majid2007

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  187
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

210 کاربر خوب

درباره majid2007

 • درجه
  کاربر نیمه فعال
 • تاریخ تولد 1 دی 1367

اطلاعات شخصی

 • جنسیت
  آقا
 • محل سکونت
  جنوب
 • نوع خودرو
  ۲۰۶ تیپ ۵

آخرین بازدید کنندگان نمایه

197 بازدید کننده نمایه
 1. سلام بر آقا مهرداد و دیگر دوستان و اساتید عزیز . بنده هم به نوبه خودم سالروز تولدتون رو تبریک میگم و همچنین ابراز خوشحالی میکنم بابت حضور شما و خوندن نظرات مفیدتون در این سایت . امیدوارم همیشه هم توی زندگی تون ، شادی و سلامتی دو یار و همراه وفادار شما باشن و بهترین ها در انتظارتون.
 2. فعلا که من درپوش فلزی گذاشتم تا شاید بعدا و بعد از سه چهار باز تعویض روغن یه دونه اورجینال تهیه کردم. و مدیرعامل ایران خودرو هم برکنار شد ولی کسی نیست بگه ایشون به تنهایی مجری امر نبوده ، کل اون هیئت مدیره هم باید برکنار بشن. در هر حال امیدوارم شر کسانی که برای مردم به هر شکلی هزینه ی اضافی تراشیدن از سرشون کم بشه
 3. من اگه تهران بودم ، حضوری میرفتم دفتر فروش این دو فروشگاه ، البته اگه یه هرزگرد تایم INA اوراقی داشته باشی و بتونی بین شون مقایسه ای انجام بدی ، دیگه شکی برات نمی مونه. باز الان نسبت به یک ماه پیش اوضاع بهتره.یک ماه پیش نه همین INAبدون لیبل یا شرکتی بارمان کیمیا رو جایی برای فروش داشت و نه ایساکویی . کسی هم اگه ماشینش هنوز گارانتی داره و عجله ای نداره و وضعیت تسمه و هرزگردها هنوز جوابگو هستن ، بهتره امداد بزنه ، نهایتش دو سه هفته بعد براش این قطعات میاد. خواهش میکنم و امیدوارم که کمکی به دوستان کرده باشم.
 4. جالب تر اینکه توی خود نمایندگی قبل از اینکه من چیزی بگم ، خانمی که مسئول پذیرش بود ، گفت درپوش فلزی گذاشتی ؟ گفتم بله.پس اینطور که معلومه جز درپوش اورجینال فرانسوی و شاید هم برند porflux که در حد خودش خوبه ، بقیه ی درپوش های توی بازار جنس خوبی نیستن. البته اینو هم میدونم که porflux اورجینال نیست ولی چون از صافی بنزین هاش استفاده کردم ، در حد خودش ، بدک نیست. واقعا یکی از دوستان گل گفت که هر جنس شرکتی ایساکو ، خوب نیست. مثلا اون درپوش پایه کوتاه توی سایت ایساکو با. سه قیمت 55 ، 65 و 225 تومن برای فروش قیمت درج کردن و این تفاوت قیمت بین جنس 65 تومنی و 225 قابل تامله.
 5. اگه منظورتون شرکت ایساکوست که توی بازار اصلا نیست ، اگه هم بارمان کیمیا منظورته ، من فقط توی همین سایت یدک پارس برای فروش دیدم و اونم که داره 210 تومن میفروشه.اگه مایل به خریدن هستی ، میتونی به فروشگاه هیدی کالا هم تماس بگیری و بپرسی این هرزگردهای تایم شون شرکتی هست یا بدون لیبل.این فروشگاه هم تا یکی دو هفته پیش هرزگرد تایم ثابت INA رو برای فروش نداشت و به تازگی برای فروش موجود کرده و من احتمال میدم که تامین کننده ی هرزگردهای هر دو فروشگاه یدک پارس و هیدی کالا یک شرکت باشه.چون مطمئنم تا چند هفته پیش هر دوشون این کالا رو نداشتن. ماشین قبلی هم مدل 90 ، دوربر 55 هزار تا تسمه تایم رو عوض کردم ودفعه ی بعدش هم روی 110 هزارتا ولی با این ماشین تسمه دینام رو باهاش تا تقریبا 60 هزار تا رفتم.بماند که مکانیک میگفت تسمه دینامت هنوز وضعیتش خوبه ، من چون دیگه کار پذیرش رو انجام داده بودم و سفری در پیش دارم و توی کار انجام شده قرار گفتم ، گفتم عوضش کن و تسمه ی قبلی رو میذارم زاپاس .
 6. سلام بر دوستان عزیز و امروز که برای تعویض تسمه دینام به نمایندگی مراجعه کرده بودم ، موقع پذیرش ، بهم گفتن یه فراخوان هم اومده که توی برگه مشخص شده و عکسش رو براتون میذارم تا ببینید که ویران خودرو چقدر نسبت به کیفیت شرکت های تامین کننده ی کالاهاش بی خیاله. جالب اینجاست که دقیقا 23 اردیبهشت ماه ، توی مسیر کمربندی شهر بندرعباس ، از پشت سر راننده ای هی بوق میزد و منم زدم گوشه و دیدم که بله ، وقتی کاپوت رو زدم بالا ، همچین دود و بخاری بلند شده بود.دقیق که نگاه کردم ، دیدم درپوش فیلتر روغن یه گوشه اش مثل اینکه آب رفته بود و تقریبا هر چی روغن بود ، ریخته و مجبور شدم ماشینو بذارم و برم یه کیلومتر جلوتر و یک لیتر روغن تهیه کنم تا ماشینو برسونم تا تعویض روغنی و جالب اینکه اگه درست متوجه شدم باشم و وقتی توی سایت ایساکو بررسی کردم ، این شماره فنی مال شرکتی هست که قیمت درپوش هاش زده 55 تومن و به نظر هم هنوز یکی از تامین کننده های ایساکوست. حالا اگه موتور ماشین من داغون میشد ، کی جوابگوی وقتی که از من هدر میرفت ، میشد ؟ شرکت دزد ایران خودرو ، حیف اسم ایرانه که پشت بند اسم این شرکت میاد
 7. کدوم یکی منظورته دوست عزیز ؟ تسمه سفت کن یا سفت کن ثابت تایم یا همون به اصطلاح هرزگرد تایم ؟ چون توی خود سه چهار نمایندگی که چه من بندرعباس بهشون سر زدم و چه شهر محل سکونتم ، این قطعات رو چه شرکتی جعبه آبی ایساکو و چه INA نداشتن ولی نمایندگی اصلی شهر ما ، هرزگرد تایم ثابت قاره سبز رو آورده و قیمتش 133 تومن و توی ایسام هم تسمه سفت کن شرکتی مارک یوژه پارت رو فروشنده ای 240 تومن میفروخت. هرزگرد تایم ثابت شرکتی رو هم همین فروشنده که لینک صفحه ی فروشش ، صفحه ی قبل گذاشتم ، 171 و به اضافه ی 10 تومن هزینه ی پست. هرزگرد تایم قاره سبز هم تا یک بار تعویض تسمه تایم جواب میده و جنس بدی نیست آقا حمید.مسلما کیفیتش در حد INAنیست ولی شرکت ، روی ماشین من هرزگرد قاره سبز GHS گذاشته بود و دقیقا و فیکس 54 هزار تا باهاش رفتم توی یک سال و نیم گذشته و مکانیک میگفت هنوز هم وضعیتش خوبه ولی چون تا کیلومتر تعویض تسمه ی بعدی احتمالا جواب نده ، بهتره عوضش کنی که الکی ده یا 20 هزار تای دیگه پول دستمزد رو ندی .چون نزدیک 150 تومن هم دستمزد تعویض تسمه و هرزگردهاش شد.فعلا هم هرزگرد تایم قاره سبز رو که از بندرعباس تونستم به سختی پیدا کنم روی ماشین بستم و توی دو ماه و نیم گذشته ، باهاش 5.500 کیلومتر رو رفتم و ان شا الله تا 50 هزارتا هم برام جواب بده البته از اونجایی که من کمی وسواس دارم 🙃، 6 ماه دیگه میرم پیش مکانیک و میگم هم تسمه و هم هرزگرد تایم رو خوب چک کنه و هم تسمه دینام و مخلفاتش .چون امروز که رفتم برای تعویض تسمه دینام ، گفتم هرزگردهاش رو خریدم و نیاز به تعویض هست ، گفت نه ، هرزگردهای خودش ، وضعیت خوبی دارن ولی نشد دقیق نگاه کنه که هرزگردهای شرکتی هستن یا INA و سفت کن با پایه ی فرانسوی یا خیر.
 8. از این بابت که حرفت کاملا درست و متینه حمید جان.بعضی قطعات اگه احیانا کیفیت نداشته باشن ، خرج چندانی به بار نمیارن ولی قطعاتی چون هرزگرد تایم ، جنس تقلبی یا بی کیفیت شون ، دردسری زیادی با خودش به همراه میارن.
 9. و یه چیز دیگه هم هست دوست عزیز ، خودم هم قبول دارم که نباید منفی باف بود و اینجور نیست که این قطعه رو فقط ایران خودرو وارد میکنه و چه بسا شاید کسی خودش توی کار واردات هست و تونسته از جایی این قطعه رو تهیه کنه یا یک شرکت دیگه.چون یکی از دوستان میگفت شرکت بارمان کیمیا ، کیت تسمه تایم هم داره ولی مطمئن نبود که توی کیت حتما هرزگردهای INA باشه. همین الان هم اگه کسی ، آشنایی توی سه کشور آلمان ، انگلیس یا فرانسه داشته باشه ، میتونه بهش بگه که براش راحت هرزگرد تایم skf یا همین ina با قیمت دوربر 200 تومن و شاید هم کمی کمتر تهیه کنه .قطعا خرید عمده قیمت کمتر در میاد.توی ebay نرخ خرید این قطعه رو برای ارسال به فرانسه دوربر 15 یورو هست خواهش میکنم 🙏🏻
 10. و یه چیز دیگه ، امروز که برای تعویض تسمه دینام ، نمایندگی بودم ، ماشین پارس TU5 ای رو دیدم که براش امداد زده بودن و هرزگرد تایم شرکتی ( یوژه پارت اریا ) ، تسمه سفت کن INA با لیبل ، تسمه تایم فکر میکنم پاور گریپ و همچنین واتر پمپ فرستاده بودن.ظاهرا این پژو پارس تسمه تایم شرکتی ش مشکل داشته و هرزگرد فابریکی که روی ماشین هم بود ، روی بوش ش نوشته بود pag و یه جای دیگه ACM .
 11. و دو ماه پیش از ایشون تسمه سفت کن تایم ina با لیبل ایساکو و هم چنین هرزگرد دینام رو تهیه کردم و قیمت هرزگرد دینام رو واقعا مناسب دادن.سفت کن هم با توجه به کمابیش کمیاب بودنش توی بازار با قیمت نسبتا مناسبی دادن.هر دو قطعه هم لیبل شون سالم و توی سامانه ایساکو چک کردم و اصالت قطعات تایید شد. راستی تسمه سفت کن تایم TU5 شرکتی رو هم موجود داشتن ولی ظاهرا فعلا موجود ندارن. کلا فروشنده ای هستن که کارشون تر و تمیزه و رله فن شرکتی رو ازشون با کولانت pro 5 لیتری یک ماه پیش خریدم.با اینکه هزینه ی ارسال پست سفارشی رو ایسام میگیره ولی به ایشون گفتم اگه ممکنه به صورت پیشتاز ارسال کنن که حدودا 21 تومن شد و ارسال کردن و بنده خدا ما به تفاوت هزینه ی ارسال رو نگرفتن. با شماره تماسی که توی سایت بارمان کیمیا بود تماس گرفتم و گفتن به شرکت زیر مجموعه مون که الان اسمش دقیق یادم نیست ولی اونم آخرش کیمیا داشت تماس بگیر و اون ها هم گفتن کد اصالت کالا رو که بفرستی ، باید مثل تسمه تایم ها برات پاسخی بیاد که اصالت کالا تایید بشه و اون سایت فروشنده هرزگرد هم با اطمینان زیادی توی صفحه ی فروش هرزگرد ina روی بحث اصلی و مورد تایید تعمیرکاران ، توضیحاتی دادن و این عکس ها رو برام فرستادن. شاید هم اگه مغایرتی بین شماره پیامکی که برای تایید اصالت تسمه ها و هرزگردهاشون هست برای این باشه که دو سامانه پیامکی مجزا گذاشتن تا راحت تر بتونن توی سامانه شون این کالاها رو ضمانت کنن.درهر حال این توضیحاتی بود که به من داده شده و دوستان میتونن با مسئول فروش سایت یدک پارس هم برای حصول اطمینان از اصالت کالا تماس بگیرن.
 12. سلام بر شما و آره ، قیمت شرکتی ش که ظاهرا 78 تومنه ولی توی بازاری که قطعه شرکتی هم کمیاب شده به هر دلیلی ، قیمت‌گذاری هم عجیب میشه. Ina به ظاهر اصلی رو هم یه سایتی داره ، با لیبل بارمان کیمیا ولی مشکلی که من با این لیبل داشتم اینکه نوشته بود برای بررسی اصالت کالا باید کد محصول رو به سامانه 1000007071 فرستاد ، در حالی که سامانه پیامکی بارمان کیمیا برای تسمه هاش 10007071 و قیمت خرید رو هم 210 تومن گذاشته .کسانی که ساکن ورامین هستن ، میتونن حضوری بروند و نشون مکانیک شون بدن که بررسی کنه جنس اصلیه یا خیر.هیدی کالا هم موجود کرده این قلم کالا رو و اونم داره 228 می فروشه ولی نمی دونم لیبل شرکتی معتبر داره یا خیر. جالبه که قیمت این کالا توی اروپا از 15 یورو هست تا 20 یورو.شاید توی خرید عمده کمتر از این نرخ ها هم تامین کننده ای بتونه تهیه کنه. و بعید میدونم ina با لیبل ایساکو بتونید با قیمت کمتر از 300 تومن اگه باشه هم تهیه کنید آقا حمید.
 13. دیروز که توی سایت ایسام به قصد خرید قطعه ای برای دوستم سرچ میکردم ، دیدم که فروشنده ای هرزگرد تایم ثابت شرکتی برای فروش داره.امیدوارم مشکل دوستانی که به دنبال خرید این قطعه بودن ، حل بشه. https://esam.ir/item/16425038/غلتک-هرزگرد-تسمه-تایم-پژو-206-tu5 شرکت نفیس پارت پیشرو و همچنین نمایندگی ایران خودروی شهر محل سکونتم هم توی چند روز گذشته هرزگرد تایم ثابت قاره سبز رو برای فروش تهیه کرده.
 14. در هر حال اگه ای سی یو ماشین شما نیاز به آپدیت کردن داشته باشه ، تفاوت دستمزد بیرون و نمایندگی اونقدر محسوس نیست ولی حداقل حسن نمایندگی اینکه دستگاه شون به روز و میتونی ازشون هم بخواهی که بهت بگن توی این چند آپدیت آخری چه تغییراتی ایجاد شده .توی برنامه یه صفحه ی Log هست که تاریخچه و تغییرات آپدیت ها رو میشه دید .دستگاه های دیاگ بعضی تعمیرکاران بیرون هم شاید امکانات مناسبی نداشته باشه و در صورتی که مشکل پیش بیاد ، شاید مسئولیتی قبول نکنن.نمایندگی هم رفتی ، حتما ازشون فاکتور رایانه ای بگیر. چه بسا اگه تا به حال هم فرصتی فراهم نشده که ای سی یو ماشین تون رو آپدیت کنید ، تغییرات محسوسی رو بعد از آپدیت دیدید. پیشنهاد من همیشه این بوده که توی این گرونی قطعات ، همیشه با کم هزینه ترین راه حل شروع کن که بعدا اگه دیدی تعویض فلان قطعه واقعا ضرورتی نداشت ، حس بد بهت دست نده.البته اینو هم باید بگم که خیلی از تعمیرکاران ( نه همه شون) متاسفانه انصاف ندارن ، به خاطر دستمزد هر ترفندی میخوان پیاده کنند. درآخر اینکه امیدوارم با کمترین هزینه مشکل شما هم حل بشه آقا محمد.
 15. نوع ecu ماشین تون چیه ؟ چون گاها دستگاه های دیاگ تعمیرکارهای بیرون به روز نیست و شاید مشکل با آپدیت حل بشه.دلیلش هم اینکه اردیبهشت ماه برای بررسی مشکلی به تنظیم موتوری سر زدم و اونجا بعد از دیاگ ، بهم گفتن که سنسور اکسیژن بالایی به نظر گرمکنش مشکل داره و کم کم باید به فکر تهیه ی سنسور باشم .منم چون دیدم فعلا ماشین اذیت نمیکنه ، بیخیالش شدم تا یه مدت بعد گذرم به تنظیم موتوری دیگه ای خورد و بهش گفتم لطفا دیاگ بزن و ببین باز ارور هنوز هست یا همون دفعه ی قبل که پاکش کردن ، دیگه مشکل خودشو نشون نداده ، گفت باز ارور میده و من حذفش میکنم و بعد از چند روز رانندگی کردن بیا پیشم و اگه خطا رو بازم مشاهده کردیم ، نیاز به تعویض سنسور هست تا اینکه من برای راهنمایی و همچنین قیمت گرفتن به نمایندگی رفتم ، کارشناس فنی اونجا بهم گفت فعلا دست نگه دار که برای 206 آپدیت جدیدی اومده و برای حل دو مشکل یکی خطای سنسور اکسیژن و یکی هم پدال گاز غرب استیل.برام ای سی یو رو آپدیت کرد و حدودا یک ماه بعد که وقت کردم و رفتم تنظیم موتوری یکی از آشنایان ، گفتم اگه زحمتی نیست یه لحظه دستگاه دیاگت رو بیار و ببین خطای سنسور اکسیژن هست یا نیست ، گفت خوشبختانه نیست و میدونم که شما میگید سنسور پایینی ولی چون ماشین منم مدلش تقریبا مثل شماست و کمی اینطرف تر و تحویل وسط 96 ، شاید مشکل شما هم با آپدیت حل بشه.حداقلش اینکه هزینه ی یه آپدیت کمتر از خرید یه سنسوره .در هر حال من خواستم از تجربه ای که خودم باهاش مواجه شدم بهتون بگم و در نهایت تصمیم با خودتونه.فکر میکنم توی آپدیت شماره ی 9.62 یا 9.63 این تغییرات هستن. ای سی یو ماشین من کنتینتال کروز easy u ، تیپ 5 اگه هم خواستی سنسور بخری ، قطعا با توجه به نوع سوکت سنسور فابریک روی ماشین تون و همچنین ای سی یو ، این قطعه رو خریداری بکنید که هر سنسوری روی ماشین جواب نمیده.برای ماشین های با ای سی یو کروز ، بیشتر ntk سوکت مشکی oz توصیه میشه.اینو بهتره از کارشناس فنی نمایندگی یا مکانیکی که واقعا علمش به روز هست ، بپرسید تا خرج اضافی به گردن تون نیفته.چون قیمت یه سنسور اکسیژن از حدودا 300 تومن با توجه به نوع ای سی یو ماشین تون شروع میشه تا شاید هم 500 یا 600