روغن ترمز زرد و آبی رنگ را مخلوط کنیم مشکل ساز می شود. الان وضعیت ترمزها خیلی خوب شده است. اما هواگیری سیستم A.B.S با دستگاه را تجربه نکرده ام. کجا این کار را انجام می دهند.؟
 14. با سلام: روغن ترمزقبلی من زرد رنگ دات 4 بود و ترمزحساسیت لازم را نداشت. من 4 قوطی روغن دات 4 آبی فومن شیمی خریدم وکلیه روغن ترمز قبلی موجود در مخزن را که بسیار کثیف و سیاه شده بود با رنگ آبی خودم تعویض کردم. بدون دیاگ زدن. زمانی که از هر چرخ روغن ترمز شفاف بیرون می آمد هوا گیری کردم و پیچ آن را محکم کردم. روش کار هم به این صورت بود با سرنگ تخلیه نکردم. ازچرخ عقب راست شروع کردم پس ازچند بار ترمز گرفتن مقدار زیادی روغن ترمزتخلیه شد، بلافاصله قبل ازاین که روغن به ته مخزن برسداز روغن تازه ترمز به مخزن اضافه کردم تا روغن ترمزشفاف ازپیچ خروجی قابل مشاهده باشد. و به همین روش چرخ عقب چپ و سپس چرخ جلو راست و در خاتمه چرخ جلو چپ را هواگیری کردم. برای جلو گیری از کثیف کاری یک لوله پلاستیکی نرم ماننده لوله سرم اما با سایز بزرگ تر استفاده کردم. یک سر لوله پلاستیکی داخل پیچ هوا گیری و سر دیگر لوله از وسط درب فلزی یک شیشه مربای تمیز و خالی که وسط آن را سوراخ کردم و نوک شلنگ را حدود یک سانت بالا تر از ته شیشه قرار دادم.درزمان هواگیری نوک شلنگ داخل شیشه باید کاملا درروغن ترمز قرار گیرد تا در زمان هواگیری مجددا هوا وارد سیستم نشود.
 15. با سلام: فقط روش هواگیری چرخ ها را به ترتیب زیراصلاح می کنم. از دور ترین چرخ به مخزن روغن ترمز. 1- چرخ عقب راست. 2- چرخ عقب چپ. 3- چرخ جلو راست. 4- چرخ جلو چپ.