regera

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  25
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

15 معمولی

درباره regera

 • درجه
  کاربر رسمی
 • تاریخ تولد 14 آبان 1372

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  تهران
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵

آخرین بازدید کنندگان نمایه

379 بازدید کننده نمایه
 1. ماشین مدل ۹۳ و ۷۰ هزار تا کارکرد داره. مشکل از این قراره که دیدم زیر ماشین روغن ریخته. معمولا وقتی باهاش رانندگی می کنم و پارکش می کنم تو پارکینگ مقداری روغن میریزه(اگه مثلا زیرش رو تمیز کنم و ۲ هفته روشنش نکنم روغنی نمیریزه زیر ماشین) سر این موضوع حدس زدم خودم که مشکل ممکنه از این باشه که فشار روغن که تو ماشین وقتی گرم میشه می ره بالا روغن از جایی بیرون میزنه. اگه سینی ماشین رو هم دقت کرده باشید دو تا سوراخ مثلثی بزرگ داره عقبش، روغن ریزی از سوراخ سمت راننده اون سوراخ هاست. ماشین رو بردم مکانیکی برای روغن ریزی و سینی رو باز کرد و دیدیم که خود موتور روغنیه. مکانیک یه نگاه کرد و گفت که تو مدل ماشین من رایجه که سر سوپاپ هاش مشکل داشته باشن ولی من دارم روغن ریزی رو از سمت واشر سر سیلندر می بینم. این حرفش عجیب بود برام چون واشر تیپ ۵ خیلی قویه و نباید اینجور بشه به خصوص با شرایطی که ماشین من داره که نشانه ای از آب و روغن قاطی کردن نداره و با تک استارت روشن میشه و مصرف و شتابش هم عالیه و آمپر آب هم مثل بقیه هم مدل هاشه. همونطور که آیدین عزیز گفت حتما پیش مکانیک دیگه هم میرم اما خواستم نظر دوستان عزیز رو هم راجع به این موضوع بدونم که اصلا آیا تیپ ۵ به این حال میفته تو ۵ سال و اینکه با نشونه های ماشین من همخوانی داره یا نه. سپاس
 2. دوستان تو تیپ ۵ آیا به خاطر واشر سر سیلندر موتور به روغن ریزی میفته؟ مکانیک بهم گفته از بغل و مجاری روغن واشر سر سیلندر روغن ریزی دارم. بعد اگه این مورد درست باشه حتما باید موتور باز بشه؟
 3. سلام خدمت همه دوستان عزیز. یه سوال دارم که قبلا یک نفر پرسیده بود اما کامل بهش پرداخته نشد، چه کارایی باید بکنیم که کویل والئو رو به این ۲۰۶ های رانایی بخورونیم؟
 4. منم مثل شما مدل ۹۳ دارم و ایرادی مثل شما.پیش یکی بردم گفت کویل سالمه و گفت سنسور دور موتور عوض بشه که کردیم و فرقی نکرد.من الان شکم به دینامه ماشینمه که تو بار شدید نمیتونه خوب برق کافی رو به کویل برسونه. من حتی وقتی ماشین فن دور کندش روشن میشه هم افت قدرت رو احساس می کنم.سر وقت میخوام برم سراغ دینام.شما هم یه چک بکنید شاید مشکلتون از اون باشه.
 5. دوستان از سمت داشبرد ماشین یه صدای وز وز میاد که متوجه شدم از سمت ضبط ماشینه و اگه با انگشت ضبط رو یزره فشار بدم صدا قطع میشه.راه رفع کلی مشکل رو کسی از دوستان میتونه بگه؟
 6. دوستان غرب تهران کسی رو میشناسید که وارد و قابل اعتماد باشه برای سرویس کولر و گازش؟پیشاپیش ممنون!
 7. دوستان من میخوام شمع تیپ ۵ ایرانیزه رو عوض کنم،بعد از دو ماه دنبال کردن تایپیک به این نتیجه رسیدم که شمع بوش FR8MP انتخاب بدی نیست.دو تا سوال دارم یکی اینکه دوستان توصیه دیگه ای دارن برای نوع شمع و اینکه تو تهران جای مطمئنی میشناسید واسه خریدش تو خصوصی بهم بگید؟
 8. مبارک باشه،پس لطفا نظرتون رو بعد از استفاده بگید.
 9. این که نوع شمع سرده مشکلی درست نمیکنه؟اینو به خاطر این میگم که من یک سال و نیم پیش PLFR5A رو انداختم و به شدت هم خوب کار کرده.بعد از ۶ ماه هم وازش کردم تمیزش کنم هیچ فرقی با زمانی که نو بود نداشت.این شمعی که من گفتم گرمه و اونی که شما گفتید سرد و فکر کنم فقط یک نوعش جواب بده رو این موتور.
 10. سپاس از آقا آیدین و آقا مهرداد عزیز.یکم جست و جو کردم و تسمه سفت کن زیر رو پیدا کردم: https://esam.ir/item/12937067/غلتک-سفت-کن-تسمه-تایم-موتور-206-تیپ-5-ina با این حساب خود تسمه و سفت کن رو میشه با کمی جست و جو پیدا کرد اما برای هرز گرد مارک اینا باید بگردم درسته؟
 11. دوستان میخوام تسمه تایم ماشینم رو عوض کنم (تیپ ۵) این پک کامله برام و نیازی نیست چیز اضافه ای روش خریداری کنم؟ https://hidikala.com/index.php?route=product/product&product_id=542 یه سوال دیگه که دارم اینه که با مطالعه صفحات قبل متوجه شدم این سایت اکثر جنس هاش قابل اعتماده ولی گرون تر میده.دقیقا این پک رو میتونم از ایساکویی ها تهیه کنم؟یا اگه ایساکویی ها ندارن جایی رو سراغ دارید قابل اطمینان باشه؟
 12. ممنون بابت اموزس مفیدتون سر فرصت حتما انجامش میدم.امروز پشت چراغ که وایساده بودم و تهویه هم روشن بود ماشین خیلی میلرزید که با خاموش کردن تهویه درست میشه.ماشین دوستم هم که هم مدل منه هم این مشکل رو داره.فکر کنم این ایده این مشکل رو برام حل کنه.
 13. دوستان من جدیدا یه تیپ ۵ ایرانیزه گرفتم و خواستم لنت عقبش رو عوض کنم اما اشتباهی اینو گرفتم که مال تیپ ۵ های غیر ایرانیزس و فکر کنم لنت های عقبشون از مال من بزرگ تره. لنت ها رو از جعبه دراوردیم که نصب کنیم اما وقتی دیدیم نمیخوره دیگه از نایلنش بازش نکردیم.دوستانی که تهران هستن جهت تمایل برای خرید پیام بدن به شمارم: ۰۹۱۲۶۹۳۲۸۱۳ قیمت هم ۱۲۰۰۰۰ تومان سپاس
 14. خطر ورود آب تو این متد جدید به نظر میاد وجود داره،نه؟
 15. دوستان یه مشکلی واسه ماشین من بعد آپدیت پیش اومده،همه ایراد هایی که از قبل داشت من جمله بد روشن شدنش رفع شده اما مشکل جدیدی که درست شده برای کولره،تو حالت عادی وقتی کولر روشن میکنیم یه صدای تق میاد که فکر کنم صدای درگیر شدن کمپرسور کولر باشه و یه مدت کار میکنه و بنا به حرارت باد تا یه مدتی درگیر نمیشه اما بعد آپدیت کولر رو که میزنم وقتی میخواد کومپرسور درگیر کنه به جای اینکه یک بار اون صدای تق بیاد با سرعت و پشت سر هم هی درگیر میکنه و ول میکنه و اگه از بیرون ماشین گوش کنیم صدای تق تق تق ش هم میاد با سرعت.این مشکل بد آپدیت کردنه یا مشکل تو جای دیگس و تصادفا این دو مورد با هم اتفاق افتادن؟