تحیری

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  123
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  3

آخرین بار برد تحیری در 18 تیر

تحیری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

149 کاربر خوب

درباره تحیری

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 9 آذر 1378

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران - تهران پارس
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵
 • علاقه مندی ها
  برق و الکترونیک خودرو. مکانیک, آیرودینامیک, هیدرولیک, نیو ماتیک
 • شغل
  مهندس الکترونیک ( طراح سیستم های الکترونیک)

آخرین بازدید کنندگان نمایه

512 بازدید کننده نمایه
 1. با سلام: و تشکر ازابراز محبت به پست های اینجانب. در تمام خودرو ها کلیدفشاری بوق، در وسط فرمان، کنار دسته راهنما و ... قرار دارند. فرمان دادن برای بوق زدن یک خودرو با فشار دادن یک کلید فشاری وسط فرمان، کلید فشاری بوق در دسته راهنما و ... انجام می شود که یک برق بدنه یا گراند ازاین سویچ فشاری به رله داده می شود. برق طرف دیگر رله به برق دائم مثبت 12 ولت وصل بوده و بوق شروع به کار می کند. ( اکثر خودرو های معمولی). نظر شما در مورد مشکل بوق 206 کاملا درست و بجا می باشد. همیشه بین فشار دادن کلید بوق وسط فرمان تا بوق زدن وقفه ای کوتاه وجود دارد، که در موارد اضطراری و سبقت غیر مجاز یک خودرو و نزدیک شدن به ما دقت لازم را ندارد. ساخت فرستنده و گیرنده کوچک و جا سازی آن درون فرمان و تامین برق مورد نیاز آن که نزدیک کیسه هوا و چاشنی های الکتریکی آن کمی دشوار است. انشا ا... اگر راهی ساده برای این مشکل پیدا کردم، حتما دراین سایت قرار می دهم.
 2. با سلام: کاملا درست است. در خودرو های مالتی پلکس ماننده 206 دسته راهنما برق را به یک رله که در داخل B.S.M است می دهد. اما اگر شما از یک رله تقویتی نور چراغ ها بصورت جداگانه استفاده کنید برق خروجی رله هایB.S.M که قبلا برای چراغ های نور بالا و پائین می رفت و جریان 10 الی20 آمپری را می کشید دیگر این جریان را نمی کشد و یک برق چند میلی آمپری فقط برای روشن شده رله مصرف می کند و احتمال خرابی رله نور بالا و پائین در B.S.M به صفر می رساند. تعمیر و تعویض رله بی اس ام گران و وقت گیر است. اما تعویض یک رله تقویت روشنایی نور لامپ ها زیر 10 هزار تومان و توسط هر کسی به راحتی قابل تعویض است. اما خودرو های که غیر مالتی پلکس هستند. برق لامپ ها دقیقا از دسته راهنما می گذرد و سبب ذوب شدن و خرابی دسته راهنما می گرد. ( اکثرخودرو ها ازجمله سمند)
 3. با سلام: من نور بالا و پائین هر دو را 90 وات انداختم و با روشن شدن نور بالا و پائین 180 وات در هر کاسه چراغ چند سال است دارد کار میکند. اگر رله نبود افت ولتاژ رویسیم ها زیاد و آسیب به دسته راهنما و گرم شدن بیش از حد و سوختن سیم ها می شد. بله بجز گرم شدن کاسه ها مشکلی پیشنمی آید فقط لامپ کوچک داخل کاسه نباید از ال ای دی باشد چون این گرما باعث کاهشعمرال دی دی شده و خیلی زود ال ای دی های داخل کاسه چراغ خواهند سوخت . اما با لامپ معمولی کوچک مشکی پیش نمی آید.
 4. با سلام: اگر منظورتان از آفتامات رله است، بله بسار مفید است. چون وقتی یک برق قوی را بخواهیم ار دسته راهنما عبور دهیم باعث جریان کشی زیاد و گرما و سبب آسیب رسیدن به دسته راهنما و افت ولتاژبرق در مسیر سیم ها می شود، اما با نصب رله از کوتاه ترین فاصله به مصرف کننده سبب کاهشافت ولتا/ز در مسیر سیم ها می شود. قیمت ها معمولا زیر 10 هزار تومان است. اکثر رله های موجود در بازار مشکل خاصی ندارند.
 5. با سلام: کاربر تازه وارد، ورود شما را به این سایت تبریک عرض می نمایم. متن نوشتاری شما مبهم است. لطفا ساده تر توضیح دهید تا من یا سایر کاربران شما را راهنمایی کنند.
 6. با سلام: بزرگ ترین عیب خودرو 206 در نشان دادن چراغ اخطار باتری در این است که زمانی که دینام خراب باشد ولی باتری به اندازه کافی از قبل شارژ داشته باشد چراغ دینام روشن نمی شود ولی پس از مصرف برق زیاد و افت ولتاژ ناگهان چراغ دینام روشن می شود این ولتاژ حدود ولتاژ مود اکو یا ولتاژی زیر 11.5 ولت است. در صورتی کی که هر گونه خرابی دینام با هر ولتاژی بلافاصله باید در خودرو مشاهده شود. بهتر بود ایران خودرو یک ولت متر دیجیتال کوچک در جلوی پنل این خودرو نصب میکرد تا این اشکال برطرف می شد و راننده عملا هم نشان دهنده ولت را نگاه می کرد و از شارژدینام خودروی خود آگاهی پیدا میکرد. و علت روشن نشدن چراغ دینام خودروی شما با یک باتری پر خودروی دیگر همین مسئله می باشد. چون آن بانری ولتاژی بیش تز از 13 ولت داشت. ولی اگر بار زیادیاز خودرو می کشیدید به وضعیت باتری خودتان می رسد
 7. با سلام: اگر می خواهید بدانید محل دقیق نشتی کجاست در ابتدای صبح که لکه نشتی را مشاهده کردید، با یک خط عمود فرضی تا با لای موتور را نگاه کنید و دور وبر محل اتصالات شلنگ و بست را نگاه کنید محل نشتی معمولا با شعاع 20 سانتی متر از خط عمود فرضی نمی تواند باشد.
 8. با سلام: روش شناسایی و تست سنسور اکسیژن: اکثر سنسور های اکسیژن 4 سیمه می باشند، که دو سیم مربوط به گرم کن سنسور و دو سیم مربوط به سنسور اکسیژن می باشد. شما اول باید این فیش 4 سیمه نر و ماده را از هم جدا کنید شما اگر با اهمتر سیم ها را دو به دو اندازه گیری اهمی کنیدهر دو سیمی که با اهمتر حدود 4 اهم را نشان داد آن دو سیم گرم کن سنسور و دو سیم دیگر سیم سنسور اکسیژن می باشد. ( در صورت ندانستن رنگ سیم گرم کن سنسور اکسیژن در تمام خودرو های انژکتور). اگر مقاومت حدود 4 اهم درست بود، پس گرم کن سالم و باید خود سنسور اکسیژن تست شود. حالا فیش 4 سیمه را وصل کنید و خودرو را روشن کنید و اجازه بدهید بالای 30 ثانیه خودرو کار کند تا دمای سنسور حداقل حدود 400 درجه سانتی گراد برسد.از این لحظه به بعد کار اصلی سنسور شروع می شود و اگر اوسیلوسکوپ یا اهمتر عقربه ای نه دیجیتال دارید آن را روی کم ترین رنج یا رنج های 1.5 یا 2 ولت قرار دهید. ولتمتر عقربه ای یا اوسیلوسکوپ باید ولتاژی حدود زیر یک ولت توام با نوسان را نشان دهد، که نشان دهنده عمل کرد صحیح سنسور اکسیژن می باشد. بهترین میزان ولتاژ سنسور اکسیژن 0.645 ولت یا کوچک تر از 0.7 ولت در تنظیم می باشد.
 9. با سلام: در نشان دهنده سطح روغن، کامل بودن اندازه روغن، ملاک 6 مربع است و 6 خط نشان دهنده کمبود روغن می باشد. اما با توجه به این که سنسور نشان دهنده سطح روغن در اکثر خودروها حتی با کامل بودن روغن و اندازه گیری روغن با میله گیج روغن گاهی پر بودن 6 مربع و گاهی 6 خط را نشان می دهند، این سنسور قابل اعتماد نیست و شما باید فقط به میله گیج روغن اعتماد کنید. حتی پارک خودرو در سطح کاملا صاف و تراز شده هم چنین مشکلی وجود دارد. روش عیب یابی این سنسور را هم تمام کارشناسان خود ایران خودرو هم نمی دانند. من در سایت FIXYA که یک سایت خارجی و راجعبه انواع خودرو می باشدسوال نمودم ولی متاسفانه آن هم طرز آزمایش این سنسور را نمی دانستند.
 10. با سلام: اگر شما در یک جاده دو طرفه کم عرض مشغول رانندگی باشید و به ناچار و ضرورت از یک اتوبوس و کامیون در منطقه مجاز سبقت گرفته و ناگهانیک خودرو از روبرو ظاهر می شود, آن ثانیه های اول و دوم است که انسان را از یک مرگ حتمی نجات می دهد. ( استفاده از دریچه گاز سیمی که شتاب تحت اختیارراننده وبدون مکث می باشد.)
 11. با سلام: زمانی که خطای ترمز a.b.s مشاهده می شود, اکثرا نگران می شوند و فکر میکنند سیستم ترمز آن ها کلا از کار افتاده است در صورت از کار افتادن سیستم ترمز A.B.S این ترمز به یک ترمز معمولی تبدیل می شود. آیا رانندگی با یک سیستم ترمز معمولی وحشت آفرین است. هواگیری ترمز فقط با باز کردن پیچ تک تک چرخ ها امکان پذیر بوده و هیچ دستگاه نرم افزاری ماننده دیاگ قادر به هواگیری ترمز چرخ نمی باشد.
 12. با سلام: آیا باد لاستیک ها را میزان کرده اید؟ چون کم بودن باد لاستیک تاحدزیادی مصرف سوخت را بالا می برد.
 13. باسلام: دوست ععزیزخیلیوقت است که ایران خودرو کیف و آچار به خودرو های صفر نمیدهد. اما دفترچه راهنمای 206 بوفور در اینترنت با فایل PDF و جود دارد. ( معمولی , S.D و دوگانه سوز)
 14. با سلام: اگر سیم سنسور با برخورد لاستیک قطع شده و محل ان مشخص می باشد, این سیم دارای یک سیم مغزی و یک سیم زره دار یاشیلد است. اگر با اهمتر سنسور را چک کنید باید حدود 600 اهم بخواند این آزمایش نشان می دهد سیم کشی سنسورتا محل بریدگی سیم سالم است. و برای وصل کردن سیم شماباید مغزیسیم را با مغزی سیم قطع شده لحیم کنیدو با نوار چسب دور آن را ببندید و سپس سیم شیلد را با سیم شیلد طرف دیگر لحیم کنید و سپس لحیم کنید. برای پاک کردن خطا لازم نیست دیاک بزنیدفقط با سرعت جند بار عقب و جلو کنید و ترمز شدید بزنید خطا بدون دیاک پاک میشود.